Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Luckystars είπε:

 

Γυάλινο μπουκάλι να φανταστώ. Αν ναι το έχω πάθει και εγω.... Όπως πηγα να ταισω τη μικρούλα έφυγε το κεφαλάκι της μπροστά πριν την πιάσω να την ταισω...... 

Ναι ασε..αλλα αντιδραει κανονικα οποτε δε νομιζω να χει κατι ..τι λαχταρα κι αυτη..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@luckystar δεν ξέρω επειδή θηλάζω αλλά πρώτη φορά ενώ ρευετε μετά θέλει και άλλο. Μέχρι τώρα ρευοταν και τέλος. Σε 2 ώρες πάλι. Τώρα και τα 2 στήθη και σε 1 ώρα πάλι.

@Γλυκερια123 εμένα μου έπεσε το κινητό. Πήγα να τον βγάλω φωτογραφία το κλωτσισε μου έφυγε από το χέρι έκανα κάτι ακροβατικά και κατέληξε στο κεφάλι. Θα συμβούν και αυτά. Μην ανησυχείς.. 

@Smile89 πφφ καλό κουράγιο. Να σε ρωτήσω κάτι; από τότε που ξεκίνησε τις στέρεες σε πόσο καιρό έτρωγε 3 γεύματα; και θηλάζει ακόμη πολλές φορές μέσα στη μέρα; 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω πάθει με το κινητό..  Ένιωσα τέτοιες τύψεις..  Εντωμεταξύ ο άντρας μου δεν είναι της τεχνολογίας και δεν με αφήνει να έχω τι κινητό μαζί μου όταν έχω το μωρό αγκαλιά αλλά όταν λείπει εννοείται ότι το παίρνω...  Έριξα τέτοιο κλάμα..  Και τι να του πω? Ότι μου έπεσε το κινητό στο κεφάλι του παιδιού? Του είπα ότι έπεσε το τηλεκοντρόλ..... 

  • Χαχα 4

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Ναι ασε..αλλα αντιδραει κανονικα οποτε δε νομιζω να χει κατι ..τι λαχταρα κι αυτη..

Εμένα είχε μπηξει κάτι κλάματα.... Μου κόπηκε η ανάσα! 

Καλή νύχτα κορίτσια! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω το εχετε παθει πολλες..αντε γιατι τρομαξα.εν τομω μεταξυ.τρομαξα να τον κοιμισω τωρα το βραδυ πωωω απ τις 10 προσπαθουσα τωρα κοιμηθηκε..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Βλεπω το εχετε παθει πολλες..αντε γιατι τρομαξα.εν τομω μεταξυ.τρομαξα να τον κοιμισω τωρα το βραδυ πωωω απ τις 10 προσπαθουσα τωρα κοιμηθηκε..

Εμένα πάλι άρχισε εχθές να κλαίει από τις 7 το απόγευμα, κατά τις 7:30 λέω θα τον κάνω μπάνιο..  8 είχε ξεραθεί...  Ξύπνησε φυσικά πάλι κατά τις 10,σλλα τον έβαλα στο στήθος και σε 3 λεπτά είχε ξανακοιμηθει..  Πτώμα ήταν ο καημένος.. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. @happysmile εμένα αν κοιμόταν έτσι θα ήμουν ευτυχισμένη. :) εμένα χθες ξυπναγε ανά 1.30 ώρα και ανά 45 λεπτά.

Γύρισαμε από τον παιδίατρο. Πήρε 5εκ σε ένα μήνα. Και έτσι είναι μόνο 1 εκατοστό κάτω από το μ.ο στις καμπύλες. Βάρος 6550. Πήρε 730γρ. Λίγο κάτω από το μ.ο αλλά γενικά είναι μια χαρά. Γέλασε και στον παιδίατρο. Στέρεες τροφές 5 μηνών. Από 10 Νοεμβρίου ξεκινάμε. Φρούτα και λαχανικά τον πρώτο μήνα. Ανυπομονώ... 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

Καλημέρα. @happysmile εμένα αν κοιμόταν έτσι θα ήμουν ευτυχισμένη. :) εμένα χθες ξυπναγε ανά 1.30 ώρα και ανά 45 λεπτά.

Γύρισαμε από τον παιδίατρο. Πήρε 5εκ σε ένα μήνα. Και έτσι είναι μόνο 1 εκατοστό κάτω από το μ.ο στις καμπύλες. Βάρος 6550. Πήρε 730γρ. Λίγο κάτω από το μ.ο αλλά γενικά είναι μια χαρά. Γέλασε και στον παιδίατρο. Στέρεες τροφές 5 μηνών. Από 10 Νοεμβρίου ξεκινάμε. Φρούτα και λαχανικά τον πρώτο μήνα. Ανυπομονώ... 

Μπράβο το αντράκι, το έλεγες κ κοντό κακούργα. :razz:

Σιγα σιγα θα αγορασετε πιατακια, ποτηρακια κτλ, πω πω πω

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Anna17 μια χαρα ειστε !!!αντε να ξεκινησετε στερεες να μαθουμε κι εμεις τιποτα...εκλαψε καθολου στο εμβολιο;

@Elen211 κι εμενα τ απογευματα δεν κοιμαται καθολου...μετα τι ωρα ξυπνησε;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Γλυκερια123 είπε:

@Anna17 μια χαρα ειστε !!!αντε να ξεκινησετε στερεες να μαθουμε κι εμεις τιποτα...εκλαψε καθολου στο εμβολιο;

@Elen211 κι εμενα τ απογευματα δεν κοιμαται καθολου...μετα τι ωρα ξυπνησε;

Εμένα σχεδόν έχει εδραιώσει ύπνους οπότε ότι αλλαγή έχει τον εκνευρίζει! Ξύπνησε στις 3,στις 6 και στις 7:30 αλλά τα βραδινά δεν προλαβαίνει να καταλάβει ότι είναι ξύπνιος..  Τον βάζω στήθος και ξεραινεται κατευθείαν. Μόνο καμία φορά όπως σήμερα τρώει κοιμισμένος  για καμιά ώρα . από τις 3 μέχρι 4παρα Θηλάζε τελείως κοιμισμένος 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Εμένα σχεδόν έχει εδραιώσει ύπνους οπότε ότι αλλαγή έχει τον εκνευρίζει! Ξύπνησε στις 3,στις 6 και στις 7:30 αλλά τα βραδινά δεν προλαβαίνει να καταλάβει ότι είναι ξύπνιος..  Τον βάζω στήθος και ξεραινεται κατευθείαν. Μόνο καμία φορά όπως σήμερα τρώει κοιμισμένος  για καμιά ώρα . από τις 3 μέχρι 4παρα Θηλάζε τελείως κοιμισμένος 

10-3 μια χαρα ειστε!! Κι αφου κοιμαται κατευθειαν δε θες τιποτ αλλο..που παλια που μεναν ξυπνια 2 ωρες μεσ τη νυχτα..μηπως πιπιλαγε και δεν ετρωγε


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

10-3 μια χαρα ειστε!! Κι αφου κοιμαται κατευθειαν δε θες τιποτ αλλο..που παλια που μεναν ξυπνια 2 ωρες μεσ τη νυχτα..μηπως πιπιλαγε και δεν ετρωγε

Μάλλον πιπιλαγε.. Αλλά είχε πολύ καιρό να το κάνει! Μέσα στη μέρα το κάνει συνέχεια αλλά κατά την διάρκεια της νύχτας εδώ και πολύ καιρό ξυπνάει και σε 10 λεπτά κοιμάται στο στήθος και τον αφήνω. 

Ασχετο..  Κοίταξα την ώρα και λέω πωωω πριν 3 μήνες τέτοια ώρα ήμουν στη  καφετέρια, έπινα μπύρα χωρίς αλκοόλ, ετρωγα κάτι πατατάκια και γκρινιαζα ότι δεν έχει σκοπό να βγει...  Χαχχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν είναι στουμπος πια. :-D ούτε χοντρομπαλουδι. Συνεχίζει όμως να είναι απίστευτα γκρίνιαρης. Μετά τους 6 μήνες θα στρώσει είπε ο γιατρός. Ναι, λέω γιατρέ ανά τρίμηνο θα με πας μέχρι φτάσει 18.

@Γλυκερια123 όχι ιδιαίτερα. Έκλαψε πολύ όταν του έκανε την ένεση αλλά σταμάτησε γρήγορα

Επίσης μια ερώτηση εσάς τα παιδιά σας πως κοιμούνται; εμένα γίνονται τα μάτια του κόκκινα από τη νύστα και κλαίει αλλά δεν κοιμάται. Πρέπει να εξαντληθεί στην αγκαλιά μου για να κοιμηθεί η να κάτσει στο στήθος. Όπου τα μάτια του κλείνουν στο λεπτό. Στο δεξί στήθος όμως. Το αριστερό δεν είναι ωραίο για ύπνο. 

  • Χαχα 6

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η κλαίει μέχρι να εξαντληθεί και μόλις πιασει το στήθος κοιμάται σε δευτερόλεπτα ή έχει μάτια ορθάνοιχτα σε σημείο που λες αποκλείεται να νυσταζει και τα κλείνει 3 φορές..  Την πρώτη για κλάσματα του δευτερόλεπτου, την δεύτερη γιαω1-2 δευτερόλεπτα και την τρίτη για 1-2 ώρες..  Χαχαχ αλλά έχει πολύ πλάκα..  Είναι όλοι οι φωτεινοί παντογνωστες και λένε δεν νυσταζει το παιδί και σε 2 λεπτά έχει παραδοθεί.. 

  • Χαχα 3

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...