Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορες αν δεν περπατησετε με το μωρο στο βυζι αγκαλια που φτανει κοντα στην κοιλια μ γτ εχω κ μεγαλο παναθεμα με κ δαγκωνοντας την μπλουζα μην ειναι στα μουτρα τουωκ ελεφχοντας την μυτη μην τυχον κ την φραξω δεν εχετε κανει τπτ νομιζω πως πρεπει να παραδωσω μαθηματα στο πως μπορειτς να κοιμησετε μωρο γτ εχω δοκιμασει τα παντααααα...

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κορες αν δεν περπατησετε με το μωρο στο βυζι αγκαλια που φτανει κοντα στην κοιλια μ γτ εχω κ μεγαλο παναθεμα με κ δαγκωνοντας την μπλουζα μην ειναι στα μουτρα τουωκ ελεφχοντας την μυτη μην τυχον κ την φραξω δεν εχετε κανει τπτ νομιζω πως πρεπει να παραδωσω μαθηματα στο πως μπορειτς να κοιμησετε μωρο γτ εχω δοκιμασει τα παντααααα...

Ξέρεις τι μου θυμίζεις; ο δικός μου αν δεν βγει αμέσως το γαλα τσαντιζετε και για να φάει τον βάζω στο στήθος και περπατάω μέχρι να βγει γάλα. Όταν περπατάω δεν έχει νεύρα. 

Οποίο κορίτσι δίνει ξένο πόση ώρα κάνει το μωρό να ξαναθηλασει; 

Και πόση όσες θηλάζετε; εμένα είναι τόσο βυζάκιας που όλο αυτό κάνει πια. 

@Γλυκερια123σχεδόν.. Θηλάζει 3 λεπτά κοιμάται 20 επάνω σε αυτό. Ξυπνάει και ξανά από την αρχή.... Τραβιέται με κοιτάει και μου γελάει. Ο μόνος λόγος που αντέχω ακόμη.. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

 

Και πόση όσες θηλάζετε; εμένα είναι τόσο βυζάκιας που όλο αυτό κάνει πια. 

@Γλυκερια123

Μπορεί και κάθε μια ώρα. Ανάλογα την όρεξη της. Συνήθως γύρω στο 2ωρο όμως.

Παρατήρησα ότι ο αφαλός της έχει σκουρυνει χρώμα. Υπάρχει περίπτωση να είναι επειδή ζοριζεται να κάνει κακα της; Έχει καμία παρόμοια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Elenit το ίδιο ακριβώς πήγα να γράψω και λέω κάτσε να διαβάσω τι κάνουν πρώτα...  Σήμερα παρατήρησα ότι ο αφαλος του είναι λίγο πιο σκούρος και σκεφτόμουν μήπως είναι επειδή δεν έκανε κακά σήμερα...  Είναι η δεύτερη μέρα που δεν μου κάνει κακά. Την Δευτέρα δεν έκανε και σήμερα πάλι δεν έκανε....  Να σκάσω είμαι! 

Επίσης έχει απίστευτα πολλά σάλια.. Κάνει φουσκες, γίνεται μούσκεμα από τα σάλια, του τρέχουν συνεχώς! Τι λέτε να είναι? 

Ασχετο! Σήμερα δοκίμασα τις υφασμάτινες πάνες..  Είναι τεράστιες αλλά φανταστικές! Δεν είχα διαρροή και του έφυγε και η κοκκινίλα που είχε! 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πολύ απαιτητικές οι τελευταίες ημέρες.... 

Εσείς πως είστε; 

Αυτό έχω παρατηρήσει κι εγώ. Χθες και προχθές η μικρή ήθελε συνέχεια στήθος και αγκαλιά. Προχθές δε όλη τη μέρα παίζει να κοιμήθηκε 1 ωρα συνολικά και το βράδυ κοιμήθηκε στις 12μιση. Κάθε φορά που την ακουμπούσα κάτω τεντωνε χέρια και πόδια σαν να τρομάζει. Ευτυχώς σήμερα είναι πολύ καλύτερα!

 

Just now, Elen211 είπε:

@Elenit το ίδιο ακριβώς πήγα να γράψω και λέω κάτσε να διαβάσω τι κάνουν πρώτα...  Σήμερα παρατήρησα ότι ο αφαλος του είναι λίγο πιο σκούρος και σκεφτόμουν μήπως είναι επειδή δεν έκανε κακά σήμερα...  Είναι η δεύτερη μέρα που δεν μου κάνει κακά. Την Δευτέρα δεν έκανε και σήμερα πάλι δεν έκανε....  Να σκάσω είμαι! 

Επίσης έχει απίστευτα πολλά σάλια.. Κάνει φουσκες, γίνεται μούσκεμα από τα σάλια, του τρέχουν συνεχώς! Τι λέτε να είναι? 

Ασχετο! Σήμερα δοκίμασα τις υφασμάτινες πάνες..  Είναι τεράστιες αλλά φανταστικές! Δεν είχα διαρροή και του έφυγε και η κοκκινίλα που είχε! 

Εμένα μου κάνει κανονικά κακά, με βοήθεια βέβαια γιατί δυσκολεύεται, οπότε δεν φταίει λογικά το ότι δεν έκανε. Μπορεί να είναι απο το ζόρισμα.

Τα σάλια με φούσκες είναι από το γάλα που γυρνάει, έτσι το διαχειρίζεται. Δεν είναι κάτι.

Κάθε πότε θα πλένεις τις πάνες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

@Elenit το ίδιο ακριβώς πήγα να γράψω και λέω κάτσε να διαβάσω τι κάνουν πρώτα...  Σήμερα παρατήρησα ότι ο αφαλος του είναι λίγο πιο σκούρος και σκεφτόμουν μήπως είναι επειδή δεν έκανε κακά σήμερα...  Είναι η δεύτερη μέρα που δεν μου κάνει κακά. Την Δευτέρα δεν έκανε και σήμερα πάλι δεν έκανε....  Να σκάσω είμαι! 

Επίσης έχει απίστευτα πολλά σάλια.. Κάνει φουσκες, γίνεται μούσκεμα από τα σάλια, του τρέχουν συνεχώς! Τι λέτε να είναι? 

Ασχετο! Σήμερα δοκίμασα τις υφασμάτινες πάνες..  Είναι τεράστιες αλλά φανταστικές! Δεν είχα διαρροή και του έφυγε και η κοκκινίλα που είχε! 

Αυτό με τα σάλια και φούσκες συμβαίνει και σε εμάς.... Εχει ρωτήσει κάποιο κορίτσι παιδίατρο; Εμάς ταυτόχρονα με τα σάλια βάζει και χεράκια στο στόμα και τα μασάει , τη μία είπα πεινάει μπα, την άλλη θέλει πιπίλα μπα, τι είναι άραγε αυτό; 

Just now, Elenit είπε:

Αυτό έχω παρατηρήσει κι εγώ. Χθες και προχθές η μικρή ήθελε συνέχεια στήθος και αγκαλιά. Προχθές δε όλη τη μέρα παίζει να κοιμήθηκε 1 ωρα συνολικά και το βράδυ κοιμήθηκε στις 12μιση. Κάθε φορά που την ακουμπούσα κάτω τεντωνε χέρια και πόδια σαν να τρομάζει. Ευτυχώς σήμερα είναι πολύ καλύτερα!

 

Εμένα μου κάνει κανονικά κακά, με βοήθεια βέβαια γιατί δυσκολεύεται, οπότε δεν φταίει λογικά το ότι δεν έκανε. Μπορεί να είναι απο το ζόρισμα.

Τα σάλια με φούσκες είναι από το γάλα που γυρνάει, έτσι το διαχειρίζεται. Δεν είναι κάτι.

Κάθε πότε θα πλένεις τις πάνες;

Τα γλυκούλια μωρέ τι τραβάνε.... 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κ γω τα ιδια σαλια φουλ φουσκιτσες κ το χερι μεσα στο στομα τι φαση???να του το βγαζω εκει αυτος του κανα γαλα την μια φορα δν το πιε δν ηταν πεινα!αλλα σημερα εσκασα στα γελια περα το οτι βγαζι κ κραυγουλες πλεον επαιζε με το στηθος εγλυφε τη ρωγα μ γελούσε την επιανε την αφηνε εκανε αγκου κ χαμογέλα φουλ ειχα λιωσει γελανε κ τα ματια του εντομεταξυ κ ειναι απίστευτος!!!κ το πρωι κ το απογευμα μου τα κανε!!!γλυκουλια μωρε.εμενα για να κανει κακα δινω ντουφαλακ αλλιως με τπτ σφιγγοταν πονουσε ολη την ωρα κατακοκκινο το μωρο αλλα δν εκανε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ για μας χθες κ σήμερα ζόρικες μέρες, κοιμάται πάρα πολύ λίγο μέσα στη μέρα κ μετά απο πολλή προσπάθεια. Εντάξει, δν μπορει να ναι όλες οι μέρες ίδιες, ούτε κ για τα μωράκια. Επίσης βλέπω οτι άλλες μέρες βάζεις σκούπα κ δεν ξυπνάει κ άλλες ξυπνάει κ κλαίει επειδη χτύπησε το θυροτηλέφωνο. Θέλει υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2019 at 2:56 ΠΜ, Elenit είπε:

Συμφωνώ κι εγώ ότι ο θηλασμός είναι ευκολία πέρα από όλα τα θετικά που προσφέρει στο παιδί -και σε εμάς. Πού να βρεθεί χρόνος να πλένουμε και να αποστειρωνουμε, το στήθος είναι πάντα έτοιμο.

Κορίτσια εμένα η παιδίατρος μου είπε εφόσον το παιδί παίρνει βάρος να μην τρελαίνομαι με αλλεργίες, που μεταξύ μας δεν είναι και επιβεβαιωμένες. Και ότι αν τρώω ελαχιστοποιείται και η δική της πιθανή ευαισθησία σε κάποια ομάδα τροφών.

Εμείς έχουμε αρχίσει και φοράμε μακρυμάνικα κοριτσια! Κρυωσε ο καιρός! 

Κι εγώ σκεφτόμουν προχθές την @Μαρίτσα10. Όπως σκεφτόμουν ότι εδώ με ένα και δεν προλαβαίνουμε, τι κάνεις με δύο..!

Χαχαχαχα βλέπω ότι με ψάχνετε! Ούτε τουαλέτα δεν προλαβαίνω να πάω. Τώρα βρήκα ευκαιρία που κοιμήθηκαν κ τα δυο! 

Ταιζω το ένα τελειώνω ταιζω το άλλο μετά πλένω μπιμπερο,  αποστειρωνω, πλένω κάνα ρούχο, σιδερωνω μετά ταιζω ξανά κτλ. Στη πορεία νανουριζω κ κανένα γτ κλαίμε κ δεν κοιμόμαστε χωρίς βοήθεια! Ούτε το φως του ηλίου δεν με βλέπει εμένα.

 

  • Μου αρέσει 2

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Χαχαχαχα βλέπω ότι με ψάχνετε! Ούτε τουαλέτα δεν προλαβαίνω να πάω. Τώρα βρήκα ευκαιρία που κοιμήθηκαν κ τα δυο! 

Ταιζω το ένα τελειώνω ταιζω το άλλο μετά πλένω μπιμπερο,  αποστειρωνω, πλένω κάνα ρούχο, σιδερωνω μετά ταιζω ξανά κτλ. Στη πορεία νανουριζω κ κανένα γτ κλαίμε κ δεν κοιμόμαστε χωρίς βοήθεια! Ούτε το φως του ηλίου δεν με βλέπει εμένα.

 

Κορίτσι μου @Μαρίτσα10ειλικρινά respect! :)

Εδώ με ένα και τα έχω δει όλα, πόσο μάλλον δύο.....! 

Είχα μια γνωστή με δίδυμα, πεινούσαν ταυτόχρονα!!!! Αυτό και αν είναι..... Ποιο να πρωτοπρολαβει! Εσένα τουλάχιστον παίρνουν σειρά :D

Εχεις βοήθεια κοριτσάκι μου;;;; 

Καλή δύναμη, καλή μας δύναμη! 

Just now, happysmile είπε:

Κοριτσια κ γω τα ιδια σαλια φουλ φουσκιτσες κ το χερι μεσα στο στομα τι φαση???να του το βγαζω εκει αυτος του κανα γαλα την μια φορα δν το πιε δν ηταν πεινα!αλλα σημερα εσκασα στα γελια περα το οτι βγαζι κ κραυγουλες πλεον επαιζε με το στηθος εγλυφε τη ρωγα μ γελούσε την επιανε την αφηνε εκανε αγκου κ χαμογέλα φουλ ειχα λιωσει γελανε κ τα ματια του εντομεταξυ κ ειναι απίστευτος!!!κ το πρωι κ το απογευμα μου τα κανε!!!γλυκουλια μωρε.εμενα για να κανει κακα δινω ντουφαλακ αλλιως με τπτ σφιγγοταν πονουσε ολη την ωρα κατακοκκινο το μωρο αλλα δν εκανε!

Αχού τον γλυκουλη!!! 

Link to comment
Share on other sites

Το έλυσα το πρόβλημα της παλινδρόμησης... πήγαμε σε παιδογαστρεντερολογο...ξεκινήσαμε γάλα ειδικό ...μου είπε κ τι ποσότητα να δίνω κ επιτέλους ηρεμήσαμε! Πριν τάιζα ξερναγαν έκλαιγαν κ τάιζα πάλι. Με αποτέλεσμα να είμαι μόνιμα με ένα μπιμπερο.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 said:

Χαχαχαχα βλέπω ότι με ψάχνετε! Ούτε τουαλέτα δεν προλαβαίνω να πάω. Τώρα βρήκα ευκαιρία που κοιμήθηκαν κ τα δυο! 

Ταιζω το ένα τελειώνω ταιζω το άλλο μετά πλένω μπιμπερο,  αποστειρωνω, πλένω κάνα ρούχο, σιδερωνω μετά ταιζω ξανά κτλ. Στη πορεία νανουριζω κ κανένα γτ κλαίμε κ δεν κοιμόμαστε χωρίς βοήθεια! Ούτε το φως του ηλίου δεν με βλέπει εμένα.

 

Άξιες μανούλες αυτές με παραπάνω από ένα μωράκια. Ειμαι σίγουρη οτι θα έρθουν καλύτερες μέρες. Πάρε όση βοήθεια μπορείς απο οπουδήποτε. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...