Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Elenit κάθε 3 μέρες τις πλενω. 

Κι εμένα σήμερα δεν κοιμάται με τίποτα..  Έκανα γενική στο σπίτι (εκτος του μπανιου)  με το μωρό στο μάρσιπο, ξύπνιο! Περιμένω να κοιμηθεί, να φάω και το απόγευμα θα πως στην πεθερά μου να τον κρατήσει να κάνω το μπάνιο.. Δεν γίνεται.. Έγινα πτώμα! 

 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, demmikot είπε:

Άντε να φύγει αυτό το άλμα γιατι πράγματικα το άλμα από το παράθυρο θα έρθει.. θα πηδηχτω από παράθυρο που λέμε.. λένε ότι τα άλματα στο πρώτο τρίμηνο είναι πιο έντονα . Τι λένε ηοι παλιές μαμάδες;;

Καλά πήρα το εβλογημενο και καλά φυτικό τυρί.. ρε μυρίζει σαν τα κακά του μωρού όταν δεν είναι και πολύ μυρωδάτα... Βέβαια ψητό στο τοστ παλεύεται.. σκέτο κρύο το έφαγα χθες και μετά τον έπιασε μια υστερία τον μικρό και δεν μπορούσε να βάλω κάτι άλλο στο στόμα μου να φύγει η χαζομάρα από την γλώσσα μου..

Η βλέννη στα κακά δεν πειράζει τους παιδιάτρους. Βέβαια για μωρά που θηλάζουν για αυτά που πίνουν γάλα.σε σκόνη δεν ξέρω. Οταν σου στείλει ο ειδικός πες και σε εμάς.να μαθαίνουμε.. σε λίγο όλες θα έχουμε πτυχία μαιευτήρα, παιδιάτρου και παιδογαστρεντερολογου.. 

Ειναι πιο εντονα απλα οταν αργοτερα θα περναει αλμα κ δοντια μαζι δεν την γλυτωνεις την φουντααα:lol:

  • Λυπημένη/-ος 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Φτου φτου η νυφη μου χαχα εμενα αμα πιει 90 κανω παρτυ!!

Κ γω που νόμιζα ότι είναι κ λίγο! Παχύσαρκα θα γίνουν

Εγώ αυτά τα άλματα δεν τα χω καταλάβει...το ίδιο γκρινιαρες είναι πάντα


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Κ γω που νόμιζα ότι είναι κ λίγο! Παχύσαρκα θα γίνουν

Εγώ αυτά τα άλματα δεν τα χω καταλάβει...το ίδιο γκρινιαρες είναι πάντα

Ποσα κιλα ειναι?εμενα πριν δυο βδομαδες ηταν 5400 κ 63 ποντους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς πιστεύω το τερματίσαμε σήμερα ...από της 5 το πρωί το μάτι γαρίδα και κοιμήθηκε στις 3 για μισή ώρα .... 

Εμένα κορίτσια δεν κάθεται στο μάρσιπο ...δεν της αρέσει καθόλου ...εγώ δεν μπορώ να την κουβαλάω σε αυτό πεθαίνω από την μέση και ίσως δεν της αρέσει που την έχει ο άντρας μου εκεί μέσα ... 

Από ότι χθες βάζουμε τα χέρια στο στόμα .. πιπίλα δεν θέλουμε κρίμα όλα τα σχέδια κ μάρκες που πήραμε ... 

 

Κλαίνε τα μωράκια σας στον ύπνο ? Η δικιά μου το βράδυ γκαριζει κ κοιμάται ... 

Παρεμπιπτόντως συνεχίζουμε κ τρομάζουμε με της κλανιές μας περαγομαστε ψιλά ...χαχαχα 

 

 

@Γλυκερια123 εσείς τουλάχιστον κοιμαστε ? 

  • Χαχα 4

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα η @Μαρίτσα10 αξιζει συγχαρητηρια....εμεις με 1 και τα χουμε παιξει...κοριτσι μου υπομονη και καλη δυναμη..εμενα @Giosotpk κοιμαται αλλα μπορει και να ξυπνησει μια φορα το βραδυ αλλα μετα κοιμαται αμεσως..μας εχουν περασει κι οι κολικοι κι ειναι ησυχος...καθεται και μονος του και μιλαει και παιζει και ολα καλα..ενταξει τ απογευματα κλασικα ξυπνιος αλλα τουλαχιστον δε σκουζει οπως πριν απο τους κολικους

Παρεπιπτοντως καμια νυφη εμεινε και για μας η ειναι ολες καπαρομενες;;;

  • Ευχαριστώ 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Μαρίτσα10 είπε:

Σε γενικές γραμμές μέχρι 3 το μεσημέρι τα αναλαμβάνω εγώ μόνη μου εργολαβία! Η χειρότερη φάση είναι όταν πεινούν ταυτόχρονα. Τότε κάνω το εξής φτιάχνω αρκετό γάλα σε ένα μπιμπερο...ταιζω πρώτα το ένα τη μισή ποσότητα μετά το αφήνω στο μαξιλάρι θηλασμού για να μην του έρθει το γάλα στο στόμα κ συνεχίζω με το άλλο πάλι τη μισή ποσότητα κ μετά ξαναπιανω το άλλο μέχρι να πιούν τη ποσότητα που πρέπει. Στο τέλος τα βάζω εναλλάξ να ρευτουν.

 

Και οπότε μπορώ κ αν προλάβω δίνω κ λίγο στήθος....το οποίο μάλλον πάει για φούντο γτ έβαλα το θηλαστρο κ έβγαλα μια κουταλιά της σούπας μόνο.

Στην αρχή να δείτε που έτρωγαν συχνά τι πρόβλημα είχα! Ύπνος ανύπαρκτος...μου μίλαγαν κ απαντούσα άλλα! Φοβόμουν μην γίνω επικίνδυνη από τη κούραση. Πήρα πλαστικά μπιμπερο γτ το βράδυ νιώθω ότι τα χέρια μου δεν μπορούν να αντέξουν ούτε το βάρος του γυάλινου μπιμπερου. 

Τώρα το βράδυ δεν τα έχουμε στο ίδιο δωμάτιο γτ έτσι κ κλάψει το ένα κλαίει κ το δεύτερο. Εγώ κοιμάμαι με τη μία στο ένα δωμάτιο κ ο άντρας μου κοιμάται στο παιδικό δωμάτιο μαζί με την άλλη κ έτσι ο καθένας αναλαμβάνει το μωρό του.

Ωραίο είναι να έχεις διδυμα...τα χαίρομαι αλλά είναι μεγάλο μανίκι. Έχει πέσει πάρα πολύ ντελιβερι...αλλιώς θα μέναμε νηστικοί.

Respect Μαριτσα μου! 

Να τα χαίρεσαι τα ζουζούνια σου να τα καμαρώνεις! 

Και από εμάς συνεχίστηκαν οι δύσκολες ημέρες.... Πολύ πόνο από κολικούς και πολλά σαλάκια.... Το θέμα είναι όταν η ημέρα μας πονάμε από κολικούς δε μπορούμε να φάμε μεγάλα Γεύματα με αποτέλεσμα να πέφτουμε στο σύνολο ημέρας.... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια καθομαι κ σκεφτομαι ειμαι 30 θα θελα κ δευτερο παιδακι καποια στιγμη μελλοντικα οταν ο μικρος φτασει τεσσαρων κ μπορουμε φυσικα αλλα ταυτοχρονα μου φαινεται πολυ δυσκολο μεχρι να δρομολογησεις το ενα κανεις δευτερο κ το ξαναζεις ολο απτην αρχη ντεζα βου!θαυμαζω τις γυναίκες που χουν δυο τρια παιδακια κ ανω κ ασχολουνται εμπρακτα μαζι τους!θελει γερα κοτσια η μητροτητα αντοχη υπομονη κ επιμονη!του λεω του μικρου γιε μ κ 20/30/40 να πας παντα θα σαι το μωρο μου το πρωτο!!επισης εκανα την εξης βλακεια τον ειχα ταισει δεν ρευτηκε που το συνηθιζει έμενα κ δεν τον κρατησα ορθιο πεντε λεπτα μονο τον αφησα για να αποστειρωσω μπιμπερο το βλημα τον ακουσα που αναγουλιασε μεχρι να παω στο δωματιο εκανε εμετο οχι ολο το γαλα αλλα αρκετο επαθα εγκεφαλικο πρωτη φορα μ βγαζει ετσι γαλα φαντάζεστε τυψεις μετα ε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@demmikot εννοείται ότι δεν θα σου αρέσει το τυρί. Βλέπει ο εγκέφαλος το σχήμα και περιμένει μια συγκεκριμένη γεύση και τελικά τρώμε το άνοστο "τυρί". Αλλά μετά συνηθιζετε. Εγώ τουλάχιστον το συνήθισα.

@happysmile. Όλα καλά. Δεν είχε προλάβει να κατέβει το γάλα. Η του βγήκε με το ρεψιμο. Δεν είμαστε τέλειες. Είμαστε ανθρώποι. Και είτε από κούραση είτε από άγνοια κάνουμε λάθη. Μην στεναχωριέσαι πάει πέρασε ανώδυνα. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 έχουμε ελπίδες δηλαδή κάποια στιγμή θα κοιμούνται κ τα δικά μας ... 

Εγώ την δικιά μου την έχω δώσει στον γιο της @Anna17 νομίζω η Μαρίτσα της έχει ελεύθερες ....

@happysmile μην έχεις τύψεις ....όπως λες είναι δύσκολη η μητρότητα ....κ λόγου κουράσει θα κάνουμε κ λάθη ..εγώ εχθές βράδυ ήμουν τόσο κουρασμένη ενώ είχε ξυπνήσει η μικρή δεν έβρισκα την δύναμη να σηκωθώ ... Τελικά σηκώθηκε ο ΑΑντρας μου κ της ξεγέλασε για κάνα μισάωρο ... 

  • Μου αρέσει 2

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Καλα η @Μαρίτσα10 αξιζει συγχαρητηρια....εμεις με 1 και τα χουμε παιξει...κοριτσι μου υπομονη και καλη δυναμη..εμενα @Giosotpk κοιμαται αλλα μπορει και να ξυπνησει μια φορα το βραδυ αλλα μετα κοιμαται αμεσως..μας εχουν περασει κι οι κολικοι κι ειναι ησυχος...καθεται και μονος του και μιλαει και παιζει και ολα καλα..ενταξει τ απογευματα κλασικα ξυπνιος αλλα τουλαχιστον δε σκουζει οπως πριν απο τους κολικους

Παρεπιπτοντως καμια νυφη εμεινε και για μας η ειναι ολες καπαρομενες;;;

Εμεις αγάπη είμαστε free:D

Καλημέρα μανούλες και βρεφακια! Πως ήταν η νύχτα σας;;;; 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Εμεις αγάπη είμαστε free:D

Καλημέρα μανούλες και βρεφακια! Πως ήταν η νύχτα σας;;;; 

Εμείς ξυπνήσαμε 5 κ καθόμαστε τρώμε καθόμαστε τρώμε ..εσείς ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Εμείς ξυπνήσαμε 5 κ καθόμαστε τρώμε καθόμαστε τρώμε ..εσείς ? 

Μία από τα ίδια @Giosotpk μου, μαμ κακά και νάνι κυριολεκτικά!

Κορίτσια δεν λιωνεται όταν σας χαμογελάνε;;;;; :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...