Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Ήταν τόσο έντονες οι γουλιες και πήγατε απευθείας νεξιουμ? Η κάνετε οισοφαγίτιδα?

Οισοφαγιτιδα κανει δυστυχως!!εχουν παιξει τα νευρα μου,δν βλεπω δθαφορα κ πινουμε δυο βδομαδες τωρα.σαλια φουλ οταν κοιμαται του ρχεται κατι πανω κ παιρνει φατσα αηδιας το πρωι δν κοιμαται σχεδον καθολου κκανει την κινηση οτι θελει να κανει εμετο αλλα προφανως επειδη το γαλα ειναι παχυρευστο δν το βγαζει κ βγαζει λιγα σαλια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, happysmile είπε:

Οισοφαγιτιδα κανει δυστυχως!!εχουν παιξει τα νευρα μου,δν βλεπω δθαφορα κ πινουμε δυο βδομαδες τωρα.σαλια φουλ οταν κοιμαται του ρχεται κατι πανω κ παιρνει φατσα αηδιας το πρωι δν κοιμαται σχεδον καθολου κκανει την κινηση οτι θελει να κανει εμετο αλλα προφανως επειδη το γαλα ειναι παχυρευστο δν το βγαζει κ βγαζει λιγα σαλια.

Το στρώμα τι έχετε σηκώσει ? 

Κ η δικιά μου έτσι έκανε στον ύπνο της πνιγόταν κιόλας της ανέβαιναν τα οξέα του στομαχιού .

Σηκώσαμε το στρώμα και σωθηκαμε 

Just now, Luckystars είπε:

Όντως ψυχρουλα.... Εσείς τι φορέσατε σήμερα; 

Εμένα δεν δέχετε ούτε πούπουλο να την ακουμπάει! Που για κουβερτούλα.... Οπότε ο υπνοσακος ήταν μονοδρομος:Dεχτές που το χρησιμοποίησαμε πρώτη φορά με κοίταζε με ένα ύφος του στυλ που με παγιδεύεις εδώ μέσα :P

Και εγώ πολύ το ευχαριστιεμαι που την ντύνω όλο και πιο φθινοπωρινά!. 

Συγχαρητήρια για την εξέταση σας! 

Καθόλου αγενής... Είναι και δική μου απορία... Ειλικρινά τι κοιτάζουν;;;;; B)

Ο δικός μας υπνοσακος είναι βαμβακερός σα να φοράει πυτζαμουλες. 

Στο καρότσι εμείς την βάζουμε ημικαθιστη θέση. 

Χαχαχα μικρούλης με ύφος κιόλας ... 

Τελικά της άρεσε ο υπνοσακος ? 

Έλα ντε τι κοιτάνε ? Μπορεί να μην το κάνουν με κακία αλλά κ πάλι εγώ δεν το θέλω .... 

 

Οπότε μπαίνουν κ τώρα στο καρότσι χωρίς Πορτ μπεμπέ


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έχει τρελή Γοπ και δεν μου έχει δώσει ακόμα κάτι..  Η σύμβουλος θηλασμού μου είπε να κάνω αποχή από τα γαλακ/κα..  Δεν ξέρω τι να κάνω... 

Υπνοσακους μου δώσανε 3 και κανένας δεν έχει νούμερο..  Γίνεται να είναι για τόσο μικρό μωρό και να είναι τόσο τεράστιοι? Δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα 

Τέλος, αποφάσισα ότι δεν μου αρέσει καμία πάνα no3.....  Η μία είναι σκέτο πλαστικό, η άλλη σκιζεται, η άλλη μου κάνει διαρροές... Θα ξεκινήσω μάλλον τις πλενομενες σιγά σιγά..


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Το στρώμα τι έχετε σηκώσει ? 

Κ η δικιά μου έτσι έκανε στον ύπνο της πνιγόταν κιόλας της ανέβαιναν τα οξέα του στομαχιού .

Σηκώσαμε το στρώμα και σωθηκαμε 

Χαχαχα μικρούλης με ύφος κιόλας ... 

Τελικά της άρεσε ο υπνοσακος ? 

Έλα ντε τι κοιτάνε ? Μπορεί να μην το κάνουν με κακία αλλά κ πάλι εγώ δεν το θέλω .... 

 

Οπότε μπαίνουν κ τώρα στο καρότσι χωρίς Πορτ μπεμπέ

Της άρεσε και δεν της άρεσε:DΒαριέται πολύ εύκολα, από παιχνίδια μέχρι δεν ξέρω τι και έχει άποψη για ότι την αφορά και την περιβάλλει! Κάλτσες δεν θέλουμε, της βγάζουμε από 1 μηνός.... Μακρυμανικα δεν θέλουμε, τραβάμε τα μανίκια.... Κάνει πολλά, κάθε μέρα και κάτι καινούριο... Και ναι είμαι κουκουβα αλλά τα έχει παρατηρήσει και ο παιδίατρος της αυτά που λέω οπότε τα αναφέρω με βούλα γιατρού :D

Ρε γμτ ναι δεν το κάνουν κακοπροεραιτα αλλά δεν αισθάνονται, που έλεγε και η γιαγιά μου, ότι είναι μια σταλιά παιδάκια και δεν κάνει πολλά πολλά;;;;; Εδώ οι γονείς μου που είναι γιαγιά και  παππούς της και βάζουν μάσκα όταν είναι να την πάρουν αγκαλιά! 

Εμεις την ξεκινήσαμε καρότσι με έγκριση παιδιάτρου, πρώτον δε χωρούσε πορτ μπεμπέ και εν συνεχεία κλασσικά είχε βαρεθεί ξαπλωμένη. Τωρα μπαίνουμε ημικαθιστη καρότσι και χαμογελάμε! Μη με ρωτήσετε τι θα γίνει αν βαρεθεί και αυτο:P

Just now, Elen211 είπε:

Κι εμένα έχει τρελή Γοπ και δεν μου έχει δώσει ακόμα κάτι..  Η σύμβουλος θηλασμού μου είπε να κάνω αποχή από τα γαλακ/κα..  Δεν ξέρω τι να κάνω... 

Υπνοσακους μου δώσανε 3 και κανένας δεν έχει νούμερο..  Γίνεται να είναι για τόσο μικρό μωρό και να είναι τόσο τεράστιοι? Δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα 

Τέλος, αποφάσισα ότι δεν μου αρέσει καμία πάνα no3.....  Η μία είναι σκέτο πλαστικό, η άλλη σκιζεται, η άλλη μου κάνει διαρροές... Θα ξεκινήσω μάλλον τις πλενομενες σιγά σιγά..

Εγώ έχω καταλάβει πως έτσι είναι οι υπνοσακοι.... Oversize.... Αυτή είναι η λογική να αισθάνονται τα μωρά άνετα και όχι ότι φοράνε φόρμα, κάτι σαν κουβέρτα με όρια :P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Οισοφαγιτιδα κανει δυστυχως!!εχουν παιξει τα νευρα μου,δν βλεπω δθαφορα κ πινουμε δυο βδομαδες τωρα.σαλια φουλ οταν κοιμαται του ρχεται κατι πανω κ παιρνει φατσα αηδιας το πρωι δν κοιμαται σχεδον καθολου κκανει την κινηση οτι θελει να κανει εμετο αλλα προφανως επειδη το γαλα ειναι παχυρευστο δν το βγαζει κ βγαζει λιγα σαλια.

Μήπως το ότι δεν βγάζει γάλα είναι θετικό η βελτίωση δηλαδή η μήπως θέλει παραπάνω χρόνο να δράσει το φάρμακο? Εμείς που παίρναμε απλά επαντορεν για να μην κάνουμε οισοφαγίτιδα μας έλεγε η γιατρός στις 3-5 δόσεις πρέπει να έχει αποτέλεσμα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, happysmile said:

Οισοφαγιτιδα κανει δυστυχως!!εχουν παιξει τα νευρα μου,δν βλεπω δθαφορα κ πινουμε δυο βδομαδες τωρα.σαλια φουλ οταν κοιμαται του ρχεται κατι πανω κ παιρνει φατσα αηδιας το πρωι δν κοιμαται σχεδον καθολου κκανει την κινηση οτι θελει να κανει εμετο αλλα προφανως επειδη το γαλα ειναι παχυρευστο δν το βγαζει κ βγαζει λιγα σαλια.

Πώς σε νιώθω δεν φαντάζεστε.. εκτός από το στρώμα που καλό είναι να ανασηκωσεις με ότι βρεις όταν τον κρατάς τύπου μισή ώρα μετά το γεύμα μην τον ταρακουνας πολύ. Απαλές κινήσεις και μην αλλάζεις στάσεις συνέχεια. Βασικά βάλτο σε μάρσιπο για να μην σου φύγει η πλάτη. Το πρωί όλα τα μωράκια έχουν ένα θέμα. Και εμένα δεν ηρεμεί και έχει αέρια κλπ.  Εσύ κάνεις κάποια νηστεία; Τύπου δεν τρώω γαλακτοκομικά; 

Επίσης έλεος που οι παιδίατροι δεν δίνουν λύσεις.. είναι γενικό φαινόμενο. Καλά τώρα που το θυμήθηκα όταν είχα πάει ούσα έγκυος στα μαθήματα τοκετού και θηλασμού και φροντίδας είχε έρθει να τα παρακολουθήσει μια παιδίατρος.. τα μαθήματα φροντίδας!!!! Τώρα κάνω την σύνδεση και λέω είναι άσχετοι δεν παίζει..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα που δεν θελει ορθιος κθλ κ για να κοιμηθει θελει κουνημα!!!!εχω μαρσιιπο να το δοκιμασω κ αυτο για το στρωμα κοιμαται διπλα μ σημερα θ ναι η πρωτη αποπειρα στο λικνο!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον ντύνω με κοντομανικο φορμάκι απο μέσα κ σετάκι παντελόνι μπλουζάκι απο έξω. Γενικά τα ολοσωμα φορμάκια για ρούχο δν τα προτιμώ κ τα βρίσκω κ πιο άβολα.

Σήμερα πήρα 3 σετάκια απο hm, καλά μ φάνηκαν. Ελπίζω να μν μπούνε στο πλύσιμο, πάντως σαν μέγεθος μ φάνηκαν κανονικά, όχι στενά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Εγώ τον ντύνω με κοντομανικο φορμάκι απο μέσα κ σετάκι παντελόνι μπλουζάκι απο έξω. Γενικά τα ολοσωμα φορμάκια για ρούχο δν τα προτιμώ κ τα βρίσκω κ πιο άβολα.

Σήμερα πήρα 3 σετάκια απο hm, καλά μ φάνηκαν. Ελπίζω να μν μπούνε στο πλύσιμο, πάντως σαν μέγεθος μ φάνηκαν κανονικά, όχι στενά.

Ελεν μου τι μεγέθη έχουν hm; 

Τύπου 1-3 μηνών, 3-6 μηνών κοκ;;; Η τα έχουν ανά μήνα;;; τι ύφασμα είναι;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars said:

Ελεν μου τι μεγέθη έχουν hm; 

Τύπου 1-3 μηνών, 3-6 μηνών κοκ;;; Η τα έχουν ανά μήνα;;; τι ύφασμα είναι;;; 

Μέχρι τον 6ο ανα 2μηνο κ μετα 3μηνο νομίζω.

Καλό είναι να πας κ να τα πιασεις από κοντά, αυτά π πήρα εγώ ειναι σούπερ απαλά, βασικά βαμβάκι κ λίγο πολιέστερ κ κάποια 100% βαμβάκι. Μ άρεσαν κ σαν φόρμα κ σαν σχέδια. Θα τα φορέσουμε κ θα σας πω. 

Μεχρι αυριο νομίζω εχει εκπτωση 20% για αγορες ανω των 50 ευρω. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elenpap είπε:

Μέχρι τον 6ο ανα 2μηνο κ μετα 3μηνο νομίζω.

Καλό είναι να πας κ να τα πιασεις από κοντά, αυτά π πήρα εγώ ειναι σούπερ απαλά, βασικά βαμβάκι κ λίγο πολιέστερ κ κάποια 100% βαμβάκι. Μ άρεσαν κ σαν φόρμα κ σαν σχέδια. Θα τα φορέσουμε κ θα σας πω. 

Μεχρι αυριο νομίζω εχει εκπτωση 20% για αγορες ανω των 50 ευρω. :)

Ευχαριστώ κορίτσι μου, καλοφόρετο! Να τα ευχαριστηθειτε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Μέχρι τον 6ο ανα 2μηνο κ μετα 3μηνο νομίζω.

Καλό είναι να πας κ να τα πιασεις από κοντά, αυτά π πήρα εγώ ειναι σούπερ απαλά, βασικά βαμβάκι κ λίγο πολιέστερ κ κάποια 100% βαμβάκι. Μ άρεσαν κ σαν φόρμα κ σαν σχέδια. Θα τα φορέσουμε κ θα σας πω. 

Μεχρι αυριο νομίζω εχει εκπτωση 20% για αγορες ανω των 50 ευρω. :)

Έτσι πάνε! Για τα μωράκια μας που είναι 2 μηνών πάνω κάτω έχει το 62 ( 2-4 μηνών ) και μετά το 68 (4-6 μηνών). Η έκπτωση ισχύει και για αγορές online.

Καλοφορετα να είναι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elenit είπε:

Έτσι πάνε! Για τα μωράκια μας που είναι 2 μηνών πάνω κάτω έχει το 62 ( 2-4 μηνών ) και μετά το 68 (4-6 μηνών). Η έκπτωση ισχύει και για αγορές online.

Καλοφορετα να είναι!!

@Elenit καλημέρα κορίτσι μου!  Online έχω προσπαθήσει να παραγγείλω, δεν προχωράει η παραγγελία, δεν υποστηρίζει την ελληνική αγορά, είναι όλη η παραγγελία στα αγγλικά. Έχεις ξανακάνει κορίτσι μου online; αν ναι μέσα από ποιο link;

 

Κορίτσια καλημέρα!Ένα έχω να σας πω, αρχίζει να βαριέται τον υπνόσακο, σπάσαμε ρεκόρ, ένα βράδυ ευχαριστησης:DΣήμερα το βράδυ ήταν ανήσυχη, του στυλ ή μου το βγάζεις ή θα την βρω την άκρη και θα το κάνω μόνη μου!:DΨάχνουμε σιγά σιγά άλλη λύση, γιατί έχει αρχίσει να έχει ψυχρουλα ειδικά βράδυ προς πρωί και δε μπορώ να την αφήσω χωρίς κουβέρτα, την οποία δεν δέχεται!

Εσεις πως είστε; πως ήταν το βράδυ σας; 

Καλημέρα κορίτσια, φιλιά! 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από hm ψωνίζω κάθε μήνα και κάτι από το app στο κινητό. Υποστηρίζει ελληνική αγορά μια χαρά.. αν κάτι δεν σου αρέσει το στέλνεις πίσω κ σου επιστρέφουν τα χρήματα. Από browser επιλέγεις χώρα πρώτα και μετά βλέπεις τα προϊόντα και κάνεις παραγγελία.

Καλά το βράδυ μην ρωτάς εμείς δεν θα το βρούμε ποτέ.. ύπνος με σταγονόμετρο!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ...

Πάντως αν πάρετε από Orchestra πάρα πολύ στενή γραμμή εγώ πήρα ζιπουνακι για 9 μηνών και της κάνουν τώρα δεν πιστεύω να μας κάνουν μέχρι τον 6 . 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...