Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eternity είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

      Καλησπέρα! Καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά σου. Η πρόσφατη προσωπική μου εμπειρία είναι άμεσα συνεδεμένη με την οιστραδιόλη. Δύο εμβρυομεταφορές ακυρώσαμε γιατί ήταν ανεβασμένη η τιμή, 87 και 110. Τελικά ξεκίνησα arvecap για καταστολή γιατί δεν πήγαινε άλλο. Τώρα ήρθε η ώρα και θα προχωρήσω με ακριβώς την ίδια τιμή που έχεις κι εσύ, 67!! Ο γιατρός που με παρακολουθεί στη μονάδα μου είπε ότι το επιθυμητό είναι μέχρι 60, ωστόσο δεν είδαμε κύστη σε υπέρηχο οπότε έκρινε ότι το 67 είναι οκ. Εμπιστεύσου τον γιατρό σου και τις οδηγίες του. Εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά ❤

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Τπ ξερω οτι δεν ειναι και θα περασει αλλα οσο να ναι αγχωνομαι..κ το θερμομετρο μου βγαλε 3 διαφορετικες μετρησεις ασε μουρλαθηκα..απ τη μασχαλη τον μετρησα...δεν μπορω απο αλλοθ..του δωσα ντεπον κ τωρα περιμενω...νταξει ολονυχτια σημερα οσον αφορα το κρεβατι μια χαρα σε βρισκω με το προστατευτικο..ειναι πολυ καλη λυση τα χω δει κι εγω...κ το ξυπνημα μεσ τη νυχτα ειναι οτι χειροτερο

Λογικό να αγχωθεις και εμείς είχαμε ανεβάσει πυρετό στο πρώτο εμβόλιο 38 και ...εγώ από τον πωπω την μετράω την θερμοκρασία βοηθάει κιόλας να κάνει κακά .... Ντεπονακι και γαλατάκι ....

Αύριο θα είναι καλύτερα ....

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γλυκερία, άσε μας κουκλίτσα μου και εσύ.... Εσύ μεγαλώνεις αγγελούδι. Φτου να μη στο ματιάσουμε. Χαχαχα

Μην σκας με το ντεπον, όσο για το Θερμόμετρο έγω είχα 3 ηλεκτρονικά και του τα δοκίμασα τον πρώτο καιρο και έδειχναν ότι να ναι. Τελικά πήρα υπερηθρων Braun και ησύχασα. Πρώτον μετράει ακριβώς το ίδιο κάθε φορά και δεύτερον βρε κορίτσια δεν ξυπνάω το μωρό. Το βάζω κοντά στο μέτωπο όταν κοιμαται και βλέπω το γίνετε χωρίς να χρειαστεί να το γδύσω η να τον ξυπνήσω. Τα πιο χρήσιμα 50€ που έχω δώσει . 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Anna17 άνοιξε μας τα μάτια με το θερμόμετρο.. εγώ έχω βρει ένα xiaomi από το banggood με 17 ευρώ με κουπόνι ( γενικα τον Κινέζο τον αγαπώ) και έχω τον άντρα μου να μου λέει μια χαρά είναι τα ηλεκτρικά που για να πάρουν θερμοκρασία πρέπει να περιμένεις 5 λεπτά.. βρε θα την κάνω την αγορά.. μπορεί να πάρω και τι δικό σου κάτσε να μπει ο μισθός του μήνα να δεις τι θα γίνει..

@Γλυκερια123 φτου φτου αλλά πράγματικα άσε μας κουκλίτσα μου.. είναι πρόβλημα ο μεσημεριανος ύπνος στο Πορτ μπεμπέ; Θα μας τρελάνεις όλες να πηδηχτουμε από το παράθυρο.. εδώ εγώ για να κοιμηθεί τον κοιμιζω πάνω μου και μου λες να κόψει το Πορτ μπεμπέ;; Θα δεις μια χαρά θα το κόψει το παιδί αφού το έχει με τον ύπνο.  Περαστικά στο μικρούλη από το εμβόλιο θα είναι. Ντεπονακι μόνο μπορεί να δώσεις..

 

Κορίτσια συνεχίζουμε και φόρουμ και φβ.. δεν θα χάσουμε εδώ τις φίλες..

  • Χαχα 2

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

@demmikot το χειρότερο με αυτά είναι ότι πρέπει να ξυπνήσεις το μωρό. Δηλαδή να είναι άρρωστο, να κοιμάται να ξεκουραστεί και να πας εσύ με το Θερμόμετρο στο χέρι να το ξυπνήσεις. Καλά εσένα συμπεθέρα εφιάλτες θα σε βλέπω με το Θερμόμετρο στον ποπο. Όχι απλά θα την γδυνεις μες στο χειμώνα αλλά θα βγάζεις και πανα. Θα στην πάρω μωρή τη νύφη να μην μου την ταλαιπωρεις. Άσε που είναι πιο ήσυχη από τον ταλιμπαν μου. Μπορεί να του μάθει τρόπους. 

Κορίτσια είδατε τικεράκι; Μεγάλωσε ο μπέμπης μου.... 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Ναι ναι εμενα κοιμαται εδω και 1 μηνα σιγουρα μπορει και 1.5...ρε κοριτσια δε φοβαστε που τα βαζετε στα κρεβατια μην τα πλακωσετε η εσεις η ο αντρασ σας;;εγω φοβαμαι ..ασε που δε θελω να μαθει και αναμεσα μας γιατι μετα δεν θα ξεκολαει...οποτε απο την αρχη στην κουνια κι εχω το κεφαλι μου ησυχο..το πορτ μπεμπε δεν ξερω πως θα κοψουμε που κοιμαται την μερα...ειναι προβλημα κι αυτο:-?

Δεν υπάρχει φόβος στην αρχή πρόσεχα λίγο τον άντρα μου μην γυρισει κ την πλακώσει χαχα με το ένα μάτι ανοιχτό κοιμόμουν ! Μετά συνήθισε κ είχε το νου του κ αυτός εμείς έχουμε το ένστικτο πλέον με το παρά μικρό ξυπνάμε για αυτό δεν πρόκειται να ξεκουραστούμε πλέον όπως παλιά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@demmikot αγαπάμε τους φίλους μας του Κινέζους...βρίσκεις τα πάντα και σε καλές τιμές αλλά το θερμόμετρο θα το ξανά σκεφτόμουν να το επερνα από εκεί ... Έχω διαβάσει στο Άλι που έχουν πάρει τέτοια θερμόμετρα ότι δεν μετράνε καλά.... 

@Anna17 δεν παραπονιέται καθόλου η νυφη σου ...μην σου πω ότι την ανακουφίζει κιόλας ...θεέ μου τι λέω ... Την βοηθάει πολύ να κάνει κακά τσακ θερμόμετρο στο ποπό και τσουπ μετά από ένα.λεπτο φεύγουν χωρίς ζόρι ...όσο αφορά για τους τρόπους να μάθει στον δικό σου δεν πιστεύω θα κάνουν κόμμα τα δύο τους και θα καταστρώνουν σχέδιο πως θα μας αλλάζουν τα φώτα .... Αφού εδώ ξυπνάνε μαζί το βράδυ για φαγητό ...εμείς όμως κάτσαμε.μεχρι της 7 ... 

 

 

Πήγαμε παιδίατρο κορίτσια πήραμε 210γρ σε μια εβδομάδα . Συνεχίζουμε έτσι με το συμπλήρωμα ...μάλλον όντως δεν έφτανε το γάλα το δικό μου αλλά μου είπε ότι μπορεί να έτυχε να ήταν ο μήνας τέτοιος ...και πλέον τρώω από όλα ...

Αυταααα..

@Γλυκερια123 τι κάνει ο μικρός πως είναι ? 

 

 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαα τι κανετε ενταξει γελασα πολυ με τις απαντησεις σας...το βραδυ δεν ειχε πυρετο αλλα τωρα το πρωι εχει δεκατα το ντεπον το φτυνει..ελπιζω να μην του ανεβει..θερμομετρο κι εγω θ αλλαξω ..δε γινεται μ αυτο..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσιαα τι κανετε ενταξει γελασα πολυ με τις απαντησεις σας...το βραδυ δεν ειχε πυρετο αλλα τωρα το πρωι εχει δεκατα το ντεπον το φτυνει..ελπιζω να μην του ανεβει..θερμομετρο κι εγω θ αλλαξω ..δε γινεται μ αυτο..

Έτσι κάναμε και εμείς στο πρώτο την πρώτη μέρα πυρετό και την δεύτερη μέρα μόνο δέκατα . 

Πώς και το φτύνει ? Δως του το σιγά σιγά σε δόσεις.... Τι γεύση έχεις ? Εμείς κεράσι 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 πάρε σύριγγες ινσουλίνης από το φαρμακείο. Είναι πιο λεπτές τις βάζεις πιο βαθειά στο στόμα και όλα καλά. Απλά είναι 1 μλ οπότε αναγκαστικά θα του δώσεις 3 η 4 φορες ανάλογα το βάρος 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Έτσι κάναμε και εμείς στο πρώτο την πρώτη μέρα πυρετό και την δεύτερη μέρα μόνο δέκατα . 

Πώς και το φτύνει ? Δως του το σιγά σιγά σε δόσεις.... Τι γεύση έχεις ? Εμείς κεράσι 

Κι εμας κερασι ειναι..ξερω κι εγω πως το φτυνει..εγω πιστευα θα του αρεσε..εσεις τι κανετε η μπουμπου σ;

@Anna17 θα το κοιταξω ..θα παρω να τις εχω σπιτι γιατι τωρα δε μπορω να παρω...ο μπεμπησ σου τι κανει;;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τι έπαθα σήμερα... Πήγα με την μαμά μου κέντρο για κάποιες δουλειές και ευκαιρία να κάνουμε και βόλτα και μόλις φτάνω στα 10 λεπτά με περνει ο άντρας μου και μου λέει ότι έχει πορεία. Παρατάω την μάνα μου στο γιατρό που είχε ραντεβού βουτάω το μπέμπη και γυρίζω πίσω. Σε όλη τη διαδρομή με το ένα χέρι στο τιμόνι και το άλλο σε μια κουδουνίστρα 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θερμόμετρο υπερύθρων πήρα..  Έχω σκάσει δεν θυμάμαι μάρκα.. Θα τι δω και θα σας το πω μετά.. Στον ποπό δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι ότι θα του βάλω κάτι....  Αν έπρεπε να μετράμε μόνο από εκεί, δεν θα του μετραγα ποτέ..  Στο περίπου θα πήγαινα..  Καίει? Δώσε ντεπον, δεν καίει μια χαρά! Χαχαχα

  Τον πήγα βρεφικό μασάζ..  Μιλάμε έλιωσε..  Ήταν τι δεύτερο μάθημα..  Στο πρώτο ήταν πιο ανήσυχος..  Στο σημερινό ξεραθηκε στον ύπνο! 

  • Ευχαριστώ 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Το ντεπον αφου τ ανοιξουμε το αφηνουμε εξω ετσι;οχι στο ψυγειο

Στο ψυγείο εγώ το έχω δύο μήνες ανοιχτό ...δεν παθαίνει κάτι μου είπε η παιδίατρος ... 

Την βιταμίνη d μου είπε ότι δεν χρειάζεται ψυγείο και εγώ την είχα τόσο καιρό 

  • Μου αρέσει 2

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Giosotpk said:

@demmikot αγαπάμε τους φίλους μας του Κινέζους...βρίσκεις τα πάντα και σε καλές τιμές αλλά το θερμόμετρο θα το ξανά σκεφτόμουν να το επερνα από εκεί ... Έχω διαβάσει στο Άλι που έχουν πάρει τέτοια θερμόμετρα ότι δεν μετράνε καλά.... 

@Anna17 δεν παραπονιέται καθόλου η νυφη σου ...μην σου πω ότι την ανακουφίζει κιόλας ...θεέ μου τι λέω ... Την βοηθάει πολύ να κάνει κακά τσακ θερμόμετρο στο ποπό και τσουπ μετά από ένα.λεπτο φεύγουν χωρίς ζόρι ...όσο αφορά για τους τρόπους να μάθει στον δικό σου δεν πιστεύω θα κάνουν κόμμα τα δύο τους και θα καταστρώνουν σχέδιο πως θα μας αλλάζουν τα φώτα .... Αφού εδώ ξυπνάνε μαζί το βράδυ για φαγητό ...εμείς όμως κάτσαμε.μεχρι της 7 ... 

 

 

Πήγαμε παιδίατρο κορίτσια πήραμε 210γρ σε μια εβδομάδα . Συνεχίζουμε έτσι με το συμπλήρωμα ...μάλλον όντως δεν έφτανε το γάλα το δικό μου αλλά μου είπε ότι μπορεί να έτυχε να ήταν ο μήνας τέτοιος ...και πλέον τρώω από όλα ...

Αυταααα..

@Γλυκερια123 τι κάνει ο μικρός πως είναι ? 

 

 

Είναι καλή κινεζια αυτή γιατί είναι xiaomi.. έτσι θέλω δηλαδή να πιστεύω :)

 

καλημερσ κόρες πως είστε; Εγώ σήμερα όλο το βράδυ τον είχα πάνω μου και έκλεισε λίγο το ματάκι μου και εμένα. Επίσης σήμερα ήρθε η γυναίκα να μας καθαρίσει. Έρχεται μια φορά το μήνα και πάλι καλά που βρήκα μια γιατί ποιος θα τα έκανε δεν ξερω. Ο άντρας μου είχε γίνει 100 κομμάτια καλύτερα αν αμέ βοηθάει με το παιδί πάρε να κάνει τις βεράντες!!

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...