Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 15/11/2019 at 11:15 ΠΜ, Giosotpk είπε:

Αντέχεις από ένα σημείο και μετά ...και δεν είναι και κάθε βράδυ έτσι είναι φορές που στο 40 λεπτό έχει κοιμηθεί ... Εσείς ? Πώς είναι η νύχτα σας ? 

@Loulou87καλος ήρθες κορίτσι ... Εγώ δίνω και ξένο στην μικρή μου ..μπορώ να σου πω ότι στον ύπνο δεν είδα καμιά διαφορά ...κάνε ότι σου είπε η Γλυκερία δοκίμασε την ρουτίνα μήπως και ... Για του μαραθώνιους θηλασμους σε καταλαβαίνω απόλυτα ... Έτσι και εμείς ...πριν κάτι μέρες είμασταν από της 4.30-8 στο στήθος τα ξημερώματα .. 

Καλημέρα και εμένα μου έκανε μαραθώνιους θηλασμός έχουμε φτάσει και στο 3ωρο και όταν το είπα στην παιδίατρο μου είπε να της δίνω  στήθος λίγη ώρα αλλά πιο συχνά για να μάθει να μην κοιμάται την ώρα που θηλάζει γιατί αυτό μου έκανε θήλαζε κ κοιμόταν ξαναθηλαζε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Γλυκερια123 στο είπαν κ τα άλλα κορίτσια κάνε ένα εικονικό φεις...σε περιμένουυυμμμεεεε ... Όπως κ την @Luckystars 

@loulou12 σε βρήκα σου έστειλα αίτημα φιλίας ...

Just now, Ευανθία88 είπε:

Καλημέρα και εμένα μου έκανε μαραθώνιους θηλασμός έχουμε φτάσει και στο 3ωρο και όταν το είπα στην παιδίατρο μου είπε να της δίνω  στήθος λίγη ώρα αλλά πιο συχνά για να μάθει να μην κοιμάται την ώρα που θηλάζει γιατί αυτό μου έκανε θήλαζε κ κοιμόταν ξαναθηλαζε...

Έτσι μου κάνει κ εμένα κοιμάται ξύπνια θηλάζει κάθεται ... Εμένα πλέον έμαθε έτσι κ δύσκολο να ξε μάθει ...έτσι μου είχαν πει από το μαιευτήριο την αφήνεις όσο θέλει στο στήθος ας κάθεται κ με της ώρες ... Εκεί έγινε το λάθος ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@Γλυκερια123 στο είπαν κ τα άλλα κορίτσια κάνε ένα εικονικό φεις...σε περιμένουυυμμμεεεε ... Όπως κ την @Luckystars 

@loulou12 σε βρήκα σου έστειλα αίτημα φιλίας ...

Έτσι μου κάνει κ εμένα κοιμάται ξύπνια θηλάζει κάθεται ... Εμένα πλέον έμαθε έτσι κ δύσκολο να ξε μάθει ...έτσι μου είχαν πει από το μαιευτήριο την αφήνεις όσο θέλει στο στήθος ας κάθεται κ με της ώρες ... Εκεί έγινε το λάθος ... 

Και εμένα έτσι μου είπαν όταν γέννησα για να ρυθμίσει την παραγωγή όλη μέρα στήθος, είχε και ίκτερο και τώρα δεν ξέρω αν υπάρχει γυρισμος που έμαθε έτσι...

Τώρα μόλις το είδα το αίτημα!:wink:


YFU8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Κορίτσια αν σας ειναι εύκολο κάντε ένα εικονικό φεις όπως έκανε και η Happysmile να μαζευτούμε όλες εκεί είναι πιο εύκολο από ότι εδώ ...μας λείπετε εκεί ... 

Θα κοιταξω να φτιαξω ..οταν το φτιαξω θα σας πω...πολυ γκρινια εχουμε και συνεχεια αγκαλια...δεν παλευεται..ενω καθοταν μονος του συνεχεια πλεον δε μπορω να τον αφησω ουτε 5 λεπτα κατω..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Θα κοιταξω να φτιαξω ..οταν το φτιαξω θα σας πω...πολυ γκρινια εχουμε και συνεχεια αγκαλια...δεν παλευεται..ενω καθοταν μονος του συνεχεια πλεον δε μπορω να τον αφησω ουτε 5 λεπτα κατω..

Μήπως είστε σε άλμα με βάση την ΠΗΤ ? Αυτό μου θυμίζει να θέλει συνέχεια αγκαλιά ... 

Η συμπεθέρα σου που χάθηκε ?


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Giosotpk είπε:

Μήπως είστε σε άλμα με βάση την ΠΗΤ ? Αυτό μου θυμίζει να θέλει συνέχεια αγκαλιά ... 

Η συμπεθέρα σου που χάθηκε ?

Δεν ειναιι οι εβδομαδες για αλμα αλλα μπορει κιολας ποιος ξερει...ελα μου ντς εχει καιρο να γραψει..εσεις τι κανετε


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Δεν ειναιι οι εβδομαδες για αλμα αλλα μπορει κιολας ποιος ξερει...ελα μου ντς εχει καιρο να γραψει..εσεις τι κανετε

Μήπως είναι δόντακια μετά ? Με την ΠΗΤ πόσο εβδομάδων είστε τώρα ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...