Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

15 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Αχ κοριτσι μ ελα που μαι δειλη κ δεν ξερω να κανω μου παν κ τα κοριτσια εδω στα πλαγιατο κεφαλι μερικες σταγονες στο ρουθουνι το πανω κ μετα στο αλλο φοβαμαι οτι θα μ πνιγει!

Κοριτσια εφερα γιατρο στο σπιτι το μωρο εκλαιγε απαρηγορητα μ βγαλε γαλα μαζι με σαλια κ μ κανε ολη την ωρα σαν πνίγεται κ ρεψιματα πολλα με πιανει υστερια λεω εχει πονολαιμο το μωρο  εκλαιγα με αναφιλητα εγω εφερα γιατρο εδω οχι τον δικο μας γτ ελειπε εναν εξισου καλο,δν εχει κολλησει το μωρο μυξες ελαχιστες λαιμος ακριαστικα ολα καλα μπορει να ταν απο την παλινδρομηση ειπε στον γιατρο κυριος του γελουσε αλλα εγω κουρελι δν μπορω να διαχειριστω το κλαμα του μωρου τυψεις να λεω κολλησα το μωρο η κακουργα κ τωρα κ χιλια δυο σκεφτηκα μεχρι οτι χτυπα ξυλο το μωρο θα νοσηλευτει

Μην φοβάσαι κορίτσι δεν πνίγονται η δικια μου φαντασου απο νεογγενητο της εκανα συνέχεια και την φυσάει κιόλας προς τα εξω. Καλο θα της κανει θα μπορεί να αναπνέει Καλύτερα εγω δεν της εριχνε 2σταγονες στο καθε ρουθούνι της εβαζα 1αμπουλα σε καθε ρουθουνι η 2σταγονες δεν θα εφταναν καν. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εμένα η ανησυχία μου είναι ότι στις γενικές εξετάσεις βγήκαν αρκετά χαμηλά τα ουδετεροφιλα. Η μικρή έχει μόνο 10%. Θα πρέπει να κάνουμε επανεξέταση. 

Πρέπει να υπάρχει ψυχραιμία γενικότερα! Κρυωματακια κ τέτοια είναι συνηθισμένα.... Εγώ τα πιο σοβαρά σκέφτομαι! Αγχώθηκα κ με τις εξετάσεις


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Κορίτσια τι κάνετε που είστε ? 

Καλα ειμαστε..επεσε ερημια ..γκρινια εχουμε αυτεσ τις μερες μαλλον απ τα δοντια..στο πλαι γυρναει αλλα δε καθεται και ξαναγυριζει.εχει πολθ πλακα..εσεις τι κανετε;με το θηλασμο πως τα πας;;

@Μαρίτσα10 δεν το χω ξανακουσει να σου πω την αληθεια..ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αρρωστουλης κορες ευυτυχως σαν να ναι καλυτερα λιγο αλλα προχτες το βραδυ κ γνκ ολη μερα ηταν το μωρο μ χαλια να μουγκριζει να κοιμαται ολη μερα ουτε να το θυμαμαι δν θελω!Μαριτσα μου πως κ κανες εξετασεις?ρωτω γτ δν ξερω κανουμε στα μωρα?πιστευω πως ειναι λαθος του εργαστηριου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Καλα ειμαστε..επεσε ερημια ..γκρινια εχουμε αυτεσ τις μερες μαλλον απ τα δοντια..στο πλαι γυρναει αλλα δε καθεται και ξαναγυριζει.εχει πολθ πλακα..εσεις τι κανετε;με το θηλασμο πως τα πας;;

@Μαρίτσα10 δεν το χω ξανακουσει να σου πω την αληθεια..ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο...

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Συνηθίζεται στα μωρά μπορεί να μην είναι τίποτα μπορεί να είναι κ κάτι που να θέλει περαιτέρω διερεύνηση.

1 hour ago, happysmile είπε:

Εμενα αρρωστουλης κορες ευυτυχως σαν να ναι καλυτερα λιγο αλλα προχτες το βραδυ κ γνκ ολη μερα ηταν το μωρο μ χαλια να μουγκριζει να κοιμαται ολη μερα ουτε να το θυμαμαι δν θελω!Μαριτσα μου πως κ κανες εξετασεις?ρωτω γτ δν ξερω κανουμε στα μωρα?πιστευω πως ειναι λαθος του εργαστηριου!

Όταν παίρνεις τ4 στην εγκυμοσύνη ο παιδίατρος βάζει τα μωρά για περαιτέρω εξετάσεις


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Συνηθίζεται στα μωρά μπορεί να μην είναι τίποτα μπορεί να είναι κ κάτι που να θέλει περαιτέρω διερεύνηση.

Όταν παίρνεις τ4 στην εγκυμοσύνη ο παιδίατρος βάζει τα μωρά για περαιτέρω εξετάσεις

Ενταξει δε νομιζω να ειναι τιποτα..και τωρα τι θα κανεις;;;τι γινεται μετα ;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ενταξει δε νομιζω να ειναι τιποτα..και τωρα τι θα κανεις;;;τι γινεται μετα ;

Θα πρέπει να περιμένω τουλάχιστον ένα 2μηνο για να γίνει επανεξέταση


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123 α ξεκίνησε να γυρνάει στο πλάι ...εμείς βαριοσαστε με βοήθεια του κοινού κ αν θα γυρίσουμε ...ο θηλασμός έχει μείνει ο ίδιος ακόμα ...απλά το βράδυ καθόμαστε από 1.5 ώρα και θηλάζουμε. .. 

Εσύ πως τα πας ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μαρίτσα10 υπομονη κοπελα μου..δε νομιζω να ναι κατι σοβαρο..

@Giosotpk ποσες φορες σου ξυπναει το βραδυ;;κι εμεις τα ιδια ειμαστε ..οτι κανετε κι εσεις κανουμε...χαχαχ βαριομαστε λιγο..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Γλυκερια123 είπε:

@Μαρίτσα10 υπομονη κοπελα μου..δε νομιζω να ναι κατι σοβαρο..

@Giosotpk ποσες φορες σου ξυπναει το βραδυ;;κι εμεις τα ιδια ειμαστε ..οτι κανετε κι εσεις κανουμε...χαχαχ βαριομαστε λιγο..

Εχθές ξυπνήσαμε 12 κοιμηθήκαμε 1:30 ξύπνησε 3 κοιμήθηκε 5 κ ξύπνησε 7 και δεν κοιμάται άλλο μετά ... Εσείς πόσα ξυπνηαματα κάνετε ?  

Μήπως το σκέφτηκες με το φεις? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες!ποσο λυπάμαι που δεν έπεσα πάνω στο θέμα νωρίτερα κ το είδα τώρα...θα είχα μια παρηγοριά σε όλους αυτούς τους μαραθώνιους θηλασμους κ τις αυπνες νύχτες. Έχω ένα μπεμπουλη που γεννήθηκε Ιούλιο κ δεν κοιμάται ποτεεε...τα έχω παίξει γιατί εχω κ ένα μεγαλύτερο αντράκι κ κάθε μέρα είμαι ένα κινούμενο πτώμα. 

Έχει βρει καμία κανένα κόλπο για να κοιμηθεί καλύτερα το βράδυ; δοκίμασα να αντλήσω να το πιει μαζεμένο κ δεν έπιασε, πάλι στις 2 ώρες ξύπνησε ο άτιμος...


YFU8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Loulou87 είπε:

Καλησπέρα μανουλες!ποσο λυπάμαι που δεν έπεσα πάνω στο θέμα νωρίτερα κ το είδα τώρα...θα είχα μια παρηγοριά σε όλους αυτούς τους μαραθώνιους θηλασμους κ τις αυπνες νύχτες. Έχω ένα μπεμπουλη που γεννήθηκε Ιούλιο κ δεν κοιμάται ποτεεε...τα έχω παίξει γιατί εχω κ ένα μεγαλύτερο αντράκι κ κάθε μέρα είμαι ένα κινούμενο πτώμα. 

Έχει βρει καμία κανένα κόλπο για να κοιμηθεί καλύτερα το βράδυ; δοκίμασα να αντλήσω να το πιει μαζεμένο κ δεν έπιασε, πάλι στις 2 ώρες ξύπνησε ο άτιμος...

Φίλη μου καλώς ήρθες στην ομάδα!

Δυστυχώς μόνο με ξένο κοιμάσαι αλλά το μητρικό είναι πολύτιμο για το μωρό κ αποκτάς ένα μοναδικό δέσιμο θηλάζοντας το.

Στο λέω εγώ που απετυχα κ θήλασα ελάχιστα. 

 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Giosotpk το σκεφτομαι να σου πω την αληθεια...πωωωω πως την παλευεις μ αυτα τα ωραρια ρε παιδι μου..

@Loulou87 κοπελα μου καλως ηρθες!! Εγω δεν πιστευω οτι αν δωσεις ξενο στο παιδι θα κοιμηθει ολη νυχτα..ξερω μωρα με αποκλειστικο θηλασμο που κοιμοντουσαν απο 30 ημερων σερι..πιστευω ειναι στο παιδι...δοκιμασε τη ρουτινα...μπανιο συγκεκριμεμη ωρα φαι χαμηλωσε τα φωτα τελειως να καταλαβει οτι νυχτωσε η και λιγο παιχνιδι μπας και κουραστει..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@Giosotpk το σκεφτομαι να σου πω την αληθεια...πωωωω πως την παλευεις μ αυτα τα ωραρια ρε παιδι μου..

@Loulou87 κοπελα μου καλως ηρθες!! Εγω δεν πιστευω οτι αν δωσεις ξενο στο παιδι θα κοιμηθει ολη νυχτα..ξερω μωρα με αποκλειστικο θηλασμο που κοιμοντουσαν απο 30 ημερων σερι..πιστευω ειναι στο παιδι...δοκιμασε τη ρουτινα...μπανιο συγκεκριμεμη ωρα φαι χαμηλωσε τα φωτα τελειως να καταλαβει οτι νυχτωσε η και λιγο παιχνιδι μπας και κουραστει..

Αντέχεις από ένα σημείο και μετά ...και δεν είναι και κάθε βράδυ έτσι είναι φορές που στο 40 λεπτό έχει κοιμηθεί ... Εσείς ? Πώς είναι η νύχτα σας ? 

@Loulou87καλος ήρθες κορίτσι ... Εγώ δίνω και ξένο στην μικρή μου ..μπορώ να σου πω ότι στον ύπνο δεν είδα καμιά διαφορά ...κάνε ότι σου είπε η Γλυκερία δοκίμασε την ρουτίνα μήπως και ... Για του μαραθώνιους θηλασμους σε καταλαβαίνω απόλυτα ... Έτσι και εμείς ...πριν κάτι μέρες είμασταν από της 4.30-8 στο στήθος τα ξημερώματα .. 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...