Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

δύο ονόματα


Ασία

Recommended Posts

Καλημέρα κ χρόνια πολλά!σκεφτόμαστε να δώσουμε δύο ονόματα στην κόρη μας εκ των οποίων το ένα είναι το Μαρία.ξέρετε αν το Μαρία μπαίνει πάντα πρώτο επειδή είναι της Παναγίας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , 2angels είπε:

Δεν νομίζω να είναι απαραίτητο... Δες: Αννα-Μαρια. Δεύτερο πάει. Πώς θέλετε να την πείτε;

το σκέφτηκα το Άννα Μαρία, αλλά μήπως το Άννα εξαιρείται γιατί είναι της μαμάς της Παναγίας και το Μαρία σε συνδυασμό με όλα τα υπόλοιπα ονόματα μπαίνει πρώτο? Εμείς θέλουμε Ελένη - Μαρία.εσείς έχετε αποφασίσει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ασία είπε:

το σκέφτηκα το Άννα Μαρία, αλλά μήπως το Άννα εξαιρείται γιατί είναι της μαμάς της Παναγίας και το Μαρία σε συνδυασμό με όλα τα υπόλοιπα ονόματα μπαίνει πρώτο? Εμείς θέλουμε Ελένη - Μαρία.εσείς έχετε αποφασίσει?

χμμμ δεν το είχα σκεφτεί αυτό.. η αλήθεια είναι ότι 2 φίλες μου που έχουν 2 ονόματα,  το Μαρία είναι πρώτο. βέβαια μπορεί να είναι σύμπτωση.  εμείς καταλήξαμε στο Μιχάλης ! του πεθερου! 

το δικό μου θέμα: θέλαμε 2 νονους κ μου είπε ο παπάς ότι δεν επιτρέπεται!!!! το εχεις ξανά ακούσει;; κ μου είπε ότι αν η κουμπάρα έχει πολιτικό γάμο  κ όχι θρησκευτικό,  πάλι δεν επιτρέπεται,!!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , bella32 είπε:

χμμμ δεν το είχα σκεφτεί αυτό.. η αλήθεια είναι ότι 2 φίλες μου που έχουν 2 ονόματα,  το Μαρία είναι πρώτο. βέβαια μπορεί να είναι σύμπτωση.  εμείς καταλήξαμε στο Μιχάλης ! του πεθερου! 

το δικό μου θέμα: θέλαμε 2 νονους κ μου είπε ο παπάς ότι δεν επιτρέπεται!!!! το εχεις ξανά ακούσει;; κ μου είπε ότι αν η κουμπάρα έχει πολιτικό γάμο  κ όχι θρησκευτικό,  πάλι δεν επιτρέπεται,!!!

ωραίο το Μιχάλης!!θα έχει γιορτή κ γενέθλια κοντά.δύο νονοι επιτρέπονται από όσο ξέρω, αλλά κ πάλι ένας θα βάλει το λάδι, άρα ο βασικός νονός θα είναι ένας. με πολιτικό γάμο δεν γίνεται να γίνεις νονός!!!αυτό ισχύει σίγουρα εδώ κ χρόνια μάλιστα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς ξεμειναμε από νονά λόγο συμφώνου συμβίωσης!!!! Αυτό έλεγα στα κορίτσια στις μανουλες Σεπτεμβρίου. Εμείς το Μαρία - Ιωάννα θα τη πουμε, αλλά .....τυχαία. Ρωτά κάποιον ιερέα . Αν κ δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα...

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις, θα ρωτήσω τον παπά που θα κάνει την βάφτιση γιατί απ ότι κατάλαβα μερικοί το δέχονται κ μερικοί όχι. μου είπαν περιπτώσεις που ο ιερέας δεν δέχτηκε να βάλουν τα Μαρία δεύτερο. Καλά Χριστούγεννα να έχετε με υγεία στις οικογένειες σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...
On 20/1/2019 at 5:30 ΜΜ, Μαράκι μαρακι είπε:

Ας ξεκινήσουμε κ αυτό το θεματικό κορίτσια.....έχετε βρει ονόματα;

 

Ναι εμείς αποφασίσαμε Ελένη Μαρία. εσείς?

Link to comment
Share on other sites

και Εμεις δεν έχουμε καταλήξει.. Ο σύζυγος θέλει να μπει της μανας τ (πρωτότυπο) και 2ο το "ταμα μου", ενω εγω θελω να δωσω 1ο ονομα το ταμα και 2ο της Αγίας Ειρήνης... Μπουρδουκλωμα!!! Το κορυφαίο είναι ότι πάντα ελεγε οτι αν είναι κοριτσι δεν θα τν νοιάζει το όνομα... Τι να πεις!!! Αντρες... Μαμοθρεφτα!!! Ολη τους η έννοια μην στεναχωρησουν τη μανουλα!!! Ελπίζω μόνο η γενιά της κορης μου να είναι πιο ανοιχτομυαλη!!! 

 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , anemoni1989 είπε:

και Εμεις δεν έχουμε καταλήξει.. Ο σύζυγος θέλει να μπει της μανας τ (πρωτότυπο) και 2ο το "ταμα μου", ενω εγω θελω να δωσω 1ο ονομα το ταμα και 2ο της Αγίας Ειρήνης... Μπουρδουκλωμα!!! Το κορυφαίο είναι ότι πάντα ελεγε οτι αν είναι κοριτσι δεν θα τν νοιάζει το όνομα... Τι να πεις!!! Αντρες... Μαμοθρεφτα!!! Ολη τους η έννοια μην στεναχωρησουν τη μανουλα!!! Ελπίζω μόνο η γενιά της κορης μου να είναι πιο ανοιχτομυαλη!!! 

 

Συγνώμη που σχόλιαζω αλλά επειδή έχω κάνει κ εγώ τάμα για την Αγία Ειρήνη άσε τον σύζυγό σου να το βάλει πρώτο της πεθεράς αλλά να την φωνάζουν Ειρήνη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...