Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Χρονια πολλα.Μεγαλη γιορτη σημερα

Εγω δουλευω αλλα δεν πειραζει.Ηθελα να ρωτησω οσες εχετε 2 παιδακια οταν μεινατε εγκυες στο δευτερο το πρωτο το περνατε αγκαλια;Γιατι ξεκιναμε προσπαθειες για δευτερο αλλα τον μικρο μου τον σηκωνω συνεχεια.Λετε να υπαρχει προβλημα;

Καλημέρα! χρόνια πολλά σε όσες γιόρταζαν ή είχαν κάποιο να γιορτάζει! εμείς καλά χθές πήγαμε θάλασσα και ήταν τέλεια!τα παιδιά πέρασαν πολύ ωραία! εμένα έχουν 6 χρόνια διαφορά οπότε δεν το έζησα αυτό...αλλά θα προσπαθούσα να τον παίρνω αγκαλιτσα καθιστη...θα του μιλούσα και θα του εξηγούσα...και πολλές αγκαλίτσες όταν κάθεσαι...σου εύχομαι σύντομα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα! χρόνια πολλά σε όσες γιόρταζαν ή είχαν κάποιο να γιορτάζει! εμείς καλά χθές πήγαμε θάλασσα και ήταν τέλεια!τα παιδιά πέρασαν πολύ ωραία! εμένα έχουν 6 χρόνια διαφορά οπότε δεν το έζησα αυτό...αλλά θα προσπαθούσα να τον παίρνω αγκαλιτσα καθιστη...θα του μιλούσα και θα του εξηγούσα...και πολλές αγκαλίτσες όταν κάθεσαι...σου εύχομαι σύντομα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα!

Καλημερα κοριτσι μου.Σε ευχαριστω πολυ.Η αληθεια ειναι το σκεφτομαι αλλα δεν θελω να το καθυστερησω αλλο.Οποτε ξεκιναμε και βλεπουμε..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2019 at 4:41 ΜΜ, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Χρονια πολλα.Μεγαλη γιορτη σημερα

Εγω δουλευω αλλα δεν πειραζει.Ηθελα να ρωτησω οσες εχετε 2 παιδακια οταν μεινατε εγκυες στο δευτερο το πρωτο το περνατε αγκαλια;Γιατι ξεκιναμε προσπαθειες για δευτερο αλλα τον μικρο μου τον σηκωνω συνεχεια.Λετε να υπαρχει προβλημα;

Καλησπέρα!χρόνια πολλά για χθες!

Κομετ με το καλό οι προσπάθειες σας,σύντομα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κ ένα γερό μωράκι!!εμένα η μεγάλη μου ήταν 2μιση περίπου όταν έμεινα έγκυος...Μέχρι τον 4ο ήμουν ξάπλα λόγω εμετων κ δεν μπορούσα ούτως ή άλλως να την πάρω αγκαλιές...Κ μετά ήταν περιορισμένες οι αγκαλιές...βέβαια εμένα καταλάβαινε όταν της έλεγα ότι η μαμά δεν μπορεί γτ είχε άριστη λεκτική επικοινωνία από μικρή...Τώρα ο γιόκας σου δεν ξέρω αν θα μπορεί να το αντιληφθεί πλήρως στην ηλικία που είναι...εύχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλησπέρα!χρόνια πολλά για χθες!

Κομετ με το καλό οι προσπάθειες σας,σύντομα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κ ένα γερό μωράκι!!εμένα η μεγάλη μου ήταν 2μιση περίπου όταν έμεινα έγκυος...Μέχρι τον 4ο ήμουν ξάπλα λόγω εμετων κ δεν μπορούσα ούτως ή άλλως να την πάρω αγκαλιές...Κ μετά ήταν περιορισμένες οι αγκαλιές...βέβαια εμένα καταλάβαινε όταν της έλεγα ότι η μαμά δεν μπορεί γτ είχε άριστη λεκτική επικοινωνία από μικρή...Τώρα ο γιόκας σου δεν ξέρω αν θα μπορεί να το αντιληφθεί πλήρως στην ηλικία που είναι...εύχομαι τα καλύτερα!

Καλησπερα κοριτσι μου ,σε ευχαριστω πολυ.Ευτυχως εχω τη μαμα μου και θα βοηθησει πολυ οπως παντα.Δεν μπορω να περιμενω αλλο οποτε θα δουμε πως θα παει.Απλα ελπιζω σε μια καλη εγκυμοσυνη αυτη τη φορα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2019 at 2:59 ΜΜ, Agki* είπε:

Καλημερα κοριτσια!!Τι κανετε?Και μενα βγαζει την πανα του το πρωι.Τον βρισκω γυμνο στην κουνια αλλα δεν ειναι λιγο νωρις για να βγαλουμε πανα?Εμεις τωρα περπαταμε,οποτε θα το αφησουμε.Θα μπορουσες απλως να του δειξεις το γιογιο και βλεπεις.

Κοριτσια λογω τηςφωτις στην Ευβοια εδω ειναι χαλια.Μυριζει η φωτια σα να ειναι διπλα μας.

@Georgia1972 Καλες διακοπες!!Να περασετε γεματες κι ομοφες στιγμες!Εμεις παμε λιγο πιο κατω απο το Θυμαρι,πριν το Σουνιο.Εχει υπεροχη θαλασσα και ειναι γραφικα σα να εισαι σε νησι.Ειναι 40 λεπτα αποσταση και ειναι πεντακαθαρα και εχει σρκετα παιδακια στις ηλικιες μας!!

Εμεις τωρα βλεπουμε μια γαλλικη σειρα στο νετφλιξ και εχουμε φαει κολλημα.Αστυνομικο θριλερ σουπερ.Καπου θυμιζε και walking dead.

Μπραβο Agki. Εκεί σου έλεγα κι εγώ! Προς Ανάβυσσο.

Καλησπέρα κορίτσια. Πως περνατε; Εμείς πεθάναμε από τη ζέστη, αλλά σήμερα φαίνεται να είναι καλύτερα. Βάλαμε και μια φορά τα μικρά στη θάλασσα. Ο ένας έκλαψε στην αρχή αλλά μετά το χάρηκε. Ο άλλος πάλι δεν το χάρηκε καθόλου! Θα ξαναδοκιμασουμε. Περιμένω να φύγει ο πολύς κόσμος τώρα που τελειώνουν οι άδειες για να πάμε σε καλύτερη παραλία που προσφέρεται για τα παιδιά γιατί η δική μας έχει πολλή πέτρα.

Comet με το καλό η προσπάθειά σας!!! 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Georgia1972 είπε:

Μπραβο Agki. Εκεί σου έλεγα κι εγώ! Προς Ανάβυσσο.

Καλησπέρα κορίτσια. Πως περνατε; Εμείς πεθάναμε από τη ζέστη, αλλά σήμερα φαίνεται να είναι καλύτερα. Βάλαμε και μια φορά τα μικρά στη θάλασσα. Ο ένας έκλαψε στην αρχή αλλά μετά το χάρηκε. Ο άλλος πάλι δεν το χάρηκε καθόλου! Θα ξαναδοκιμασουμε. Περιμένω να φύγει ο πολύς κόσμος τώρα που τελειώνουν οι άδειες για να πάμε σε καλύτερη παραλία που προσφέρεται για τα παιδιά γιατί η δική μας έχει πολλή πέτρα.

Comet με το καλό η προσπάθειά σας!!! 

Καλησπερα κοριτσι μου.Σε ευχαριστω πολυ.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανατε;Εμεις ειμαστε καλα.Εχω αδεια μεχρι την Κυριακη και χαλαρωνω.Οσο μπορω βεβαια γιατι η μαμα μου εφυγε και ειμαι μονη με το μωρο.Ο μικρος μου τελευταια θυμωνει συχνα,κατεβαζει μουτρα ,λεει κατι δικα του με νευρα,αν κραταει κατι το πεταει και φευγει τρεχοντας.Κραταει ισως 2 λεπτα και το κανει πολλες φορες τη μερα.Το κανουν και τα δικα σας;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε;

Comet διάβασα πως σε αυτήν την ηλικία τα συναισθήματα χαρας, λυπης, θυμού εναλλασονται. Τα δικά μου δεν το κάνουν ακριβώς έτσι. Βέβαια είναι και λίγο πιο μικρά. Δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρολο. Όταν διεκδικούν ομως παιχνίδι το ένα από το άλλο θυμώνουν μεταξύ τους.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε;

Comet διάβασα πως σε αυτήν την ηλικία τα συναισθήματα χαρας, λυπης, θυμού εναλλασονται. Τα δικά μου δεν το κάνουν ακριβώς έτσι. Βέβαια είναι και λίγο πιο μικρά. Δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρολο. Όταν διεκδικούν ομως παιχνίδι το ένα από το άλλο θυμώνουν μεταξύ τους.

Καλησπερα.Καλα ειμαστε.Μολις κοιμηθηκε.Εσεις;Εχει λιγες μερες που το κανει.Πλακα εχει απο τη μια,δεν του δινω σημασια εξαλλου του περναει σχεδον αμεσως.Λεμε Σ/Κ που καθομαι να παμε θαλασσα αφου εχει καλο καιρο.Προς το παρον καθε απογευμα οργωνουμε το παρκο.Εχει αρχισει και πεταει καμια λεξη και λεει συχνα διαφορες συλλαβες.:rolleyes:

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολα τα κοριτσια! Τι κανετε τα μικρα σας; εμεις εχουμε λιγες μερες που γυρισαμε απο διακοπές περασαμε πολυ ωραια η μικρουλα μου το ευχαριστηθηκε. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα σε ολα τα κοριτσια! Τι κανετε τα μικρα σας; εμεις εχουμε λιγες μερες που γυρισαμε απο διακοπές περασαμε πολυ ωραια η μικρουλα μου το ευχαριστηθηκε. 

Καλημερα.Καλα ειμαστε.Μαγειρευω αρακα κι ο μικρος τρεχει πανω κατω.

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα.Καλα ειμαστε.Μαγειρευω αρακα κι ο μικρος τρεχει πανω κατω.

Εγω έφτιαξα μοσχαρακι λεμονατο με πατάτες και καρότα. Δεν καθονται καθολου άστα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Εγω έφτιαξα μοσχαρακι λεμονατο με πατάτες και καρότα. Δεν καθονται καθολου άστα. 

Επιτελους κοιμηθηκε και θα κατσω λιγο,να πιω κι εναν καφε,απο το πρωι στο ποδι.Ευτυχως κοιμαται περιπου 2 ωρες οποτε θα προλαβω να κανω και σιδερο.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Επιτελους κοιμηθηκε και θα κατσω λιγο,να πιω κι εναν καφε,απο το πρωι στο ποδι.Ευτυχως κοιμαται περιπου 2 ωρες οποτε θα προλαβω να κανω και σιδερο.

Εμενα κοιματε λιγο το πρωί και λιγο το μεσημέρι. Εγω εκανα σίδερο μαζεψα τα χορτα απο της αυλες χαμως μετα τις διακοπες επεσαν ολα μαζεμένα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε μικροί-μεγάλοι;

Εμεις λέμε να παρατεινουμε τις διακοπές μας. Να φύγει ο μπαμπάς μας για δουλειά και να καθησουμε καμία βδομαδουλα ακόμη με τον παππού και τη γιαγιά. Μπάνια δεν κάνουμε... :sad:

Το ένα μικρό έχει εδώ και τέσσερις ημέρες διάρροια και έκανε και μια ημέρα δέκατα. Μάλλον δόντια θα είναι ή κάποια ήπια γαστρεντεριτιδα. Συμφώνησε και η παιδιατρος μ' αυτο. Για να δούμε πως θα πάει και σήμερα.

Comet όταν κοιμάται το δικό σου κατά τις 18.00 που βλέπω, τι ώρα κοιμάται το βράδυ; Σε παιδεύει; 

Τα δικά μου έτσι και κοιμηθούν το απόγευμα, την πάτησα έπειτα! 

Ευτυχώς εδώ παίζουν πολύ και περπατούν με τη γιαγιά και τον παππού, οπότε ο ύπνος γίνεται μέχρι και μετά το μεσημεριανό τους και κατά τις 21.30 θέλουν γάλα και ύπνο.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...