Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια τι κανετε; @Mamasantyαστα θελουν πολυ προσοχη και η δικια μιυ τα ιδια κάνει ζουζούνακια τα σκατουλικα. Κορίτσια εφτιαξα καλουπι το ποδαρακι της μικρης πολυ ωραιο βγηκε εχω φτιάξει και τοχερακι αλλά δεν το εχω βγαλει ακομα τα κολλας σε καδρακι τα πηρα απο τα lidl πολυ ωραια ειναι αν τα ειχα δει οταν ηταν πιο μικρη θα γινοταν πιο ωραιο. 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε ολες.Τι κανετε;Χτες πηγαμε παιδιατρο.Πηρε 2 ποντους(83,5 στο μεσο ορο) και 300 γραμ.(11.600 στο 60%).Σε 2 μηνες περιπου.Μια χαρα δηλ.ολα καλα...Τωρα εκτος απροοπτου στα 2 χρονια ραντεβου

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα σε ολες.Τι κανετε;Χτες πηγαμε παιδιατρο.Πηρε 2 ποντους(83,5 στο μεσο ορο) και 300 γραμ.(11.600 στο 60%).Σε 2 μηνες περιπου.Μια χαρα δηλ.ολα καλα...Τωρα εκτος απροοπτου στα 2 χρονια ραντεβου

Καλημέρα κορίτσι καλα εδω ειχαμε παει λαικη και πριν κσμια ωρα γυρισαμε. Εμενα πηρε 3 ποντους και 360γραμ. Τωρα είμαστε 9660μας ριχνετε λιγάκι. Μια χαρα ο μικρουλης!!! Βρε κοριτσια ποσα εμβολια εχετε κανει εμενα οποτε παω μου εμφανιζει και ενα; 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι καλα εδω ειχαμε παει λαικη και πριν κσμια ωρα γυρισαμε. Εμενα πηρε 3 ποντους και 360γραμ. Τωρα είμαστε 9660μας ριχνετε λιγάκι. Μια χαρα ο μικρουλης!!! Βρε κοριτσια ποσα εμβολια εχετε κανει εμενα οποτε παω μου εμφανιζει και ενα; 

Αρκετα.Απο 12 μηνων καναμε ενα μεχρι 16 μηνων και μετα στα 2 χρονια ειπε.

Ε ειστε και κοριτσακια,πρεπει να ειστε κομψες.Παντως μας ειπε μονο το ενα δοντακι πανω εμεινε,τα χει ολα.Τα πισω πισω μετα τα 2 βγαινουν.Αντε να ηρεμησουμε λιγακι..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; τώρα την έβαλα για ύπνο κ θα χαλαρώσω ένα δύοωρο.. Για τα εμβόλια κ εμείς πολλά ακόμη έχουμε κάθε μήνα τι γίνεται;; @Cometεσείς γιατί τόσα λίγα; εμεις αυτόν το μήνα το αφήσαμε το εμβόλιο γιατί ήταν σε έλλειψη ήταν της ανεμοβλογιάς κ επειδή δεν υπάρχει τώρα επιδημία είπαμε να το αφήσουμε για αργότερα και τον άλλο μήνα θα κάνουμε κανονικά.. 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamasanty είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; τώρα την έβαλα για ύπνο κ θα χαλαρώσω ένα δύοωρο.. Για τα εμβόλια κ εμείς πολλά ακόμη έχουμε κάθε μήνα τι γίνεται;; @Cometεσείς γιατί τόσα λίγα; εμεις αυτόν το μήνα το αφήσαμε το εμβόλιο γιατί ήταν σε έλλειψη ήταν της ανεμοβλογιάς κ επειδή δεν υπάρχει τώρα επιδημία είπαμε να το αφήσουμε για αργότερα και τον άλλο μήνα θα κάνουμε κανονικά.. 

Δεν ξερω.Παντως της ανεμοβλογιας το καναμε.Εμενα ο δικος μου κοιμηθηκε στις 2 οπου να ναι θα ξυπνησει...Και με επιασε μια νυστα τωρα...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; τώρα την έβαλα για ύπνο κ θα χαλαρώσω ένα δύοωρο.. Για τα εμβόλια κ εμείς πολλά ακόμη έχουμε κάθε μήνα τι γίνεται;; @Cometεσείς γιατί τόσα λίγα; εμεις αυτόν το μήνα το αφήσαμε το εμβόλιο γιατί ήταν σε έλλειψη ήταν της ανεμοβλογιάς κ επειδή δεν υπάρχει τώρα επιδημία είπαμε να το αφήσουμε για αργότερα και τον άλλο μήνα θα κάνουμε κανονικά.. 

Καλακοριτσι εσυ; και εμείς αυτο καναμε τοβρηκα στο φαρμακείο που παω. Εμενα μου ειπε σε δυο μηνες να κάνουμε το hexyon μαλλον ειναι επαναληπτικό δεν τα ξερω και καλα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και μωράκια!!!τι κάνετε? εμείς καλά! βγάζουμε δοντακια και έχουμε αρκετή γκρίνια!11 έχουμε τώρα σύνολο 3 τραπεζίτες που μας ζορισαν πολύ!Δεν μπορώ να γράφω συχνά γιατί η μικρή μόλις δει κινητό θέλει να το πάρει!και όταν το πιάσει μπορεί να το ξεκλειδώσει με τα δάχτυλακια τις σαν μεγάλη! όποτε το έχω σε σημείο που ούτε το βλέπει ούτε το φτάνει!

Ξεκίνησαν τα μαθήματα στο σχολείο και το διάβασμα!εγώ ξεκίνησα μαθήματα για το δίπλωμα οδήγησης επιτέλους!

Την Δευτέρα έχουμε ραντεβού στην παιδίατρο και εμείς για να δούμε το βάρος μας και θα της κάνω το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας β και μετά 18 μηνών έχουμε προγραμματισμένο εμβόλιο...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και μωράκια!!!τι κάνετε? εμείς καλά! βγάζουμε δοντακια και έχουμε αρκετή γκρίνια!11 έχουμε τώρα σύνολο 3 τραπεζίτες που μας ζορισαν πολύ!Δεν μπορώ να γράφω συχνά γιατί η μικρή μόλις δει κινητό θέλει να το πάρει!και όταν το πιάσει μπορεί να το ξεκλειδώσει με τα δάχτυλακια τις σαν μεγάλη! όποτε το έχω σε σημείο που ούτε το βλέπει ούτε το φτάνει!

Ξεκίνησαν τα μαθήματα στο σχολείο και το διάβασμα!εγώ ξεκίνησα μαθήματα για το δίπλωμα οδήγησης επιτέλους!

Την Δευτέρα έχουμε ραντεβού στην παιδίατρο και εμείς για να δούμε το βάρος μας και θα της κάνω το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας β και μετά 18 μηνών έχουμε προγραμματισμένο εμβόλιο...

 

Καλημερα. Ασε αυτα τα δοντια.Ενα εμεινε και μαλλον θα ξεπεταχτει συντομα γιατι ολη μερα δαγκωνει και τρεχουν και τα σαλια του.Αντε να ηρεμησουμε επιτελους.

Με το καλο το σχολειο και φετος και το διπλωμα οδηγησης...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από εμάς!εμείς διαβάσματα δεν έχουμε ακόμα,ούτε τρεξίματα με δραστηριότητες... @Afroditi85 πρώτη δεν ξεκίνησε η μικρή σου?πως της φαίνεται το διάβασμα?

Εγώ κορίτσια έχω ένα σκαρφαλωτηρι, προφανώς κ αλλα παιδάκια είναι έτσι,απλά επειδή η κόρη μου δεν ήταν,τώρα τα έχουμε δει όλα.. Τον προσέχουμε εννοείται αλλά ένα δευτερόλεπτο να γυρίσεις πλάτη έχει ανέβει στα τραπέζια,στα παράθυρα,γενικώς όπου βρει...Από κιλά είναι 12.4 νομίζω στην τελευταία μέτρηση (16 μηνών) κ 87.5 πόντους...Από λέξεις ελάχιστα πράγματα...Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι ότι είναι πολύ τακτικός....Η κόρη μου μπορεί να δει ένα μπλουζάκι κάτω στο πάτωμα κ απλά να το προσπεράσει ή κ να πατήσει ακόμα κ από πάνω του για να περάσει...Ο μικρός μπορεί να το μαζέψει κ από μόνος του...

Από εμβόλια μην με ρωτάτε Γτ έχουμε μείνει πίσω...παιδευοταν 3 μήνες με το σταφυλοκοκο,πήρε 4 φορές αντιβίωση κ είμαστε ένα βήμα πριν την εισαγωγή σε νοσοκομείο για ενδοφλεβια...ελπίζω να φύγουν κ κάτι τελευταία σπυράκια κ να μην τα ξαναδώ!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλησπέρα και από εμάς!εμείς διαβάσματα δεν έχουμε ακόμα,ούτε τρεξίματα με δραστηριότητες... @Afroditi85 πρώτη δεν ξεκίνησε η μικρή σου?πως της φαίνεται το διάβασμα?

Εγώ κορίτσια έχω ένα σκαρφαλωτηρι, προφανώς κ αλλα παιδάκια είναι έτσι,απλά επειδή η κόρη μου δεν ήταν,τώρα τα έχουμε δει όλα.. Τον προσέχουμε εννοείται αλλά ένα δευτερόλεπτο να γυρίσεις πλάτη έχει ανέβει στα τραπέζια,στα παράθυρα,γενικώς όπου βρει...Από κιλά είναι 12.4 νομίζω στην τελευταία μέτρηση (16 μηνών) κ 87.5 πόντους...Από λέξεις ελάχιστα πράγματα...Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι ότι είναι πολύ τακτικός....Η κόρη μου μπορεί να δει ένα μπλουζάκι κάτω στο πάτωμα κ απλά να το προσπεράσει ή κ να πατήσει ακόμα κ από πάνω του για να περάσει...Ο μικρός μπορεί να το μαζέψει κ από μόνος του...

Από εμβόλια μην με ρωτάτε Γτ έχουμε μείνει πίσω...παιδευοταν 3 μήνες με το σταφυλοκοκο,πήρε 4 φορές αντιβίωση κ είμαστε ένα βήμα πριν την εισαγωγή σε νοσοκομείο για ενδοφλεβια...ελπίζω να φύγουν κ κάτι τελευταία σπυράκια κ να μην τα ξαναδώ!!

Πολύ ταλαιπωρία ο σταφυλόκοκκος εύχομαι να περάσει και να μην χρειαστεί να κάνετε εισαγωγή...μια χαρά είστε! Εμείς δεν ξέρω αν έχουμε πιάσει τα 10 κιλά την Δευτέρα θα πάμε παιδίατρο...και εμένα σκαρφαλώνει στον καναπέ και στα παιχνίδια της στα τραπεζάκια...η μεγάλη δεν σκαρφάλωσε ποτέ!

Δευτέρα Δημοτικού πάει...Καλά τα πάει!θα πάει και ενόργανη 3η χρονιά φέτος!και θα την πάω και στο σχολείο που δημιουργούν δραστηριότητες τα απογεύματα... χορό, σκάκι ότι θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.. Τι κάνετε;; εμεις καλά έχει αρχίσει σιγά σιγά και κόβει την τρελή γκρίνια αλλά όχι εντελώς δεν χαίρομαι χάχαχα.. Απλά κ εγώ της μιλάω συνέχεια ότι αν θέλει κάτι θα φωνάζει μαμά για να πηγαίνω κ όχι κατευθείαν κλάμα.. Νομίζω ότι με καταλαβαίνει αρκετά.. Λέει αρκετές λέξεις αλλά όχι ολόκληρες ας πούμε λέει τι κα... Για να πει τι κάνεις.. Κ εμένα σκαρφαλώνει παντού έχει πέσει και αρκετές αλλά μυαλό δεν βάζει.. 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κορίτσια τι κανετε χαθηκαμε τελειως; τα μικρα σας τι κανουν; η δικια μου χαμως δεν σταματαει να μιλάει αλλα τα καταλαβαινω αλλα οχι.τα χειμωνιάτικα τα βγάλατε εγω ναι τα επλυνα ειναι έτοιμα; λιγο γκρινια το απογευματάκι εχουμε γιατι βγάζουμε το 13 δοντι και πονάει αλλα γενικά έχει ηρεμήσει πολυ. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Γειά σας κορίτσια τι κανετε χαθηκαμε τελειως; τα μικρα σας τι κανουν; η δικια μου χαμως δεν σταματαει να μιλάει αλλα τα καταλαβαινω αλλα οχι.τα χειμωνιάτικα τα βγάλατε εγω ναι τα επλυνα ειναι έτοιμα; λιγο γκρινια το απογευματάκι εχουμε γιατι βγάζουμε το 13 δοντι και πονάει αλλα γενικά έχει ηρεμήσει πολυ. 

Καλησπερα,καλα ειμαστε.Ο δικος μου τα εβγαλε ολα και ηρεμησε πολυ,καντε λιγο υπομονη ακομη.Με το χειρουργιο της μαμας μου,το μωρο ,τη δουλεια και την εγκυμοσυνη δεν εμεινε πολυς χρονος.Τα περοσσοτερα χειμωνιατικα προλαβα και τα εβγαλα (του μωρου και του αντρα μου).Απο τα δικα μου λιγα προλαβα,τα χω στις βαλιτσες και τωρα πρεπει να περιμενω τον αντρα μου να τις σηκωσει..

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...