Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Εμένα ευτυχώς έχει ηρεμήσει και επιτέλους κοιμάται μέσα στη μέρα 2 φορές. Μάλλον πέρασε άλμα ανάπτυξης. Τι να πω είναι και τα μπεμπάκια μας ανάλογα με τις μέρες τους.:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Τα πιανει μερικες φορες ειναι με τα κέφια τους. Εμενα ηπιε 90mlγαλα δεν ηθελε αλλο και επεσε για υπνο αλλα πηγε να κανει κόλπα αλλα κοιμηθηκε ευτυχως. Συγουρα κατι τον πομαρι δεν νομιζω να κανει χωρις λόγο. Υπομονη θα ηρεμησει καλο κουραγιο στη δουλειά. 

Ψιλοηρεμησε μετα το ντεπον,επισης ολο το απογευμα μας δαγκωνε.Μαλλον δοντια θα πω παλι,αν και βαρεθηκα να το λεω...Ποτε θα ηρεμησουμε επιτελους;Τον αφησα στη μανα μου πριν λιγο να πιω λιγο καφε πριν φυγω.Θα τον κοιμησει αυτη..Ευχαριστω πολυ.Καποια στιγμη θα ξημερωσει..

Just now, sunshine83 είπε:

Εμένα ευτυχώς έχει ηρεμήσει και επιτέλους κοιμάται μέσα στη μέρα 2 φορές. Μάλλον πέρασε άλμα ανάπτυξης. Τι να πω είναι και τα μπεμπάκια μας ανάλογα με τις μέρες τους.:D

Μαλλον ετσι ειναι.Απλα οταν εχω διπλη βαρδια ζοριζομαι...Τον λυπαμαι κιολας.Εκλαιγε πολυ:cry:


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ψιλοηρεμησε μετα το ντεπον,επισης ολο το απογευμα μας δαγκωνε.Μαλλον δοντια θα πω παλι,αν και βαρεθηκα να το λεω...Ποτε θα ηρεμησουμε επιτελους;Τον αφησα στη μανα μου πριν λιγο να πιω λιγο καφε πριν φυγω.Θα τον κοιμησει αυτη..Ευχαριστω πολυ.Καποια στιγμη θα ξημερωσει..

Ναι αυτα τα δοντια δεν τελειωνουν πότε ελπιζω να ηρεμησουν σύντομα. Αστον θα τον κανει κουμαντο η μαμα σου ξερει εμας μας παίζουν στα δάχτυλα και μας δουλεύουν τα μικρούλια!!!! Δεν ξέρω πως αντέχεις νύχτα δύσκολο εδω δεν κοιμασε καμια μερα καλα και εισαι χάλια. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου,το νυχτερι πηγε καλα,ησυχη εφημερια.Ο μικρουλης μου σημερα ησυχος,επαιξε μονος του χωρις γκρινια και τωρα τον πηρε η μαμα μου να τον κοιμησει για να φαω.Σημερα ξεκουραση κι αυριο ενα ρεπο οποτε θα κανω καμια δουλεια. Εντωμεταξυ κρυωνω λιγο και με ενοχλει λιγο ο λαιμος.Μαλλον κρυωσα στη δουλεια, ελπιζω να περασει γρηγορα..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου,το νυχτερι πηγε καλα,ησυχη εφημερια.Ο μικρουλης μου σημερα ησυχος,επαιξε μονος του χωρις γκρινια και τωρα τον πηρε η μαμα μου να τον κοιμησει για να φαω.Σημερα ξεκουραση κι αυριο ενα ρεπο οποτε θα κανω καμια δουλεια. Εντωμεταξυ κρυωνω λιγο και με ενοχλει λιγο ο λαιμος.Μαλλον κρυωσα στη δουλεια, ελπιζω να περασει γρηγορα..

Καλησπέρα κορίτσι μπραβο το αγόρι κατι θα ειχε γιαυτο γκρινιαζε. Εμεις σήμερα πηγαμε παιδιατρο τσιριζε λιγακι δεν την ηθελε καθόλου. Ωχ παρε καμια βιταμίνη να σε βοηθήσει να μην σε ριξει κάτω. Τι φαει ειχατε σήμερα; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μπραβο το αγόρι κατι θα ειχε γιαυτο γκρινιαζε. Εμεις σήμερα πηγαμε παιδιατρο τσιριζε λιγακι δεν την ηθελε καθόλου. Ωχ παρε καμια βιταμίνη να σε βοηθήσει να μην σε ριξει κάτω. Τι φαει ειχατε σήμερα; 

Αααα η μικρουλα μου...δεν της αρεσει στην παιδιατρο:(..περασε τωρα...Σημερα μακαρονια με τυρι για ολους.Η μαμα μου μαγειρεψε...Εντωμεταξυ μαζευω τα πραγματα της θαλασσας στην ντουλαπα...Πετσετες,μαγιω και τετοια...Οσο μαζευω τοσο συνειδητοποιω οτι δεν εχω καθολου χωρο..Ολες οι ντουλαπες γεματες,εχω και χωρο κατω απο το κρεβατι και ειναι φουλ...Οταν ερθει και δευτερο μωρο να δω που θα τα βαλω,δεν εχω και παταρι ουτε χωρο να κανω κι αλλη ντουλαπα...Ο αντρας μου εχει πολλαααα ρουχα...Πολυ περισσοτερα απο εμενα και το μωρο μαζι...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Αααα η μικρουλα μου...δεν της αρεσει στην παιδιατρο:(..περασε τωρα...Σημερα μακαρονια με τυρι για ολους.Η μαμα μου μαγειρεψε...Εντωμεταξυ μαζευω τα πραγματα της θαλασσας στην ντουλαπα...Πετσετες,μαγιω και τετοια...Οσο μαζευω τοσο συνειδητοποιω οτι δεν εχω καθολου χωρο..Ολες οι ντουλαπες γεματες,εχω και χωρο κατω απο το κρεβατι και ειναι φουλ...Οταν ερθει και δευτερο μωρο να δω που θα τα βαλω,δεν εχω και παταρι ουτε χωρο να κανω κι αλλη ντουλαπα...Ο αντρας μου εχει πολλαααα ρουχα...Πολυ περισσοτερα απο εμενα και το μωρο μαζι...

Και εγω εχθές μαζεψα καποια ρουχα που δεν της κανουν και ειδα οτι δεν χωραει τιποτα αλλο εχω και τα μικρούλια ρουχαλακια και έχουν γεμισει η ντουλάπες. Συνεχεια πεταω διάφορα αλλα παλι γεμίζουν. Τοσα πολλα ρουχα αν δεν τα φοραει δωστα να αδειάσετε αν έρθει δευτερο μωρακι και ειναι αλλο φύλο την βαψαμε δεν θα χωραμε ουτε εμεις μετά. Μονο αν πας στη μαμα σου που ειναι δίπλα να τα τακτοποιησεις και οταν τα χρειαστεις τα περνεις. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Και εγω εχθές μαζεψα καποια ρουχα που δεν της κανουν και ειδα οτι δεν χωραει τιποτα αλλο εχω και τα μικρούλια ρουχαλακια και έχουν γεμισει η ντουλάπες. Συνεχεια πεταω διάφορα αλλα παλι γεμίζουν. Τοσα πολλα ρουχα αν δεν τα φοραει δωστα να αδειάσετε αν έρθει δευτερο μωρακι και ειναι αλλο φύλο την βαψαμε δεν θα χωραμε ουτε εμεις μετά. Μονο αν πας στη μαμα σου που ειναι δίπλα να τα τακτοποιησεις και οταν τα χρειαστεις τα περνεις. 

Η μαμα μου εχει πολλα πραγματα απο τον ανηψιο μου,ρουχα ,παιχνιδια,ποδηλατακια,παρκα.. και οτι δεν χρησιμοποιει πια τα φεραμε εδω για τον μικρο μου.Εχουμε και πολλα χαλια.Μια ντουλαπα στο χωλ γεματη.Εκεινη δεν εχει που να τα βαλει και τα φερνει σε μενα.Ο ανηψιος μου ειναι το πρωτο εγγονι και η μανα μου ψωνιζε σαν τρελη.Τα περισσοτερα ρουχα και παπουτσια αφορετα ειναι και ηρθαν ολα εδω.Και μιλαμε για πολλα πραγματα... Θα δω τι θα κανω.Μαλλον θα τα οργανωσω καλυτερα.Εχω αδεια την αλλη βδομαδα και θα πιασω δουλεια...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2019 at 6:18 ΜΜ, Comet είπε:

Η μαμα μου εχει πολλα πραγματα απο τον ανηψιο μου,ρουχα ,παιχνιδια,ποδηλατακια,παρκα.. και οτι δεν χρησιμοποιει πια τα φεραμε εδω για τον μικρο μου.Εχουμε και πολλα χαλια.Μια ντουλαπα στο χωλ γεματη.Εκεινη δεν εχει που να τα βαλει και τα φερνει σε μενα.Ο ανηψιος μου ειναι το πρωτο εγγονι και η μανα μου ψωνιζε σαν τρελη.Τα περισσοτερα ρουχα και παπουτσια αφορετα ειναι και ηρθαν ολα εδω.Και μιλαμε για πολλα πραγματα... Θα δω τι θα κανω.Μαλλον θα τα οργανωσω καλυτερα.Εχω αδεια την αλλη βδομαδα και θα πιασω δουλεια...

Καλησπερα κατάλαβα ολη τα ιδια εχουμε κανει και η μαμα σου και η δικια μου θα βγαλουν κανενα χερι οι ντουλαπες να μας φασκελωσουν τοσα πράγματα που βαζουμε μέσα. Οργανωσετα και θα βρεις λιγο χωρο θες ησυχια με τον μικρό δεν θα μπορεις και εγω προσπαθώ με την μικρη αλλα εγω τακτοποιώ και η μικρή σκορπάει... 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!τι κάνετε?καλή σχολική χρονιά για τα παιδάκια τα μεγαλύτερα....Αλλά κ τα μικρότερα που πάνε παιδικό...εμένα ξεκίνησε προνηπιο η κορούλα μου κ το έχει πάρει ανέλπιστα καλά μέχρι στιγμής...Ο μικρός μου και εμένα οοοολο αταξίες...Μέχρι να μαζέψω τη μια ζημιά,έχει κάνει την άλλη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Σημερα πρωινη στη δουλεια και νυσταζωωωω.....Χτες βγηκαμε και γυρισαμε 1:30 μεχρι να ξαπλωσω πηγε 2.

Πριν φυγουμε το βραδυ αλλαξα το μωρο και τον αφησα ξυπνιο στο παρκοκρεβατο με τη μαμα μου,επειδη εχασα την κρεμα του ηρθε στο αλλο δωματιο  η μαμα μου να ψαξουμε και τσουπ...ποιος εμφανιζεται διπλα μας;Το μωρο...:huh::shock:Σοκ η μαμα μου...Βγηκε απο το παρκοκρεβατο, επεσε πανω στο κρεβατι και κατεβηκε με τον πωπο...και ηρθε...Εκπληξη...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Έχω ένα κοριτσάκι 12 μηνών είναι να κάνουμε το ετήσιο εμβόλιο..

 

Εμφάνισαν τα μικρά σας καμία παρενέργεια?

Καλησπερα.Να σου ζησει η μικρη σου,δεν ξερω σε πιο εμβολιο αναφερεσαι,ο δικος μου ειναι 18 μηνων,καναμε ολα τα εμβολια και κανενα δεν μας πειραξε.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε; εμεις όλα καλά αν και σιγά σιγά μαζευόμαστε όλο και πιο νωρίς στο σπίτι γιατί κάνει ψυχρά στην περιοχή μας.. Η μικρή μέσα στην γκρίνια γιατί δεν γίνεται το δικό της που ως συνήθως είναι ζημιά.. Σήμερα θα έπεφτε από το καναπέ με το κεφάλι την πρόλαβα από την μπλουζα και την κράτησα.. Όσο για τα εμβόλια κανένα και εμάς δόξα τω Θεό δεν μας πείραξε.. 

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mamasanty είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε; εμεις όλα καλά αν και σιγά σιγά μαζευόμαστε όλο και πιο νωρίς στο σπίτι γιατί κάνει ψυχρά στην περιοχή μας.. Η μικρή μέσα στην γκρίνια γιατί δεν γίνεται το δικό της που ως συνήθως είναι ζημιά.. Σήμερα θα έπεφτε από το καναπέ με το κεφάλι την πρόλαβα από την μπλουζα και την κράτησα.. Όσο για τα εμβόλια κανένα και εμάς δόξα τω Θεό δεν μας πείραξε.. 

Καλησπερα κοριτσι, καιρο εχω να σε ακουσω.Διαολακια τα μικρα μας,ολη μερα ζημιες...ζωη να χουν..

  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...