Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Alex. Arap είπε:

Γεια σου κοριτσι τι γινετε με αυτα τα μικρα μας και η δικια μου το ιδιο. Ασε το πρωι και το μεσημέρι που την εβαζα λιγο για υπνο γινετε χαμως απο εχθες θελει να κοιμηθει ορθια στο πωπω της στο καροτσι μολις την παω πισω μας ακουει ολο το τετράγωνο σημερα προτιμησε να κατσει ξυπνια παρα να κοιμηθει με την πλατη πίσω φανταστητε τι γκρινια ειχε μεχρι το μεσημέρι που εγινε παλι χαμως. Ελπιζω αυριο να φτιαξουν τα πράγματα γιατι με εχει τρελάνει. Εσας κορίτσια σκαρφαλωνουν οπου βρουν; 

Αν σκαρφαλωνει λεει.Οπου βρει.Καναπεδες,καρεκλες,τραπεζια,καροτσια και απειρα αλλα μερη που δεν ειναι για σκαρφαλωμα...το προσπαθει και εκει..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!! @Alex. Arap εμενα που αργησε να περπατησει σκαρφαλωνε εδω και πολυ καιρο παντου!!Ευτυχως ακουει καπως και δε σκαρφαλωνει πχ εξω στο μπαλκονι που τρελαινεται μα καθεται.Εχουμε και κουμια εξω και περναμε πολυ ωρα στο μπαλκονι.Ακουει παιδακια και πουλακια και τρελαινεται.Χαιρεταει και ολον τον κοσμο..Δημαρχος το παιζει.χαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Agki* είπε:

Καλημερα!! @Alex. Arap εμενα που αργησε να περπατησει σκαρφαλωνε εδω και πολυ καιρο παντου!!Ευτυχως ακουει καπως και δε σκαρφαλωνει πχ εξω στο μπαλκονι που τρελαινεται μα καθεται.Εχουμε και κουμια εξω και περναμε πολυ ωρα στο μπαλκονι.Ακουει παιδακια και πουλακια και τρελαινεται.Χαιρεταει και ολον τον κοσμο..Δημαρχος το παιζει.χαχαχ

Αστα χαμως μπαλκονι αυλη τα γυρναει ολη μερα. Ειναι κοινωνικα τα μικρα μας!!! Παλι τα ίδια σημερα χαμως δεν θελει με τιποτα να κοιμηθει στο καρότσι και την πηρα αγκαλια χωρις κουνημα και κοιμηθηκε τι να ειναι αυτο τωρα; μου το ειχε ξανα κανει παλι αλλα για 2μερες τωρα πανε 3 καο δεν βλεπω προκοπή. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Αστα χαμως μπαλκονι αυλη τα γυρναει ολη μερα. Ειναι κοινωνικα τα μικρα μας!!! Παλι τα ίδια σημερα χαμως δεν θελει με τιποτα να κοιμηθει στο καρότσι και την πηρα αγκαλια χωρις κουνημα και κοιμηθηκε τι να ειναι αυτο τωρα; μου το ειχε ξανα κανει παλι αλλα για 2μερες τωρα πανε 3 καο δεν βλεπω προκοπή. 

Δεν ξερω τι παθαινουν ειλικρινα,δεν μιλανε κιολας να μας πουν τι θελουν αν και ο δικος μου τελευταια σα να πηρε μπρος..χτες ειπε δυο φορες"εκει".Ετοιμος ειναι νομιζω..

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Αστα χαμως μπαλκονι αυλη τα γυρναει ολη μερα. Ειναι κοινωνικα τα μικρα μας!!! Παλι τα ίδια σημερα χαμως δεν θελει με τιποτα να κοιμηθει στο καρότσι και την πηρα αγκαλια χωρις κουνημα και κοιμηθηκε τι να ειναι αυτο τωρα; μου το ειχε ξανα κανει παλι αλλα για 2μερες τωρα πανε 3 καο δεν βλεπω προκοπή. 

Θα σου πω αυτο που λεω και εγω για μας τελευταια..δοντακια!Αυριο ρχουμε εμβολιο και θα τον ρωτησω πως τα βλεπεις τα ουλα μας.Μα αντι τωρα που περπαταει να κοιμαται 12ωρα οπωςπριν ξυπναει μια φορα η και 2.Δεν καταλαβαινω.Βεβαια δε θελει αγκαλια.Του δινω γαλα και ξανακοιμαται.Υπομονη ακομα ρευστα ειναι τα πραγματα.Νομιζω οταν πανε σχολειο εχουν σταθερο προγραμμα...τι να πω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Agki* είπε:

Θα σου πω αυτο που λεω και εγω για μας τελευταια..δοντακια!Αυριο ρχουμε εμβολιο και θα τον ρωτησω πως τα βλεπεις τα ουλα μας.Μα αντι τωρα που περπαταει να κοιμαται 12ωρα οπωςπριν ξυπναει μια φορα η και 2.Δεν καταλαβαινω.Βεβαια δε θελει αγκαλια.Του δινω γαλα και ξανακοιμαται.Υπομονη ακομα ρευστα ειναι τα πραγματα.Νομιζω οταν πανε σχολειο εχουν σταθερο προγραμμα...τι να πω..

Καλημερα κοριτσι ολη μερα στο ποδι αλλα δεν κουράζονται με τίποτα. Και εμεις ειχαμε βρει ενα προγραμμα αλλα τωρα πάει. Τι να πω μηπως ειναι τα δοντια και μας παιδευουν μακάρι. Εμενα εχει και πολυ γκρίνια μουρμουραει και αυτό δεν το αντεχω καθολου καλυτερα να κλαιει παρα αυτο το πράγμα. Σιγα μην κοιμάτε περισσότερο λιγότερο μπορει καλο κουραγιο και εσενα συντρόφισσα!!!!! Τι εμβολιο εχετε μάλλον στις 15εχει και η μικρη μου; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.Υπομονη alex μαλλον δοντια ειναι,εμας οπως ξερετε μας παιδεψαν πολυ,λιγο ακομη μονο 2 του μεινανε,αντε κοντευουμε.

Πριν λιγο εντωμεταξυ τον αλλαζα κι εβαλε το χερι του στο πουλακι του και του φωναξα γιατι ηταν ακομη λερωμενος κι αρχησε να κλαιει.Μαλλον βεβαια πιο πολυ εκλαιγε γιατι νυσταζε,ξυπνησε απο τις 7:30 και μολις τον εβαλα στο κρεβατακι κοιμηθηκε.Αλλα τι ειναι κι αυτο ρε κοριτσια,δεν προλαβαινω να ανοιξω το pampers και το χερι εκει,να το τραβαει και να γελαει.Εσεις που εχετε αγορακια,το κανουν και τα δικα σας;

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα σε ολες.Υπομονη alex μαλλον δοντια ειναι,εμας οπως ξερετε μας παιδεψαν πολυ,λιγο ακομη μονο 2 του μεινανε,αντε κοντευουμε.

Πριν λιγο εντωμεταξυ τον αλλαζα κι εβαλε το χερι του στο πουλακι του και του φωναξα γιατι ηταν ακομη λερωμενος κι αρχησε να κλαιει.Μαλλον βεβαια πιο πολυ εκλαιγε γιατι νυσταζε,ξυπνησε απο τις 7:30 και μολις τον εβαλα στο κρεβατακι κοιμηθηκε.Αλλα τι ειναι κι αυτο ρε κοριτσια,δεν προλαβαινω να ανοιξω το pampers και το χερι εκει,να το τραβαει και να γελαει.Εσεις που εχετε αγορακια,το κανουν και τα δικα σας;

Ευχαριστώ κοριτσι σημερα εχει απο της 8παρα ξυπνια για να δουμε τι θα κανει το μεσημέρι. Μπραβο το παιδι αφου κοιμήθηκε μια χαρα!! Ποσα δοντακια εχετε; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Ευχαριστώ κοριτσι σημερα εχει απο της 8παρα ξυπνια για να δουμε τι θα κανει το μεσημέρι. Μπραβο το παιδι αφου κοιμήθηκε μια χαρα!! Ποσα δοντακια εχετε

Δεν ειμαι σιγουρη ,νομιζω 8 η 10 κατω και 6 η 8 πανω.Λειπουν τα 3α στη σειρα απο πανω δεξια και αριστερα και τα τερμα πισω πανω και κατω.Νομιζω τα πισω βγαινουν πολυ αργοτερα..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Δεν ειμαι σιγουρη ,νομιζω 8 η 10 κατω και 6 η 8 πανω.Λειπουν τα 3α στη σειρα απο πανω δεξια και αριστερα και τα τερμα πισω πανω και κατω.Νομιζω τα πισω βγαινουν πολυ αργοτερα..

Εμεις εχουμς μονο 5.Εχουμε μελλον ακομα.Εμενα τραβαει ρο πουλακι του η το τιναζει και κανει ααααα ααααα λες κι κατι ειναι.Εχει πολυ πλακα!!Εσεις στους 18 μηνες κανατε εμβολιο?

Κοριτσια το εμβολιο τηςμηνηγγιτιδας το εξτρα το κανατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agki* είπε:

Εμεις εχουμς μονο 5.Εχουμε μελλον ακομα.Εμενα τραβαει ρο πουλακι του η το τιναζει και κανει ααααα ααααα λες κι κατι ειναι.Εχει πολυ πλακα!!Εσεις στους 18 μηνες κανατε εμβολιο?

Κοριτσια το εμβολιο τηςμηνηγγιτιδας το εξτρα το κανατε?

Το τελευταιο το καναμε στους 16 μηνες.Το επομενο ειναι οταν γινει 2 χρονων.Της μηνιγγιτιδας θα το κανουμε του χρονου.Ειναι μικρος και δεν θα παει σε παιδοτοπους αυτο το χειμωνα οποτε θα περιμενουμε λιγο

Just now, Alex. Arap είπε:

Ευχαριστώ κοριτσι σημερα εχει απο της 8παρα ξυπνια για να δουμε τι θα κανει το μεσημέρι. Μπραβο το παιδι αφου κοιμήθηκε μια χαρα!! Ποσα δοντακια εχετε; 

Τελικα εχουμε 6 πανω και 8 κατω.Μολις ξυπνησε.Σχεδον 2 ωρες κοιμηθηκε αλλα αυτο το ωραριο που κανει τελευταια δεν με βολευει οταν δουλευω.Προτιμω να ξυπναει και να κοιμαται πιο αργα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Εμεις εχουμς μονο 5.Εχουμε μελλον ακομα.Εμενα τραβαει ρο πουλακι του η το τιναζει και κανει ααααα ααααα λες κι κατι ειναι.Εχει πολυ πλακα!!Εσεις στους 18 μηνες κανατε εμβολιο?

Κοριτσια το εμβολιο τηςμηνηγγιτιδας το εξτρα το κανατε?

Κορίτσια τι κάνετε;; η μικρή μόλις κοιμήθηκε έχει απίστευτη γκρίνια σίγουρα από τα δόντια είναι γιατί χθες μου έκανε και λίγα δέκατα.. 

Εμείς το κάναμε στον 9ο μήνα και 12 μηνών την δεύτερη δόση και θα κάνουμε την Τρίτη δόση 2χρονων.. Αν όμως το κάνεις στα 2 έτη είναι δύο δόσεις.. 


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Εμεις εχουμς μονο 5.Εχουμε μελλον ακομα.Εμενα τραβαει ρο πουλακι του η το τιναζει και κανει ααααα ααααα λες κι κατι ειναι.Εχει πολυ πλακα!!Εσεις στους 18 μηνες κανατε εμβολιο?

Κοριτσια το εμβολιο τηςμηνηγγιτιδας το εξτρα το κανατε?

Πιο ειναι το εξτρα γιατι δεν τα θυμαμε ολα; τωρα εχουμε και εμείς αλλα δεν εχω δει πιο


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;;; Σημερα εσκασε το 3ο μας δοντι ευτυχως δεν την ταλαιπωρησε το συγκεκριμενο! Το εμβολιο του μηνηγγιτιδοκοκου τυπου β το αφησαμε για τα 2ετη εφοσον δεν θα την στειλουμε παιδικο μεχρι τοτε!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;;; Σημερα εσκασε το 3ο μας δοντι ευτυχως δεν την ταλαιπωρησε το συγκεκριμενο! Το εμβολιο του μηνηγγιτιδοκοκου τυπου β το αφησαμε για τα 2ετη εφοσον δεν θα την στειλουμε παιδικο μεχρι τοτε!

Ακριβως οπως κι εμεις.Νομιζω καλυτερα ετσι γιατι ειναι λιγο βαρυ,εφοσον δεν εχουν αδερφακι,δεν πανε παιδικο και παιδοτοπο μπορουμε να το καθυστερησουμε λιγο,παντως θα το κανουμε σιγουρα.Ειμαι πολυ υπερ των εμβολιων


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...