Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Comet είπε:

Κοριτσακια γυρναω απο δουλειες εξω και παω στη μανα μου να παρω το μωρο,εντωμεταξυ μολις τον σηκωνω κατι μου μυριζει,κοιταω πανα καθαρος,συνεχιζει να μου μυριζει οταν το φιλαω στο προσωπο και λεω στη μανα μου γιατι μυριζει το μωρο;Και μου λεει τον ταισα πρασοριζο:shock:  Το μοσχομυριστο μου αγορακι μυριζει πρασο:-(.

Αχ αυτές οι γιαγιάδες θαύματα κάνουν. Το φάγε πάντως είδες το παιδί μια χαρά. Εγώ έτρωγα ότι που έφτιαχναν που τα άλλα παιδάκια ούτε να τα δουν καλό είναι αυτό άστο να φαΐ το παιδί θα το πλύνεις και θα είναι πάλι μυρωδάτος.!!!


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Αχ αυτές οι γιαγιάδες θαύματα κάνουν. Το φάγε πάντως είδες το παιδί μια χαρά. Εγώ έτρωγα ότι που έφτιαχναν που τα άλλα παιδάκια ούτε να τα δουν καλό είναι αυτό άστο να φαΐ το παιδί θα το πλύνεις και θα είναι πάλι μυρωδάτος.!!!

Εβαλε να φαει αυτη και πηγε κοντα της και αρχισε τα μαμ μαμ οποτε του εδωσε και τελικα εφαγε ενα πιατακι.Ειναι φαγανουλης μωρε,δεν υπαρχει περιπτωση να φας μπροστα του και να μην δοκιμασει

3 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Χαχαχ ναι εγω ειμαι.. :-P μακαρι να σκασουν τα πανω να ηρεμησουμε για λιγες μερες...Σου εχω στειλει και στο αλλο forum αλλα αργει πολυ να τα εμφανησει...

Ναι αργει πολυ και ηθελα να σου πω οτι τρωει πολυ καλα η μικρη σου.Αν ηταν αδυνατη απο την αρχη και ακολουθει την καμπυλη της μην αγχωνεσαι.Εμεις γεννηθηκαμε 2.800 στις 39+6.Ειμασταν στην κατωτερη καμπυλη και θηλασαμε αποκλειστικα 4 μηνες και 2 μεικτη.Οσο επινε μονο γαλα ακολουθουσε την καμπυλη του,επαιρνε γυρω στα 700-800 γρ.το μηνα και η γιατρος ηταν ευχαριστημενη ασε που κατουρουσε σαν τρελο.Οταν μπηκαν τα αλεσμενα του αρεσαν τοσο που ετρωγε τα παντα ποτε δεν αφησε κουταλια.Πηρε σε ενα μηνα 1.200 με στερεες:shock: οποτε ανεβηκαμε καμπυλη.Τωρα ειμαστε λιγο κατω απο τη μεση και στο υψος παντα στη μεση απο την αρχη.Οι παιδιατροι ανησυχουν οταν το παιδι πεφτει 2 καμπυλες.Μαλλον η κορη σου πηρε απο σενα..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Comet είπε:

Εβαλε να φαει αυτη και πηγε κοντα της και αρχισε τα μαμ μαμ οποτε του εδωσε και τελικα εφαγε ενα πιατακι.Ειναι φαγανουλης μωρε,δεν υπαρχει περιπτωση να φας μπροστα του και να μην δοκιμασει

Ναι αργει πολυ και ηθελα να σου πω οτι τρωει πολυ καλα η μικρη σου.Αν ηταν αδυνατη απο την αρχη και ακολουθει την καμπυλη της μην αγχωνεσαι.Εμεις γεννηθηκαμε 2.800 στις 39+6.Ειμασταν στην κατωτερη καμπυλη και θηλασαμε αποκλειστικα 4 μηνες και 2 μεικτη.Οσο επινε μονο γαλα ακολουθουσε την καμπυλη του,επαιρνε γυρω στα 700-800 γρ.το μηνα και η γιατρος ηταν ευχαριστημενη ασε που κατουρουσε σαν τρελο.Οταν μπηκαν τα αλεσμενα του αρεσαν τοσο που ετρωγε τα παντα ποτε δεν αφησε κουταλια.Πηρε σε ενα μηνα 1.200 με στερεες:shock: οποτε ανεβηκαμε καμπυλη.Τωρα ειμαστε λιγο κατω απο τη μεση και στο υψος παντα στη μεση απο την αρχη.Οι παιδιατροι ανησυχουν οταν το παιδι πεφτει 2 καμπυλες.Μαλλον η κορη σου πηρε απο σενα..

Πω πω μπραβο πηρε πολυ μετα.. Εμενα παλι το αντιθετο.. Γεννηθηκαμε 40+2 2.730 και μονο με θηλασμο ενος μηνων πηγε 4.050 και μεχρι να μπουν τα αλεσμενα μια χαρα ηταν..αλλα οταν μπηκαν τα αλεσμενα δεν ετρωγε καθολου μεχρι να καταλαβω τι συμβενει για ενα μηνα δεν πηρε καθολου κιλα.. Τελικα η κυρια παρολο που ηταν φαφουτα τοτε τα ηθελε σε μικρα κομματακια και οχι κρεμουλα.. Ε απο τοτε τρωει και δεν σταματαει..

Ποτε γεννησες? Πρεπει να γεννησαμε κοντα?


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Πω πω μπραβο πηρε πολυ μετα.. Εμενα παλι το αντιθετο.. Γενηθηκαμε 40+2 2.730 και μονο με θηλασμο ενος μηνων πηγε 4.050 και μεχρι να μπουν τα αλεσμενα μια χαρα ηταν..αλλα οταν μπηκαν τα αλεσμενα δεν ετρωγε καθολου μεχρι να καταλαβω τι συμβενει για ενα μηνα δεν πηρε καθολου κιλα.. Τελικα η κυρια παρολο που ηταν φαφουτα τοτε τα ηθελε σε μικρα κομματακια και οχι κρεμουλα.. Ε απο τοτε τρωει και δεν σταματαει..

Ποτε γεννησες? Πρεπει να γεννησαμε κοντα?

Γι αυτο εμεινε λιγο πισω σε βαρος.Φυσιολογικο οταν ξεκινανε οι στερεες.Εμεις ειμασταν λιγο αναποδα.Αφου τρωει θα τα βαλει.Γεννησα 28 φλεβαρη.Εσυ;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Comet είπε:

Γι αυτο εμεινε λιγο πισω σε βαρος.Φυσιολογικο οταν ξεκινανε οι στερεες.Εμεις ειμασταν λιγο αναποδα.Αφου τρωει θα τα βαλει.Γεννησα 28 φλεβαρη.Εσυ;

Ναι τωρα λογικα θα τα παρει.. Αλλα αμα οχι δεν πηραζει κραταμε την σιλουετα μας...ειμαστε και κοπελες  Χαχχα

Αα εγω 28 Μαρτιου.. Ενα μηνα διαφορα:)


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Πω πω μπραβο πηρε πολυ μετα.. Εμενα παλι το αντιθετο.. Γενηθηκαμε 40+2 2.730 και μονο με θηλασμο ενος μηνων πηγε 4.050 και μεχρι να μπουν τα αλεσμενα μια χαρα ηταν..αλλα οταν μπηκαν τα αλεσμενα δεν ετρωγε καθολου μεχρι να καταλαβω τι συμβενει για ενα μηνα δεν πηρε καθολου κιλα.. Τελικα η κυρια παρολο που ηταν φαφουτα τοτε τα ηθελε σε μικρα κομματακια και οχι κρεμουλα.. Ε απο τοτε τρωει και δεν σταματαει..

Ποτε γεννησες? Πρεπει να γεννησαμε κοντα?

Κι εμένα ο γιος μου το ίδιο!! Προσπαθούσα με αλεσμενα και τίποτα. Πριν 2 βδομάδες άρχισα να του δίνω κομματάκια και άρχισε να τρώει(8 μηνών πλέον και εντελώς φαφουτης)


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κι εμένα ο γιος μου το ίδιο!! Προσπαθούσα με αλεσμενα και τίποτα. Πριν 2 βδομάδες άρχισα να του δίνω κομματάκια και άρχισε να τρώει(8 μηνών πλέον και εντελώς φαφουτης)

Αα και εμενα ετσι ηταν.. Μην ανυσηχεις.. 8,5 μηνων εμφανηστηκε το πρωτο..!!

  • Χαχα 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κι εμένα ο γιος μου το ίδιο!! Προσπαθούσα με αλεσμενα και τίποτα. Πριν 2 βδομάδες άρχισα να του δίνω κομματάκια και άρχισε να τρώει(8 μηνών πλέον και εντελώς φαφουτης)

Κι εμεις 8,5 μηνων βγηκε το πρωτο ,2 βδομαδες μετα το δευτερο και σημερα σχεδον 11 μηνων τα 2 πανω επιτελους

πρίν από 13 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι τωρα λογικα θα τα παρει.. Αλλα αμα οχι δεν πηραζει κραταμε την σιλουετα μας...ειμαστε και κοπελες  Χαχχα

Αα εγω 28 Μαρτιου.. Ενα μηνα διαφορα:)

Εννοειται δεν πειραζει.Κοριτσακι ειναι.Ας ειναι αδυνατουλα..

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Εμείς κοιμηθηκαμε καλά σήμερα δεν ξυπνησαμε καθόλου!!! 

Καλημεραααα.. Παλι βρεχει παλι δεν θα μπορουμε να παμε στις κουνιες:-( 

Και εμεις κοιμηθηκαμε καλα.. Σερι το πηγαμε..

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημεραααα.. Παλι βρεχει παλι δεν θα μπορουμε να παμε στις κουνιες:-( 

Και εμεις κοιμηθηκαμε καλα.. Σερι το πηγαμε..

Καλημέρα και εδώ χάλια ο καιρός. Βροχή και πολύ αέρα. Μπραβο αντε να κοιμούνται λίγο μήπως κοιμηθούμε και εμείς λιγάκι. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα!! Βοηθάει μάλλον ο καιρός στα μικρουλια μας. Και ο δικός μου σχεδόν σερί το πήρε και ακόμα κοιμάται ενώ πάντα 8.30 ξυπνάει!

Χαχαχ λες ??Τελεια.. Εμενα ξυπνησε ομως απο τις 8.

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα και εδώ χάλια ο καιρός. Βροχή και πολύ αέρα. Μπραβο αντε να κοιμούνται λίγο μήπως κοιμηθούμε και εμείς λιγάκι. 

Ελα ντε.. Το καλο ειναι οτι ενω την ημερα παραπονιεται για τα δοντια της το βραδυ κοιμαται σαν πουλακι!! Ευτυχως. Πολυ την αγαπω:-P

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια και τα μωρακια.Κι εμεις φτου φτου κοιμηθηκαμε πολυ καλα,ξυπνησαμε στις 8 και ξανακοιμηθηκαμε πριν λιγο.Πλακα δεν εχει που ηρεμησαν ολα μαζι;Ο καιρος χαλια,ευτυχως που βγηκαμε βολτα χτες που ειχε ηλιο

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια και τα μωρακια.Κι εμεις φτου φτου κοιμηθηκαμε πολυ καλα,ξυπνησαμε στις 8 και ξανακοιμηθηκαμε πριν λιγο.Πλακα δεν εχει που ηρεμησαν ολα μαζι;Ο καιρος χαλια,ευτυχως που βγηκαμε βολτα χτες που ειχε ηλιο

Ααα τυχερουλα.. Εμενα τωρα θα δουμε τι ωρα θα κοιμηθει..ξεκηνησε παλι η γκρινια για τα δοντια..


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...