Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!εμείς παλεύουμε να ξεκρυωσουμε!και εγώ προσπαθώ 9-9:30 η ώρα να κοιμάται και ξυπνάμε 8:30 περίπου το πρωί!αλλά ξυπνάει και θηλάζει 2-3-4 φορές ανάλογα το βράδυ!και εμάς έσκασε το δεύτερο δοντακι!

Εγώ πάντως που θηλάζω αποκλειστικά μου ήρθε η περίοδος στους 8.5 μήνες!

Το αυγό θα το ξεκινήσουμε και εμείς τον άλλο μήνα και το χαρτί που μου έδωσε γράφει 8 λεπτά! 

Καλημέρα 8λεπτα από την ώρα που βράζει το νερό σας είπε κάθε μέρα η μέρα παρά μέρα; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα 8λεπτα από την ώρα που βράζει το νερό σας είπε κάθε μέρα η μέρα παρά μέρα; 

8 λεπτά βράσιμο... όποτε από την ώρα που βράζει το νερό και μετά... απλά εγώ θα το χαμηλώνω λίγο όταν αρχίζει να βράζει...μετά που γίνεται η εισαγωγή μέρα παρά μέρα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα 8λεπτα από την ώρα που βράζει το νερό σας είπε κάθε μέρα η μέρα παρά μέρα; 

Καλημερα. Εμεις 3 λεπτα απο την ωρα που βραζει το νερο.Ο κροκος ειναι μελατος αλλα το ασπραδι εχει στερεοποιηθει.Βαζουμε ψωμακι μεσα και τρελαινεται.Και το τρωμε σιγουρα 5 μερες τη βδομαδα.Η παιδιατρος ειπε καθε μερα μπορουμε.

Και ναι εσκασαν τα 2 πανω δοντακια,φαινεται καθαρα,το υποψιαστηκα οταν δεν ξυπνησε χτες το βραδυ:)Επιτελους!!!!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα. Εμεις 3 λεπτα απο την ωρα που βραζει το νερο.Ο κροκος ειναι μελατος αλλα το ασπραδι εχει στερεοποιηθει.Βαζουμε ψωμακι μεσα και τρελαινεται.Και το τρωμε σιγουρα 5 μερες τη βδομαδα.Η παιδιατρος ειπε καθε μερα μπορουμε.

Και ναι εσκασαν τα 2 πανω δοντακια,φαινεται καθαρα,το υποψιαστηκα οταν δεν ξυπνησε χτες το βραδυ:)Επιτελους!!!!

Εγω απο την ωρα που βραζει 5 λεπτα.. Ααα εσκασαν μαζι και τα δυο??τελειαα.. Εμενα τιποτα ακομα..


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚατεριναΣκ είπε:

Εγω απο την ωρα που βραζει 5 λεπτα.. Ααα εσκασαν μαζι και τα δυο??τελειαα.. Εμενα τιποτα ακομα..

Ναι και τα 2 μαζι και τα πλαινα πανω ειναι το ιδιο φουσκωμενα οποτε μαλλον δεν θα αργησουν κι αυτα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Καλημερα. Εμεις 3 λεπτα απο την ωρα που βραζει το νερο.Ο κροκος ειναι μελατος αλλα το ασπραδι εχει στερεοποιηθει.Βαζουμε ψωμακι μεσα και τρελαινεται.Και το τρωμε σιγουρα 5 μερες τη βδομαδα.Η παιδιατρος ειπε καθε μερα μπορουμε.

Και ναι εσκασαν τα 2 πανω δοντακια,φαινεται καθαρα,το υποψιαστηκα οταν δεν ξυπνησε χτες το βραδυ:)Επιτελους!!!!

Της το εβρασα προχθές 10 λεπτά και δεν το έφαγε όλο μόλις έτρωγε το άσπρο της ερχόταν εμετως και σήμερα της το εβρασα 6 και το έφαγε όλο. Φοβομουν μήπως ήταν λίγο αλλά αφού εσείς το βράζεται λιγότερο εντάξει τότε. Μπραβο το παιδί σκασαν τα δοντακια εμένα ακόμα. σημερα έχει από της 9 μισή και δεν έχει κοιμηθεί ούτε το μισάωρο που κοιμοταν τώρα προσπαθώ αλλά γκρινιάζει αντε να δούμε θα κοιμηθεί λίγο η θα το πάει έτσι μέχρι το βράδυ. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσιαααα πολυ γκρινια σημερα η μικρη μου..!!! Σαν να την σφαζουν κανει!!! Αχ αυτα τα δοντια!!!!

Εμένα δεν είχε κοιμηθεί από το πρωί τώρα την πήρε ο ύπνος μετά από κλάματα. Αστα αυτά τα δόντια δαγκωνει ότι βρει μπροστά της. Δεν της βάζεις καξ θερμομετρο μήπως έχει πυρετό από τα δόντια ντεπονακι δίνεις; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εμένα δεν είχε κοιμηθεί από το πρωί τώρα την πήρε ο ύπνος μετά από κλάματα. Αστα αυτά τα δόντια δαγκωνει ότι βρει μπροστά της. Δεν της βάζεις καξ θερμομετρο μήπως έχει πυρετό από τα δόντια ντεπονακι δίνεις; 

Και εμενα ετσι τριβει τα ουλα της οπου βρει.. Της εχω δωσει κανα 3 φορες το βραδυ συνηθως για να κοιμηθει οταν ποναει πολυ..Δεν ξερω ποσο συχνα κανει να δωσω.. Ποσα δοντακια εχετε βγαλει??


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΚατεριναΣκ είπε:

Και εμενα ετσι τριβει τα ουλα της οπου βρει.. Της εχω δωσει κανα 3 φορες το βραδυ συνηθως για να κοιμηθει οταν ποναει πολυ..Δεν ξερω ποσο συχνα κανει να δωσω.. Ποσα δοντακια εχετε βγαλει??

Εγώ αν έχει πολύ γκρίνια το βράδυ της δίνω γιατί δεν ηρεμεί. Δύο κάτω και πάμε για τα πάνω γιατί έχουν φουσκώσει και δεν με αφήνει να τα δω μήπως έχουν σκάσει με δαγκωνει με τα κατω. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εγώ αν έχει πολύ γκρίνια το βράδυ της δίνω γιατί δεν ηρεμεί. Δύο κάτω και πάμε για τα πάνω γιατί έχουν φουσκώσει και δεν με αφήνει να τα δω μήπως έχουν σκάσει με δαγκωνει με τα κατω. 

 Και εμεις τα δυο κατω εχουμε βγαλει και μαλλον παμε για τα πανω.. Αλλα εγω που τα κοιταξα ακομα τιποτα...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

 Και εμεις τα δυο κατω εχουμε βγαλει και μαλλον παμε για τα πανω.. Αλλα εγω που τα κοιταξα ακομα τιποτα...

Κατερινακι εσυ εισαι με την κορη μοντελο;Παντως απο τη μια μερα στην αλλη σκασανε και το πρωι που τον ειδα ειχε ξεμυτισει μονο το δεξι αλλα πριν το μεσημερι ειχε σκασει και το αριστερο

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Εγώ αν έχει πολύ γκρίνια το βράδυ της δίνω γιατί δεν ηρεμεί. Δύο κάτω και πάμε για τα πάνω γιατί έχουν φουσκώσει και δεν με αφήνει να τα δω μήπως έχουν σκάσει με δαγκωνει με τα κατω. 

Καλα κανεις και τις δινεις λιγο ντεπον,μονο αυτα ξερουν τι ζορι τραβανε.Κι εμενα τις τελευταιες μερες δεν με αφηνε με δαγκωνε.Παντως αργησαν πολυ να βγουν και μας ταλαιπωρησαν

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Comet είπε:

Κατερινακι εσυ εισαι με την κορη μοντελο;Παντως απο τη μια μερα στην αλλη σκασανε και το πρωι που τον ειδα ειχε ξεμυτισει μονο το δεξι αλλα πριν το μεσημερι ειχε σκασει και το αριστερο

Χαχαχ ναι εγω ειμαι.. :-P μακαρι να σκασουν τα πανω να ηρεμησουμε για λιγες μερες...Σου εχω στειλει και στο αλλο forum αλλα αργει πολυ να τα εμφανησει...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα ...!!!! Στο αυγό έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μπορεί να έχει σημασία κ πότε εννοεί ο γιατρός ότι πρέπει να βάζουμε το αυγό στο νερό .. γιατί έχω ακούσει πολλές νοικοκυρές ότι τα αυγά τα βάζουν στο νερό όταν ξεκινάει το βρασιμο κ εκεί βέβαια θέλει διαφορετικό χρόνο για να γίνει σφικτο το αυγό ..!!!! Τέλος πάντων εγώ πάντα τα αυγά τα έβαζα από την αρχή στο νερό μου φαίνεται κ ποιο λογικό αυτό ..!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια γυρναω απο δουλειες εξω και παω στη μανα μου να παρω το μωρο,εντωμεταξυ μολις τον σηκωνω κατι μου μυριζει,κοιταω πανα καθαρος,συνεχιζει να μου μυριζει οταν το φιλαω στο προσωπο και λεω στη μανα μου γιατι μυριζει το μωρο;Και μου λεει τον ταισα πρασοριζο:shock:  Το μοσχομυριστο μου αγορακι μυριζει πρασο:-(.

  • Χαχα 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...