Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Σχετο με νερό και θα έριχνα 1λαδι από πάνω πως να το κάνω δεν έχω ξανά φτιάξει; 

Βραζεις νεράκι, μόλις βράσει βάζεις τον τραχανά και στο τέλος προσθέτεις γάλα! Εγώ έτσι τον φτιάχνω και ο μικρός τρώει και το κατσαρολακι!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Ξυνο βαζω αλλα δεν ειναι πολυ..μου το στελνει η μανα μου απο το χωριο.. Κοριτσια εχω γραψει μια συνταγη στο θεμα μου για προτοτυπες συνταγες..

Με ειχες ρωτησει τι τρωμε.Θα στο γραψω εδω γιατι στο αλλο φορουμ αργει πολυ.Το πρωι 8:30 210 μλ.γαλα.Στις 10:30 250μλ.  φρουτα(μιση μπανανα,ενα μικρο μηλο,ενα ακτινιδιο,λιγο αβοκαντο).  Στις 1:30 300μλ.φαι.   Το απογευμα αυγο με ψωμακι και 1 κεσεδακι γιαουρτι η ενα μπωλακι τραχανα η κρεμα με βρωμη.Κατα τις 9 το βραδυ γαλα 120μλ.  Στο ενδιαμεσο απο τα γευματα τσιμπαμε κατι,λιγο ψωμακι με κασερι ,λιγη μπανανα η οτι τρωει η μανα μου(παντα του δινει). Γενικα τρωει αρκετα.Τον τελευταιο μηνα μονο μειωσε το γαλα το βραδυ(πριν επινε 210).


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Comet είπε:

Με ειχες ρωτησει τι τρωμε.Θα στο γραψω εδω γιατι στο αλλο φορουμ αργει πολυ.Το πρωι 8:30 210 μλ.γαλα.Στις 10:30 250μλ.  φρουτα(μιση μπανανα,ενα μικρο μηλο,ενα ακτινιδιο,λιγο αβοκαντο).  Στις 1:30 300μλ.φαι.   Το απογευμα αυγο με ψωμακι και 1 κεσεδακι γιαουρτι η ενα μπωλακι τραχανα η κρεμα με βρωμη.Κατα τις 9 το βραδυ γαλα 120μλ.  Στο ενδιαμεσο απο τα γευματα τσιμπαμε κατι,λιγο ψωμακι με κασερι ,λιγη μπανανα η οτι τρωει η μανα μου(παντα του δινει). Γενικα τρωει αρκετα.Τον τελευταιο μηνα μονο μειωσε το γαλα το βραδυ(πριν επινε 210).

Ουυυ μια χαρα πατε και εσεις!!! Ορεξη να εχουν να τρωνε να φτιαχνουμε εμεις οτι θελουν τα ζουζουνια μας...:)


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Αχ μωρε το καημενο ετοιμαζονται τα δοντακια λες;Εμενα μονο λογω τον δοντιων μου χαλουσε τον υπνο.Σκασανε και ηρεμησαμε.Προς το παρον...

Ειναι τελειο.Μαλλον στεκεται.Ειστε μικρες ακομη εχετε καιρο να σταθεροποιηθειται

Έχουμε βγάλει είδη τα δύο κάτω και τα δύο πάνω ..λέτε να πηγαίνουμε και για άλλα ;;


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Εμεις ξυνο κανουμε ,το βραζω με νερακι και λιγο πριν γινει βαζω λιγο λαδακι μεσα να βρασει 5 λεπτα.Ειναι απαισιο,το δοκιμασα ασε που μου μυριζει.Αυτος τρελαινεται.Τι να πω

Εμενα ούτε να το δει το ξυνο θα της φτιάξω γλυκό για να δούμε έμοιασε από εμένα που δεν μ αρέσει. 

3 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Ξυνο βαζω αλλα δεν ειναι πολυ..μου το στελνει η μανα μου απο το χωριο.. Κοριτσια εχω γραψει μια συνταγη στο θεμα μου για προτοτυπες συνταγες..

Την είδα αλλά, δεν ήθελα με ντομάτα το ήθελα πιο ελαφρη γιαυτό το έκανα σκέτο. 

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Βραζεις νεράκι, μόλις βράσει βάζεις τον τραχανά και στο τέλος προσθέτεις γάλα! Εγώ έτσι τον φτιάχνω και ο μικρός τρώει και το κατσαρολακι!

Τι γάλα βάζεις εμείς δεν κάνει να πιούμε ακόμα φρέσκο τι να ριξω μεσα την σκόνη; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Εμενα ούτε να το δει το ξυνο θα της φτιάξω γλυκό για να δούμε έμοιασε από εμένα που δεν μ αρέσει. 

Την είδα αλλά, δεν ήθελα με ντομάτα το ήθελα πιο ελαφρη γιαυτό το έκανα σκέτο. 

Τι γάλα βάζεις εμείς δεν κάνει να πιούμε ακόμα φρέσκο τι να ριξω μεσα την σκόνη; 

Πόσο είναι; Εγώ έβαζα γάλα κατσικίσιο δικό μας από 10 μηνών και μετά με τη σύμφωνη γνώμη της παιδιάτρου φυσικά.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Πόσο είναι; Εγώ έβαζα γάλα κατσικίσιο δικό μας από 10 μηνών και μετά με τη σύμφωνη γνώμη της παιδιάτρου φυσικά.

8 μισή μηνών μου φενετε λίγο μικρή για φρέσκο γάλα


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

8 μισή μηνών μου φενετε λίγο μικρή για φρέσκο γάλα

Νομιζω ειναι μικρη για φρεσκο.Δοκιμασες να της το δωσεις ετσι οπως λες και δεν εφαγε;Οταν το ταιζω μου βρομαει αλλα εκεινος το τρωει με ορεξη και λεει μαμ μαμ(οταν του αρεσει το φαι κανει ετσι).Μπορει να το φαει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Νομιζω ειναι μικρη για φρεσκο.Δοκιμασες να της το δωσεις ετσι οπως λες και δεν εφαγε;Οταν το ταιζω μου βρομαει αλλα εκεινος το τρωει με ορεξη και λεει μαμ μαμ(οταν του αρεσει το φαι κανει ετσι).Μπορει να το φαει

Σφράγισε το Στόμα με Τιποτα δεν το έτρωγε αφού και εγώ που το δοκιμασα μου ήρθε να ξεράσω. Αν δεν είναι νόστιμα δεν τα τρωει μου έχει τύχει μοσχαρακι να μην είναι τόσο ωραίο που δοκίμασα εγω και το κατάλαβε και εκανε νουμερα για να φάει τι να την κάνω θα πάρω γλυκό τραχανα να δοκιμάσω. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Σφράγισε το Στόμα με Τιποτα δεν το έτρωγε αφού και εγώ που το δοκιμασα μου ήρθε να ξεράσω. Αν δεν είναι νόστιμα δεν τα τρωει μου έχει τύχει μοσχαρακι να μην είναι τόσο ωραίο που δοκίμασα εγω και το κατάλαβε και εκανε νουμερα για να φάει τι να την κάνω θα πάρω γλυκό τραχανα να δοκιμάσω. 

Κι εμενα με αναγουλιασε να πω την αληθεια,απορω με τον δικο μου τον φαταουλα:-o.Δοκιμασε και γλυκο μπορει να ειναι καλυτερος.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Σφράγισε το Στόμα με Τιποτα δεν το έτρωγε αφού και εγώ που το δοκιμασα μου ήρθε να ξεράσω. Αν δεν είναι νόστιμα δεν τα τρωει μου έχει τύχει μοσχαρακι να μην είναι τόσο ωραίο που δοκίμασα εγω και το κατάλαβε και εκανε νουμερα για να φάει τι να την κάνω θα πάρω γλυκό τραχανα να δοκιμάσω. 

Βαλε μεσα λιγο τριμμενο καροτο και κρεμμυδακι.. Αλλαζει πολυ η γευση.. Εμενα ετσι το εφαγε... Πριν σκετο δεν ηθελε με τιποτα. Χθες το εκανα πρωτη φορα και εφαγε ολο το πιατο..


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Βαλε μεσα λιγο τριμμενο καροτο και κρεμμυδακι.. Αλλαζει πολυ η γευση.. Εμενα ετσι το εφαγε... Πριν σκετο δεν ηθελε με τιποτα. Χθες το εκανα πρωτη φορα και εφαγε ολο το πιατο..

Θα το δοκιμάσω και αυτο μπορεί να της αρέσει έτσι το καροτακι το τρωει και κομματάκια είναι ωραίο μπορώ να βάλω και κολοκύθα η θα βαρύνει πολύ; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Θα το δοκιμάσω και αυτο μπορεί να της αρέσει έτσι το καροτακι το τρωει και κομματάκια είναι ωραίο μπορώ να βάλω και κολοκύθα η θα βαρύνει πολύ; 

Καντο πρωτα με καροτακι και βλεπεις αν δεν το φαει βαλε και κολοκυθα.. Εγω βαζω και τοματα και κρεμμυδι και ηταν μια χαρα


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΚατεριναΣκ είπε:

Καντο πρωτα με καροτακι και βλεπεις αν δεν το φαει βαλε και κολοκυθα.. Εγω βαζω και τοματα και κρεμμυδι και ηταν μια χαρα

Την Κολοκύθα την τρώμε της αρέσει θα βάλω πρώτα καροτο και βλέπουμε. Είχα βρει κάτι συνταγές ωραίες για μπεμπε αλλά τις έχασα και ήταν ωραίοι συνδιασμει αντε να δούμε θα τις ξανα βρω να φτιάξω τίποτα. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Χτες το βραδυ ο μικρος κοιμηθηκε 9:30.Τελεια δηλ.Και στις 2 το πρωι που ειπα κι εγω να κοιμηθω(ειχαμε δει ταινια και μετα χαζευα Νικολουλη)ξυπναει με κλαματα.Τον παιρνω αγκαλιτσα και του δινω την πιπιλα.Τι κουνημα εκανα,του αλλαξα παμπερς(ηταν φουλ),του τραγουδησα,τιποτα,το ματι γαριδα..Εκει που γλαρωσε τον επιασε λοξυγκας:mad:Ελεος,ειπιε νερο και του περασε.Ξαπλωσαμε στον καναπε,εκεινος επαιζε και γελουσε κι εγω κουτουλουσα.Τελικα κοιμηθηκε κατα τις 4 και ξυπνησε στις 9.Νυσταζωωωωωω.....

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...