Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ευχαριστώ! Έκλεισα να παω αύριο απόγευμα στο Έλενα μπας και βγάλω άκρη.. ελπίζω να μην είναι αργά.. έκανες τεστακι σήμερα; 😊

      Δεν πιστεύω πως έπαθαν κάτι τα εμβρυακια,δεν έχεις θρομβοφιλια απ'οσο είπες.Εκανες πολύ καλά που θα πας να μιλήσεις με την αιματολογο,θα δεις που θα σε καθησυχάσει.Παντως το πότε θα ξεκινήσει κάποια έγκυος να κάνει ενέσεις,δεν είναι στάνταρ.Οταν ήμουν έγκυος τις είχα ξεκινήσει εκεί γύρω στην αυχενική,ήμουν και 37.Τωρα είμαι 39 και τις ξεκίνησα από την επόμενη ημέρα της εμβρυομεταφοράς.Παιζει ρόλο και η ηλικία.Σαλοσπιρ σου έδωσε?

      Ναι έκανα τεστ,είναι θετικό,το έβαλα στο προφίλ ❤️Έχω συγκρατημένη χαρά,θέλω να δω τι θα γίνει με τη χοριακη,ελπίζω να μην έχουμε εκπλήξεις 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

On 12/5/2020 at 7:39 ΜΜ, winspert είπε:

Εχετε αρχισει τωρα να τρωτε;Γενικα στην αρχη θελουν το χρόνο τους...Κ εμενα ετρωγε λιγο κ με κλαμα στην αρχη,τωρα ανοιγει μονος του το στοματακι του κ οταν αρχισει τη γκρινια δεν του δινω αλλο ...

Οχι στις 25 Απριλιου αρχισαμε! Τις δυο τελευταιες μερες καααατι γινεται! Τρελαινεται για μπανανα βασικα, κοντευει να φαει και το πιατακι μαζι! Σε ολα τα υπολοιπα ξινιζει τη μουριτσα :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

5 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Ευχαριστω ειμαι πτωμα ουτε εγω ξερω απο ποτε εχω να κοιμηθω ενα εστω πενταωρο συνεχομενο

Κοριτσι μου εγω σε καταλαβαινω γιατι συμπασχω...Τοσους μηνες 1 φορα μονο εχει κοιμηθει σερι 5ωρο ο μικρουλης κι εκει που ειχαμε βρει εστω ενα 3ωρο το βραδυ...το εχουμε χασει κι αυτο εδω και κανενα 2μηνο. Εννοειται να το συζητησεις με τον παιδιατρο αλλα εγω νομιζω οτι ειναι στο παιδι...υπαρχουν αυτα που κοιμουνται κι αυτα που δεν το εχουν με τον υπνο μεχρι να τον κατακτησουν!Εμενα αυτο που με εχει σωσει και δεν εχω καταρρευσει ειναι αφενος η συγκοιμηση κι αφετερου ο μεσημεριανος υπνος που κανουμε μαζι...κραταει κανενα 2ωρο και συνηθως θηλαζει τουλαχιστον τη 1 ωρα αλλα τουλαχιστον ετσι ανακτω κι εγω λιγο δυναμεις.Απο υπνακους κι εμενα 3 κανει, 2 μισαωρους και αυτον που κανουμε μαζι...Αν καταφερεις να ξαπλωνετε μαζι σε καποιον υπνακο, μπορει να τον παρατεινει και να κοιμηθεις κι εσυ λιγακι. 

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου.

Δε γκρινιάζει όμως.παιζει.

Το πρωί κοιμάται μετά τα φρούτα μισή ώρα.(12-12:30)

Το μεσημέρι άλλη 1 στο τσακιρ κέφι 2 (3-4/5)

κ το βράδυ κατά τις 11.

Αυτή τη στιγμή δεν εχει κοιμηθεί ακόμα.κ κοιμηθηκε μια ώρα σήμερα.

Κάνει βόλτες στο κρεβάτι κ μιλάει με τα χέρια της


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω δε μιλαω καθολου γιατι παιζει να εχω το πιο ευκολο παιδι του κοσμου! Ησυχος πολυ, δε με εχει ταλαιπωρησει.. 5 παιδια ταυτοχρονα μεγαλωνα σαν τον Πανουλη μου! Τα βραδια κοιμαται 8 με 9 ωρες, εχει τυχει να κοιμηθει σερι 10 ωρες και 20 λεπτα και τον ξυπνησα εγω φανταστειτε για να θηλασει!χαχαχα μεσα στη μερα μου κανει κι εμενα σιγουρα αλλους 2 ύπνους, δηλαδη στο 24ωρο κοιμαται 12 με 13 ωρες..

  • Μου αρέσει 5

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσαρες μου τι κάνετε; δεν τα διάβασα όλα... Για ύπνο βλέπω μιλάτε... Λοιπόν εμένα κοιμάται νωρίς γύρω στις 8μιση με εννιά κ ξύπνα 8 το πρωί... Ξανά κοιμάται κατά τις έντεκα το πρωί για καμιά ώρα, μετά κοιμάται ένα δώρο κατά τις 3 το μεσημέρι κ κοιμάται πάλι καμία ωρίτσα το απόγευμα... Το θέμα είναι το εξής μέχρι να κοιμηθει μου βγάζει την πίστη από το κλάμα μιλάμε για τεράστια γκρίνια στριγγλιζει λες κ την σφάζει... Νυσταζει κ δεν ξέρει τι πρέπει να κάνει για να κοιμηθει... Αυτο έχω καταλάβει εγώ! Είναι φουλ νυσταγμένη κ κλαίει γοερά την βάζω στήθος δε θέλει τη βγάζω από το στήθος είναι χειρότερα την ξαπλώνω γίνεται χαμός τη σηκώνω ουρλιάζει περισσότερο αφού πια καταφέρει κ κοιμηθει εγώ είμαι ένα πτώμα σα να εσκαβα χωράφι.. Με εξαντλεί πολύ η προσπάθεια που καταβαλλω για να την κοιμησω... Τι να το κάνω που δεν ξύπνα τη νύχτα όταν για να κοιμηθει με εξαντλεί κυριολεκτικά; αφήστε τραγικό.... Πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε παιδάκι!!! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες μου τι κάνετε; δεν τα διάβασα όλα... Για ύπνο βλέπω μιλάτε... Λοιπόν εμένα κοιμάται νωρίς γύρω στις 8μιση με εννιά κ ξύπνα 8 το πρωί... Ξανά κοιμάται κατά τις έντεκα το πρωί για καμιά ώρα, μετά κοιμάται ένα δώρο κατά τις 3 το μεσημέρι κ κοιμάται πάλι καμία ωρίτσα το απόγευμα... Το θέμα είναι το εξής μέχρι να κοιμηθει μου βγάζει την πίστη από το κλάμα μιλάμε για τεράστια γκρίνια στριγγλιζει λες κ την σφάζει... Νυσταζει κ δεν ξέρει τι πρέπει να κάνει για να κοιμηθει... Αυτο έχω καταλάβει εγώ! Είναι φουλ νυσταγμένη κ κλαίει γοερά την βάζω στήθος δε θέλει τη βγάζω από το στήθος είναι χειρότερα την ξαπλώνω γίνεται χαμός τη σηκώνω ουρλιάζει περισσότερο αφού πια καταφέρει κ κοιμηθει εγώ είμαι ένα πτώμα σα να εσκαβα χωράφι.. Με εξαντλεί πολύ η προσπάθεια που καταβαλλω για να την κοιμησω... Τι να το κάνω που δεν ξύπνα τη νύχτα όταν για να κοιμηθει με εξαντλεί κυριολεκτικά; αφήστε τραγικό.... Πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε παιδάκι!!! 

Ζορικο κι αυτο η αληθεια ειναι...Δεν εχεις βρει κατι που να την νανουριζει? Δεν τα βρισκεις κιολας αυτα τα μωρα...μια ετσι μια αλλιως!!Κι εμενα γκρινιαζει οταν νυσταζει...μεχρι πριν λιγες μερες του αρεσε το κουνημα...τραγουδακια και κουνημα στα χερια πανω κατω λοιπον και οταν τον επαιρνε ο υπνος τον εβαζα στο καροτσι γιατι ξυπνουσε και με λιγο κουνημα παλι κοιμοταν (ολα αυτα για να κοιμηθει κανενα μισαωρο στην καλυτερη  παρεπιπτοντως:shock:). Πλεον, θελει να κοιμαται μπρουμυτα και να απλωνεται, οποτε τον παω στο κρεβατι μας, θηλαζει ξαπλωτα και κοιμαται. Εσας δεν πιανει τιποτα απ' ολα αυτα? 


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες μου τι κάνετε; δεν τα διάβασα όλα... Για ύπνο βλέπω μιλάτε... Λοιπόν εμένα κοιμάται νωρίς γύρω στις 8μιση με εννιά κ ξύπνα 8 το πρωί... Ξανά κοιμάται κατά τις έντεκα το πρωί για καμιά ώρα, μετά κοιμάται ένα δώρο κατά τις 3 το μεσημέρι κ κοιμάται πάλι καμία ωρίτσα το απόγευμα... Το θέμα είναι το εξής μέχρι να κοιμηθει μου βγάζει την πίστη από το κλάμα μιλάμε για τεράστια γκρίνια στριγγλιζει λες κ την σφάζει... Νυσταζει κ δεν ξέρει τι πρέπει να κάνει για να κοιμηθει... Αυτο έχω καταλάβει εγώ! Είναι φουλ νυσταγμένη κ κλαίει γοερά την βάζω στήθος δε θέλει τη βγάζω από το στήθος είναι χειρότερα την ξαπλώνω γίνεται χαμός τη σηκώνω ουρλιάζει περισσότερο αφού πια καταφέρει κ κοιμηθει εγώ είμαι ένα πτώμα σα να εσκαβα χωράφι.. Με εξαντλεί πολύ η προσπάθεια που καταβαλλω για να την κοιμησω... Τι να το κάνω που δεν ξύπνα τη νύχτα όταν για να κοιμηθει με εξαντλεί κυριολεκτικά; αφήστε τραγικό.... Πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε παιδάκι!!! 

Πω πω σα να με ακούω!!!! Το ίδιο πράγμα κι εμείς πάνω κάτω! Το βράδυ κοιμάται στις 10, ξυπνάει 9 το πρωί, μετά κοιμάται δύο με τρεις φορές από μισή - 1 ώρα μέσα στη μέρα, αλλά έτσι όπως λες, μας ακούει όλη η γειτονιά, κλαίει με λυγμους μέχρι να την πάρει ο ύπνος, βέβαια όχι για πολύ ώρα, κανένα 5λεπτο μέχρι να την πάρει καλά ο ύπνος. Το βράδυ παρόλα αυτά δεν κάνει έτσι, την ξαπλώνω, παίζει, βολεύεται και κοιμάται. Καμια φορά κάνει σα δαιμονισμένη, κουνάει το κεφάλι δεξιά αριστερά για να βολευτεί, χαχα

Κορίτσι μου εγώ την κρατάω αγκαλιά κολλημένη πάνω και της τραγουδάω για να ηρεμήσει και να κοιμηθεί όταν την πιάνει! 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@gogouli_ @marioula1234κοριτσια μου μηπως δεν τα βαζετε για υπνο με την πρωτη ενδειξη νυστας γι αυτο και συμβαινει αυτο? Λενε οτι πρεπει να τα βαζουμε με τα πρωτα σημαδια πχ οταν αρχιζουν να τριβουν εντονα τα ματακια εχουν ηδη εξαντληθει και τους γυρναει σε υπερενταση.. το εχω προσεξει και στον δικο μου αυτο και προσπαθω καθε 3 με 3.5 ωρες περιπου να τον βαζω για υπνο

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Συγνώμη όλα σερί κοιμούνται το βράδυ;;; :blink:

Εμενα οπως εχω ξαναπει ξυπναει αρκετές φορες...κ τωρα τελευταία ξυπναει κ κλαιει κ απλα θελει το βυζι-πιπιλα... Οποτε το χανει το ψαχνει αμεσως...Κ εγω ξυπναω πιασμενη καθε πρωι...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες μου τι κάνετε; δεν τα διάβασα όλα... Για ύπνο βλέπω μιλάτε... Λοιπόν εμένα κοιμάται νωρίς γύρω στις 8μιση με εννιά κ ξύπνα 8 το πρωί... Ξανά κοιμάται κατά τις έντεκα το πρωί για καμιά ώρα, μετά κοιμάται ένα δώρο κατά τις 3 το μεσημέρι κ κοιμάται πάλι καμία ωρίτσα το απόγευμα... Το θέμα είναι το εξής μέχρι να κοιμηθει μου βγάζει την πίστη από το κλάμα μιλάμε για τεράστια γκρίνια στριγγλιζει λες κ την σφάζει... Νυσταζει κ δεν ξέρει τι πρέπει να κάνει για να κοιμηθει... Αυτο έχω καταλάβει εγώ! Είναι φουλ νυσταγμένη κ κλαίει γοερά την βάζω στήθος δε θέλει τη βγάζω από το στήθος είναι χειρότερα την ξαπλώνω γίνεται χαμός τη σηκώνω ουρλιάζει περισσότερο αφού πια καταφέρει κ κοιμηθει εγώ είμαι ένα πτώμα σα να εσκαβα χωράφι.. Με εξαντλεί πολύ η προσπάθεια που καταβαλλω για να την κοιμησω... Τι να το κάνω που δεν ξύπνα τη νύχτα όταν για να κοιμηθει με εξαντλεί κυριολεκτικά; αφήστε τραγικό.... Πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε παιδάκι!!! 

Εμενα η μεγαλη μου που ηταν πιο δυσκολη με τον υπνο σε συγκριση με την μικρη...οταν ξεκινησαμε τισ βολτεσ με το καροτσι ειδα πολυ βελτιωση στον υπνο...ηταν λεσ κ την κουραζαν αυτα που εβλεπε..κ σε συνδιασμο με το κουνημα του καροτσιου..γυρνουσαμε κοιμισμενεσ απο την βολτα...

Το χεισ προσπαθησει?

11 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Συγνώμη όλα σερί κοιμούνται το βράδυ;;; :blink:

Χαχα..οχι ..εγω θα σου συμπαρασταθω...αν κ ειχαμε αρχισει με καλεσ προοπτικεσ( κοιμοταν νεογγενητο 4ωρα κ 5ωρα σερι) καπου εκει στουσ 2 μηνεσ ξεκινησε κατι ξυπνηματα ανα 2ωρο τα βραδια για θηλασμο..συν πωσ παιζει πολλεσ φορεσ κ δεν κοιμται...

Τεσπα...θα στρωσουμε καποια στιγμη

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες μου τι κάνετε; δεν τα διάβασα όλα... Για ύπνο βλέπω μιλάτε... Λοιπόν εμένα κοιμάται νωρίς γύρω στις 8μιση με εννιά κ ξύπνα 8 το πρωί... Ξανά κοιμάται κατά τις έντεκα το πρωί για καμιά ώρα, μετά κοιμάται ένα δώρο κατά τις 3 το μεσημέρι κ κοιμάται πάλι καμία ωρίτσα το απόγευμα... Το θέμα είναι το εξής μέχρι να κοιμηθει μου βγάζει την πίστη από το κλάμα μιλάμε για τεράστια γκρίνια στριγγλιζει λες κ την σφάζει... Νυσταζει κ δεν ξέρει τι πρέπει να κάνει για να κοιμηθει... Αυτο έχω καταλάβει εγώ! Είναι φουλ νυσταγμένη κ κλαίει γοερά την βάζω στήθος δε θέλει τη βγάζω από το στήθος είναι χειρότερα την ξαπλώνω γίνεται χαμός τη σηκώνω ουρλιάζει περισσότερο αφού πια καταφέρει κ κοιμηθει εγώ είμαι ένα πτώμα σα να εσκαβα χωράφι.. Με εξαντλεί πολύ η προσπάθεια που καταβαλλω για να την κοιμησω... Τι να το κάνω που δεν ξύπνα τη νύχτα όταν για να κοιμηθει με εξαντλεί κυριολεκτικά; αφήστε τραγικό.... Πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε παιδάκι!!! 

Συμπασχω!!! Ακριβως τα ιδια κανει και η δικια μου!! Ειναι απελπισια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Ρε κορίτσια στον ύπνο τι φοράτε στα μωράκια σας; 

Εγω απο χθες που επιασε η πολλη ζεστη του βαζω μονο ενα κοντομανικο φανελακι και του ριχνω απλα ενα σεντονακι στα μπουτακια. Εντωμεταξυ, εχει πολυ πλακα τωρα που ξεγυμνωθηκαμε γιατι η αγαπημενη του σταση υπνου ειναι μπρουμυτα με λιγο μαζεμενα τα ποδαρακια και τουρλωμενο τον πωπο...χαχαχα προκαλει για φαγωμα!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Ρε κορίτσια στον ύπνο τι φοράτε στα μωράκια σας; 

Κι εγω μονο με το κοντομανικο φανελακι τον εχω τα 3 τελευταια βραδια.. τον σκεπαζω λιγο στα ποδαράκια αλλα τα πεταει ολα, ζεσταίνονται μωρε τα νινακια μας πολυ..

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...