Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , dec-e είπε:

      Είναι άγχος κ αγωνία και ορμόνες! Θα τα πας καλύτερα από ότι νομίζεις. Εγώ γύρω στις 35-36 είχα έντονες συσπάσεις με πόνο κ τελικά υποχωρησαν κ γεννησα 39μισο. Το ξέρω είναι πολύ αγχωτικό, προσπάθησε να βάζεις χαλαρωτική μουσική, εμένα με βοηθούσε. Όλα θα πάνε καλά! Οι ορμόνες προκαλούν έντονα όνειρα 

      οχι δεν εχω όνειρα , προσμονή εχω σαν παιδάκι.  δεν είναι απαραίτητα άγχος  η αίσθηση!  άλλο στις 35 και άλλο στις 28 ! αν φτάσω 35 θα κάνω open party κορίτσια …χαχαχ θα εχω και άνευ !!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κοριτσια μου,τι κανετε; Εμεις ειμαστε πολυ καλα...Καναμε κ ακομα ενα εμβολιο κ η παιδιατρος μας βρηκε 8 κιλα κ απο ύψος 72,5 εκ. Παμε πολυ καλα...Εχουμε προσθεσει κ αλλα τροφιμα,θα βαλουμε κ αυγο κ τα παντα ολα σιγα σιγά... Απογευματινό δινω βρωμη ή φαγητό που εχει περισσέψει απο το μεσημέρι...Τη βρωμη την εφτιαξα μια μερα με νερο μπανανα κ λιγη κανέλα κ δεν του αρεσε...Εχθες του εβαλα μονο γαλα δικο μου κ βρωμη κ την εφαγε καλυτερα...Εχει καποια κοπελα συνταγη για μπισκοτα οδοντοφυιας δοκιμασμενα να ειναι πολύ σκληρά για να μην εχουμε κ κανα ατυχημα; 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Καλημερα κοριτσια τι κανετε εχω μια ερωτηση εαν ξερετε.Σε λιγες μερες θα χρειαστει να λειψω αν βγαλω γαλα με το χερι το πρωι σε ενα ποτηρακι μπορει να του το δωσουν με συριγγα?Κραταει το γαλα 2 3 ωρες η θελει ψυγειο?Τρωει φρουτα βεβαια αλλα πολλες φορες δεν τα θελει γι αυτο ρωταω

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε εχω μια ερωτηση εαν ξερετε.Σε λιγες μερες θα χρειαστει να λειψω αν βγαλω γαλα με το χερι το πρωι σε ενα ποτηρακι μπορει να του το δωσουν με συριγγα?Κραταει το γαλα 2 3 ωρες η θελει ψυγειο?Τρωει φρουτα βεβαια αλλα πολλες φορες δεν τα θελει γι αυτο ρωταω

Μια χαρα θα τα φαει κ τα φρουτα αμα πεινασει..αλλα για να μην εχςισ αγχοσ..μαζεψε λιγο γαλατακι για να χουν να δωσουν..απλα τωρα με τισ ζεστεσ εγω θα το βαζα ψυγειο..κ αν δεν το πιει με την συρριγγα..ασ το δωσουν κ με κουταλακι..

Απλα.πρωτα ασ δωσουν φρουτα..κ μα δεισ θα φαει καλυτερα..

Κοριτσια εχει δωσει καμμια τραχανα?? Ειχαμε παοδιατρο χτεσ κ ξεχασα να υον ρωτησω..εμεισ τον φτιαχνουμε με γαλα κ αλευρι..ειναι 7 μηνων κ κατι η μικρη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Μια χαρα θα τα φαει κ τα φρουτα αμα πεινασει..αλλα για να μην εχςισ αγχοσ..μαζεψε λιγο γαλατακι για να χουν να δωσουν..απλα τωρα με τισ ζεστεσ εγω θα το βαζα ψυγειο..κ αν δεν το πιει με την συρριγγα..ασ το δωσουν κ με κουταλακι..

Απλα.πρωτα ασ δωσουν φρουτα..κ μα δεισ θα φαει καλυτερα..

Κοριτσια εχει δωσει καμμια τραχανα?? Ειχαμε παοδιατρο χτεσ κ ξεχασα να υον ρωτησω..εμεισ τον φτιαχνουμε με γαλα κ αλευρι..ειναι 7 μηνων κ κατι η μικρη

Σε ευχαριστω.Εμενα μου εχει πει να δωσω τραχανα αλλα νηστισιμο βεβαια εμεις εχουμε τις αλλεργιες.Καλυτερα παρε ενα τηλ.  να το διευκρινησεις.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Μια χαρα θα τα φαει κ τα φρουτα αμα πεινασει..αλλα για να μην εχςισ αγχοσ..μαζεψε λιγο γαλατακι για να χουν να δωσουν..απλα τωρα με τισ ζεστεσ εγω θα το βαζα ψυγειο..κ αν δεν το πιει με την συρριγγα..ασ το δωσουν κ με κουταλακι..

Απλα.πρωτα ασ δωσουν φρουτα..κ μα δεισ θα φαει καλυτερα..

Κοριτσια εχει δωσει καμμια τραχανα?? Ειχαμε παοδιατρο χτεσ κ ξεχασα να υον ρωτησω..εμεισ τον φτιαχνουμε με γαλα κ αλευρι..ειναι 7 μηνων κ κατι η μικρη

Καλημέρα κοπελα μου...Εμενα μου ειπε να δωσω τραχανα κ χυλοπιτες...Θα κανω βεβαια πρωτα εισαγωγη στο αυγο κ μετα...Αυτο που δε ρωτησα είναι,ποιον τραχανα κ αν παίζει ρολο...Εγω τρωω τον ξινο...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τι κανουν τα μπεμπακια σασ??

Να σασ ρωτησω οσεσ ειχατε ριλαξ το χρησιμοποιειται ακομη? Γιατι εγω εχω καιρο να το χρησιμοποιησω..μπασ κ χρησιμευει ακομη κ δεν το χω παρει χαμπαρι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσια τι κανουν τα μπεμπακια σασ??

Να σασ ρωτησω οσεσ ειχατε ριλαξ το χρησιμοποιειται ακομη? Γιατι εγω εχω καιρο να το χρησιμοποιησω..μπασ κ χρησιμευει ακομη κ δεν το χω παρει χαμπαρι?

Εγω το εχω μαζεψει εδω και κανενα μηνα...Οχι οτι το χρησιμοποιησαμε και πολυ βεβαια αλλα ετσι για κανενα 5λεπτο μπορει και να καθοταν. Στο τελος ομως το φοβομουν γιατι τεντωνοταν με δυναμη για να σηκωθει και ηταν ικανος να το φερει τουμπα, οποτε και το φυλαξα.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κοριτσια τι κανουν τα μπεμπακια σασ??

Να σασ ρωτησω οσεσ ειχατε ριλαξ το χρησιμοποιειται ακομη? Γιατι εγω εχω καιρο να το χρησιμοποιησω..μπασ κ χρησιμευει ακομη κ δεν το χω παρει χαμπαρι?

Και εμεις το μαζεψαμε.Δεν καθησε ποτε μονο κοιμοταν οσο ηταν πιο μικρος.Απο τοτε που κουνιεται συνεχεια δεν τον ξανα εβαλα.Τωρα αρχισε μπουσουλαει και στεκεται ορθιος στον καναπε αδυνατον να κατσει στο ρηλαξ δεμενος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, tzeni82 said:

Κοριτσια τι κανουν τα μπεμπακια σασ??

Να σασ ρωτησω οσεσ ειχατε ριλαξ το χρησιμοποιειται ακομη? Γιατι εγω εχω καιρο να το χρησιμοποιησω..μπασ κ χρησιμευει ακομη κ δεν το χω παρει χαμπαρι?

Το έχω μαζέψει εδώ και 3 μήνες περίπου. Νομίζω είναι επικίνδυνο όταν αρχίσει να κουνιέται.

Μπουσουλάει το κοριτσάκι μου εδώ και 1 εβδομάδα περίπου! Νόμιζα ότι θα περπατήσει κατευθείαν μιας και δεν ήθελε καθόλου μπρούμυτα από την αρχή και έκλαιγε κι έχει δυο μήνες που θέλει να στέκεται. Τελικά το βρήκε μόνη της. Τσάμπα το άγχος που δε γύρναγε από ανάσκελα μπρούμυτα...! Στέκεται και μόνη της και σηκώνεται. Αρχίζει να μου φεύγει το άγχος της προωρότητας!

  • Μου αρέσει 4

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clue είπε:

Το έχω μαζέψει εδώ και 3 μήνες περίπου. Νομίζω είναι επικίνδυνο όταν αρχίσει να κουνιέται.

Μπουσουλάει το κοριτσάκι μου εδώ και 1 εβδομάδα περίπου! Νόμιζα ότι θα περπατήσει κατευθείαν μιας και δεν ήθελε καθόλου μπρούμυτα από την αρχή και έκλαιγε κι έχει δυο μήνες που θέλει να στέκεται. Τελικά το βρήκε μόνη της. Τσάμπα το άγχος που δε γύρναγε από ανάσκελα μπρούμυτα...! Στέκεται και μόνη της και σηκώνεται. Αρχίζει να μου φεύγει το άγχος της προωρότητας!

Μα καλα γιατι αγχωνοσουν? Επειδη δεν γυριζε? Σιγα..κ εμενα η μεγαλη μου ποου ηταν παραπανω κιλα δεν το καταφερε ποτε..

Οπωσ βλεπεισ ολα καλα..να μην αγχωθεισ ποτε ξανα κ για τιποτα...ασε που λενε πωσ τα προωρακια ειναι κ πιο εξυπνα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/6/2020 at 11:39 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Κοριτσια τι κανουν τα μπεμπακια σασ??

Να σασ ρωτησω οσεσ ειχατε ριλαξ το χρησιμοποιειται ακομη? Γιατι εγω εχω καιρο να το χρησιμοποιησω..μπασ κ χρησιμευει ακομη κ δεν το χω παρει χαμπαρι?

Εγώ δεν το μάζεψα, αλλά πρέπει να το μαζέψω σιγά σιγά... Πλέον δεν κάθεται εκεί από τότε που άρχισε να κάθεται. Άσε που γράφει ότι είναι για μωρά μέχρι 9 κιλά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το μάζεψα εδώ και δύο μήνες, αλλά δεν έκατσε και πολύ. Η πιο άχρηστη αγορά ήταν. Αυτό που ευχαριστηθηκαμε πολύ είναι το καρεκλάκι φαγητό. Κάθεται, παίζει, χαμός! Έχει ξεκινήσει και να μπουσουλαει, βασικά σέρνεται τη μισή ώρα, αλλά το βρήκε, σηκώνει τα γονατακια και προχωράει. Όλη την ώρα θέλει να στέκεται όρθια! Αρπάξαμε και μια ίωση, είναι εδώ και δύο μέρες με πυρετό, και σήμερα έκανε και εμετουλι! 

  • Μου αρέσει 3

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ said:

Κι εγώ το μάζεψα εδώ και δύο μήνες, αλλά δεν έκατσε και πολύ. Η πιο άχρηστη αγορά ήταν. Αυτό που ευχαριστηθηκαμε πολύ είναι το καρεκλάκι φαγητό. Κάθεται, παίζει, χαμός! Έχει ξεκινήσει και να μπουσουλαει, βασικά σέρνεται τη μισή ώρα, αλλά το βρήκε, σηκώνει τα γονατακια και προχωράει. Όλη την ώρα θέλει να στέκεται όρθια! Αρπάξαμε και μια ίωση, είναι εδώ και δύο μέρες με πυρετό, και σήμερα έκανε και εμετουλι! 

Περαστικά σας!

Κι εμένα στην αρχή μπουσουλοσερνόταν. Κάθε φορά το βρίσκει λίγο παραπάνω!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κι εγώ το μάζεψα εδώ και δύο μήνες, αλλά δεν έκατσε και πολύ. Η πιο άχρηστη αγορά ήταν. Αυτό που ευχαριστηθηκαμε πολύ είναι το καρεκλάκι φαγητό. Κάθεται, παίζει, χαμός! Έχει ξεκινήσει και να μπουσουλαει, βασικά σέρνεται τη μισή ώρα, αλλά το βρήκε, σηκώνει τα γονατακια και προχωράει. Όλη την ώρα θέλει να στέκεται όρθια! Αρπάξαμε και μια ίωση, είναι εδώ και δύο μέρες με πυρετό, και σήμερα έκανε και εμετουλι! 

Περαστικουλια σασ...

Αυριο να ειναι καλα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , gogouli_ είπε:

Κι εγώ το μάζεψα εδώ και δύο μήνες, αλλά δεν έκατσε και πολύ. Η πιο άχρηστη αγορά ήταν. Αυτό που ευχαριστηθηκαμε πολύ είναι το καρεκλάκι φαγητό. Κάθεται, παίζει, χαμός! Έχει ξεκινήσει και να μπουσουλαει, βασικά σέρνεται τη μισή ώρα, αλλά το βρήκε, σηκώνει τα γονατακια και προχωράει. Όλη την ώρα θέλει να στέκεται όρθια! Αρπάξαμε και μια ίωση, είναι εδώ και δύο μέρες με πυρετό, και σήμερα έκανε και εμετουλι! 

Ωωωω...Περαστικα στη μικρουλα!!Ευχομαι αυριο να ειναι μια χαρουλα!Κι εμας το ριλαξ δεν εκανε αποσβεση...οχι οτι εχει κανει και τιποτα μεχρι στιγμης!!Οσο για το καρεκλακι...στοχος ειναι να τον ταισω οσο πιο γρηγορα γινεται γιατι απ' οταν κατσει μετραει αντιστροφα ο χρονος για να ξεκινησει η γκρινια!Στα γυμναστηρια επρεπε να εχουμε επενδυσει για ενδυναμωση αν ξεραμε τι μας περιμενει...χαχα!Τι ωραια που αρχισαν να μπουσουλανε τα μπεμπακια!!!Ο δικος μου παλι δε νομιζω οτι εχει καμια διαθεση για μπουσουλημα...καποια στιγμη συρθηκε λιγο αλλα δε δειχνει να του αρεσει καθολου. Μονο ορθιος του αρεσει. Επισης, απολαμβανει να ειναι ξαπλωμενος στο κρεβατι μας να κανει βαρελακι...15 μαξιλαρια βαζω γυρω γυρω και παλι τον φοβαμαι!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...