Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , winspert είπε:

Κοριτσια καλημερα....Μου ειπε η παιδιατρος να δινω εναλλαξ μοσχαράκι κ κοτοπουλο... Πειραζει αν μείνει το φαγητό στο ψυγείο για τη μεθεπομενη; Μέχρι τωρα μαγειρευα για δυο μερες.,την ιδια κ την επόμενη... Εσείς πως το κανετε;

Καλημέρα κορίτσια! Γέννησα Νοέμβριο αλλά σας παρακολουθώ :) Ρωτησα τον γιατρό γι'αυτό το θέμα και μου είπε ότι είναι οκ η κρεατοχορτοσουπα για την ίδια μέρα και την επόμενη :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

@winspert εγώ δίνω το ίδιο για 2 συνεχόμενες. Αλλά κάνω εναλλαγές. Κατσίκι, μοσχάρι, κοτόπουλο, κουνέλι έχουμε δώσει και σήμερα έδωσα μπιφτεκάκια με μοσχαρίσιο και βουβαλίσιο κιμά. Ωραία ήταν. Κι εγώ σήμερα έκανα εισαγωγή στο βουβάλι. Χεχε

Τελειώσαμε εισαγωγές σε αυγό και βρώμη που μας λύνουν τα χέρια με ομελέτες, αυγομάφιν, μπανανοτηγανίτες και μπιφτεκάκια. Το Σάββατο θα βάλω ψάρι. Μπαρμπούνι η τσιπούρα λέω. Σας έχουν πει κάτι συγκεκριμένο? Μήπως να ξεκινήσω με σαρδέλα που είναι πιο λιπαρό ή να είναι το επόμενο. Κάπου διάβαζα πως καλό είναι να μπαίνουν εναλλάξ. Μία μεγάλο μία μικρό ψάρι. Εσείς έχετε φάει ψάρι? Πέρα από την @tsilonaπου έχουν φάει απ'όλα! :razz:

Να σας πω ότι η καραντίνα μου έκατσε μια χαρά. Έλεγα πως θα γίνει να κάτσω τον πρώτο χρόνο με το μωρό κι να το! Από πέρυσι 21 Ιουνίου θα ξαναπάω το Σεπτέμβρη μάλλον για δουλειά που θα έχει κλείσει τους 11 μήνες. Θα πάρω άδεια ειδικού σκοπού τώρα και μετά απολύομαι! Έχει και τα καλά της η πανδημία!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

@winspert εγώ δίνω το ίδιο για 2 συνεχόμενες. Αλλά κάνω εναλλαγές. Κατσίκι, μοσχάρι, κοτόπουλο, κουνέλι έχουμε δώσει και σήμερα έδωσα μπιφτεκάκια με μοσχαρίσιο και βουβαλίσιο κιμά. Ωραία ήταν. Κι εγώ σήμερα έκανα εισαγωγή στο βουβάλι. Χεχε

Τελειώσαμε εισαγωγές σε αυγό και βρώμη που μας λύνουν τα χέρια με ομελέτες, αυγομάφιν, μπανανοτηγανίτες και μπιφτεκάκια. Το Σάββατο θα βάλω ψάρι. Μπαρμπούνι η τσιπούρα λέω. Σας έχουν πει κάτι συγκεκριμένο? Μήπως να ξεκινήσω με σαρδέλα που είναι πιο λιπαρό ή να είναι το επόμενο. Κάπου διάβαζα πως καλό είναι να μπαίνουν εναλλάξ. Μία μεγάλο μία μικρό ψάρι. Εσείς έχετε φάει ψάρι? Πέρα από την @tsilonaπου έχουν φάει απ'όλα! :razz:

Να σας πω ότι η καραντίνα μου έκατσε μια χαρά. Έλεγα πως θα γίνει να κάτσω τον πρώτο χρόνο με το μωρό κι να το! Από πέρυσι 21 Ιουνίου θα ξαναπάω το Σεπτέμβρη μάλλον για δουλειά που θα έχει κλείσει τους 11 μήνες. Θα πάρω άδεια ειδικού σκοπού τώρα και μετά απολύομαι! Έχει και τα καλά της η πανδημία!

Χαχαχα, ακριβως....κ εγω ηταν να γυρισω μετα το Πάσχα,αλλα πηρα ανευ αποδοχων κ θα γυρίσω Σεπτέμβρη κ εγω...Ψαρι ακομα δεν εχω δώσει...Γενικα εχωωκανει εισαγωγή πολύ λιγα πραγματα...Ελπιζω τωρα να το παμε λίγο πιο γρηγορα...Τα μπιφτεκακια πως θα τα δωσεις;μασαει εσενα;Εγω το εχω λιγο αγχος γιατι εκτος απο το κουταλι με τα φαγητά λιωμενα δεν ανοίγει το στομα να βαλει τιποτα αλλο...Δεν υπάρχει δλδ περιπτωση να του βαλω κομματακια κ να τα βαλει στο στόμα να τα φαει...πως θα ξεκινήσει;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, ακριβως....κ εγω ηταν να γυρισω μετα το Πάσχα,αλλα πηρα ανευ αποδοχων κ θα γυρίσω Σεπτέμβρη κ εγω...Ψαρι ακομα δεν εχω δώσει...Γενικα εχωωκανει εισαγωγή πολύ λιγα πραγματα...Ελπιζω τωρα να το παμε λίγο πιο γρηγορα...Τα μπιφτεκακια πως θα τα δωσεις;μασαει εσενα;Εγω το εχω λιγο αγχος γιατι εκτος απο το κουταλι με τα φαγητά λιωμενα δεν ανοίγει το στομα να βαλει τιποτα αλλο...Δεν υπάρχει δλδ περιπτωση να του βαλω κομματακια κ να τα βαλει στο στόμα να τα φαει...πως θα ξεκινήσει;

Το ιδιο κι ο δικος μου...Αν και φοβαμαι να του δωσω κομματια ακομα, επειδη δεν κανει την κινηση να βαλει μονος του τιποτα στο στομα, δοκιμασα να του δωσω βρασμενο καροτακι κομμενο σε sticks αλλα τιποτα...και οταν του το ψιλοεβαλα εγω στο στομα αρχισε να το γλειφει και να το πιπιλαει...ουτε λογος να το δαγκωσει και να κοψει κομματακι! Και στον τροφοδοτη που του βαζω καμια φορα, αν δεν του τον βαλω εγω στο στομα, μονος του δεν κανει κινηση...Κι εμενα με αγχωνει λιγο αλλα θελω να πιστευω οτι θα παρει μπρος καποια στιγμη!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, winspert said:

Χαχαχα, ακριβως....κ εγω ηταν να γυρισω μετα το Πάσχα,αλλα πηρα ανευ αποδοχων κ θα γυρίσω Σεπτέμβρη κ εγω...Ψαρι ακομα δεν εχω δώσει...Γενικα εχωωκανει εισαγωγή πολύ λιγα πραγματα...Ελπιζω τωρα να το παμε λίγο πιο γρηγορα...Τα μπιφτεκακια πως θα τα δωσεις;μασαει εσενα;Εγω το εχω λιγο αγχος γιατι εκτος απο το κουταλι με τα φαγητά λιωμενα δεν ανοίγει το στομα να βαλει τιποτα αλλο...Δεν υπάρχει δλδ περιπτωση να του βαλω κομματακια κ να τα βαλει στο στόμα να τα φαει...πως θα ξεκινήσει;

Τα μπιφτεκάκια τα δίνω κανονικά. Τα έχω πλάσει μακρόστενα και τα πιανει στο χέρι. Εγώ ξεκίνησα blw με κομμάτια. Της τα βάζω μπροστά της και τα παίρνει μόνη της και τα βάζει στο στόμα. Δεν τρώει ακόμα ποσότητες. Στην αρχή τα έβαζε και τα πιπίλαγε κυρίως. Τώρα κόβει και κομμάτια αν και τα περισσότερα τα μασάει και τα φτύνει. Βλέπω μεγάλη πρόοδο σε σχέση με την αρχή των στερεών αλλά έχουμε σίγουρα δρόμο μπροστά μας. 

Το κρέας (ειδικά πέτσα από κοτόπουλο) το λατρεύει και ρουφάει όλα τα ζουμιά. Στα μπιφτεκάκια κόβει πιο εύκολα και καταπίνει κομματάκια όπως και στα αυγομάφινς.

13 hours ago, katerinaki 86 said:

Το ιδιο κι ο δικος μου...Αν και φοβαμαι να του δωσω κομματια ακομα, επειδη δεν κανει την κινηση να βαλει μονος του τιποτα στο στομα, δοκιμασα να του δωσω βρασμενο καροτακι κομμενο σε sticks αλλα τιποτα...και οταν του το ψιλοεβαλα εγω στο στομα αρχισε να το γλειφει και να το πιπιλαει...ουτε λογος να το δαγκωσει και να κοψει κομματακι! Και στον τροφοδοτη που του βαζω καμια φορα, αν δεν του τον βαλω εγω στο στομα, μονος του δεν κανει κινηση...Κι εμενα με αγχωνει λιγο αλλα θελω να πιστευω οτι θα παρει μπρος καποια στιγμη!

Μην αγχώνεσαι... Δεν υπάρχουν άνθρωποι που δεν τρώνε. Μπορεί να μας ταλαιπωρήσουν λίγο αλλά αποκλείεται να μη φάνε! Σταδιακά όλα θα γίνουν. Κι εμένα με πιάνει κατά διαστήματα άγχος και λέω ότι δεν τρώει τίποτα και τι να της κάνουν οι 2 μπουκιές... Και μετά συνέρχομαι. Θυμάμαι ότι τον πρώτο χρόνο βασίζονται στο γάλα για διατροφή και τα υπόλοιπα μπαίνουν σιγά σιγά και συμπληρωματικά. Όσο συνεχίζουμε και προσφέρουμε σωστά φαγητά με βιταμίνες κλπ, συμπληρώνουμε το γάλα και καλύπτουμε τις ανάγκες τους. Κάποια στιγμή θα φάνε. Και θα φάνε κι μόνα τους όλα. Πρέπει να κάνουμε υπομονή. (Τα λέω να τα ακούω κι εγώ)

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... Σημαντική μερα για μενα!!!!Αδιαθετησα σχεδον μετα απο 8 μηνες!!!!!!!!!

Ωωωωωω....τελεια!!Ειδες που το μελετησαμε...Αντε κοριτσακι μου με το καλο η νεα προσπαθεια λοιπον οταν το αποφασισετε!!Ειδες ανησυχια στον μικρουλη κατα τον θηλασμο που λενε οτι μειωνεται η ροη και δεν τους αρεσει ή ολα κομπλε?

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ωωωωωω....τελεια!!Ειδες που το μελετησαμε...Αντε κοριτσακι μου με το καλο η νεα προσπαθεια λοιπον οταν το αποφασισετε!!Ειδες ανησυχια στον μικρουλη κατα τον θηλασμο που λενε οτι μειωνεται η ροη και δεν τους αρεσει ή ολα κομπλε?

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου... Μακαρι να εκανα προσπάθεια αύριο το πρωί... χαχαχα...Στον μικρο δεν προσεξα τιποτα διαφορετικό...Το μονο οτι με ποναγαν οι θηλες μου τωρα κατι μερες κ ελεγα οτι εχω πάλι μυκητα αλλα τελικά ηταν απο αυτο...Το περίμενα γιατί ειχα καταλαβει ωορηξια...Επισης πρώτη μερα σημερα περιοδου με φουλ αιμα κ δεν ποναω ΚΑΘΟΛΟΥ....Εγω παντα υπεφερα απο κοιλια κ επαιρνα ενα σωρό παυσιπονα...Τωρα τπτ...Λιγο η μεση βέβαια ποναει αλλα μην τα θέλουμε κ ολα δικα μας...Καναμε κ εμβολιο σημερα...Ειμαστε 72 εκ κ 8 κιλα...Παμε πολύ καλα ειπε η παιδιατρος...κ εζουμε κ το πρασινο φως να προσθεσουμε σιγα σιγα τα παντα πλεον στο φαγητό του..Εκτος.απο ψαρι που μου είπε προς τους 9μιση μηνες...Αυτα τα λιγα...Εσεις πως πατε;

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου... Μακαρι να εκανα προσπάθεια αύριο το πρωί... χαχαχα...Στον μικρο δεν προσεξα τιποτα διαφορετικό...Το μονο οτι με ποναγαν οι θηλες μου τωρα κατι μερες κ ελεγα οτι εχω πάλι μυκητα αλλα τελικά ηταν απο αυτο...Το περίμενα γιατί ειχα καταλαβει ωορηξια...Επισης πρώτη μερα σημερα περιοδου με φουλ αιμα κ δεν ποναω ΚΑΘΟΛΟΥ....Εγω παντα υπεφερα απο κοιλια κ επαιρνα ενα σωρό παυσιπονα...Τωρα τπτ...Λιγο η μεση βέβαια ποναει αλλα μην τα θέλουμε κ ολα δικα μας...Καναμε κ εμβολιο σημερα...Ειμαστε 72 εκ κ 8 κιλα...Παμε πολύ καλα ειπε η παιδιατρος...κ εζουμε κ το πρασινο φως να προσθεσουμε σιγα σιγα τα παντα πλεον στο φαγητό του..Εκτος.απο ψαρι που μου είπε προς τους 9μιση μηνες...Αυτα τα λιγα...Εσεις πως πατε;

Μπραβο σας!!Πω πω...ψηλος ο μικρουλης!!Ειδες που λενε οτι φτιαχνει η περιοδος μετα τη γεννα...για να δουμε κι η δικη μου οταν ερθει που πριν ερχοταν 1 φορα το 2μηνο-3μηνο. Εμεις καλα παμε. Τρωμε φουλ τα παντα...αυτες τις μερες που ετοιμαζονται 2 δοντακια, εκτος απο φαι τρωμε και πλαστικα, υφασματα κτλ χαχαχα!!Σημερα μονο το πρωι τα χρειαστηκα γιατι μου εκανε εναν πολυ ζορικο εμετο...μιλησα με την παιδιατρο και ισως ειναι αλλεργια στο αυγο που ξεκινησαμε εισαγωγη απο χθες. Χθες του ειχα δωσει 1/4 του κροκου και σημερα μισο. Μου ειπε να το δοκιμασουμε αλλη 1 φορα και βλεπουμε αλλα να του δωσω παλι 1/4. Φοβαμαι βεβαια γιατι δε θελω με τιποτα ουτε ο μπεμπακος να ξαναζοριστει ετσι ουτε εγω να το ξαναπερασω αυτο αλλα πρεπει να το τσεκαρουμε...

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2020 at 12:09 ΠΜ, Clue είπε:

@winspert εγώ δίνω το ίδιο για 2 συνεχόμενες. Αλλά κάνω εναλλαγές. Κατσίκι, μοσχάρι, κοτόπουλο, κουνέλι έχουμε δώσει και σήμερα έδωσα μπιφτεκάκια με μοσχαρίσιο και βουβαλίσιο κιμά. Ωραία ήταν. Κι εγώ σήμερα έκανα εισαγωγή στο βουβάλι. Χεχε

Τελειώσαμε εισαγωγές σε αυγό και βρώμη που μας λύνουν τα χέρια με ομελέτες, αυγομάφιν, μπανανοτηγανίτες και μπιφτεκάκια. Το Σάββατο θα βάλω ψάρι. Μπαρμπούνι η τσιπούρα λέω. Σας έχουν πει κάτι συγκεκριμένο? Μήπως να ξεκινήσω με σαρδέλα που είναι πιο λιπαρό ή να είναι το επόμενο. Κάπου διάβαζα πως καλό είναι να μπαίνουν εναλλάξ. Μία μεγάλο μία μικρό ψάρι. Εσείς έχετε φάει ψάρι? Πέρα από την @tsilonaπου έχουν φάει απ'όλα! :razz:

Να σας πω ότι η καραντίνα μου έκατσε μια χαρά. Έλεγα πως θα γίνει να κάτσω τον πρώτο χρόνο με το μωρό κι να το! Από πέρυσι 21 Ιουνίου θα ξαναπάω το Σεπτέμβρη μάλλον για δουλειά που θα έχει κλείσει τους 11 μήνες. Θα πάρω άδεια ειδικού σκοπού τώρα και μετά απολύομαι! Έχει και τα καλά της η πανδημία!

Καλησπερα να ρωτησω κατι. Ποτε δικαιουμαστε την αδεια ειδικου σκοπου? Ειναι ν γυρισω 1/7 στη δουλεια, μπορω να την παρω, η μπεμπα μου θα ειναι 8.5 μηνων 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Μπραβο σας!!Πω πω...ψηλος ο μικρουλης!!Ειδες που λενε οτι φτιαχνει η περιοδος μετα τη γεννα...για να δουμε κι η δικη μου οταν ερθει που πριν ερχοταν 1 φορα το 2μηνο-3μηνο. Εμεις καλα παμε. Τρωμε φουλ τα παντα...αυτες τις μερες που ετοιμαζονται 2 δοντακια, εκτος απο φαι τρωμε και πλαστικα, υφασματα κτλ χαχαχα!!Σημερα μονο το πρωι τα χρειαστηκα γιατι μου εκανε εναν πολυ ζορικο εμετο...μιλησα με την παιδιατρο και ισως ειναι αλλεργια στο αυγο που ξεκινησαμε εισαγωγη απο χθες. Χθες του ειχα δωσει 1/4 του κροκου και σημερα μισο. Μου ειπε να το δοκιμασουμε αλλη 1 φορα και βλεπουμε αλλα να του δωσω παλι 1/4. Φοβαμαι βεβαια γιατι δε θελω με τιποτα ουτε ο μπεμπακος να ξαναζοριστει ετσι ουτε εγω να το ξαναπερασω αυτο αλλα πρεπει να το τσεκαρουμε...

Αν θυμαμαι καλα στην μεγαλη μου τον κροκο την 1η φορα στη μυτη του κουταλιου τον εδωσα..καναμε λιγο παραπανω απο βδομαδα για να τησ τον δωσω ολοκληρο..μην φοβασαι..ισωσ ηταν πολυ...δωσε το 1/ 4 κ ισωσ κ.λιγο λιγοτερο..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2020 at 1:09 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Ο δικος μου τα ετριζε συνεχεια αλλα ευτυχως εδω και λιγες μερες το εχει σταματησει γιατι δεν το αντεχα καθολου!!Νομιζω χρησιμοποιουν τα κατω δοντακια για να ανακουφιζονται τα πανω ουλα. Εμενα εχει βγαλει 2 επανω και βλεπω τα αλλα 2 να ειναι στο τσακ.

Κι εμένα έβγαλε ξαφνικά 3 δοντάκια πάνω. Είναι ανατριχιαστικό. Στραβώνει το στόμα και τρίζει τα δόντια. Το κάνει και όταν τον ταΐζω. Μάλλον επειδή πονάνε το κάνουν.

On 4/6/2020 at 12:09 ΠΜ, Clue είπε:

Τελειώσαμε εισαγωγές σε αυγό και βρώμη που μας λύνουν τα χέρια με ομελέτες, αυγομάφιν, μπανανοτηγανίτες και μπιφτεκάκια. Το Σάββατο θα βάλω ψάρι. Μπαρμπούνι η τσιπούρα λέω. Σας έχουν πει κάτι συγκεκριμένο? Μήπως να ξεκινήσω με σαρδέλα που είναι πιο λιπαρό ή να είναι το επόμενο. Κάπου διάβαζα πως καλό είναι να μπαίνουν εναλλάξ. Μία μεγάλο μία μικρό ψάρι. Εσείς έχετε φάει ψάρι? Πέρα από την @tsilonaπου έχουν φάει απ'όλα! :razz:

Εγώ σήμερα θα δώσω πρώτη φορά ψάρι. Συγκεκριμένα μπακαλιάρο μου είπε η παιδίατρος. Πρέπει να μάθω να το καθαρίζω, γιατί δεν έχω καθαρίσει ποτέ μου ψάρι. Δεν τρώω ψάρια και θαλασσινά. Αφού αν έτρωγε κάποιος ψάρι εγώ έφευγα γιατί μου μύριζε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, [email protected] said:

Καλησπερα να ρωτησω κατι. Ποτε δικαιουμαστε την αδεια ειδικου σκοπου? Ειναι ν γυρισω 1/7 στη δουλεια, μπορω να την παρω, η μπεμπα μου θα ειναι 8.5 μηνων 

Δεν ξέρω που δουλεύεις κι αν δίνουν άδειες εκεί. Υπάρχει στην εγκύκλιο για παιδιά κάτω των 4ων που δεν είναι γραμμένα σε βρεφικό ή παιδικό σταθμό. Κατά προτεραιότητα δίνεται μειωμένο ωράριο κατά 25% και κατ' εξαίρεση κι αν δεν εμποδίζεται η λειτουργία τη υπηρεσίας, άδεια.

6 hours ago, Nikoleta... said:

Κι εμένα έβγαλε ξαφνικά 3 δοντάκια πάνω. Είναι ανατριχιαστικό. Στραβώνει το στόμα και τρίζει τα δόντια. Το κάνει και όταν τον ταΐζω. Μάλλον επειδή πονάνε το κάνουν.

Εγώ σήμερα θα δώσω πρώτη φορά ψάρι. Συγκεκριμένα μπακαλιάρο μου είπε η παιδίατρος. Πρέπει να μάθω να το καθαρίζω, γιατί δεν έχω καθαρίσει ποτέ μου ψάρι. Δεν τρώω ψάρια και θαλασσινά. Αφού αν έτρωγε κάποιος ψάρι εγώ έφευγα γιατί μου μύριζε.

Κι εμείς σήμερα ψάρι. Τσιπούρα έδωσα. Πολύ άγχος με τα κόκκαλα...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Κι εμείς σήμερα ψάρι. Τσιπούρα έδωσα. Πολύ άγχος με τα κόκκαλα...

Εγώ ακόμα τα αλέθω, οπότε δεν αγχώνομαι ακόμα γι' αυτό. Εμένα ευτυχώς το έφαγε. Εσένα πως πήγε;

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Nikoleta... said:

Εγώ ακόμα τα αλέθω, οπότε δεν αγχώνομαι ακόμα γι' αυτό. Εμένα ευτυχώς το έφαγε. Εσένα πως πήγε;

Καλά πήγε. Δεν τρελάθηκε όπως με το κρεας αλλά έφαγε λίγο

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...