Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Απο σιταρι είναι το αστρακι...μου κανει εντύπωση οπως ξαναεγραψα γιατί το μπλέντερ μου τα κανει ολα αλοιφη.  Κ το μοσχάρι κ το κοτόπουλο,δεν αφήνει ιχνος...Ειχα δοκιμάσει κ με φιδε αλλα τα ιδια...Μαλλον είναι θέμα συστασης,προφανως δε γίνεται καλύτερα...Θα δοκιμασω ομως κάποια στιγμή κ αυτό που λες...ποτε δεν ξέρεις...

Γενικα ο μικρός μου δεν βάζει τπτ στο στόμα... Σήμερα σκεφτομουν να λιωσω με το πιρούνι λιγη πατατουλα να δοκιμασω...Δεν φοβάμαι αν του δωσω κομματι, εξάλλου ηθελα να μην του τα λιωνω σε πρώτη φαση αλλα προφανως δεν θα είχε φάει τπτ ετσι...Δε θελω να μενουν κομματακια μέσα στην κρέμα γιατί του έρχεται εμετος... Τρώει γενικά αλλα δεν τρελενεται...Εκει που τρελενεται είναι οταν κατεβαζω το σουτιέν για να πιει γαλα...Η απόλυτη ευτυχία...χαχαχα

Γεια σου κοπελα μου... Λοιπόν για σιγουριά θα σου πει η παιδιατρος...Θα σου πω τι μου ειχε πει η δικια μου ..Κατ αρχην θεωρώ καλύτερο το μπλέντερ απο το μουλτι...Παρ ολα αυτα αν το εχεις δοκιμασει κ τα λιωνει ολα καλα εισαι οκ...Τα φρουτα κ ιδιως το μηλο μου ειχε πει αν δεν είναι αρκετα ωριμο να το βραζω για πολυ 5 λεπτα... Είναι προτιμότερο ομως θεωρω να είναι ωμα...Θα πειραματιστεις κ θα δεις ποσο νερακι χρειάζεται να βαλεις ωστε να σου βγει μια υδαρης κρεμουλα...Ξεκινας με λιγο κ αν χρειάζεται προσθετεις γιατί εχουν κ τα φρούτα νερο...Εγω βραζω λιγο νερακι κ του βαζω για να τα λιωσω γιατι του αρεσουν λιγο χλυαρα τα φρούτα κ όχι παγωμενα απο το ψυγείο... Βεβαια θα το αντικαταστησω τωρα με χυμο πορτοκαλι...Η Κατερίνα μου ελεγε για το μηλο με βρωμη οτι το βαζει μαζι στο τηγάνι...Γενικα θα κανεις δοκιμές... Στο καθε μωρο αρεσουν αλλιως μαγειρεμενα τα φαγητά...

Ω σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Λες να κάνει το ραβδομπλεντερ; Η αλήθεια είναι ότι το μουλτι και σε εμάς που το χρησιμοποιώ αφήνει κομματάκια. Θα κάνω όπως λες δοκιμή πριν ξεκινήσουμε να έχω μια ιδέα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Ele@n είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ως εμπειρότερες πλέον επανέρχομαι με νέα απορία. Από τον επόμενο μήνα ξεκινάμε φρούτα κρέμα. Λογικά θα μου πει η γιατρός για συνδυασμούς. Η απορία μου είναι λιώνουν όλα τα φρούτα στο μούλτι; Ακόμα και το μήλο;;; @katerinaki 86 διαβάζω ότι βάζεις το μήλο σε τηγανάκι. Το κόβεις κομματάκια, βάζεις νερό και το αφήνεις να βράσει; Πόση ώρα περίπου θέλει; 

Τωρα που του το δινω με βρωμη για απογευματινο βολευει κομματακια και θελει ελαχιστο χρονο, φαντασου οτι μεχρι να πηξει η βρωμη εχει μαλακωσει το μηλο. Οταν ξεκινησαμε τις φρουτοκρεμες, επειδη ηθελε να ειναι λεια η υφη αλλιως δεν την ετρωγε, το εκοβα στα 4 (δεν του το εβαζα ολο βεβαια) και το εβραζα για 5', ισα να μαλακωσει λιγο. Το ιδιο εκανα και με το αχλαδι γιατι δυσκολα τα πετυχαινα μαλακα και ζουμερα. Μ' αυτον τον τροπο πετυχαινε πολυ η υφη και ηταν και πιο γλυκια η φρουτοκρεμα. Για μενα, βεβαια,καλυτερα να ξεκινησεις με ωμα φρουτα κι αν δεις οτι δεν του αρεσουν, αρχιζεις τους πειραματισμους...Εγω για κανενα μηνα του τα εβραζα και μετα που ξαναδοκιμασα ωμα, τα ετρωγε χωρις προβλημα, οποτε το σταματησα. Για ωραια υφη βοηθαει φυσικα η μπανανα ή το αβοκαντο οταν ειναι ωριμα και μαλακα. Για το αλεσμα κι εγω μουλτι χρησιμοποιω αλλα ειναι δυνατο με 3 λεπιδες και τα λιωνει super. 

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Τωρα που του το δινω με βρωμη για απογευματινο βολευει κομματακια και θελει ελαχιστο χρονο, φαντασου οτι μεχρι να πηξει η βρωμη εχει μαλακωσει το μηλο. Οταν ξεκινησαμε τις φρουτοκρεμες, επειδη ηθελε να ειναι λεια η υφη αλλιως δεν την ετρωγε, το εκοβα στα 4 (δεν του το εβαζα ολο βεβαια) και το εβραζα για 5', ισα να μαλακωσει λιγο. Το ιδιο εκανα και με το αχλαδι γιατι δυσκολα τα πετυχαινα μαλακα και ζουμερα. Μ' αυτον τον τροπο πετυχαινε πολυ η υφη και ηταν και πιο γλυκια η φρουτοκρεμα. Για μενα, βεβαια,καλυτερα να ξεκινησεις με ωμα φρουτα κι αν δεις οτι δεν του αρεσουν, αρχιζεις τους πειραματισμους...Εγω για κανενα μηνα του τα εβραζα και μετα που ξαναδοκιμασα ωμα, τα ετρωγε χωρις προβλημα, οποτε το σταματησα. Για ωραια υφη βοηθαει φυσικα η μπανανα ή το αβοκαντο οταν ειναι ωριμα και μαλακα. Για το αλεσμα κι εγω μουλτι χρησιμοποιω αλλα ειναι δυνατο με 3 λεπιδες και τα λιωνει super. 

Τέλεια! Θα πειραματιστω και αν προκύψει νέα απορία, επανέρχομαι!!! Ευχαριστώ πολύ πολύ!:wub:

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2020 at 2:52 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

 @Clue

 

 

Δε βγαίνει η παράθεση.

Γεια σας κορίτσια,εγώ εδώ μπαίνω σας διαβάζω αλλά δεν γράφω τρέχω σαν την παλαβή.

Το μικρό είναι καλά.μπουσουλαει τρέχοντας,τελευταία φορά ήταν 10.800,έχει 8 δοντια ,κοιμάται λίγο κ όλη μέρα φωνάζει μπαμπαμπαμπα.εχουμε αρχίσει τη θάλασσα και κουράζομαι πολύ.

Σας φιλω

  • Μου αρέσει 6

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

 

 

Δε βγαίνει η παράθεση.

Γεια σας κορίτσια,εγώ εδώ μπαίνω σας διαβάζω αλλά δεν γράφω τρέχω σαν την παλαβή.

Το μικρό είναι καλά.μπουσουλαει τρέχοντας,τελευταία φορά ήταν 10.800,έχει 8 δοντια ,κοιμάται λίγο κ όλη μέρα φωνάζει μπαμπαμπαμπα.εχουμε αρχίσει τη θάλασσα και κουράζομαι πολύ.

Σας φιλω

Γεια σου κοπελα μου... Καλε εσεις μεγαλωσατε πολυ...φτου φτου...Καλα κανετε κ πατε για μπανακια...Απο τον αλλο μηνα θα αρχίσουμε κ εμεις...Εγω θελω να εχει ζεστανει ο καιρός για τα καλα....κ η θάλασσα φυσικα... Φανταζομαι με 8 δοντια θα τρωει μια χαρα...Εγω δοκιμασα πριν να του δώσω ελάχιστη πατατουλα λιωμενη με πιρούνι κ οτι δεν μου έμεινε...Του ερχοταν εμετος κ εκανε σα να πνιγοταν ενω δεν το πηγε καν πισω... Μπροστά μπροστά στα χειλακια του το ειχε...Δεν ειναι έτοιμο το παιδακι μου ακόμα...Να εισαι καλά κ να περνας καλα...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Γεια σου κοπελα μου... Καλε εσεις μεγαλωσατε πολυ...φτου φτου...Καλα κανετε κ πατε για μπανακια...Απο τον αλλο μηνα θα αρχίσουμε κ εμεις...Εγω θελω να εχει ζεστανει ο καιρός για τα καλα....κ η θάλασσα φυσικα... Φανταζομαι με 8 δοντια θα τρωει μια χαρα...Εγω δοκιμασα πριν να του δώσω ελάχιστη πατατουλα λιωμενη με πιρούνι κ οτι δεν μου έμεινε...Του ερχοταν εμετος κ εκανε σα να πνιγοταν ενω δεν το πηγε καν πισω... Μπροστά μπροστά στα χειλακια του το ειχε...Δεν ειναι έτοιμο το παιδακι μου ακόμα...Να εισαι καλά κ να περνας καλα...

Η θάλασσα είναι κρύα ,τα πόδια βάζουμε αλλά παίζουμε με την άμμο 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsilona είπε:

 

 

Δε βγαίνει η παράθεση.

Γεια σας κορίτσια,εγώ εδώ μπαίνω σας διαβάζω αλλά δεν γράφω τρέχω σαν την παλαβή.

Το μικρό είναι καλά.μπουσουλαει τρέχοντας,τελευταία φορά ήταν 10.800,έχει 8 δοντια ,κοιμάται λίγο κ όλη μέρα φωνάζει μπαμπαμπαμπα.εχουμε αρχίσει τη θάλασσα και κουράζομαι πολύ.

Σας φιλω

Πωπωπω....γυναικαρα!!!Εμεις εχουμε βγαλει 6 δοντακια και τον βλεπω οτι εχει εντονη ενοχληση τις τελευταιες μερες αλλα πιστευα οτι ειναι νωρις ακομα για τα επομενα...αμα λες ομως για 8 μαλλον δεν ειναι τελικα!!Μου φαινεται οτι τα κοριτσακια της ομαδας το εχουν ριξει στο μποσουλημα ενω τα αγορακια τεμπελιαζουν ακομα...χαχα!!Μακαρι να μπουσουλαγε κι ο δικος μου...Θα προτιμουσα να τον κυνηγαω συνεχεια απο πισω παρα να τον κραταω ορθιο στο πατωμα οπως θελει για να σκυβει να παιζει με τα παιχνιδια του κι εγω να κοψομεσιαζομαι!!Μπανακι εμεις την αλλη εβδομαδα λεμε να παμε...να δουμε κατα ποσο θα την παλεψει γιατι στην Αθηνα το μπανιο σημαινει χιλιομετρα κι ο μικρος δεν ειναι απο τα μωρακια που απολαμβανουν τη βολτα με το αυτοκινητο...καθολου ομως!!

1 hour ago, winspert είπε:

Γεια σου κοπελα μου... Καλε εσεις μεγαλωσατε πολυ...φτου φτου...Καλα κανετε κ πατε για μπανακια...Απο τον αλλο μηνα θα αρχίσουμε κ εμεις...Εγω θελω να εχει ζεστανει ο καιρός για τα καλα....κ η θάλασσα φυσικα... Φανταζομαι με 8 δοντια θα τρωει μια χαρα...Εγω δοκιμασα πριν να του δώσω ελάχιστη πατατουλα λιωμενη με πιρούνι κ οτι δεν μου έμεινε...Του ερχοταν εμετος κ εκανε σα να πνιγοταν ενω δεν το πηγε καν πισω... Μπροστά μπροστά στα χειλακια του το ειχε...Δεν ειναι έτοιμο το παιδακι μου ακόμα...Να εισαι καλά κ να περνας καλα...

Ναι μωρε ο μικρουλης...δεν ειναι ετοιμος ακομα!Θα σου το δειξει οταν θα ειναι ομως...μην αγχωνεσαι!Αυτο που εχω καταλαβει μεχρι στιγμης ειναι οτι εκει που απελπιζομαι οτι δεν μπορει να κανει κατι...κανει την εκπληξη ξαφνικα και το πετυχαινει σαν να το εκανε απο παντα!Για παραδειγμα...παλευα εδω και κανενα μηνα να του μαθω να πινει με καλαμακι κι ενω ελεγα οτι δεν προκειται γιατι απλα το μασουλαγε, ξαφνικα αρχισε να ρουφαει κανονικοτατα και τωρα προτιμαει να πινει ετσι νερο παρα με το 360. Η πλακα ειναι οταν ρουφαει που ενθουσιαζεται και κοπαναει παραλληλα χερακια και ποδαρακια χαχα!!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Πωπωπω....γυναικαρα!!!Εμεις εχουμε βγαλει 6 δοντακια και τον βλεπω οτι εχει εντονη ενοχληση τις τελευταιες μερες αλλα πιστευα οτι ειναι νωρις ακομα για τα επομενα...αμα λες ομως για 8 μαλλον δεν ειναι τελικα!!Μου φαινεται οτι τα κοριτσακια της ομαδας το εχουν ριξει στο μποσουλημα ενω τα αγορακια τεμπελιαζουν ακομα...χαχα!!Μακαρι να μπουσουλαγε κι ο δικος μου...Θα προτιμουσα να τον κυνηγαω συνεχεια απο πισω παρα να τον κραταω ορθιο στο πατωμα οπως θελει για να σκυβει να παιζει με τα παιχνιδια του κι εγω να κοψομεσιαζομαι!!Μπανακι εμεις την αλλη εβδομαδα λεμε να παμε...να δουμε κατα ποσο θα την παλεψει γιατι στην Αθηνα το μπανιο σημαινει χιλιομετρα κι ο μικρος δεν ειναι απο τα μωρακια που απολαμβανουν τη βολτα με το αυτοκινητο...καθολου ομως!!

Ναι μωρε ο μικρουλης...δεν ειναι ετοιμος ακομα!Θα σου το δειξει οταν θα ειναι ομως...μην αγχωνεσαι!Αυτο που εχω καταλαβει μεχρι στιγμης ειναι οτι εκει που απελπιζομαι οτι δεν μπορει να κανει κατι...κανει την εκπληξη ξαφνικα και το πετυχαινει σαν να το εκανε απο παντα!Για παραδειγμα...παλευα εδω και κανενα μηνα να του μαθω να πινει με καλαμακι κι ενω ελεγα οτι δεν προκειται γιατι απλα το μασουλαγε, ξαφνικα αρχισε να ρουφαει κανονικοτατα και τωρα προτιμαει να πινει ετσι νερο παρα με το 360. Η πλακα ειναι οταν ρουφαει που ενθουσιαζεται και κοπαναει παραλληλα χερακια και ποδαρακια χαχα!!!

Ελα ρε συ...πινει με καλαμακι;;;Αααα ειναι εξελιγμενο μοντελο ο δικος σου...Κ εξι δοντακια διαβαζω...Τελεια.. Εμένα ενα εχει βγαλει κ είναι ετοιμο να βγει κ το δεύτερο...Αυτο που έκανε ξαφνικά απο τη μερα στην αλλη ειναι να καθήσει στον ποπό του...Τα καταφερνει πολυ καλα...Ασε που πλέον δεν γκρινιαζει τοσο στο αμαξι... κοιμάται συνηθως...Πηγαμε βολτα εχθες μακρινή κ δε δυσανασχετησε καθολου...Δοκιμασα κ τη βρωμη σημερα οπως μου ειπες... Έκλαιγε στις πρώτες κουταλιες...μετα την εφαγε...οχι πολυ ευχαριστα...Κ εννοείται οτι την πέρασα απο τη σίτα.


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2020 at 10:54 ΜΜ, winspert είπε:

Βρε κορίτσια για πειτε μου...Του εχω φτιαξει δυο φορές για απογευματινό αστρακι με λιγη φρέσκια ντομάτα....Το αστρακι οσο καλα βρασμενο κ αν ειναι δε λιωνει τελειως στο μπλέντερ....Εσεις πως το κανετε; Να προσθεσω οτι το μπλέντερ μου κανει ακομα κ το μοσχαρι αλοιφη....κ αυτο μενουν κομματακια κ μου πνιγεται...

@katerinaki 86δεν του εχω δωσει ακομα τη βρωμη οπως μου ειπες γιατι του κανω εισαγωγη τη ντομάτα κ του δινω τα απογεύματα...

Εγω κοριτσια εχω επειχειρησει κ δινω το αστρακι χωρισ να το αλεθω..οχι σε μεγαλη ποσοστητα ομωσ..το τρωει παντωσ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Εγω κοριτσια εχω επειχειρησει κ δινω το αστρακι χωρισ να το αλεθω..οχι σε μεγαλη ποσοστητα ομωσ..το τρωει παντωσ

Καλημέρα κοριτσακι μου.. Μαλλον είναι πιο ετοιμο το παιδακι,γι αυτό...Ποσο ειστε εσεις τωρα;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 hours ago, katerinaki 86 said:

Πωπωπω....γυναικαρα!!!Εμεις εχουμε βγαλει 6 δοντακια και τον βλεπω οτι εχει εντονη ενοχληση τις τελευταιες μερες αλλα πιστευα οτι ειναι νωρις ακομα για τα επομενα...αμα λες ομως για 8 μαλλον δεν ειναι τελικα!!Μου φαινεται οτι τα κοριτσακια της ομαδας το εχουν ριξει στο μποσουλημα ενω τα αγορακια τεμπελιαζουν ακομα...χαχα!!Μακαρι να μπουσουλαγε κι ο δικος μου...Θα προτιμουσα να τον κυνηγαω συνεχεια απο πισω παρα να τον κραταω ορθιο στο πατωμα οπως θελει για να σκυβει να παιζει με τα παιχνιδια του κι εγω να κοψομεσιαζομαι!!Μπανακι εμεις την αλλη εβδομαδα λεμε να παμε...να δουμε κατα ποσο θα την παλεψει γιατι στην Αθηνα το μπανιο σημαινει χιλιομετρα κι ο μικρος δεν ειναι απο τα μωρακια που απολαμβανουν τη βολτα με το αυτοκινητο...καθολου ομως!!

Ναι μωρε ο μικρουλης...δεν ειναι ετοιμος ακομα!Θα σου το δειξει οταν θα ειναι ομως...μην αγχωνεσαι!Αυτο που εχω καταλαβει μεχρι στιγμης ειναι οτι εκει που απελπιζομαι οτι δεν μπορει να κανει κατι...κανει την εκπληξη ξαφνικα και το πετυχαινει σαν να το εκανε απο παντα!Για παραδειγμα...παλευα εδω και κανενα μηνα να του μαθω να πινει με καλαμακι κι ενω ελεγα οτι δεν προκειται γιατι απλα το μασουλαγε, ξαφνικα αρχισε να ρουφαει κανονικοτατα και τωρα προτιμαει να πινει ετσι νερο παρα με το 360. Η πλακα ειναι οταν ρουφαει που ενθουσιαζεται και κοπαναει παραλληλα χερακια και ποδαρακια χαχα!!!

Κι όταν μπουσουλάνε μη νομίζεις ότι ξενοιάζεις. Γιατί κυνηγάς και πάλι σκύβεις συνέχεια. Ή είσαι στο πάτωμα και αργοπεθαίνουν τα γόνατα... και όταν περπατήσουν πάλι τα ίδια... πφφφ

Μόνο τα χέρια έχουν ξεκουραστεί λίγο αλλά και πάλι θέλει αγκαλιά συνέχεια κι έχει βαρύνει. Λέω βεβαια ότι εχει βαρύνει και πρέπει να είναι τα λιγότερα κιλά η δικιά μου. 7.800 είναι. Οπότε φαντάζομαι τα δικά σας τα χεράκια...

Κι εμείς στα ίδια είμαστε. Θέλουμε να πάμε για μπάνιο αλλά από Αθήνα είναι τουλάχιστον μια ώρα στο αυτοκίνητο και η μικρή ουρλιάζει... Δεν ξέρω τι θα κάνουμε...

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καλημέρα κοριτσακι μου.. Μαλλον είναι πιο ετοιμο το παιδακι,γι αυτό...Ποσο ειστε εσεις τωρα;

Εμεισ σε 10 μερεσ θα γινουμε 8 μηνων..νομιζω πωσ ολεσ εχετε λιγο μεγαλυτερα μωρα..εγω γεννησα τελη οκτωβριου..

Μα καλα τοσα πολλα δοντακια βγαλανε? Εμεισ μονο 1 εχουμε 

μπανιο στη θαλασσα εχουμε μπει 3 φορεσ..κ η μεγαλη μου 4..αλλα για λιγο ..κ αυξανω καθε φορα την ωρα κανα5λεπτο..

 

 
Just now, tzeni82 είπε:

Εμεισ σε 10 μερεσ θα γινουμε 8 μηνων..νομιζω πωσ ολεσ εχετε λιγο μεγαλυτερα μωρα..εγω γεννησα τελη οκτωβριου..

Μα καλα τοσα πολλα δοντακια βγαλανε? Εμεισ μονο 1 εχουμε

Για μπανιο στη θαλασσα εχουμε μπει 3 φορεσ..κ η μεγαλη μου 4..αλλα για λιγο ..κ αυξανω καθε φορα την ωρα κανα5λεπτο..

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ελα ρε συ...πινει με καλαμακι;;;Αααα ειναι εξελιγμενο μοντελο ο δικος σου...Κ εξι δοντακια διαβαζω...Τελεια.. Εμένα ενα εχει βγαλει κ είναι ετοιμο να βγει κ το δεύτερο...Αυτο που έκανε ξαφνικά απο τη μερα στην αλλη ειναι να καθήσει στον ποπό του...Τα καταφερνει πολυ καλα...Ασε που πλέον δεν γκρινιαζει τοσο στο αμαξι... κοιμάται συνηθως...Πηγαμε βολτα εχθες μακρινή κ δε δυσανασχετησε καθολου...Δοκιμασα κ τη βρωμη σημερα οπως μου ειπες... Έκλαιγε στις πρώτες κουταλιες...μετα την εφαγε...οχι πολυ ευχαριστα...Κ εννοείται οτι την πέρασα απο τη σίτα.

Χαχαχα...το παλεψα πολυ βεβαια για να του μαθω το καλαμακι!Μεθαυριο επιστρεφω δουλεια και ηθελα να μπορει να πιει μηπως τυχον χρειαστει να του αφησω γαλα γιατι με το 360 συνηθως παιζει και γινεται μουσκεμα!5ωρο δουλευω, οποτε θα λειπω μαξ 6-7 ωρες και ηδη εχει μπει σε προγραμμα να τρωει τις στερεες του αυτες τις ωρες και να μη θηλαζει, οποτε θελω να πιστευω οτι δε θα χρειαστει γιατι ουτε τις αντλησεις πολυμπορω, ουτε κι εκεινος το πινει μεχρι στιγμης...απλα για παν ενδεχομενο!Το καλο ειναι οτι επιτελους προσαρμοστηκε το στηθος μου σ'αυτο το ωραριο και δεν πρηζομαι που το ειχα αγχος...Τα δοντακια η αληθεια ειναι τα εβγαλε μαζεμενα με νορμαλ γκρινια...δεν εχω παραπονο!Μονο που αυτα που εχουν κατεβει αρκετα απο τα πανω ειναι λιγο μυτερα και πολλες φορες νιωθω ενα γρατζουνισμα οταν θηλαζει...τουλαχιστον δεν εχω φαει δαγκωνια βεβαια!

Το οτι την εφαγε ειναι καλο δειγμα...μπορει σιγα σιγα να την συνηθισει και να του αρεσει. Ο δικος μου τουλαχιστον ποτε δεν ενθουσιαζεται με την πρωτη οταν του δοκιμαζω κατι καινουριο....στην πορεια αλλαζει το πραγμα!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσια την βρω.η πωσ την δινεται?

Κ ποια αγοραζετε?? 

Εγω στον μασουτη βρηκα μονο την quaker..κ μια αλλη μανουλα μου πε πωσ αυτη δινει.

Κάνει κι αυτή μια χαρά αλλά θέλει μουλιασμα σε νεράκι για να μαλακώσει και μετά την αλεθεις μαζι με φρουτάκια ή ο,τι άλλο αποφασίσεις :)

Εγω για αρχή έπαιρνα της hipp βρώμη που ήταν ήδη σκόνη και πανευκολη στη χρήση, με βόλεψε πολύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...