Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Όντως @Mar.da εσύ έχεις ένα μέτρο σύγκρισης και μπορείς να το καταλάβεις!! Ήθελα να σε ρωτήσω.. ισχύει ότι λίγο πριν την γέννα η κοιλιά αρχίζει να κατεβαίνει;; Και επιπλέον ήθελα να σε ρωτήσω.. εσύ όταν ήσουν έτοιμη για γέννα σε έπιασαν νωρίτερα πόνοι περιόδου;; Ή κατευθείαν σου έσπασαν τα νερά;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Mampa είπε:

Όντως @Mar.da εσύ έχεις ένα μέτρο σύγκρισης και μπορείς να το καταλάβεις!! Ήθελα να σε ρωτήσω.. ισχύει ότι λίγο πριν την γέννα η κοιλιά αρχίζει να κατεβαίνει;; Και επιπλέον ήθελα να σε ρωτήσω.. εσύ όταν ήσουν έτοιμη για γέννα σε έπιασαν νωρίτερα πόνοι περιόδου;; Ή κατευθείαν σου έσπασαν τα νερά;

 

Να σου πω,στα κοριτσια η κοιλια ηταν ψηλα μεχρι και μια μερα πριν τη γεννα,πονακια ειχα μολις μπηκα στο μηνα μου.στην πρωτη κορη πηγα με δικους μου πονους που ξεκινησαν σταδιακα και εφτασαν το πενταλεπτο.αυτα συνεβησαν απο Δευτερα βραδυ και γεννησα Τριτη 7 παρα το απογευμα.Στις αλλες δυο πηγα με προκληση.Σε καμμια δε μου εσπασαν τα νερα απο πριν,τα εσπασε ο γιατρος.Συσπασεις ειχα στις κορες μου τη μερα της γεννας και ο τραχηλος ηταν σκληρος δεν εκανα διαστολη γρηγορα,εκτος απο τη μεσαια που εκει γεννησα σε δυο ωρες.

Τωρα στο μπεμπη τελειως διαφορετικα πραματα,η κοιλια εχει ηδη κατεβει αφου να σκεφτεις χωραει η παλαμη μου αναμεσα στηθος και κοιλια.συσπασεις απο νωρις νωρις και τραχηλος με ταση να μειωνεται.το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι θα καταλαβω σιγουρα ποτε θα εχω πονους γεννας:blink: ,γι αυτο και δεν ανυσηχω προς το παρων με τη συχνοτητα των συσπασεων και τα αραια πονακια περιοδου.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Έχω μέρες να μπω στο forum γιατί είχαμε κάτι τρεχάματα.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας για τα μηνύματά σας προ ημερών. Ακόμα δεν έχουμε ισορροπήσει, αλλά τουλάχιστον περνάω περισσότερο χρόνο με την κορούλα μου και προετοιμαζόμαστε για το καινούργιο μωρό.

Χθες πήγα στον γιατρό και η μπέμπα είναι μια χαρά! Έχει μεγαλώσει πολύ! Σύμφωνα με την εκτίμηση του υπερήχου είναι 2700, αλλά ο γιατρός είπε να υπολογίζω γύρω στα 2500. Τα υγρά είπε ότι είναι σε σχετικά καλά επίπεδα. Τώρα, λόγω του ιστορικού της προηγούμενης εγκυμοσύνης, μου είπε ότι το αργότερο που θα γεννήσω θα είναι τον 15 Αύγουστο, το νωρίτερο μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες. Επίσης είπε ότι το μωρό θα γεννηθεί γύρω στα 3 κιλά. Δεν υπάρχει κάτι άλλο που να τον ανησυχεί, εκτός από τις πολλές συσπάσεις που κάνω.

Εκτός απροόπτου, το επόμενο ραντεβού έχει προγραμματιστεί σε 2 εβδομάδες.

Σήμερα πέρασα άλλη μια μεγάλη σύγχυση και αυτή τη στιγμή απλώς υποφέρω, αλλά δε νομίζω να γίνει τίποτα "περίεργο":roll:

  • Μου αρέσει 1

GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Mampa είπε:

@Mar.da γιατί σου έκαναν πρόκληση αν επιτρέπεται;;; 

Γεννησες με φ.τ;

Ναι φ.τ.η μεσαια κορη δεν ηθελε να βγει με τιποτα,πηγαιναμε για τις 41 εβδομαδες και στη μικρη επειδη στις 40 εβδομαδες θα εφτανε πανω 4 κιλα,ο γιατρος την πηρε στις 38 εβδομαδες οπου γεννηθηκε 3700.χωρις επισκληριδιο τις ειχα κανει και τις τρεις αλλα στην μικρη υπεφερα ειμαι μικροκαμωμενη και δεν χωραγε να βγει.στα δημοσια ουτως ή αλλως δε τ αφηνουν να φτασουν τοσα κιλα.

Τωρα ομως θα ζητησω επισκληριδιο,αν μπορω να αποφυγω τοσο πονο.

 

Just now, SOFI78 είπε:

Καλό μεσημέρα κορίτσια,

Είμαι ΄στις 34 εβδομάδες αλλά ο μικρός κουνιέται πάρα πολύ σε σημείο που πονάνε οι κινήσεις του... το νιώθετε και εσείς αυτό?

 

Σοφια που να δεις σε αλλες δυο βδομαδες πως θα πονανε οι κινησεις του,εκει που καθεσαι πεταγεσαι επανω.εγω τις προαλλες νομιζα θα βγει κανα ποδι απ εξω:blink:.

Just now, Smurfita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Έχω μέρες να μπω στο forum γιατί είχαμε κάτι τρεχάματα.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας για τα μηνύματά σας προ ημερών. Ακόμα δεν έχουμε ισορροπήσει, αλλά τουλάχιστον περνάω περισσότερο χρόνο με την κορούλα μου και προετοιμαζόμαστε για το καινούργιο μωρό.

Χθες πήγα στον γιατρό και η μπέμπα είναι μια χαρά! Έχει μεγαλώσει πολύ! Σύμφωνα με την εκτίμηση του υπερήχου είναι 2700, αλλά ο γιατρός είπε να υπολογίζω γύρω στα 2500. Τα υγρά είπε ότι είναι σε σχετικά καλά επίπεδα. Τώρα, λόγω του ιστορικού της προηγούμενης εγκυμοσύνης, μου είπε ότι το αργότερο που θα γεννήσω θα είναι τον 15 Αύγουστο, το νωρίτερο μέσα στις επόμενες 2 εβδομάδες. Επίσης είπε ότι το μωρό θα γεννηθεί γύρω στα 3 κιλά. Δεν υπάρχει κάτι άλλο που να τον ανησυχεί, εκτός από τις πολλές συσπάσεις που κάνω.

Εκτός απροόπτου, το επόμενο ραντεβού έχει προγραμματιστεί σε 2 εβδομάδες.

Σήμερα πέρασα άλλη μια μεγάλη σύγχυση και αυτή τη στιγμή απλώς υποφέρω, αλλά δε νομίζω να γίνει τίποτα "περίεργο":roll:

Μια χαρα η ζουζουνιτσα!μας βλεπω να γενναμε η μια πισω απ την αλλη:D.

Ελπιζω να μην ειναι σοβαρος ο λογος που συγχιστηκες αλλα μην ανησυχεις η μπεμπουλα θα ειναι καλα.βρες ενα τροπο να ηρεμησεις για να εισαι εσυ καλα.

  • Μου αρέσει 3

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω μολις γυρισα απο τον γιατρο αλλα εχω να πω πως απογοητευτηκα. εχω Πητ 30/7  και τον ρωταω για ποτε με βλεπει κτλ και μου λεει " αν δεν εχεις γεννησει μεχρι τις 30, θα ερθεις τοτε και θα γεννησεις. εγω στις 2 του μηνα φευγω για διακοπες ετσι και αλλιως." δηλαδη τι? επειδη θελει να φυγει θα μου κανει προκληση ή καισαρικη επειδη γουσταρει? αφηστε αφηστε εγινα χαλια. 

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 2

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleni2512 είπε:

κοριτσια εγω μολις γυρισα απο τον γιατρο αλλα εχω να πω πως απογοητευτηκα. εχω Πητ 30/7  και τον ρωταω για ποτε με βλεπει κτλ και μου λεει " αν δεν εχεις γεννησει μεχρι τις 30, θα ερθεις τοτε και θα γεννησεις. εγω στις 2 του μηνα φευγω για διακοπες ετσι και αλλιως." δηλαδη τι? επειδη θελει να φυγει θα μου κανει προκληση ή καισαρικη επειδη γουσταρει? αφηστε αφηστε εγινα χαλια. 

Που γεννας Ελενη μου?απαραδεκτο τον θεωρω και με το δικιο σου να αισθανεσαι ετσι.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Eleni2512.. σε δημόσιο θα γεννήσεις ε;; Και εγώ ίσως πάω με πρόκληση.. πολλές γνωστές μου γέννησαν έτσι φυσιολογικά!!

Έχεις καθόλου συμπτώματα που να προειδοποιούν ότι κοντεύεις;;

Link to comment
Share on other sites

Στο Ελενα θα γεννησω. Οχι τιποτα δεν εχω καταλαβει.  εν τω μεταξυ εχω φτασει 38+3 και δεν εχω κανει καρδιοτοκογραφο. ρωτησα τη μαια που μου ενημερωνει τη καρτελα και μου λεει "αν τα βλεπει ολα καλα ο γιατρος δεν υπαρχει λογος να σου κανει" τι να πω. παντως πραγματικα μου ερχεται να πω του γιατρου την αλλη εβδομαδα που θα ξαναπαω, αν θελει να φυγει ας φυγει. εγω θα γεννησω με εφημερευων. σιγα. ολοι γιατροι ειναι. τι το παραπανω θα κανει? 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Eleni2512 κορίτσι μου νομίζω ότι θα έπρεπε να έχεις κάνει καρδιοτοκογραφο.. τουλάχιστον η δική μου γιατρός αυτό μου έχει πει και όντως από την 35η εβδομάδα κάνω μια φορά την εβδομάδα. Εξάλλου στον καρδιοτοκογραφο εντοπίζονται οι πιθανές συσπάσεις, η κινητικότητα του παιδιού και οι παλμοί. Εγώ προτείνω να του ζητήσεις να κάνεις. Πες του ότι θέλεις.. δεν μπορεί να σου το αρνηθεί!!

Πάντως με πρόκληση ξέρω γνωστές μου που γέννησαν φυσιολογικά, αρκεί το παιδί να έχει πάρει θέση.

Έχει πάρει θέση το μωρό σου;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

Στο Ελενα θα γεννησω. Οχι τιποτα δεν εχω καταλαβει.  εν τω μεταξυ εχω φτασει 38+3 και δεν εχω κανει καρδιοτοκογραφο. ρωτησα τη μαια που μου ενημερωνει τη καρτελα και μου λεει "αν τα βλεπει ολα καλα ο γιατρος δεν υπαρχει λογος να σου κανει" τι να πω. παντως πραγματικα μου ερχεται να πω του γιατρου την αλλη εβδομαδα που θα ξαναπαω, αν θελει να φυγει ας φυγει. εγω θα γεννησω με εφημερευων. σιγα. ολοι γιατροι ειναι. τι το παραπανω θα κανει? 

Μη φοβασαι την προκληση,εγω ετσι γεννησα τις δυο κορες,πιο πολυ ειναι ο τροπος που στο εθεσε ο γιατρος.το μωρακι μια χαρα θα γεννηθει και με προκληση παντως.

 

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου @Sophiav, εγώ μπήκα στον μήνα μου πριν μία εβδομάδα και δεν έχω καθόλου πονακια, πού και πού σκληραίνει η κοιλιά. Και να φανταστείς ότι τους προηγούμενους 8 μήνες είχα πονακια περιόδου. Σταμάτησα και το μαγνησιο αλλά τίποτα. Τι να πω.. τώρα που τα θέλω δεν τα έχω. Χχαχα

Εσύ πώς είσαι; Πότε μπήκες στο μήνα σου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Γεια σου @Sophiav, εγώ μπήκα στον μήνα μου πριν μία εβδομάδα και δεν έχω καθόλου πονακια, πού και πού σκληραίνει η κοιλιά. Και να φανταστείς ότι τους προηγούμενους 8 μήνες είχα πονακια περιόδου. Σταμάτησα και το μαγνησιο αλλά τίποτα. Τι να πω.. τώρα που τα θέλω δεν τα έχω. Χχαχα

Εσύ πώς είσαι; Πότε μπήκες στο μήνα σου;

Εγώ μπήκα την Τρίτη. Έχω αρκετά πονακια. Λίγο με πιάνει η μέση, λίγο πόνος στην κοιλια, συσπασεις είχα απο πριν αλλά αυτό που δεν αντέχεται είναι οι πόνοι στους προσαγωγούς και από κάτω. Πολύ άβολο. Εσύ πονάς εκεί; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...