Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Katerina!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια και απο εμένα!!! Εγω εκλεισα τις 33 κ πλέον διανυω την 34 εβδομάδα, καθε μέρα ποναω πολύ στη μεση πλέον κ νιωθω το μωρο χαμηλά. Η κοιλια μου φαίνεται να εχει κατέβει. Υπομονή αλλες 3 εβδομαδες για εμένα. 

Μπράβο αγάπη μια χαρα είναι ο μπέμπης!!! Καλυτερα μεγαλος!!! 

@Mar.da μπραβο αγαπη που μπηκες στον μήνα σου!!! Με το καλό!!! Εγω την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο πάλι. 

Καλως το Κατερινακι μας!νομιζω εμεις οι δυο θα γεννησουμε κοντα:-D.η κοιλια μου κι εμενα εχει κατεβει εδω και μια εβδομαδα,μεχρι και οι κορες μου το παρατηρησαν.εγω γιατρο εχω Δευτερα με Τριτη.

Με το καλο σε ολες μας Κατερινα μου!!

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mar.da είπε:

Καλως το Κατερινακι μας!νομιζω εμεις οι δυο θα γεννησουμε κοντα:-D.η κοιλια μου κι εμενα εχει κατεβει εδω και μια εβδομαδα,μεχρι και οι κορες μου το παρατηρησαν.εγω γιατρο εχω Δευτερα με Τριτη.

Με το καλο σε ολες μας Κατερινα μου!!

Γλυκούλα μου!!! Σιγουρα θα ειμαστε μαζι εμείς οι 2!!!Ελπιζω τουλάχιστον ο μπεμπης να είναι οκ κ να μην μεινει πολυ σε θερμοκοιτίδα. Αντε να δούμε!!! Με το καλο σε ολα τα κορίτσια!!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;;

Χθες είχα καρδιοτοκογραφο και ντοπλερ

 Όλα καλά.. όπως μου είπε η γιατρός είναι μεγάλο το μωρό, βέβαια αυτό θα επιβαρύνει εμένα όταν είναι να γεννήσω.

Να σας πω ότι ο υπέρηχος το δίνει 3000-3400 κιλά. Διανύω την 37η εβδομάδα. Εσείς θεωρείτε ότι είναι μεγάλο;; Να σας πω ότι εγώ γεννήθηκα 4100 και ο άντρας μου είναι 2μ. Σίγουρα παίζει ρόλο η κληρονομικότητα. Επίσης ο αδερφός του άντρα μου γεννήθηκε 4600.

 

Μεγαλο ειναι το μωρο!κι εμας μεγαλος μας βγαινει.να σου πω οτι την τριτη μου κορη τη γεννησα 3700 στις 38 εβδομαδες οποτε δε μου φαινεται περιεργο για το μπεμπη.

Δε ξερω αν εχει να κανει η κληρονομικοτητα γιατι εγω γεννηκα 2900 και ο αντρας μου 2700 και ειναι ψηλος και δεμενος.

Just now, Katerina!! είπε:

Γλυκούλα μου!!! Σιγουρα θα ειμαστε μαζι εμείς οι 2!!!Ελπιζω τουλάχιστον ο μπεμπης να είναι οκ κ να μην μεινει πολυ σε θερμοκοιτίδα. Αντε να δούμε!!! Με το καλο σε ολα τα κορίτσια!!! 

Μια χαρα θα ειναι ο μπεμπης θα δεις!

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχετε δίκαιο καλύτερα μεγάλο μωρό. Στις μετρήσεις βγαίνει μεγαλύτερός για την εβδομάδα που είμαι. Εσάς πώς είναι οι μετρήσεις σας;;

Το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι ότι δεν μας πειράζει που είναι μεγάλο, καλύτερα μεγάλο παρά μικρό. Απλώς αν μεγαλώσει πολύ εγώ θα ζοριστω να γεννήσω. Μόνο αυτό..

Όσον αφορά την εμπέδωση μου είπε πολύ περπάτημα. Έχω σταματήσει και το μαγνησιο εδώ και 10 μέρες. Εγώ βέβαια δεν έχω πονακια παρόλο που είχα σε όλη την εγκυμοσύνη, αυτό το μήνα δεν έχω.!!!! Και τώρα είναι που χρειάζονται τα πονακια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Μεγαλο ειναι το μωρο!κι εμας μεγαλος μας βγαινει.να σου πω οτι την τριτη μου κορη τη γεννησα 3700 στις 38 εβδομαδες οποτε δε μου φαινεται περιεργο για το μπεμπη.

Δε ξερω αν εχει να κανει η κληρονομικοτητα γιατι εγω γεννηκα 2900 και ο αντρας μου 2700 και ειναι ψηλος και δεμενος.

Μια χαρα θα ειναι ο μπεμπης θα δεις!

Μακαρι αγάπη!!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mampa είπε:

Ναι έχετε δίκαιο καλύτερα μεγάλο μωρό. Στις μετρήσεις βγαίνει μεγαλύτερός για την εβδομάδα που είμαι. Εσάς πώς είναι οι μετρήσεις σας;;

Το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι ότι δεν μας πειράζει που είναι μεγάλο, καλύτερα μεγάλο παρά μικρό. Απλώς αν μεγαλώσει πολύ εγώ θα ζοριστω να γεννήσω. Μόνο αυτό..

Όσον αφορά την εμπέδωση μου είπε πολύ περπάτημα. Έχω σταματήσει και το μαγνησιο εδώ και 10 μέρες. Εγώ βέβαια δεν έχω πονακια παρόλο που είχα σε όλη την εγκυμοσύνη, αυτό το μήνα δεν έχω.!!!! Και τώρα είναι που χρειάζονται τα πονακια

Γιατί αν είναι μικρο το μωρό τι πειράζει που σου είπε ο γιατρός ίτι καλύτερα μεγαλο παρα μικρο δηλαδή το μικρο τι πρόβλημα θα έχει απο το μεγαλο κανενα απολύτως δεν Συμφωνώ με τον γιατρό σου λυπάμαι εγώ θα γέννησω μικρο μωρακι και τι έγινε ; 

  • Μου αρέσει 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Giotitsa κορίτσι μου δεν εννοεί στα κιλά στις μετρήσεις εννοεί. Αν δηλαδή βγαίνει μικρότερο για την εβδομάδα που είμαι. Τότε έχει θα το ψάχναμε γιατί δεν αναπτύσσεται. Συγνώμη αν σε μπέρδεψα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

Ναι έχετε δίκαιο καλύτερα μεγάλο μωρό. Στις μετρήσεις βγαίνει μεγαλύτερός για την εβδομάδα που είμαι. Εσάς πώς είναι οι μετρήσεις σας;;

Το μόνο που μου είπε ο γιατρός είναι ότι δεν μας πειράζει που είναι μεγάλο, καλύτερα μεγάλο παρά μικρό. Απλώς αν μεγαλώσει πολύ εγώ θα ζοριστω να γεννήσω. Μόνο αυτό..

Όσον αφορά την εμπέδωση μου είπε πολύ περπάτημα. Έχω σταματήσει και το μαγνησιο εδώ και 10 μέρες. Εγώ βέβαια δεν έχω πονακια παρόλο που είχα σε όλη την εγκυμοσύνη, αυτό το μήνα δεν έχω.!!!! Και τώρα είναι που χρειάζονται τα πονακια

Μην ανυσηχεις και θα ρθουν τα πονακια:mrgreen:.

Απο την αυχενικη μας τον  εβγαζε μια βδομαδα μεγαλυτερο λογο μετρησεων γι αυτο και εχω πητ μια εβδομαδα πιο μπροστα σε σχεση με την τελευταια περιοδο.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Giotitsa κορίτσι μου δεν εννοεί στα κιλά στις μετρήσεις εννοεί. Αν δηλαδή βγαίνει μικρότερο για την εβδομάδα που είμαι. Τότε έχει θα το ψάχναμε γιατί δεν αναπτύσσεται. Συγνώμη αν σε μπέρδεψα

Αααααα οκ εγώ συγνώμη που δεν διαβασα καλά τι εννοούσες πάντως μέχρι 4100 ξέρω οτι μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά αγάπη απλα οπως Ειπες θα ζοριστεις δεν πειράζει όλα για τα μωρά μας και παλι συγνώμη δεν καταλαβα 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Giotitsa δεν τίθεται θέμα κορίτσι μου. Αλίμονο,με τόσα μηνύματα καμιά φορά παρερμηνευουμε.

Βρε εγώ για φ.τ θέλω, αλλά στα δημόσια νοσοκομεία σπάνια αναλαμβάνουν να ξεγεννησουν φυσιολογικά μεγάλα παιδιά. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mampa είπε:

@Giotitsa δεν τίθεται θέμα κορίτσι μου. Αλίμονο,με τόσα μηνύματα καμιά φορά παρερμηνευουμε.

Βρε εγώ για φ.τ θέλω, αλλά στα δημόσια νοσοκομεία σπάνια αναλαμβάνουν να ξεγεννησουν φυσιολογικά μεγάλα παιδιά. 

 

Δεν έχει σημασία αγάπη εγώ δεν θέλω να φαίνομαι επιθετικια με το καλό το μωρακι σου θα πανε όλα καλα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Giotitsa με το καλό όλα τα μωράκια

Πάντως σκέφτομαι πόσο έχουν αλλάξει τα πράγματα.. πριν χρόνια δεν σκεφτόταν κανένας γιατρός αν το μωρό είναι κοντά στα 4 κιλά. Τώρα ξαφνικά και ένα σωρό μετρήσεις και σε πανικοβάλλουν για το βάρος του μωρού

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;;

Χθες είχα καρδιοτοκογραφο και ντοπλερ

 Όλα καλά.. όπως μου είπε η γιατρός είναι μεγάλο το μωρό, βέβαια αυτό θα επιβαρύνει εμένα όταν είναι να γεννήσω.

Να σας πω ότι ο υπέρηχος το δίνει 3000-3400 κιλά. Διανύω την 37η εβδομάδα. Εσείς θεωρείτε ότι είναι μεγάλο;; Να σας πω ότι εγώ γεννήθηκα 4100 και ο άντρας μου είναι 2μ. Σίγουρα παίζει ρόλο η κληρονομικότητα. Επίσης ο αδερφός του άντρα μου γεννήθηκε 4600.

 

εγω 37+2 που πηγα τη προηγουμενη εβδομαδα μου εβγαλε τη μπεμπα 2920 οποτε μην αγχωνεσαι ειναι απολυτως φυσιολογικο. :)

  • Μου αρέσει 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mampa είπε:

@Giotitsa με το καλό όλα τα μωράκια

Πάντως σκέφτομαι πόσο έχουν αλλάξει τα πράγματα.. πριν χρόνια δεν σκεφτόταν κανένας γιατρός αν το μωρό είναι κοντά στα 4 κιλά. Τώρα ξαφνικά και ένα σωρό μετρήσεις και σε πανικοβάλλουν για το βάρος του μωρού

Εμενα ο γιατρός μου είπε ότι θα γέννησω ενα πιο μικρό μωρο και λίγο πιο λιποβαρη αλλά μου είπε δεν μας πειράζει δεν με τρόμαξε καθόλου σιγα μην με νοιαξει γερο να είναι θελω

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mampa είπε:

@Giotitsa με το καλό όλα τα μωράκια

Πάντως σκέφτομαι πόσο έχουν αλλάξει τα πράγματα.. πριν χρόνια δεν σκεφτόταν κανένας γιατρός αν το μωρό είναι κοντά στα 4 κιλά. Τώρα ξαφνικά και ένα σωρό μετρήσεις και σε πανικοβάλλουν για το βάρος του μωρού

Εχουν αλλαξει πολλα πλεον,τα ψαχνουν ολα πιο πολυ,εγω βλεπω πολλες διαφορες στα 11 χρονια που εχουν μεσολαβησει απο το τελευταιο μου παιδι σε σχεση με την τωρινη εγκυμοσυνη μου.

 

  • Μου αρέσει 2

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...