Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Κ εγώ το βλέπω προς το θετικό. Μήπως να πάρεις αυτό με τον Σταύρο? Είναι πιο ξεκάθαρο. Ή το ηλεκτρονικό που γράφει .. 

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

27 minutes ago, Mar.da said:

Μπραβο κοριτσακι!!να σας ζησει η μπουμπου!!γερή,τυχερη και σιδερενιες!!

Γεια σου Κατερινακι!εγω για το γαλα πινω αφεψημα μαραθου,βοηθαει στην παραγωγη και θελει πολλα υγρα και συχνα γευματα.Ισως θα μπορουσε να σε βοηθησει και μια συμβουλος θηλασμου.

Εχεις δικιο ρινακι,υπομονη λιγο εμεινε...

Αμήν κορίτσι μου. Πώς πάτε εσείς; Ο μπεμπακος;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Αμήν κορίτσι μου. Πώς πάτε εσείς; Ο μπεμπακος;

Απ οτι βλεπεις τα μπεμπακια του Αυγουστου γεννιουνται μ ενα πονο:D!Ε τωρα μερικα απο τα μπεμπακια μας γινανε Ιουλιου αλλα απο την ιδια παρεα ξεκινησαν:mrgreen:.

Μια χαρα ειμαστε εμεις δοξα το θεο,κι ο μπεμπακος μια χαρα τρωει και κοιμαται το ζουζουνι μας.Εγω ζυγιστηκα να δω απο περιεργεια ποσα εχω χασει γιατι απ οταν βγηκαμε απ το μαιευτηριο δεν το χα κοιταξει και εχω χασει 7 κιλα και τρωω ολη μερα για το γαλα μου.ο θηλασμος ειναι η καλυτερη γυμναστικη:P,500 θερμιδες ειπαν οι συμβουλοι θηλασμου ημερησιως χανουμε!

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, πώς είστε;;;

Ήθελα να σας ρωτήσω..τα βρεφακια σας άνοιξαν αμέσως τα ματάκια τους;;

Εμένα το ένα αμέσως,το άλλο άργησε λίγο (γέννησα πριν μία εβδομάδα)

Η γιατρός που το είδε είπε ότι είναι από το γεγονός ότι πιεζόταν στην μήτρα και θα ανοίγει σιγά σιγά

Του βάζω φυσιολογικο ορό και κάθε μέρα είναι και καλύτερα. Φαίνεται όμως ότι είναι κόκκινο.

Έχετε παρόμοια εμπειρία;

 

@Mar.da το παιδάκι σου κοιμάται αρκετά;;; Επειδή είμαι πρωτάρα, νομίζω ότι κοιμάται αρκετά και ανησυχώ.αλλα θα μου πεις βρέφος είναι...

500 θερμίδες;;;;; Αλήθεια;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da said:

Απ οτι βλεπεις τα μπεμπακια του Αυγουστου γεννιουνται μ ενα πονο:D!Ε τωρα μερικα απο τα μπεμπακια μας γινανε Ιουλιου αλλα απο την ιδια παρεα ξεκινησαν:mrgreen:.

Μια χαρα ειμαστε εμεις δοξα το θεο,κι ο μπεμπακος μια χαρα τρωει και κοιμαται το ζουζουνι μας.Εγω ζυγιστηκα να δω απο περιεργεια ποσα εχω χασει γιατι απ οταν βγηκαμε απ το μαιευτηριο δεν το χα κοιταξει και εχω χασει 7 κιλα και τρωω ολη μερα για το γαλα μου.ο θηλασμος ειναι η καλυτερη γυμναστικη:P,500 θερμιδες ειπαν οι συμβουλοι θηλασμου ημερησιως χανουμε!

Καλά εσύ μιλάμε είσαι από άλλο επεισόδιο. Μπράβο ρε κορίτσι. Θα ξεφουσκωσεις μπαμ μπαμ. Μακάρι όλα να πάνε πάντα έτσι καλα. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Smurfita είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε!

Έσπασαν τα νερά στη 1 το βράδυ και γέννησα στις 4:45. Έφτασα στο μαιευτήριο με συσπάσεις ανά 5'. Ευτυχώς προλάβαμε να κάνουμε επισκληρίδιο και είχα έναν τοκετό που θα θυμάμαι με πολύ αγάπη!

Εύχομαι καλό υπόλοιπο στα κορίτσια που είναι στην αναμονή, να έχουν έναν πολύ καλό τοκετό και να κρατήσουν σύντομα τα μικρά θαυματάκια τους αγκαλίτσα!:x

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Γερο και τυχερό το μωράκι σας!!! 

5 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Μιλά με τον παιδίατρο αγάπη να σε κατευθύνει. Έχεις θήλαστρο; Μήπως αντλεις με μεγαλύτερη ευκολία. Εγώ μια φορά έχω ήδη προμηθευτεί φόρμουλα σε βιολογικό κατσικίσιο γιατί λόγω ανατομίας θηλης δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσω να το θηλάσω το μικρακι μου.

Κατά τα άλλα είμαι ψιλοχαλια αυτές τις ημέρες. Σήμερα δεν κατάφερα να κοιμηθώ ούτε μια ώρα. Ένοιωθα την κοιλιά μου σκληρή σαν πέτρα το βράδυ και δεν βολευομουν πουθενά. Πραγματικά πλέον δεν βλέπω την ώρα να γεννήσω. Και μόλις έκλεισα την 37η. Δευτέρα έχω πάλι ραντεβού με τον γιατρό ελπίζω να έχω κάνει καθόλου διαστολή γιατί δεν αντέχω πλέον. Αν και μου είπε ότι μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα το βλέπει αλλά έχω απογοητευτεί. Δεν μπορώ να ησυχάσω. Έχει βαρύνει η ανάσα μου, το στομάχι μου, όλα μου...

Κοριτσάκι μου με το θηλαστρο αντλώ, πινω συνεχεια υγρά, μεχρι κ σουπα καλοκαιριατικο εφτιαξα κ τρώω. Κανε υπομονή κοριτσάκι μου, απο μερα σε μερα γεννας!!! 

4 ώρες πρίν, Mar.da είπε:

Μπραβο κοριτσακι!!να σας ζησει η μπουμπου!!γερή,τυχερη και σιδερενιες!!

Γεια σου Κατερινακι!εγω για το γαλα πινω αφεψημα μαραθου,βοηθαει στην παραγωγη και θελει πολλα υγρα και συχνα γευματα.Ισως θα μπορουσε να σε βοηθησει και μια συμβουλος θηλασμου.

Εχεις δικιο ρινακι,υπομονη λιγο εμεινε...

Σευχαριστω πολυ κοριτσάκι μου!!! Θα το δοκιμάσω!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια μου! Γεννησαμε κι εμεις εχθες το απογευμα μετα απο 15 ωρες προκλησης χωρις αποτελεσμα μπηκαμε με καισαρικη γτ (τελικα ο μπεμπης) δεν ελεγε να κατεβει με τιποτα. Αρκετος πονος σημερα με τα ραμματα πιο πολυ κι απο εχθες... ευχομαι ολες οσες δε γεννησατε με το καλο ολα να σας ερθουν!!! 

  • Μου αρέσει 2

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marian91 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Γεννησαμε κι εμεις εχθες το απογευμα μετα απο 15 ωρες προκλησης χωρις αποτελεσμα μπηκαμε με καισαρικη γτ (τελικα ο μπεμπης) δεν ελεγε να κατεβει με τιποτα. Αρκετος πονος σημερα με τα ραμματα πιο πολυ κι απο εχθες... ευχομαι ολες οσες δε γεννησατε με το καλο ολα να σας ερθουν!!! 

Να σας ζήσει!!! Καλή ανάρρωση! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mampa είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, πώς είστε;;;

Ήθελα να σας ρωτήσω..τα βρεφακια σας άνοιξαν αμέσως τα ματάκια τους;;

Εμένα το ένα αμέσως,το άλλο άργησε λίγο (γέννησα πριν μία εβδομάδα)

Η γιατρός που το είδε είπε ότι είναι από το γεγονός ότι πιεζόταν στην μήτρα και θα ανοίγει σιγά σιγά

Του βάζω φυσιολογικο ορό και κάθε μέρα είναι και καλύτερα. Φαίνεται όμως ότι είναι κόκκινο.

Έχετε παρόμοια εμπειρία;

 

@Mar.da το παιδάκι σου κοιμάται αρκετά;;; Επειδή είμαι πρωτάρα, νομίζω ότι κοιμάται αρκετά και ανησυχώ.αλλα θα μου πεις βρέφος είναι...

500 θερμίδες;;;;; Αλήθεια;;;;;

Κοριτσακι μου ο μπεμπης ανοιξε αμεσως τα ματακια του,αλλα μην ανυσηχεις αφου σου ειπε ο παιδιατρος το λογο,θα φτιαξει.

Ακομα ειναι μικρακια και σε αυτη τη φαση τρωνε και κοιμουνται,σιγα σιγα θα αρχισουν να μενουν ξυπνια λιγο λιγο.Το μονο που πρεπει να ελεγχεις ειναι να τρωει το λιγοτερο ανα 3ωρες αν και φανταζομαι θα στα χει πει κι ο παιδιατρος.Οταν κατι σε ανυσηχει να τον συμβουλευεσαι.

Ναι 500 θερμιδες ειπε η συμβουλος θηλασμου.

Just now, Marian91 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Γεννησαμε κι εμεις εχθες το απογευμα μετα απο 15 ωρες προκλησης χωρις αποτελεσμα μπηκαμε με καισαρικη γτ (τελικα ο μπεμπης) δεν ελεγε να κατεβει με τιποτα. Αρκετος πονος σημερα με τα ραμματα πιο πολυ κι απο εχθες... ευχομαι ολες οσες δε γεννησατε με το καλο ολα να σας ερθουν!!! 

Να σας ζησει κοριτσακι μου!γερός και καλοτυχος!σιδερενιοι και οι δυο σας!!

2 ώρες πρίν, Sophiav είπε:

Κορίτσια, όσες θηλάζετε πόσες ώρες την ημέρα θέλουν τα μικρά σας; Επίσης με τα ράμματα πως πατε; πονατε ακόμα; 

Ραμματα εγω δεν εκανα σταθηκα τυχερη,δε σκιστηκα.Εγω του δινω οποτε ζητησει,ποτε στο 2ωρο,ποτε στο 3ωρο και λιγες φορες μπορει και στη μια ωρα.Ακομα δεν εχουν προγραμμα σιγα σιγα θα το φτιαξουν.

2 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καλά εσύ μιλάμε είσαι από άλλο επεισόδιο. Μπράβο ρε κορίτσι. Θα ξεφουσκωσεις μπαμ μπαμ. Μακάρι όλα να πάνε πάντα έτσι καλα. 

Θα δειξει,αν και ουτε στα αλλα παιδια μου εμειναν κιλα.Δε βαριεσαι ας ειναι καλα και τα κιλα θα φυγουν,δε σκαω.

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marian91 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Γεννησαμε κι εμεις εχθες το απογευμα μετα απο 15 ωρες προκλησης χωρις αποτελεσμα μπηκαμε με καισαρικη γτ (τελικα ο μπεμπης) δεν ελεγε να κατεβει με τιποτα. Αρκετος πονος σημερα με τα ραμματα πιο πολυ κι απο εχθες... ευχομαι ολες οσες δε γεννησατε με το καλο ολα να σας ερθουν!!! 

Να σας ζήσει το μωράκι σας!!! 

Εύχομαι γρήγορη και καλή ανάρρωση!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marian91 said:

Γεια σας κοριτσια μου! Γεννησαμε κι εμεις εχθες το απογευμα μετα απο 15 ωρες προκλησης χωρις αποτελεσμα μπηκαμε με καισαρικη γτ (τελικα ο μπεμπης) δεν ελεγε να κατεβει με τιποτα. Αρκετος πονος σημερα με τα ραμματα πιο πολυ κι απο εχθες... ευχομαι ολες οσες δε γεννησατε με το καλο ολα να σας ερθουν!!! 

Να σας ζήσει κοπέλα μου. Γερός και καλοτυχος και καλή ανάρρωση σε εσένα. Σιδερένιοι.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καλά εσύ μιλάμε είσαι από άλλο επεισόδιο. Μπράβο ρε κορίτσι. Θα ξεφουσκωσεις μπαμ μπαμ. Μακάρι όλα να πάνε πάντα έτσι καλα. 

Α!ξεχασα να σου πω,τα mustela που μου χες προτεινει,τα πηρα και ειναι πολυ ωραια!ευχαριστω!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mar.da said:

Α!ξεχασα να σου πω,τα mustela που μου χες προτεινει,τα πηρα και ειναι πολυ ωραια!ευχαριστω!

Αλήθεια; χαίρομαι που σας άρεσαν ανυπομονώ να τα δοκιμάσουμε κι εμείς. Χιχιχι. Σήμερα βαλαμε και αυτοκόλλητο με το όνομα μας στη πόρτα του παιδικού δωματίου. Ο μόνος που λείπει είναι ο μικρούλης πια. Χαχαχαχα.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Αλήθεια; χαίρομαι που σας άρεσαν ανυπομονώ να τα δοκιμάσουμε κι εμείς. Χιχιχι. Σήμερα βαλαμε και αυτοκόλλητο με το όνομα μας στη πόρτα του παιδικού δωματίου. Ο μόνος που λείπει είναι ο μικρούλης πια. Χαχαχαχα.

Α τι ομορφα!Κοντευει κι ο μικρουλης να ρθει να το γεμισει:x και το δωματιο και τη ζωη σας:)!!Πως εισαι κοριτσι μου εσυ?


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da said:

Α τι ομορφα!Κοντευει κι ο μικρουλης να ρθει να το γεμισει:x και το δωματιο και τη ζωη σας:)!!Πως εισαι κοριτσι μου εσυ?

Καλύτερα σήμερα ευτυχώς. Αν και έχω διάσπαρτα πονακια τύπου σουβλιες, ευτυχώς κοιμήθηκα το βράδυ. Βέβαια πηγαινοέρχομαι τακτικά τουαλέτα. Δύσκολες αυτές οι μέρες  γενικά. Ανυπομονώ για το ραντεβού μου την Δευτέρα να δω τι θα μου πει ο γιατρός. εσείς πως ειστε;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...