Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Marian91 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Γεννησαμε κι εμεις εχθες το απογευμα μετα απο 15 ωρες προκλησης χωρις αποτελεσμα μπηκαμε με καισαρικη γτ (τελικα ο μπεμπης) δεν ελεγε να κατεβει με τιποτα. Αρκετος πονος σημερα με τα ραμματα πιο πολυ κι απο εχθες... ευχομαι ολες οσες δε γεννησατε με το καλο ολα να σας ερθουν!!! 

Να σου ζήσει κοπέλα μου. Καλή ανατροφή και καλή ανάρρωση.

Κορίτσια εγώ τώρα είμαι 39 και 2. Εχθές πήγα στο γιατρό και μου είπε ότι μέχρι την Παρασκευή πρώτα ο Θεός αν δεν μου έρθουν πόνοι, θα μπω για πρόκληση λόγω θρόμβωσης στο πόδι. Επιτελους, θα έρθει το τρίτο μας παιδάκι. Τα μεγάλα μου δεν βλέπουν την ώρα. Εύχομαι με το καλό σε όλα τα κορίτσια.

  • Μου αρέσει 3

ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Marybabies said:

Να σου ζήσει κοπέλα μου. Καλή ανατροφή και καλή ανάρρωση.

Κορίτσια εγώ τώρα είμαι 39 και 2. Εχθές πήγα στο γιατρό και μου είπε ότι μέχρι την Παρασκευή πρώτα ο Θεός αν δεν μου έρθουν πόνοι, θα μπω για πρόκληση λόγω θρόμβωσης στο πόδι. Επιτελους, θα έρθει το τρίτο μας παιδάκι. Τα μεγάλα μου δεν βλέπουν την ώρα. Εύχομαι με το καλό σε όλα τα κορίτσια.

Με το καλό. Άντε κοντεύει η ώρα. Όλα να πάνε καλά. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Marybabies είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου. Καλή ανατροφή και καλή ανάρρωση.

Κορίτσια εγώ τώρα είμαι 39 και 2. Εχθές πήγα στο γιατρό και μου είπε ότι μέχρι την Παρασκευή πρώτα ο Θεός αν δεν μου έρθουν πόνοι, θα μπω για πρόκληση λόγω θρόμβωσης στο πόδι. Επιτελους, θα έρθει το τρίτο μας παιδάκι. Τα μεγάλα μου δεν βλέπουν την ώρα. Εύχομαι με το καλό σε όλα τα κορίτσια.

Με το καλο κοπελα μου!μ ενα πονο!!

Just now, Rinaki88 είπε:

Αγάπες μου Καλημέρα. Είχε καμία σας πριν γεννήσει λευκό παχυρρευστο υγρό στο εσώρουχο μαζί με πόνους; Γιατί έπαθα σοκ όταν το είδα. 

Ρινακι πες το στο γιατρο σου,εγω ειχα την μερα που γεννησα.Μπορει βεβαια και να μην εχει να κανει.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mar.da said:

Με το καλο κοπελα μου!μ ενα πονο!!

Ρινακι πες το στο γιατρο σου,εγω ειχα την μερα που γεννησα.Μπορει βεβαια και να μην εχει να κανει.

Τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι ενδέχεται να είναι το τραχηλικο πωμα. Απλώς δεν έχω συχνότητα στους πόνους. Έχω 4 - 5 φορές την ημέρα αλλά ακαταταστατα. Κυρίως με ξεκινάει από την μέση και απλώνεται μπροστά. Μου είπε να τον πάρω τηλ αν γίνουν πιο συχνοί αλλιώς να τα πούμε αύριο στην εξέταση.

Απλώς φρικαρα όταν το είδα γιατί ήταν μια μεγάλη στάμπα. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Γέννησα κ εγώ σήμερα!! Ήρθα στο νοσοκομείο 10.30 και 11.25 γέννησα! Όλα καλά Δόξα το Θεό...απλά η μικρή μου είναι σε θερμοκοιτίδα γιατί ζοριστηκε λιγάκι μου είπαν κ την κοιτάνε προληπτικά... Κ έχω αγχωθει λιγάκι!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Με το καλο κοπελα μου!μ ενα πονο!!

Ρινακι πες το στο γιατρο σου,εγω ειχα την μερα που γεννησα.Μπορει βεβαια και να μην εχει να κανει.

Καλησπέρα κορίτσι. Εγώ τα έχω εδώ και 3-4 μέρες, αλλά είμαι στην 39 εβδομάδα. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά ενημέρωσε το γιατρό σου για να ηρεμήσεις. Με το καλό και με έναν πόνο.

  • Μου αρέσει 1

ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 said:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Γέννησα κ εγώ σήμερα!! Ήρθα στο νοσοκομείο 10.30 και 11.25 γέννησα! Όλα καλά Δόξα το Θεό...απλά η μικρή μου είναι σε θερμοκοιτίδα γιατί ζοριστηκε λιγάκι μου είπαν κ την κοιτάνε προληπτικά... Κ έχω αγχωθει λιγάκι!! 

Γλυκιά μου να σου ζήσει η μπουμπού σου. Γερή και καλοτυχη. Δεν πειράζει προληπτικό είναι. Πολλά μωράκια που ζορίζονται στην γέννα λίγο τα βάζουν θερμοκοιτιδα. Το θέμα είναι να είναι καλά. Θα την χαρείς μόλις βγει. Κοίτα κι εσύ να είσαι καλά. Καλή ανάρρωση και σιδερένια εύχομαι.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Γέννησα κ εγώ σήμερα!! Ήρθα στο νοσοκομείο 10.30 και 11.25 γέννησα! Όλα καλά Δόξα το Θεό...απλά η μικρή μου είναι σε θερμοκοιτίδα γιατί ζοριστηκε λιγάκι μου είπαν κ την κοιτάνε προληπτικά... Κ έχω αγχωθει λιγάκι!! 

Μπράβο ρε κορίτσι, να τη χαίρεσαι και καλή ανατροφή. Τι ωραία και γρήγορη γέννα. Εύχομαι γρήγορα να βγει η μπουμπού σου και να την πάρεις αγκαλιά.


ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marybabies said:

Καλησπέρα κορίτσι. Εγώ τα έχω εδώ και 3-4 μέρες, αλλά είμαι στην 39 εβδομάδα. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά ενημέρωσε το γιατρό σου για να ηρεμήσεις. Με το καλό και με έναν πόνο.

Υποψιάζομαι ότι μάλλον αναφέρεσαι σε εμένα ε; Χιχιχιχι. Σε τι κατάσταση είναι ο τράχηλος σου ρε κορίτσι; Είδατε καθόλου διαστολή;

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Υποψιάζομαι ότι μάλλον αναφέρεσαι σε εμένα ε; Χιχιχιχι. Σε τι κατάσταση είναι ο τράχηλος σου ρε κορίτσι; Είδατε καθόλου διαστολή;

Εμένα δεν με εξέτασε καθόλου κολπικά. Εδω (Μυτιλήνη) ο γιατρός εξετάζει στην 40η εβδομάδα. Αλλά μου είπε ότι το μωρό είναι πολύ κάτω και λόγω θρόμβωσης που επαθα στο πόδι θα μου κάνει πρόκληση αν προλάβει την Παρασκευή. Εσύ πάντως μην ανησυχείς από ότι είδα είσαι πλέον στο μήνα σου. Όποτε όποτε είναι ας έρθει το μωράκι. Με το καλό 


ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Γέννησα κ εγώ σήμερα!! Ήρθα στο νοσοκομείο 10.30 και 11.25 γέννησα! Όλα καλά Δόξα το Θεό...απλά η μικρή μου είναι σε θερμοκοιτίδα γιατί ζοριστηκε λιγάκι μου είπαν κ την κοιτάνε προληπτικά... Κ έχω αγχωθει λιγάκι!! 

Να σου ζήσει κούκλα μου!!! Γερή και δυνατή!!! Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε με την μπέμπα!!! 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marybabies said:

Εμένα δεν με εξέτασε καθόλου κολπικά. Εδω (Μυτιλήνη) ο γιατρός εξετάζει στην 40η εβδομάδα. Αλλά μου είπε ότι το μωρό είναι πολύ κάτω και λόγω θρόμβωσης που επαθα στο πόδι θα μου κάνει πρόκληση αν προλάβει την Παρασκευή. Εσύ πάντως μην ανησυχείς από ότι είδα είσαι πλέον στο μήνα σου. Όποτε όποτε είναι ας έρθει το μωράκι. Με το καλό 

Μωρέ δεν ανησυχώ απλώς είναι το πρώτο μου και είμαι τελείως άσχετη. Φοβάμαι ότι θα έρθει η ώρα να γεννήσω και δεν θα το πάρω χαμπάρι. Χαχαχα. Με το καλό και σε εσένα. Μέσα στην εβδομάδα να κρατάς το σπορακι σου αγκαλιά.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Μωρέ δεν ανησυχώ απλώς είναι το πρώτο μου και είμαι τελείως άσχετη. Φοβάμαι ότι θα έρθει η ώρα να γεννήσω και δεν θα το πάρω χαμπάρι. Χαχαχα. Με το καλό και σε εσένα. Μέσα στην εβδομάδα να κρατάς το σπορακι σου αγκαλιά.

Τι πρώτο τι τρίτο, όταν έρθει η ώρα θα το καταλάβεις, μην ανησυχείς. Όλα να πάνε καλά και σου εύχομαι μια γρήγορη γέννα με ένα γερό μωράκι 

  • Μου αρέσει 1

ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...