Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Just now, Katerina!! είπε:

Κοριτσάκι μου!!! Χθες βράδυ είχαμε γκρίνια αλλα τωρα κοιμάται!!! Γενικά είμαι αυπνη κ κουτουλαω αλλα εχει πολυ πλάκα ο μπέμπης!!! Εσυ πως είσαι??? Πότε λες να έρθει η μπεμπούλα??? 

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν??? 

Γεια σου Κατερινακι μου!!θα χει μωρε και πονακια ο μικρουλης.οταν κοιμαται ο μπεμπης κοιμησου κι εσυ μαζι αν προλαβαινεις για να ξεκουραζεσαι.δωσε του ενα μεγαλο φιλι!!:x

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου γεια σας. Ελπίζω να είστε καλά εγκυμονουσες και ήδη μανούλες. Εμένα δεν με πιάνει πλέον ύπνος. Τρέχω στην τουαλέτα για κατούρημα κάθε τρεις και λίγο, και το βράδυ ειδικά όταν ξαπλώσω με πιάνουν πόνοι έντονοι τύπου περιόδου στην κοιλιά και στην μέση και στους γοφούς. Χθες είχα και κάτι περίεργα τύπου σαν γραπωματα χαμηλά κάτω στην κοιλιά κάθε λίγα λεπτά. Δεν πονούσα ιδιαίτερα αλλά ήταν πολύ άβολο. Δεν ξέρω πλέον τι κάνει ο μπομπιρακος αλλά έχει αρχίσει και γίνεται ανυπόφορο. Συν όλο το άγχος της αναμονής και ο φόβος ότι δεν θα καταλάβω όταν είναι να γεννήσω.

@Smurfita μου τα ίδια πάνω κάτω περνάμε. Κουράγιο.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Marian91 είπε:

Κοριτσια καλημερα, οσες εχετε γεννησει να σας ζησουν τα μωρακια σας να ειστε γερες να τα δειτε να μεγαλωνουν! Εμεις αν κι 39w κι 5d το μωρο  εχει βολευτει... Πολυ λιγα πονακια κι συσπασεις... εχθες λιγο προσπαθησε να σε "βοηθησει" για συσπασεις αλλα παρολο τις εκκρισεις το μωρο κανει κολοτουμπες γτ ειναι καλα στη κοιλια μεσα! Αυριο θα παω να με ξαναδει αλλιως μαλλον την πεμπτη θα παμε με τεχνητους πονους... κι οχι τιποτα αλλο το μωρο ειναι ηδη 3700 κατα τα λεγομενα του υπερηχου!

Με το καλο!μεγαλο το μπεμπε!θελει δε θελει θα βγει:D!

Just now, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας. Ελπίζω να είστε καλά εγκυμονουσες και ήδη μανούλες. Εμένα δεν με πιάνει πλέον ύπνος. Τρέχω στην τουαλέτα για κατούρημα κάθε τρεις και λίγο, και το βράδυ ειδικά όταν ξαπλώσω με πιάνουν πόνοι έντονοι τύπου περιόδου στην κοιλιά και στην μέση και στους γοφούς. Χθες είχα και κάτι περίεργα τύπου σαν γραφήματα χαμηλά κάτω στην κοιλιά κάθε λίγα λεπτά. Δεν πονούσα ιδιαίτερα αλλά ήταν πολύ άβολο. Δεν ξέρω πλέον τι κάνει ο μπομπιρακος αλλά έχει αρχίσει και γίνεται ανυπόφορο. Συν όλο το άγχος της αναμονής και ο φόβος ότι δεν θα καταλάβω όταν είναι να γεννήσω.

@Smurfita μου τα ίδια πάνω κάτω περνάμε. Κουράγιο.

Γεια ρινακι!ολα δειχνουν παντως πως ετοιμαζεσαι.και το αγχος λογικο ειναι να υπαρχει,οσο και να λεμε να ειμαστε ηρεμες πλησιαζοντας ο καιρος η αγωνια κορυφωνεται.οταν θα ρθει η ωρα να γεννησεις θα το καταλαβεις Ρινακι μη φοβασαι.Λειτουργει και το ενστικτο μας.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da said:

Με το καλο!μεγαλο το μπεμπε!θελει δε θελει θα βγει:D!

Γεια ρινακι!ολα δειχνουν παντως πως ετοιμαζεσαι.και το αγχος λογικο ειναι να υπαρχει,οσο και να λεμε να ειμαστε ηρεμες πλησιαζοντας ο καιρος η αγωνια κορυφωνεται.οταν θα ρθει η ωρα να γεννησεις θα το καταλαβεις Ρινακι μη φοβασαι.Λειτουργει και το ενστικτο μας.

Μακάρι να το καταλάβω όταν έρθει η ώρα κορίτσι μου γιατί έχω αρχίσει να φοβάμαι ότι δεν θα προλάβω να πάω στην κλινική. Είναι και στην Λάρισα και έχουμε 40 λεπτά δρόμο... χαχαχαχαχα. Εχθές από την πίεση ένοιωθα ότι θα έβγαινε κανένα κεφάλι. Χαχαχαχαχαχα. Ζω ένα δράμα γενικά τις τελευταίες ημέρες. Όσο δεν ζοριστηκα σε όλη μου την εγκυμοσύνη θα ζοριστω τώρα φαίνεται.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evi89 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Εδώ στην αναμονή ακόμη... Μου είπε να μην περπατάω ακόμη γιατί αύριο μπαίνω 38 .. αλλά εγώ τώρα δεν κάθομαι στο σπίτι.. γυροφερνω πιστεύω είμαι μια χαρά στην εβδομάδα αυτή.. κ μου φαίνεται περίεργο με την διαστολή κ όλα τα συμπτώματα πόσο ακόμα μη θα πάω... Μα δεν κάνω και καθόλου συσπάσεις... Πολύ αραιές... Άντε πιστεύω να πλησιάζω να πάρω κ τι δεύτερο κοριτσάκι μου αγκαλιά!:x εσύ πως είσαι κορίτσι μου; Πως τα πάτε;

Εν το μεταξυ το αγχος ηταν μη γεννησεις νωριτερα απο τις συσπασεις...και τωρα δεν εχεις συσπασεις.εχεις κουραστει το καταλαβαινω γιατι κι εγω τοσους μηνες ξαπλα στο τελος δε μπορουσα.Υπομονη οσο μπορεις...

Εμεις ειμαστε μια χαρα,ο μπεμπακος ειναι πολυ καλος,εχει αλλαξει τοσο η φατσουλα του σε 10 μερες:x.Ακομα τον κοιταζω και σκεφτομαι πως περασε ετσι ο καιρος και τωρα τον εχουμε αγκαλιτσα!!

Just now, Rinaki88 είπε:

Μακάρι να το καταλάβω όταν έρθει η ώρα κορίτσι μου γιατί έχω αρχίσει να φοβάμαι ότι δεν θα προλάβω να πάω στην κλινική. Είναι και στην Λάρισα και έχουμε 40 λεπτά δρόμο... χαχαχαχαχα. Εχθές από την πίεση ένοιωθα ότι θα έβγαινε κανένα κεφάλι. Χαχαχαχαχαχα. Ζω ένα δράμα γενικά τις τελευταίες ημέρες. Όσο δεν ζοριστηκα σε όλη μου την εγκυμοσύνη θα ζοριστω τώρα φαίνεται.

Μακαρι να γεννησεις πολυ γρηγορα Ρινακι μου.θα προλαβεις καλε μη φοβασαι.Στο τελος ειναι το ζορι...οπως λεει κι η παροιμια στην ουρα ειναι το θεμα:mrgreen:.

  • Χαχα 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katerina!! είπε:

Κοριτσάκι μου!!! Χθες βράδυ είχαμε γκρίνια αλλα τωρα κοιμάται!!! Γενικά είμαι αυπνη κ κουτουλαω αλλα εχει πολυ πλάκα ο μπέμπης!!! Εσυ πως είσαι??? Πότε λες να έρθει η μπεμπούλα??? 

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν??? 

Αχ μωρέ το ζουζουνακι!! Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι κ εσύ μαζί του!!Εγώ καλά είμαι ,τα ίδια .. δεν ξέρω πια έχω μπερδευτεί πιστεύω σύντομα:)!!

Just now, Mar.da είπε:

Εν το μεταξυ το αγχος ηταν μη γεννησεις νωριτερα απο τις συσπασεις...και τωρα δεν εχεις συσπασεις.εχεις κουραστει το καταλαβαινω γιατι κι εγω τοσους μηνες ξαπλα στο τελος δε μπορουσα.Υπομονη οσο μπορεις...

Εμεις ειμαστε μια χαρα,ο μπεμπακος ειναι πολυ καλος,εχει αλλαξει τοσο η φατσουλα του σε 10 μερες:x.Ακομα τον κοιταζω και σκεφτομαι πως περασε ετσι ο καιρος και τωρα τον εχουμε αγκαλιτσα!!

Μακαρι να γεννησεις πολυ γρηγορα Ρινακι μου.θα προλαβεις καλε μη φοβασαι.Στο τελος ειναι το ζορι...οπως λεει κι η παροιμια στην ουρα ειναι το θεμα:mrgreen:.

Πραγματικά ... Όταν δεν θες συσπάσεις έχεις κ όταν τις θες...που είναι;;:-P τι να την κάνουμε;; Οπότε είναι έτοιμη ας έρθει!! Πέρασαν 10 μερουλες ε;Τι καλά κοριτσάκι μου!!:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Mar.da είπε:

Σου ευχομαι ολοψυχα το επιθυμητο αποτελεσμα:)!τα συπτωματα γενικοτερα ειναι μια περιεργη κατασταση που δεν μπορεις να καταλαβεις αν εισαι ή οχι.Σιγουρα μια χοριακη θα δειξει.Για μενα κανε την μολις αρχισει η καθυστερηση.Εγω τωρα στο 4ο κοντεψα δυο μηνων οταν εκανα το τεστ γιατι δεν ειχα συμπτωματα,μονο πρηξιμο στο στηθος και πονο πολυ και δυσκοιλιοτητα απο το πουθενα.Επειδη ομως πονο στο στηθος ειχα και οταν περιμενα ν αδιαθετησω δεν εδωσα σημασια.καποια στιγμη αντιληφθηκα την καθυστερηση γιατι ημουν σε μια φαση με πολυ τρεξιμο και τοτε εκανα ενα τεστ.Στα κοριτσια μου ειχα συμπτωματα πριν την κσθυστερηση και το χα καταλαβει αμεσως.Θελω να πω οτι οι εγκυμοσυνες διαφερουν με συμπτωματα ή χωρις.

Ευχομαι το επομενο μυνημα που θα μας γραψεις να ειναι ενα θετικοτατο αποτελεσμα!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar.da είπε:

Γεια σου Κατερινακι μου!!θα χει μωρε και πονακια ο μικρουλης.οταν κοιμαται ο μπεμπης κοιμησου κι εσυ μαζι αν προλαβαινεις για να ξεκουραζεσαι.δωσε του ενα μεγαλο φιλι!!:x

Του δινω πολλα φιλακια κοριτσάκι μου!!! Αυτο προσπαθώ να κάνω, οταν κοιμάται να κοιμάμαι αλλα δεν το πετυχαίνω πάντα. Ασε που γυρναει στο πλαι μονος του κ φοβάμαι. Εσενα ο μπεμπουλης σου πως είναι?? Τον προσεχουν οι αδερφουλες του?? 

Just now, Evi89 είπε:

Αχ μωρέ το ζουζουνακι!! Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι κ εσύ μαζί του!!Εγώ καλά είμαι ,τα ίδια .. δεν ξέρω πια έχω μπερδευτεί πιστεύω σύντομα:)!!

Πραγματικά ... Όταν δεν θες συσπάσεις έχεις κ όταν τις θες...που είναι;;:-P τι να την κάνουμε;; Οπότε είναι έτοιμη ας έρθει!! Πέρασαν 10 μερουλες ε;Τι καλά κοριτσάκι μου!!:x

Εγώ πιστεύω ότι έρχεται η μεγάλη ωρα κοριτσάκι μου!!! Με το καλο να μας πεις να νεα σου!!! 

 

@Rinaki88πως είσαι?? 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina!! είπε:

Του δινω πολλα φιλακια κοριτσάκι μου!!! Αυτο προσπαθώ να κάνω, οταν κοιμάται να κοιμάμαι αλλα δεν το πετυχαίνω πάντα. Ασε που γυρναει στο πλαι μονος του κ φοβάμαι. Εσενα ο μπεμπουλης σου πως είναι?? Τον προσεχουν οι αδερφουλες του?? 

Εγώ πιστεύω ότι έρχεται η μεγάλη ωρα κοριτσάκι μου!!! Με το καλο να μας πεις να νεα σου!!! 

 

@Rinaki88πως είσαι?? 

Μακάρι Κατερινάκι μου!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina!! said:

Του δινω πολλα φιλακια κοριτσάκι μου!!! Αυτο προσπαθώ να κάνω, οταν κοιμάται να κοιμάμαι αλλα δεν το πετυχαίνω πάντα. Ασε που γυρναει στο πλαι μονος του κ φοβάμαι. Εσενα ο μπεμπουλης σου πως είναι?? Τον προσεχουν οι αδερφουλες του?? 

Εγώ πιστεύω ότι έρχεται η μεγάλη ωρα κοριτσάκι μου!!! Με το καλο να μας πεις να νεα σου!!! 

 

@Rinaki88πως είσαι?? 

Κατερινουλα μου... ας τα λέμε καλά. Εδώ στην αναμονή με ο,τι αυτό συνεπάγεται. 

Εσύ πες μου τα δικά σου. Είδα σας έπιασε γκρίνια ε; Θηλάζεις αποκλειστικά ή έδωσες φόρμουλα;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Smurfita είπε:

Να είσαι καλά Ελένη! Άσε κι εγώ δεν βολεύομαι πουθενά...

Ρινάκι τι ωραία νέα!!! Άντε με το καλό!

Καλή μου πλέον οι συσπάσεις είναι όλο και πιο συχνές, ιδιαίτερα το βράδυ. Μέσα στην ημέρα μπορεί να κάνω 3 συσπάσεις μέσα σε 1 ώρα, να μην έχω καθόλου για 2-3 ώρες και μετά πάλι από την αρχή. Ο γιατρός είπε ότι δεν θα πάρω όλες τις ημέρες εξαρχής.

Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου. Το να είσαι στο σπίτι και μετά να έρχεται και ο καύσωνας που σημαίνει ότι δεν μπορούμε να μετακινηθούμε είναι ένα ζήτημα...

 

Με το καλό! Μάλλον έχει βολευτεί στην κοιλίτσα και δεν θέλει να βγει! 3700;;; Πώς βολεύεσαι εσύ; Δεν έχεις πόνους στη μέση, στην πλάτη;

Κορίτσια πέρασα ένα εφιαλτικό βράδυ. Δεν έκλεισα μάτι από τους πόνους. Να δω τι θα μου πει ο γιατρός σήμερα. Ελπίζω οι πόνοι να σημαίνουν ότι πλησιάζει η ώρα. Η μπέμπα κατά τα άλλα μια χαρά δραστήρια ήταν και το βράδυ και τώρα το πρωί.

Εχει βολευτει για τα καλα....!! Μεγαλο μωρακι(δεν ξερουμε το φυλο για αυτο δε γραφω η μπεμπα ο μπεμπης) καθολου πονους μονο στον υπνο , τελικα σημερα που πηγαμε ξανα στη γιατρο μας ειπε να παμε σημερα το βραδυ για προκληση... οποτε αυριο θα το εχουμε στην αγκαλια μας! Δεν ξερω για εσας βεε κοριτσια αλλα απο εκεινη την ωρα μονο κλαιω .. απο ανηπομονησια απο χαρα απο λυπη δεν ξερω... πφφφφφ

  • Μου αρέσει 5

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marian91 said:

Εχει βολευτει για τα καλα....!! Μεγαλο μωρακι(δεν ξερουμε το φυλο για αυτο δε γραφω η μπεμπα ο μπεμπης) καθολου πονους μονο στον υπνο , τελικα σημερα που πηγαμε ξανα στη γιατρο μας ειπε να παμε σημερα το βραδυ για προκληση... οποτε αυριο θα το εχουμε στην αγκαλια μας! Δεν ξερω για εσας βεε κοριτσια αλλα απο εκεινη την ωρα μονο κλαιω .. απο ανηπομονησια απο χαρα απο λυπη δεν ξερω... πφφφφφ

Με το καλό ρε κοριτσάκι. Με έναν πόνο. Άντε ήρθε η ώρα. Να το κρατήσετε στην αγκαλιά σας και να είναι γερό και καλοτυχο. Όλα πάνε καλά.

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Katerina!! είπε:

Του δινω πολλα φιλακια κοριτσάκι μου!!! Αυτο προσπαθώ να κάνω, οταν κοιμάται να κοιμάμαι αλλα δεν το πετυχαίνω πάντα. Ασε που γυρναει στο πλαι μονος του κ φοβάμαι. Εσενα ο μπεμπουλης σου πως είναι?? Τον προσεχουν οι αδερφουλες του?? 

Εγώ πιστεύω ότι έρχεται η μεγάλη ωρα κοριτσάκι μου!!! Με το καλο να μας πεις να νεα σου!!! 

 

@Rinaki88πως είσαι?? 

Κι εγω τον εχω εννοια γιατι μας ειπε κι ο παδιατρος να τον εχουμε το νου μας ειναι πολυ κινητικος.Τα κοριτσια μου με βοηθανε πολυ σε ολα,να δω μολις ξεκινησουν σχολες και σχολεια τι θα κανω.

Just now, Marian91 είπε:

Εχει βολευτει για τα καλα....!! Μεγαλο μωρακι(δεν ξερουμε το φυλο για αυτο δε γραφω η μπεμπα ο μπεμπης) καθολου πονους μονο στον υπνο , τελικα σημερα που πηγαμε ξανα στη γιατρο μας ειπε να παμε σημερα το βραδυ για προκληση... οποτε αυριο θα το εχουμε στην αγκαλια μας! Δεν ξερω για εσας βεε κοριτσια αλλα απο εκεινη την ωρα μονο κλαιω .. απο ανηπομονησια απο χαρα απο λυπη δεν ξερω... πφφφφφ

Με το καλο,με ενα γερο μωρο!!Νομιζω ολες μας το παθαμε,εγω την τελευταια εβδομαδα ολο εκλαιγα.

  • Ευχαριστώ 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rinaki88 είπε:

Κατερινουλα μου... ας τα λέμε καλά. Εδώ στην αναμονή με ο,τι αυτό συνεπάγεται. 

Εσύ πες μου τα δικά σου. Είδα σας έπιασε γκρίνια ε; Θηλάζεις αποκλειστικά ή έδωσες φόρμουλα;

Λίγο έμεινε κοριτσάκι μου κ θα έχεις τον μπέμπη σου αγκαλιά!κανε υπομονή! Μόνο μητρικό του δινω μέχρι στιγμής κοριτσάκι μου! Γκρινιάζει το βραδυ συνήθως κ γυρναει κ μονος του στο πλαι κ φοβάμαι εγώ. 

Just now, Mar.da είπε:

Κι εγω τον εχω εννοια γιατι μας ειπε κι ο παδιατρος να τον εχουμε το νου μας ειναι πολυ κινητικος.Τα κοριτσια μου με βοηθανε πολυ σε ολα,να δω μολις ξεκινησουν σχολες και σχολεια τι θα κανω.

Με το καλο,με ενα γερο μωρο!!Νομιζω ολες μας το παθαμε,εγω την τελευταια εβδομαδα ολο εκλαιγα.

Το ιδιο κ ο δικος μου κοριτσάκι μου, είναι πολυ κινητικός κ το ματι μου είναι γαριδα το βραδυ απο τον φοβο μου. 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina!! είπε:

Λίγο έμεινε κοριτσάκι μου κ θα έχεις τον μπέμπη σου αγκαλιά!κανε υπομονή! Μόνο μητρικό του δινω μέχρι στιγμής κοριτσάκι μου! Γκρινιάζει το βραδυ συνήθως κ γυρναει κ μονος του στο πλαι κ φοβάμαι εγώ. 

Το ιδιο κ ο δικος μου κοριτσάκι μου, είναι πολυ κινητικός κ το ματι μου είναι γαριδα το βραδυ απο τον φοβο μου. 

Γι αυτο βρε μας βγηκαν νωριτερα!δε κρατιοντουσαν τα παιδια:D,φαντασου τι θα γινει μολις περπατησουν:blink:!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...