Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Πιο μπλεντερ για το αλεσμα τροφής;


Papaki6

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια... Ξεκινάμε φαγητό και επανέρχομαι με τις συνηθισμένες μου..... ερωτήσεις... -.- Πιο μπλεντερ να επιλέξω; Αυτό με την κανάτα τα αλέθει καλύτερα; Αλλα δεν είναι για χυμούς αυτό...; Ή να πάρω ενα κανονικό με πολλές λεπίδες που να τα αλέθει καλά; 

Σκέφτομαι για αυτό που εχει πολλές λεπίδες και είναι πολλά watt

https://www.e-jumbo.gr/kouzina/ergaleia-skeyi-mageirikis/ilektrikes-syskeves-kouzinas/polykoftes-blenter/ilektrikos-polykoftis-avec-550w_302697

Ευχαριστώ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Papaki6 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Ξεκινάμε φαγητό και επανέρχομαι με τις συνηθισμένες μου..... ερωτήσεις... -.- Πιο μπλεντερ να επιλέξω; Αυτό με την κανάτα τα αλέθει καλύτερα; Αλλα δεν είναι για χυμούς αυτό...; Ή να πάρω ενα κανονικό με πολλές λεπίδες που να τα αλέθει καλά; 

Σκέφτομαι για αυτό που εχει πολλές λεπίδες και είναι πολλά watt

https://www.e-jumbo.gr/kouzina/ergaleia-skeyi-mageirikis/ilektrikes-syskeves-kouzinas/polykoftes-blenter/ilektrikos-polykoftis-avec-550w_302697

Ευχαριστώ... 

Έχω είχα πάρει από τηλεμάρκετινγκ το vital&kitchen center κ έμεινα καταευχαριστημενη! Ήταν λίγο ακριβό βέβαια αλλά τα άξιζε κ με το παραπάνω τα λεφτά του.. τα έκανε όλα αλοιφή. Πριν από αυτό είχα πάρει ένα άλλο μπλέντερ με 20-25 ευρώ κ άφηνε όλο κομματάκια. Πάντως έχω ακούσει ότι κ το ραβδομπλεντερ είναι καλό χωρίς να το έχω δοκιμάσει!

Link to comment
Share on other sites

αν εχει πολλες λεπιδες καλυτερα,συνηθως οι βρεφικες μεριδες ειναι μικρες κ  αυτο δυσκολευει το αλεσμα

προσωπικα αλεθα για 1-2μηνες κ με βολεψε περισσοτερο το ραβδομπλεντερ.ορθιο κατευθειαν μεσα στο δοχειο που ειχα το φαγητο(το χρησιμοποιουν πολυ για βελουτε)

επισης ισως προτιμουσα μια πιο γνωστη μαρκα.ετυχε ηταν δωρο αυτο που ειχα απο τον γαμο,δ πηρα κτ καινουριο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Papaki6 είπε:

Καλημέρα κορίτσια... Ξεκινάμε φαγητό και επανέρχομαι με τις συνηθισμένες μου..... ερωτήσεις... -.- Πιο μπλεντερ να επιλέξω; Αυτό με την κανάτα τα αλέθει καλύτερα; Αλλα δεν είναι για χυμούς αυτό...; Ή να πάρω ενα κανονικό με πολλές λεπίδες που να τα αλέθει καλά; 

Σκέφτομαι για αυτό που εχει πολλές λεπίδες και είναι πολλά watt

https://www.e-jumbo.gr/kouzina/ergaleia-skeyi-mageirikis/ilektrikes-syskeves-kouzinas/polykoftes-blenter/ilektrikos-polykoftis-avec-550w_302697

Ευχαριστώ... 

εγω βρηκα σε προσφορα μιση τιμη της avent που τα βραζει κιολας στον ατμο χωρις να αλλαξεις σκευος κ βολευει πολυ γλιτωνεις απειρο χρονο πλυσιματος κ αλλαγη σκευους. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια.... Αλλα κοντεύω να κλαψω.... :( δε ξέρω τί δεν κανω σωστά.... Κοντευω να κάνω συλλογή απο μπλεντερ... Πηρε ο αντρας μου ενα μπλεντερ με δυο λεπίδες 400 watt, του ειχα πει για ενα αλλο με 3 λεπίδες και 500 watt αλλα μπερδευτικε και πήρε αλλο... Το φρούτο ηταν κομματάκια.... Σημερα τον εστειλα πηρε ενα χειρός απο μαγαζί με ηλεκτρικα και.... Καπως καλύτερα μεν... Αλλα και παλι.... Χαλια..... :( μου γρατζουνιστηκε το πιατάκι και το φοβήθηκα και επισης παλι ψιλουπήρχαν κομματάκια.... Και δεν ξερω αν ειναι εντάξη...

https://ibb.co/xYbm3bQ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/2/2019 at 12:14 ΜΜ, mama16 είπε:

Έχω είχα πάρει από τηλεμάρκετινγκ το vital&kitchen center κ έμεινα καταευχαριστημενη! Ήταν λίγο ακριβό βέβαια αλλά τα άξιζε κ με το παραπάνω τα λεφτά του.. τα έκανε όλα αλοιφή. Πριν από αυτό είχα πάρει ένα άλλο μπλέντερ με 20-25 ευρώ κ άφηνε όλο κομματάκια. Πάντως έχω ακούσει ότι κ το ραβδομπλεντερ είναι καλό χωρίς να το έχω δοκιμάσει!

Το ραβδομπλεντερ το δοκιμασία εγώ σήμερα κιόλας επειδή μου χάλασε το μουλτι και δεν αλεσα καλά ουτε τραχανά που σιγά το άλεσμα που θέλει! Στον μεγαλο μου είχα μουλτι σαν αυτό που θέλεις να πάρεις αλλά τώρα στο μπέμπη σκέφτομαι να πάρω μπλεντερ με την κανάτα.. 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.σκεφτεσαι να αγοράσεις μπλέντερ αποκλειστικά για το άλεσμα του φαγητού του μωρού η έχεις μπλέντερ και δε θες να το χρησιμοποιήσεις για αυτό το σκοπο;

Στο λέω γιατί υπάρχουν μπλέντερ που απευθύνονται μόνο σε μαμάδες αλλά το θεωρώ πεταμένα λεφτά.Το μπλέντερ είναι ένα και είναι για να αλεθεις ότι θες.Οταν άρχισα να στήνω το νοικοκυριό πήρα ένα απλό μπλέντερ και αυτό χρησιμοποίησα και για τα γεύματα του μωρού.Δε χρειάζεσαι καινούριο καθώς θα το χρησιμοποιήσεις για μικρό διάστημα. 

Όταν ήμουν στη μαμά μου χρησιμοποιούσα το δικό της που είναι 20 χρονών μπλέντερ και μια χαρά έκανε δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο η Angela.Κι εγω αυτο που ειχα για το κρεμμυδι και τα δικα μας φαγητα χρησιμοποιουσα.400 watt και 4 λεπιδες.Ουτε ξερω τι μαρκα ειναι.Και στης πεθερας μου αλεσα με 2 λεπιδες μια χαρα.Παντως αν τωρα ξεκινησες κι εβαλες λιγο μηλο μονο η αχλαδι θελει λιγο βρασμενο νερο να αλεθει.Οταν βαλεις μεγαλυτερη ποσοτητα η προσθεσεις μπανανα θα γινεται κρεμα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το απλο μουλτι το οποιο το πηρα καινούριο αποκλειστικά γι αυτό το σκοπό, για το άλεσμα της τροφής του μωρού δηλαδή.... Δεν ειδα καθολου αποτέλεσμα... Είχε κομμάτια... Με το ραβδομπλεντερ που είναι και για βρεφικές τροφές, 1000watt και 4 λεπίδες το αποτέλεσμα ηταν πολύ καλύτερο... αλλα και παλι υπήρχαν καποια μικρά κομματάκια και το φοβήθηκα για ξεκίνημα... Συν οτι δεν ξερω πως τα κατάφερα και γρατζούνισα λίγο το πιατάκι.... Το ήθελα εντελώς λιώμα.... Πιθανόν να εφταιγε η μικρή ποσότητα και ο καλός μου.... πηρε το XL! Οπότε......... Ειχα θέμα, οταν μεγαλώσει η ποσότητα πιστεύω θα είναι εντάξη αυτο! 

Ενας πωλητής του ειπε οτι πρέπει να τα βράζω... Που ειχε κι αυτος παιδί αλλα ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε οχι.... Οπότε μου ειπε η μητέρα μου για τον τριφτη και μια χαρα..... Νερό δεν εχω βαλει αν και μου είπε η παιδίατρος οτι μπορω να βαλω λίγο αλλα τη πρωτη μερα ειχε αχλάδι, δε θα γινόταν πολυ υδαρό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...