Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Εξεταση του Νικα


Recommended Posts

Καλησπερα σας.Ειμαι 33 ετων με 6 αποβολες(2 βιοχημικες και 4 παλλινδρομες).Ολες μα ολες οι εξετασεις μας πεντακαθαρες εκτος απο την εξεταση του Νικα.Θα ηθελα τη γνωμη σας,οσες την εφαρμοσατε,οσες σας βρηκε φλεγμονη,οσες κανατε τη θεραπεια και οσες καταφερατε να γινετε μανουλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Sanel067 είπε:

Καλησπερα σας.Ειμαι 33 ετων με 6 αποβολες(2 βιοχημικες και 4 παλλινδρομες).Ολες μα ολες οι εξετασεις μας πεντακαθαρες εκτος απο την εξεταση του Νικα.Θα ηθελα τη γνωμη σας,οσες την εφαρμοσατε,οσες σας βρηκε φλεγμονη,οσες κανατε τη θεραπεια και οσες καταφερατε να γινετε μανουλες.

Καλησπερα!Λυπαμαι πολυ για οσα εχεισ περασει και ευχομαι η συνεχεια να ειναι πολυ καλυτερη.Εχω δωσει αρκετεσ φορεσ δειγμα για τον Νικα.Εγω δεν εχω πετυχει ποτε εμφυτευση..Βρεθηκε και σε εμενα φλεγμονη.Στον Νικα ουτωσ η αλλωσ απευθυνονται συνηθωσ δυσκολεσ περιπτωσεισ.Εμενα καποια στιγμη μετα απο αρκετουσ μηνεσ θεραπεια το δειγμα μου βρεθηκε καθαρο!!Δεν πετυχα ομωσ παλι.Ειμαι σχεδον σιγουρη βεβαια οτι φταινε τα ωαρια μου γιατι ειμαι μεγαλη.Ξερω ομωσ απο το γιατρο μου οτι αρκετεσ κοπελεσ με αποβολεσ οπωσ εσυ βοηθηκαν η ακομη και κοπελεσ με συνεχομενα αρνητικα.Αξιζει να κανεισ μια προσπαθεια.Περα απο αυτο ,δεν ξερω αν το εχεισ κανει ηδη,να πασ σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγησ να δεισ το σακχαρο σου. Μπορει να μην εχεισ ιδιαιτερα υψηλεσ τιμεσ και παλι να δημιουργει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

Καλησπερα!Λυπαμαι πολυ για οσα εχεισ περασει και ευχομαι η συνεχεια να ειναι πολυ καλυτερη.Εχω δωσει αρκετεσ φορεσ δειγμα για τον Νικα.Εγω δεν εχω πετυχει ποτε εμφυτευση..Βρεθηκε και σε εμενα φλεγμονη.Στον Νικα ουτωσ η αλλωσ απευθυνονται συνηθωσ δυσκολεσ περιπτωσεισ.Εμενα καποια στιγμη μετα απο αρκετουσ μηνεσ θεραπεια το δειγμα μου βρεθηκε καθαρο!!Δεν πετυχα ομωσ παλι.Ειμαι σχεδον σιγουρη βεβαια οτι φταινε τα ωαρια μου γιατι ειμαι μεγαλη.Ξερω ομωσ απο το γιατρο μου οτι αρκετεσ κοπελεσ με αποβολεσ οπωσ εσυ βοηθηκαν η ακομη και κοπελεσ με συνεχομενα αρνητικα.Αξιζει να κανεισ μια προσπαθεια.Περα απο αυτο ,δεν ξερω αν το εχεισ κανει ηδη,να πασ σε ενδοκρινολογο αναπαραγωγησ να δεισ το σακχαρο σου. Μπορει να μην εχεισ ιδιαιτερα υψηλεσ τιμεσ και παλι να δημιουργει προβλημα.

Πηγα και σ ενδοκρινολογο αναπαραγωγης οπου και εκει ολα οκ.Ακομα και στη φαση της εγκυμοσυνης κανω μετρηση ζαχαρου το πρωι νηστικη 1 ωρα μετα φαγητου και 2 ωρες μετα φαγητου.ολα οκ.Οποτε μονο αυτο εμεινε..σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου και σου ευχομαι συντομα να γινεις μανουλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλημέρα!

Επαναφέρω το θέμα μιας κι έχω πολλές απορίες γύρω από την εξέταση του Νικα.

Ο γιατρός μου (συνεργάζεται με το Γεν.... ) θέλει να την κάνουμε για να βρούμε το παράθυρο εμφύτευσης αλλά και για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο κάποιας λοίμωξης. Μου έχει δώσει αγωγή με utragestan 3*200 την ημέρα για 6 μέρες και την 7η το πρωί θα παω για να πάρουμε το δείγμα ( στο Γεν...). 

Είχα διαβάσει στο site του Νικα ότι η εξέταση χρειάζεται δυο δείγματα, του το ανέφερα και μου απάντησε ότι δεν χρειάζεται στην περίπτωση μου και ότι αυτό συμβαίνει όταν υποπτευόμαστε σοβαρή λοίμωξη. Γιατί εγώ ήδη προληπτικά έχω κάνει και εγχύσεις αντιβίωσης κι άρα λογικά δεν θα υπάρχουν σημαντικά ευρήματα.

Επίσης μου είπε ότι τα αποτελέσματα δεν αργούν πια τόσο πολύ και ότι υπολογίζει σε έναν μήνα να τα έχουμε...

Βρε κορίτσια έχει κάνει καμία την εξέταση μέσω του Γεν..  πρόσφατα να μου πει?

Ισχύουν όλα αυτά? Αρκεί το ένα δείγμα ή θα κάνουμε μια τρύπα στο νερό? μπορεί να εντοπιστεί το παράθυρο εμφύτευσης μόνο με μια λήψη??

Ούτε ο χρόνος, αλλά ούτε και τα χρήματα μας περισσεύουν πια...

Όποια πληροφορία, καλοδεχούμενη!

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες όσες προσπαθούμε...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida είπε:

Καλημέρα!

Επαναφέρω το θέμα μιας κι έχω πολλές απορίες γύρω από την εξέταση του Νικα.

Ο γιατρός μου (συνεργάζεται με το Γεν.... ) θέλει να την κάνουμε για να βρούμε το παράθυρο εμφύτευσης αλλά και για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο κάποιας λοίμωξης. Μου έχει δώσει αγωγή με utragestan 3*200 την ημέρα για 6 μέρες και την 7η το πρωί θα παω για να πάρουμε το δείγμα ( στο Γεν...). 

Είχα διαβάσει στο site του Νικα ότι η εξέταση χρειάζεται δυο δείγματα, του το ανέφερα και μου απάντησε ότι δεν χρειάζεται στην περίπτωση μου και ότι αυτό συμβαίνει όταν υποπτευόμαστε σοβαρή λοίμωξη. Γιατί εγώ ήδη προληπτικά έχω κάνει και εγχύσεις αντιβίωσης κι άρα λογικά δεν θα υπάρχουν σημαντικά ευρήματα.

Επίσης μου είπε ότι τα αποτελέσματα δεν αργούν πια τόσο πολύ και ότι υπολογίζει σε έναν μήνα να τα έχουμε...

Βρε κορίτσια έχει κάνει καμία την εξέταση μέσω του Γεν..  πρόσφατα να μου πει?

Ισχύουν όλα αυτά? Αρκεί το ένα δείγμα ή θα κάνουμε μια τρύπα στο νερό? μπορεί να εντοπιστεί το παράθυρο εμφύτευσης μόνο με μια λήψη??

Ούτε ο χρόνος, αλλά ούτε και τα χρήματα μας περισσεύουν πια...

Όποια πληροφορία, καλοδεχούμενη!

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες όσες προσπαθούμε...

 

Παρε τον Νικα τηλεφωνο τωρα ομως! Για να σου εξηγήσει.

 Το παράθυρο το βρίσκει γιατι παιρνει δείγμα την πεμπτη και την έβδομη μερα λήψης προγεστερονης. Οποτε βλέπει σε τι φαση ειναι τα πινοποδια.

Επισης ποσα χρηματα σου ζήτησαν;

 Αντιβιωση προληπτικα; Γιατι πειράζούμε την μήτρα αν δεν εχουμε εύρημα;

 Εμενα μου παιρνει ογιατρος μου το δείγμα στο Γεν, αλλα το παίρνω φεύγοντας και του το στέλνω η ίδια.

 Ειναι αισιόδοξο σενάριο ο ενας μήνας αποτελεσμάτων.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Καλημέρα!

Επαναφέρω το θέμα μιας κι έχω πολλές απορίες γύρω από την εξέταση του Νικα.

Ο γιατρός μου (συνεργάζεται με το Γεν.... ) θέλει να την κάνουμε για να βρούμε το παράθυρο εμφύτευσης αλλά και για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο κάποιας λοίμωξης. Μου έχει δώσει αγωγή με utragestan 3*200 την ημέρα για 6 μέρες και την 7η το πρωί θα παω για να πάρουμε το δείγμα ( στο Γεν...). 

Είχα διαβάσει στο site του Νικα ότι η εξέταση χρειάζεται δυο δείγματα, του το ανέφερα και μου απάντησε ότι δεν χρειάζεται στην περίπτωση μου και ότι αυτό συμβαίνει όταν υποπτευόμαστε σοβαρή λοίμωξη. Γιατί εγώ ήδη προληπτικά έχω κάνει και εγχύσεις αντιβίωσης κι άρα λογικά δεν θα υπάρχουν σημαντικά ευρήματα.

Επίσης μου είπε ότι τα αποτελέσματα δεν αργούν πια τόσο πολύ και ότι υπολογίζει σε έναν μήνα να τα έχουμε...

Βρε κορίτσια έχει κάνει καμία την εξέταση μέσω του Γεν..  πρόσφατα να μου πει?

Ισχύουν όλα αυτά? Αρκεί το ένα δείγμα ή θα κάνουμε μια τρύπα στο νερό? μπορεί να εντοπιστεί το παράθυρο εμφύτευσης μόνο με μια λήψη??

Ούτε ο χρόνος, αλλά ούτε και τα χρήματα μας περισσεύουν πια...

Όποια πληροφορία, καλοδεχούμενη!

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες όσες προσπαθούμε...

 

καλησπερα, αρχικα δεν εχω κανει ποτε την εξεταση, αλλα εχω περασει κι εγω απο την φαση να το σκεφτω σοβαρα. μετα απο ψαξιμο, διαπιστωσα οτι την συγκεκριμενη εξεταση την ζητανε μετρημενοι γιατροι στην αθηνα (κυριως, αν οχι αποκλειστικα απο το γεν...), οι οποιοι συνεργαζονται με το νικα κι οι οποιοι ακολουθουν στην πλειοψηφια των ασθενων τους το σχημα που περιεγραψες, με εκγχυσεις αντιβιωσεων κλπ. (οποτε και γνωριζοντας καλα οτι ο χωρος της εξωσωματικης ειναι εμπορευματοποιημενος, διατηρω τις επιφυλαξεις μου κατα ποσο αυτο συμβαινει για να μπαινουμε σε μια διαδικασια που τους επιφερει επιπροσθετα κερδη). επισης, γνωριζω αρκετες κοπελες που παροτι ακολουθησαν το σχημα, δεν ειδαν καμια διαφορα στην πραξη. απο την αλλη πλευρα, η πλειονοτητα των γιατρων δεν παραδεχονται την αξιοπιστια αυτης της εξετασης κι επισης απο οσα διαβασα πουθενα στο εξωτερικο δεν υπαρχει. για τους λογους αυτους και ποτε δεν την εκανα. τωρα, απο τη στιγμη που εσυ συνεργαζεσαι με εναν γιατρο που την θεωρει απαραιτητη, λογικο ειναι να την κανεις, αφου ακολουθειτε μια κοινη γραμμη και τον εμπιστευεσαι. επισης θα ηταν πολυ χρησιμο να μας πεις τα συμπερασματα σου μετεπειτα κι αν τελικα σε βοηθησει να πετυχεις.

καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις!!

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω ειμαι δυστακτικη... Αλλα λεω να εμπιστευτω τον γιατρο μου....

Μου εκανε εντυπωση οτι δυσκολευτηκα ακομη και να βρω το site του Νικα.... Στο google δεν μου το εβγαζε με τιποτα...

μεσα απο το forum εδω το βρηκα... νομιζω η Καντι το ειχε αναφερει καπου...

Κι επισης περιμενα να ειναι πιο αναλυτικη η περιγραφη της εξετασης... Το site δεν ειναι ουτε καν στα ελληνικα, μονο στα αγγλικα και για την εξεταση ελαχιστα πραγματα λεει...

Τι να πω... Ειτε εχει τοση πολλη δουλεια και δεν ενδιαφερεται για παραπανω, ειτε... δεν ξερω....

Την Παρασκευη θα την κανω κι ο Θεος Βοηθος!

Κοριτσια, καλη συνεχεια και πιστη να εχουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, athinaida είπε:

Σας ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις!!

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω ειμαι δυστακτικη... Αλλα λεω να εμπιστευτω τον γιατρο μου....

Μου εκανε εντυπωση οτι δυσκολευτηκα ακομη και να βρω το site του Νικα.... Στο google δεν μου το εβγαζε με τιποτα...

μεσα απο το forum εδω το βρηκα... νομιζω η Καντι το ειχε αναφερει καπου...

Κι επισης περιμενα να ειναι πιο αναλυτικη η περιγραφη της εξετασης... Το site δεν ειναι ουτε καν στα ελληνικα, μονο στα αγγλικα και για την εξεταση ελαχιστα πραγματα λεει...

Τι να πω... Ειτε εχει τοση πολλη δουλεια και δεν ενδιαφερεται για παραπανω, ειτε... δεν ξερω....

Την Παρασκευη θα την κανω κι ο Θεος Βοηθος!

Κοριτσια, καλη συνεχεια και πιστη να εχουμε!!

καλη επιτυχια κοριτσι μου! περιμενουμε τα νεα σου!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...