Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

ΑΓΑΠΟΥΠΟΛΗ-MONTESSORI ROOTS ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΓΝΩΜΕΣ


Korina12

Recommended Posts

Γεια σας!

 

Θα ήθελα γνώμες για τον βρεφονηπιακό σταθμό στην Νέα Σμύρνη  πρωην ΑΓΑΠΟΥΠΟΛΗ νυν  MONTESSORI ROOTS  στην οδό Πλαστήρα.    Θέλω σε λίγους μήνες να πάω το παιδί  μου στο συγκεκριμένο σταθμό λόγο της μοντεσοριαννης μεθοδου.. 12 μηνών τότε ο γιος μου.  Πρωτομάνα  και με ένα βρέφος που δεν θα μπορεί  να μου δείξει και πολλά  σχετικά π.χ  με το αν κάποιος δάσκαλος άπλωσε το χέρι του πάνω του ας πούμε ή   του φώναξε πολυ  κτλ κτλ.   Γενικά  πείτε μου αν υπάρχει καλή συνεργασία γονιού-παιδαγωγού..  ή αν γινεται σταδιακη προσαρμογή αν μπορούμε να τον βλέπουμε χωρις εκείνος να μας βλέπει  τις πρώτες φορές,  αν εφαρμόζεται σωστά η μέθοδος μοντεσσόρι   κτλ κτλ  Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας, Εμείς έχουμε & τα 2 μας αγόρια εκεί... & τώρα που ετοιμάζετε ο πρωτότοκος για το Δημοτικό, δεν ξέρω πως θα ξαναεμπιστευτώ σχολείο τόσο πολύ.

Ο πρωτότοκος ήταν από τα πρώτα παιδιά αυτού του σχολείου, φυσικά ξεκινήσαμε με μεγάλη αγωνία αν όλα θα γίνονταν "σωστά", αλλά από την πρώτη μου συνάντησή με την διευθύντρια του   σχολείου, παρόλο που έγινε πριν ακόμα υπάρξει το σχολείο ( το κτίριο ήταν σε φάση μεταμόρφοσης ) αισθάνθηκα ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ & δεν με διέψευσαν ποτέ μέχρι σήμερα.  

Η προσαρμογή & στα 2 παιδιά έγινε βάση παιδιού, ήμουν κι εγώ εκεί για όσες ημέρες έδειχναν τα παιδιά πως νιώθουν καλύτερα να είμαι εκεί. Οι δασκάλες είναι διαμάντια!!! ο οδηγός πολύ προσεκτικός, χαμογελαστός, ευγενικός.  

Μπορείτε να με ρωτήσετε οτιδήποτε... είμαι στη διάθεσή σας.

Μαριλένα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!!!!!!

Να φανταστω μονο οι δημότες νεα Σμυρνης μπορουν να πανε εκει τα παιδια τους?  Εμεις μενουμε ακριβω στα συνορα..  2 λεπτά με τα ποδια ειναι ο σταθμος απτο σπιτι μας αλλα ανηκουμε στην καλλιθεα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Kαλησπέρα σας,

Πηγαινουμε και εμεις τη μικρή μας εκει. Τώρα είναι 2 χρονών και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Κάνουν εκπληκτική δουλειά και φαίνεται στο παιδί.

Αν μπορέσετε να το δείτε και από κοντά και να μιλήσετε με τη διευθύντρια η οποία θα σας εξηγήσει τα πάντα για ότι απορίες έχετε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 21/2/2019 at 4:15 ΜΜ, MDedotsi είπε:

Καλησπέρα σας, Εμείς έχουμε & τα 2 μας αγόρια εκεί... & τώρα που ετοιμάζετε ο πρωτότοκος για το Δημοτικό, δεν ξέρω πως θα ξαναεμπιστευτώ σχολείο τόσο πολύ.

Ο πρωτότοκος ήταν από τα πρώτα παιδιά αυτού του σχολείου, φυσικά ξεκινήσαμε με μεγάλη αγωνία αν όλα θα γίνονταν "σωστά", αλλά από την πρώτη μου συνάντησή με την διευθύντρια του   σχολείου, παρόλο που έγινε πριν ακόμα υπάρξει το σχολείο ( το κτίριο ήταν σε φάση μεταμόρφοσης ) αισθάνθηκα ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ & δεν με διέψευσαν ποτέ μέχρι σήμερα.  

Η προσαρμογή & στα 2 παιδιά έγινε βάση παιδιού, ήμουν κι εγώ εκεί για όσες ημέρες έδειχναν τα παιδιά πως νιώθουν καλύτερα να είμαι εκεί. Οι δασκάλες είναι διαμάντια!!! ο οδηγός πολύ προσεκτικός, χαμογελαστός, ευγενικός.  

Μπορείτε να με ρωτήσετε οτιδήποτε... είμαι στη διάθεσή σας.

Μαριλένα

Καλησπερα! Ενδιαφερομαι να παω τη μικρη μου στο συγκεκριμενο σταθμο. Μπορειτε να μου πειτε τις εντυπωσεις σας; Εχω διαβασει για το μοντεσσοριανο συστημα κ μου αρεσε παρα πολυ αλλα στη πραξη το καταλαβαινεις καλυτερα..

 

εσεις πατε καιρο τα παιδακια σας; 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...