Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Just now, Vassia13 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε σήμερα?? Εμένα σαν να με πονάει λίγο το κεφάλι μου! ( Το νιώθω πολύ βαρύ!) Μεγάλη Δευτέρα εκλεισα για αυχενική! Εχθές εμετό μόνο 2 φορές! Σήμερα μέχρι τώρα τίποτα! Λες να σταμάτησαν??? Ουφ!

Χαλια ρε Βασσια. Το στομαχι χαλια. Μπηκα να κανω μπανιο κ κοντεψα να λιποθυμισω. :unsure:

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vassia13 said:

Κορίτσια μου πως είστε σήμερα?? Εμένα σαν να με πονάει λίγο το κεφάλι μου! ( Το νιώθω πολύ βαρύ!) Μεγάλη Δευτέρα εκλεισα για αυχενική! Εχθές εμετό μόνο 2 φορές! Σήμερα μέχρι τώρα τίποτα! Λες να σταμάτησαν??? Ουφ!

Κι εγώ πονοκέφαλο σήμερα. Λες να φταίει ο καιρός? Εγώ έχω Μ. Τετάρτη!

Μακάρι να σταματάνε... Εγώ σίγουρα είμαι καλύτερα από εμετούς και ναυτίες. Έχω ακόμα συνέχεια αλλά όχι το ίδιο έντονα. Αυτό που είναι πιο έντονο είναι η εξάντληση και οι ζαλάδες.

@mlpoumlpou να προσέχεις! Κι αν δε νιώθεις καλά να κάνεις μπάνιο καθιστή ή να φωνάζεις κάποιον μαζί σου. Είναι επικίνδυνο αν πέσεις στην μπανιέρα

22 hours ago, Joann said:

Κορίτσια καλησπέρα! Να σας ρωτήσω είχε καμία καφέ υγρά κάποια μέρα; Εγώ είμαι στην έβδομη και τρεις μέρες έχουμε ακούσει καρδούλα αλλά έχω λίγα καφέ υγρά . Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχω και να πάω αύριο κανονικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο. Εγώ βέβαια έχω αγχωθεί λιγάκι ...

Πως πήγε το ραντεβού? Όλα καλά?

4 hours ago, Karol said:

Καλημερα κορίτσια !!! Να κάνω μια ερώτηση εσείς κάνατε τώρα που είναι αρχή κολπικο για ουρεοπλασμα μύκοπλασμα κτλ; Δεν είναι επικίνδυνο να μπει μέσα αυτή η σύριγγα που τραβάει το υγρό;

Εγώ δεν έχω κάνει. Ήταν να ζητήσω χθες αλλά λογικά θα περιμένω μέχρι το Μάιο που θα ξαναπάω στον ιδιώτη. Δεν τραβάει υγρό. Όπως είπαν και παραπάνω με μπατονέτα γίνεται η καλλιέργεια.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εγώ σήμερα υποφέρω από πονοκέφαλο μόλις ήπια ένα ντεπόν γιατί δεν αντέχω άλλο.... από το μεσημέρι κ μετά δεν παλεύετε ο πόνος ... μπορεί να φταίει ο καιρός τι να πω. 

Κι εγώ μεγάλη Δευτέρα έχω αυχενική !!!! Μαζί πάμε όλες !!!!! :) 

 

 καλλιέργεια ούτε εγώ έχω κάνει ακόμα.. δεν μου έχει πει τίποτα ο γιατρος ακόμα! Αλλά όπως είπε κ η @Clue επίχρισμα παιρνούν με μπατονέτα. 


3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Κι εγώ πονοκέφαλο σήμερα. Λες να φταίει ο καιρός? Εγώ έχω Μ. Τετάρτη!

Μακάρι να σταματάνε... Εγώ σίγουρα είμαι καλύτερα από εμετούς και ναυτίες. Έχω ακόμα συνέχεια αλλά όχι το ίδιο έντονα. Αυτό που είναι πιο έντονο είναι η εξάντληση και οι ζαλάδες.

@mlpoumlpou να προσέχεις! Κι αν δε νιώθεις καλά να κάνεις μπάνιο καθιστή ή να φωνάζεις κάποιον μαζί σου. Είναι επικίνδυνο αν πέσεις στην μπανιέρα

Πως πήγε το ραντεβού? Όλα καλά?

Εγώ δεν έχω κάνει. Ήταν να ζητήσω χθες αλλά λογικά θα περιμένω μέχρι το Μάιο που θα ξαναπάω στον ιδιώτη. Δεν τραβάει υγρό. Όπως είπαν και παραπάνω με μπατονέτα γίνεται η καλλιέργεια.

Όλα καλά πήγαν σήμερα! Και εκεί που ειχαμε δει ένα μωράκι σήμερα είδαμε και ένα δεύτερο. Ακούσαμε καρδούλες και στα δύο και ήταν τρελα! Το δεύτερο μωράκι έχει μικρή αποκόλληση και εκεί οφείλεται το αίμα που έβλεπα. Τώρα ξεκούραση στο σπίτι και άδεια από τη δουλειά ... 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Just now, Joann said:

Όλα καλά πήγαν σήμερα! Και εκεί που ειχαμε δει ένα μωράκι σήμερα είδαμε και ένα δεύτερο. Ακούσαμε καρδούλες και στα δύο και ήταν τρελα! Το δεύτερο μωράκι έχει μικρή αποκόλληση και εκεί οφείλεται το αίμα που έβλεπα. Τώρα ξεκούραση στο σπίτι και άδεια από τη δουλειά ... 

Αααα τι καλά!!! Διδυμάκια!!! Ξεκουράσου λοιπόν και να προσέχεις!!!

  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Joann είπε:

Όλα καλά πήγαν σήμερα! Και εκεί που ειχαμε δει ένα μωράκι σήμερα είδαμε και ένα δεύτερο. Ακούσαμε καρδούλες και στα δύο και ήταν τρελα! Το δεύτερο μωράκι έχει μικρή αποκόλληση και εκεί οφείλεται το αίμα που έβλεπα. Τώρα ξεκούραση στο σπίτι και άδεια από τη δουλειά ... 

Υπέροχα νέα!!! Να και η πρώτη με διδυμακια!!!

  • Ευχαριστώ 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!! Πως είστε σήμερα??? 

Δυστυχώς για μένα επέστρεψαν οι εμετοί και εχθές είχα το χειρότερο μου βράδυ. Εκεί που ήμουν καλά όλη την μέρα ξαφνικά πριν πάμε για ύπνο ξεκίνησε ο ένας εμετός μετά τον άλλον. Κορίτσια μου 2 ώρες κράτησε όλο αυτό και πραγματικά ζορίστηκα. Έκανα ενα ζεστό μπάνιο προς το τέλος για να νιώσω λίγο καλύτερα και να ηρεμήσω και την έβγαλα καθιστή γιατί δεν με βαστούσαν τα πόδια μου. Δεν θέλω να απελπίζομαι και να γκρινιάζω αλλά κουράστηκα λιγάκι να την βγάζω στο μπάνιο. πφφφφ ευχομαι σήμερα η μέρα μου (και η νύχτα μου) να ειναι καλύτερη!! 

 

13 ώρες πρίν, mlpoumlpou είπε:

Χαλια ρε Βασσια. Το στομαχι χαλια. Μπηκα να κανω μπανιο κ κοντεψα να λιποθυμισω. :unsure:

Κορίτσι μου γλυκό μίλησες με τον γιατρό σου μήπως σου δώσει τίποτα? Έχεις βοήθεια με την μεγάλη σου μέσα στην μέρα για να μην κουράζεσαι τόσο? 

 

10 ώρες πρίν, Joann είπε:

Όλα καλά πήγαν σήμερα! Και εκεί που ειχαμε δει ένα μωράκι σήμερα είδαμε και ένα δεύτερο. Ακούσαμε καρδούλες και στα δύο και ήταν τρελα! Το δεύτερο μωράκι έχει μικρή αποκόλληση και εκεί οφείλεται το αίμα που έβλεπα. Τώρα ξεκούραση στο σπίτι και άδεια από τη δουλειά ... 

Δίδυμα??? Αντε μπράβο... Συγχαρητήρια... Ξεκουράσου και μην σκέφτεσαι τίποτα, μονο τα 2 πλασματάκια που έχεις στην κοιλίτσα σου. Μπράβο μπράβο κ πάλι μπράβο!!! 

 

Φιλιά πολλά σε όλες!!! Να έχετε μια υπέροχη ημέρα. 

  • Ευχαριστώ 1

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Joann είπε:

Όλα καλά πήγαν σήμερα! Και εκεί που ειχαμε δει ένα μωράκι σήμερα είδαμε και ένα δεύτερο. Ακούσαμε καρδούλες και στα δύο και ήταν τρελα! Το δεύτερο μωράκι έχει μικρή αποκόλληση και εκεί οφείλεται το αίμα που έβλεπα. Τώρα ξεκούραση στο σπίτι και άδεια από τη δουλειά ... 

Αχχχχχ!!! Τέλεια !!!!! Συγχαρητήριααααα!! Καλώς τα κ τα διδυμάκια στην παρέα μας! Με το καλό κορίτσι μου!! Ξεκουράσου κ απόλαυσε το !!!!!! <3


3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Τι καλά σήμερα! Έχει ήλιο και μου φτιάχνει τη διάθεση!!!

Εγώ από εμετούς τίποτα! Διάβασα ότι από την 11 εβδομάδα αρχίζουν να μειώνονται. Σε εμένα άρχισαν από τα μισά της 10ης! Μάλλον είμαι τυχερή (λέω να το δω έτσι και να μην αγχωθώ)... Κουράγιο στις υπόλοιπες!!!

Σήμερα έχω ένα πόνο συνεχόμενο στην κοιλιά δεξιά χαμηλά. Είναι πιο έντονος όταν περπατάω, και όταν κάθομαι ή βάζω το χέρι μου και πιέζω λίγο είμαι καλύτερα. Και πάλι όμως δεν φεύγει τελείως. Θα ξαπλώσω λιγάκι και ελπίζω να μου περάσει. πάω πρώτα να ετοιμάσω φαγητό! Τι χαρά! 90 γρ πρωτείνη, 200 γρ λαχανικά, 4 φρυγανιές, ένα φρούτο. Πωπω πόση όρεξη....:-(

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!

Τι χαρά με τα διδυμακια, μπράβο με το καλό!!

Όντως καταπληκτικός καιρός σήμερα!

Ευκαιρία για βόλτα. Εμείς έχουμε φουριες γιατί παράλληλα ετοιμάζουμε γάμο πολιτικό, ψάχνουμε σπίτι να νοικιάσουμε και να βάλουμε μέσα μερικά πράγματα, θέλω να αλλάξω και τον γιατρό αλλά ευτυχώς μάλλον έχω καταλήξει που θα πάω.

Άντε ένα ένα να φεύγουν οι δουλειές!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα!!!

Τι καλά σήμερα! Έχει ήλιο και μου φτιάχνει τη διάθεση!!!

Εγώ από εμετούς τίποτα! Διάβασα ότι από την 11 εβδομάδα αρχίζουν να μειώνονται. Σε εμένα άρχισαν από τα μισά της 10ης! Μάλλον είμαι τυχερή (λέω να το δω έτσι και να μην αγχωθώ)... Κουράγιο στις υπόλοιπες!!!

Σήμερα έχω ένα πόνο συνεχόμενο στην κοιλιά δεξιά χαμηλά. Είναι πιο έντονος όταν περπατάω, και όταν κάθομαι ή βάζω το χέρι μου και πιέζω λίγο είμαι καλύτερα. Και πάλι όμως δεν φεύγει τελείως. Θα ξαπλώσω λιγάκι και ελπίζω να μου περάσει. πάω πρώτα να ετοιμάσω φαγητό! Τι χαρά! 90 γρ πρωτείνη, 200 γρ λαχανικά, 4 φρυγανιές, ένα φρούτο. Πωπω πόση όρεξη....:-(

Και εμένα έχουν ελαττωθεί! Κανω 2-3 πλέον και αυτά σάλια πιο πολύ! Και εγώ έχω πονακια δεξιά! Φυσιολογικό είναι ! Μεγαλώνουμε!!!!!! 


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...