Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Απαγόρευσαν γαμοβαπτίσεις?


mama.ioanna

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Δεν θα κατσω να ασχοληθω καν.. Το μονο που θα κανω ειναι να παρω την αποδειξη και αυτό ολο... Γενικα και ο γαμος και η βαπτιση ηταν καθαρα επιθυμια του αντρα μου και οχι δικη μου, οποτε και μονο που μπαινω σ διαδικασία να τα ετοιμασω πολυ ειναι!!! Απο τη στιγμή ομως που δινουν απόδειξη δεν νομίζω πως ειναι κατι παρανομο.. Απλα μαλλον υπερεκτιμουν την αξια που τους δίνουμε. 

Το ότι δίνουν απόδειξη δεν σημαίνει κάτι. Τι απόδειξη είναι αυτή; Είναι θεωρημένη από την εφορία ή είναι τίποτα δήθεν που απλώς λέει ότι έδωσες το Χ πόσο στην εκκλησία; Αλλά νομικά δεν έχει καμία ισχύ. Επιπλέον ακόμα και αν είναι νόμιμη και λέει πάνω δωρεά προς την εκκλησία ή κάποιο φιλόπτωχο ταμείο (γιατί να λέει ότι τα παίρνουν για να τελέσουν το μυστήριο μου φαίνεται απίθανο) πάλι κοροϊδία είναι, γιατί στα ζήτησαν εκβιαστικά δεν τα έδωσες με τη θέληση σου. 

Επίσης κορίτσια προσοχή. Προ δεκαπενταετίας που έγινα νονά μου ζήτησαν 120 ευρώ. Έδωσα 100 (ήμουν 23 αλλιώς θα τους είχε πάρει και θα τους είχε σηκώσει). Τελειώνουμε λοιπόν, είμαστε έξω για φωτός και κάποια στιγμή έχουμε χάσει τον κουμπάρο! Βγαίνει από την εκκλησία και του πήραν και εκείνου λεφτά για να του δώσουν τα χαρτια! Εκείνος έδωσε, δεν ήξερε καν ότι είχα δώσει ήδη εγώ. Οπότε οποίες αποφασίσετε να τα δώσετε τουλάχιστον έχετε το νου σας μην σας τα πάρουν διπλά (και από εσάς και από τον κουμπάρο). 

Και μια ερώτηση, χωρίς πρόθεση να κρίνω κανέναν. Γιατί υποκύπτετε; Μιλάμε για εκβιασμό από κρατικό υπάλληλο! Τα χώνουμε σε γιατρούς, εφοριακους και λοιπούς (και ορθά) αλλά οι παπάδες στο απυρόβλητο. Για να μην κάνει κανείς θρησκευτικά μυστήρια, να αρχίσουν να χάνουν πελατακια (γιατί έτσι αντιμετωπίζουν τον κόσμο) να δούμε για ποτέ αλλάζουν στάση!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, alina80 είπε:

Το ότι δίνουν απόδειξη δεν σημαίνει κάτι. Τι απόδειξη είναι αυτή; Είναι θεωρημένη από την εφορία ή είναι τίποτα δήθεν που απλώς λέει ότι έδωσες το Χ πόσο στην εκκλησία; Αλλά νομικά δεν έχει καμία ισχύ. Επιπλέον ακόμα και αν είναι νόμιμη και λέει πάνω δωρεά προς την εκκλησία ή κάποιο φιλόπτωχο ταμείο (γιατί να λέει ότι τα παίρνουν για να τελέσουν το μυστήριο μου φαίνεται απίθανο) πάλι κοροϊδία είναι, γιατί στα ζήτησαν εκβιαστικά δεν τα έδωσες με τη θέληση σου. 

Επίσης κορίτσια προσοχή. Προ δεκαπενταετίας που έγινα νονά μου ζήτησαν 120 ευρώ. Έδωσα 100 (ήμουν 23 αλλιώς θα τους είχε πάρει και θα τους είχε σηκώσει). Τελειώνουμε λοιπόν, είμαστε έξω για φωτός και κάποια στιγμή έχουμε χάσει τον κουμπάρο! Βγαίνει από την εκκλησία και του πήραν και εκείνου λεφτά για να του δώσουν τα χαρτια! Εκείνος έδωσε, δεν ήξερε καν ότι είχα δώσει ήδη εγώ. Οπότε οποίες αποφασίσετε να τα δώσετε τουλάχιστον έχετε το νου σας μην σας τα πάρουν διπλά (και από εσάς και από τον κουμπάρο). 

Και μια ερώτηση, χωρίς πρόθεση να κρίνω κανέναν. Γιατί υποκύπτετε; Μιλάμε για εκβιασμό από κρατικό υπάλληλο! Τα χώνουμε σε γιατρούς, εφοριακους και λοιπούς (και ορθά) αλλά οι παπάδες στο απυρόβλητο. Για να μην κάνει κανείς θρησκευτικά μυστήρια, να αρχίσουν να χάνουν πελατακια (γιατί έτσι αντιμετωπίζουν τον κόσμο) να δούμε για ποτέ αλλάζουν στάση!

Προσωπικά ξαναειπα, επειδή ειναι καθαρα αποφαση του συζύγου δεν ασχολουμαι γτ εγω ειμαι της αποψης να μην κάνουμε τίποτα απο ολα αυτα και δεν εχω καμια ορεξη να ασχοληθω... Μονο με την απόδειξη θα ασχοληθώ η οποια οντως δεν ηξερα ότι εχει διαφορά το τι θα γραφει, αλλα πιστεύω πως φαίνεται στην εφορία, αρα καποιο λογο υπαρξης θα εχει... 

Οσον αφορά αυτό νε τς κουμπαρους, το εχει παθει και γνωστη μου... Εγω οντας ηδη ψιλιασμενη, εχω ηδη προειδοποιησει τον παπα να μη ζητήσει και απο αλλου, αλλα θα ενημερώσω και τους κουμπαρους να μη δωσουν τίποτα αφού θα τα εχω πληρωσει εγω... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

300 ευρωπουλα... 150 το μυστήριο λεει και μαλιστα μ πε πως δηθεν εκανε και σκοντο, διότι ο γαμος λεει κανονικά παει 170€...  Λωποδυτες και Αγιογδιτες! 

ποσοοοο;;;;;;; έλα Χριστέ και Παναγία.. το θετικό είναι ότι δεν είναι όλοι έτσι..  εγώ παντρεύτηκα στα Χανιά, στη μητρόπολη, κάτω στο παλιό λιναμανι κ ο παπάς είπε δώστε ότι θέλετε. κ η κουμπαρα έδωσε 30 ευρώ.  σε περιοχή Θεσσαλονίκης, για γάμο μονο, μιας φιλης,ζήτησε 250!!! αν έχει το θεό του δλδ..ενώ τους είχε πει 150. κ όλα αυτά λίγο πριν ξεκίνησει το μυστήριο, έπρεπε πρώτα να πληρωθεί..κ για εκκλησία όχι άγιο Δημήτριο ή Αγία Σοφία, μια τέρμα Θεού... κάτι τέτοια ακούω κ με πιάνουν τα νεύρα μου..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

σε περιοχή Θεσσαλονίκης, για γάμο μονο, ζήτησε 250!!! αν έχει το θεό του δλδ..ενώ τους είχε πει 150. κ όλα αυτά λίγο πριν ξεκίνησει το μυστήριο

Καλα αμα μ κανει κανα τετοιο, θα μας γραψουν οι εφημερίδες!!!! Οχι το 100,εισαγγελέα θα καλέσω!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Προσωπικά ξαναειπα, επειδή ειναι καθαρα αποφαση του συζύγου δεν ασχολουμαι γτ εγω ειμαι της αποψης να μην κάνουμε τίποτα απο ολα αυτα και δεν εχω καμια ορεξη να ασχοληθω... Μονο με την απόδειξη θα ασχοληθώ η οποια οντως δεν ηξερα ότι εχει διαφορά το τι θα γραφει, αλλα πιστεύω πως φαίνεται στην εφορία, αρα καποιο λογο υπαρξης θα εχει... 

Οσον αφορά αυτό νε τς κουμπαρους, το εχει παθει και γνωστη μου... Εγω οντας ηδη ψιλιασμενη, εχω ηδη προειδοποιησει τον παπα να μη ζητήσει και απο αλλου, αλλα θα ενημερώσω και τους κουμπαρους να μη δωσουν τίποτα αφού θα τα εχω πληρωσει εγω... 

@alina80 πέρισυ ο κολλητός μου βάφτισε το γιο του.  Ο πάπας πήρε λεφτά από αυτόν,  από  νονο ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ. το κατάλαβαν στο τραπεζι ότι τους φεσωσε.. εγώ θα πήγαινα να τα ζητήσω πίσω.  αυτός ντράπηκε..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, bella32 είπε:

@alina80 πέρισυ ο κολλητός μου βάφτισε το γιο του.  Ο πάπας πήρε λεφτά από αυτόν,  από  νονο ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ. το κατάλαβαν στο τραπεζι ότι τους φεσωσε.. εγώ θα πήγαινα να τα ζητήσω πίσω.  αυτός ντράπηκε..

Από ότι φαίνεται είναι πάγια τακτική τους! Ποντάρουν στη χαρά και την αναστάτωση της στιγμής, στο "μέσα στα τόσα έξοδα δεν βαριέσαι" και στο ότι αντί να ντρέπονται αυτοί ντρεπόμαστε εμείς. 

Καλά έκανα και μετά από εκείνη τη φορά που έγινα νονά προ αμνημονεύτων πια χρόνων καμιά άλλη συνδιαλλαγή δεν είχα και ούτε πρόκειται να έχω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ακουω μιλατε για χρηματα και δεν μπορω να καταλαβω τι λεφτα στον παπα; δινετε κ εκει;;; θα κανουμε κ εμεις γαμοβαφτιση τον ιουλιο και θα δωσουμε μονο 200€ για τα χαρτια στην μητροπολη συν νομιζω κατι ψιλα για παραβολο στην εφορια! Δεν περνει κατι συν η εκλησσια ας τολμησει να ζητησει ο παπας αλλα λεφτα θα δει τι θα παρει! Ε οχι κ ετσι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σας ακουω μιλατε για χρηματα και δεν μπορω να καταλαβω τι λεφτα στον παπα; δινετε κ εκει;;; θα κανουμε κ εμεις γαμοβαφτιση τον ιουλιο και θα δωσουμε μονο 200€ για τα χαρτια στην μητροπολη συν νομιζω κατι ψιλα για παραβολο στην εφορια! Δεν περνει κατι συν η εκλησσια ας τολμησει να ζητησει ο παπας αλλα λεφτα θα δει τι θα παρει! Ε οχι κ ετσι!

Βαλεντινα γιατί 200 ευρω στην μητροπολη δεν είναι πολλα; εγω στη βαπτιση δεν εδωσα τιποτα και στο γαμο για τα χαρτια 35 ευρω με αποδείξει στη μητροπολη. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Βαλεντινα γιατί 200 ευρω στην μητροπολη δεν είναι πολλα; εγω στη βαπτιση δεν εδωσα τιποτα και στο γαμο για τα χαρτια 35 ευρω με αποδείξει στη μητροπολη. 

100ευρω ειναι ο γαμος ειπαν αρα υπολογιζω 200γτ ειναι κ η βαφτιση....οσοι παντρευτηκαν ετσι μ ειπαν! Τωρα τι να σου πω θα παω κ θα δω τι γινεται!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

100ευρω ειναι ο γαμος ειπαν αρα υπολογιζω 200γτ ειναι κ η βαφτιση....οσοι παντρευτηκαν ετσι μ ειπαν! Τωρα τι να σου πω θα παω κ θα δω τι γινεται!

Καλημέρα τι να πω εχουν ξεφυγει τελειως οι παπάδες. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alex. Arap είπε:

Πως πανε οι ετοιμασιες κοντευεις; 

Ναι ετσι λεω κοντευω τα προσκλητηρια μεινανε γτ δεν εκλεισα ακομα ημερομηνια λεμε για 14ιουλιου,οι μπομπονιερες π πρεπει να τις φτιαξω κ ακομη δεν θελω γτ ειναι νωρις κ φοβαμαι για τα κουφετα! Το κουστουμι του αντρουλη γτ δουλευει μερα νυχτα κ δεν προλαβαινει ουτε να ανασανει κ πεδιλα γτ ακομη δεν βγηκαν ολα ολα τα καλοκαιρινα κ ακομα δεν εχει ποικιλια!!!! Εεεε ας πουμε δηλαδη οτι κοντευω π λεει ο λογος!!!:lol:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι ετσι λεω κοντευω τα προσκλητηρια μεινανε γτ δεν εκλεισα ακομα ημερομηνια λεμε για 14ιουλιου,οι μπομπονιερες π πρεπει να τις φτιαξω κ ακομη δεν θελω γτ ειναι νωρις κ φοβαμαι για τα κουφετα! Το κουστουμι του αντρουλη γτ δουλευει μερα νυχτα κ δεν προλαβαινει ουτε να ανασανει κ πεδιλα γτ ακομη δεν βγηκαν ολα ολα τα καλοκαιρινα κ ακομα δεν εχει ποικιλια!!!! Εεεε ας πουμε δηλαδη οτι κοντευω π λεει ο λογος!!!:lol:

Μια χαρα τιποτα δεν σου εχει μεινει. Ειναι νωρις για της μπομπονιερες θα προλαβεις μην ανησυχεις και εγω μονη μου της εφτιαξα του γαμου. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Μια χαρα τιποτα δεν σου εχει μεινει. Ειναι νωρις για της μπομπονιερες θα προλαβεις μην ανησυχεις και εγω μονη μου της εφτιαξα του γαμου. 

Ε δεν συμφερει αλλιως!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...