Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

Just now, Sofaki_88 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου! Καλη Μ.Βδομάδα να μας φωτίσει ο καλός Θεός με αγάπη, υγεία και με ένα σποράκι ολες μας!!!

κορίτσια και εγω τα ίδια οι γόνιμες μου(βάση ημερολογίου) ξεκινάνε Μ.Πέμπτη!! ούτε και εγω μπορώ να το κάνω, ίσως επειδή μεγάλωσα σε ενα σπίτι βαθιά θρησκευόμενο που κάναμε 40 μέρες νηστεία αυστηρή μεγάλοι μικροί...πιστεύω πολύ στον Θεό, στηρίζω τις κοπέλες που προσπαθούν εκείνες τις μέρες και καλά κάνουν αλλά εγω δεν μπορώ..Νιώθω τόση κατάνυξη και θλίψη εκείνες τις μέρες που δεν μου βγαίνει. το συζήτησα και με τον άντρα μου και μου είπε οτι το σέβομαι και αν ειναι να έρθει θα έρθει, δεν χρειάζεται να κάνουμε κάτι αν δεν θες..ίσως είμαι και λάθος, όπως λετε είναι ιερός ο σκοπός μας αλλά βρε παιδιά δεν ειναι και απόλαυση αυτό;;

Νομιζω οπως αισθανεται ο καθενας... ειναι ιερος σκοπος σιγουρα, οι περισσοτερες μπορει να μην ερχοταν σε επαφη αν δεν ηταν οι μερες ωορρηξιας... ειναι κ καποια απολαυση, αλλα αυτες τις μερες δεν νομιζω οτι αν καποιος πιστευει στον Θεο θα το δει καποιος σαν απολαυση αλλα σαν ευκαιρια...Εγω δεν θα το εκανα... δεν θα με ενοιαζε ενας μηνας οπως κ να εχει Αυτος θα μου το δωσει το παιδι κ θαυματα γινονται... ακομα κ στην εξωσωματικη οι γιατροι μεχρι τωρα ολα τα κανουν εκτος απο την εμφυτευση οποτε κ παλι στο χερι του Θεου ειναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofaki_88 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου! Καλη Μ.Βδομάδα να μας φωτίσει ο καλός Θεός με αγάπη, υγεία και με ένα σποράκι ολες μας!!!

κορίτσια και εγω τα ίδια οι γόνιμες μου(βάση ημερολογίου) ξεκινάνε Μ.Πέμπτη!! ούτε και εγω μπορώ να το κάνω, ίσως επειδή μεγάλωσα σε ενα σπίτι βαθιά θρησκευόμενο που κάναμε 40 μέρες νηστεία αυστηρή μεγάλοι μικροί...πιστεύω πολύ στον Θεό, στηρίζω τις κοπέλες που προσπαθούν εκείνες τις μέρες και καλά κάνουν αλλά εγω δεν μπορώ..Νιώθω τόση κατάνυξη και θλίψη εκείνες τις μέρες που δεν μου βγαίνει. το συζήτησα και με τον άντρα μου και μου είπε οτι το σέβομαι και αν ειναι να έρθει θα έρθει, δεν χρειάζεται να κάνουμε κάτι αν δεν θες..ίσως είμαι και λάθος, όπως λετε είναι ιερός ο σκοπός μας αλλά βρε παιδιά δεν ειναι και απόλαυση αυτό;;

Καρδουλα μου ο καθένας όπως νοιώθει μέσα στην ψυχούλα του...είναι απόλαυση δεν λέω αλλά δεν είναι όμως μόνο για αυτό...δεν είναι μόνο σαρκικό....είναι για το πολυτιμότερο δώρο που θα μπορέσουμε να έχουμε στην ζωή μας... Αλλά συμφωνώ ότι αν δεν το νοιώθεις καλό θα είναι να μην το κάνει κάποια κοπελα... γιατί δεν είναι ωραίο να νοιώθεις και τύψεις μετά η να νοιώθεις άσχημα....όπως νοιώθει η κάθε μία...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagor είπε:

Εδώ βουρκωσα εγώ ματια μου τώρα που το διάβασα...ναι κοριτσακι μου η γυναίκες που παλεύουμε για αυτό τόσο...και ειδικά οι γυναίκες που κάνουν τις εξωσωματικες θα πρέπει να αντιμετωπίζονται με θαυμασμό και όχι να υπάρχουν άλλες γυναίκες και ειδικά πεθερές που να λένε ααα έκανε εξωσωματικη..υπάρχει μεγάλη δύναμη ψυχής μέσα μας....μεγάλη αντοχή πόνου και μεγαλο απόθεμα αγάπης...εγώ προς το παρόν πάω για την σπερματηγχυση...αλλά πέρασα και εγώ από αρκετά επίπονες εξετάσεις και μετά ..με ορμονικά χάπια με κρίσης πανικού και παρενεργιες με...με...με...τεσπά το λέω γιατί δεν είναι για όλες μας δεδομένο αυτό το θαύμα ..αλλά θα τα καταφέρουμε....ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΊΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ και θα το γράφω εδώ μέχρι να γίνουμε όλες ....

Κ καπως ετσι φτανουμε σε αυτο το σημειο να γραφουμε πως αισθανομαστε κ τι εχουμε περασει να μοιραστουμε τον πονο μας ψυχικο κ σωματικο με αγνωστες  γιατι μονο οσες περνανε τα ιδια καταλαβαινουν οι υπολοιποι γνωστοι μας ειναι στην φαση ... ελα μωρε αγχώνεστε ηρεμηστε λιγο, ελα μωρε που πατε κ κανετε εξετασεις ουτε ενα χρονος δεν περασε... ελα μωρε εισαι 37 κ φοβασαι την υπογονιμοτητα τοσες εμειναν εγκυες κ απο μεσα σου απαντας δεν μας χεζεις κ εσυ...

Just now, Moomin είπε:

Κοριτσια να ρωτησω ποτε μπορω να κοινωνησω; γτ συνηθως παω 15αυγουστο. Απλα δν ξερω φετος το νιωθω αυτες τις μερες εντονα.

Δεν υπαρχει ποιο σημαντικη μερα απο το Μεγαλο Σαββατο για να κοινωνησεις ομως πρεπει αγαπουλα μου να παρεις μια ευχολα πρωτα μην πας ετσι ειναι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, maria_kltha είπε:

Κ καπως ετσι φτανουμε σε αυτο το σημειο να γραφουμε πως αισθανομαστε κ τι εχουμε περασει να μοιραστουμε τον πονο μας ψυχικο κ σωματικο με αγνωστες  γιατι μονο οσες περνανε τα ιδια καταλαβαινουν οι υπολοιποι γνωστοι μας ειναι στην φαση ... ελα μωρε αγχώνεστε ηρεμηστε λιγο, ελα μωρε που πατε κ κανετε εξετασεις ουτε ενα χρονος δεν περασε... ελα μωρε εισαι 37 κ φοβασαι την υπογονιμοτητα τοσες εμειναν εγκυες κ απο μεσα σου απαντας δεν μας χεζεις κ εσυ...

Δεν υπαρχει ποιο σημαντικη μερα απο το Μεγαλο Σαββατο για να κοινωνησεις ομως πρεπει αγαπουλα μου να παρεις μια ευχολα πρωτα μην πας ετσι ειναι!!

Αααχ...οντως. Οι γυρω μας το βλεπουν απ'εξω...λιγοι κατανοουν. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια έτσι ειναι...εγω θα γέμιζα τύψεις ίσως και γι'αυτο να μην το θέλω και ας ειναι οι γόνιμες μέρες...Αν ο Θεός το θέλει θα μου το δώσει όποτε είναι να γίνει..εξάλλου ενας χρόνος πέρασε, δεν ειναι μόνο αυτός ο μήνας..

@Moomin M.Πέμπτη πρωι, Μ.Σάββατο πρωι και Μ.Σάββατο μετά την ανάσταση είναι οι μέρες κοινωνίας. Παλιά πρέπει να ειχα κοινωνήσει και Μ.Τετάρτη που είχαν κάνει στην ενορία μας αργά τη νύχτα εκκλησιασμό για οσους δουλεύουν..

  • Μου αρέσει 1

kEWVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μ.Πεμπτη δυσκολο Annie μου.

Just now, maria_kltha είπε:

Κ καπως ετσι φτανουμε σε αυτο το σημειο να γραφουμε πως αισθανομαστε κ τι εχουμε περασει να μοιραστουμε τον πονο μας ψυχικο κ σωματικο με αγνωστες  γιατι μονο οσες περνανε τα ιδια καταλαβαινουν οι υπολοιποι γνωστοι μας ειναι στην φαση ... ελα μωρε αγχώνεστε ηρεμηστε λιγο, ελα μωρε που πατε κ κανετε εξετασεις ουτε ενα χρονος δεν περασε... ελα μωρε εισαι 37 κ φοβασαι την υπογονιμοτητα τοσες εμειναν εγκυες κ απο μεσα σου απαντας δεν μας χεζεις κ εσυ...

Δεν υπαρχει ποιο σημαντικη μερα απο το Μεγαλο Σαββατο για να κοινωνησεις ομως πρεπει αγαπουλα μου να παρεις μια ευχολα πρωτα μην πας ετσι ειναι!!

Αχ ειμαι άσχετη απο αυτα. Παντως στα προηγουμενα που εγραψες συμφωνω! Θα ειμαστε χωριο δηλ. Θα ρωτησω πρωτα αλλα δν θελω εξομολογησεις κλπ. Τεσπα μη μακρηγορω με τα θρησκευτικα γτ αλλου ειναι το θεμα μας.σε ευχαριστω για τη συμβουλη.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bloumblou είπε:

Εχθές είχες επαφή?

Ναι ναι είχα γύρω στις 3 το πρωί. Δεν περίμενα το πρωί να έχω θετικό τεστ. Πίστευα ότι θα αργήσει κ άλλο. Είπαμε να κάνουμε κ σήμερα κ αύριο. Τι λες; Είναι καλά; Μου είπε Μεγάλη Τετάρτη όχι. Αλλά ίσως να καλύψουμε τις πιθανότητες χθες σήμερα κ αύριο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Μ.Πεμπτη δυσκολο Annie μου.

Αχ ειμαι άσχετη απο αυτα. Παντως στα προηγουμενα που εγραψες συμφωνω! Θα ειμαστε χωριο δηλ. Θα ρωτησω πρωτα αλλα δν θελω εξομολογησεις κλπ. Τεσπα μη μακρηγορω με τα θρησκευτικα γτ αλλου ειναι το θεμα μας.σε ευχαριστω για τη συμβουλη.

Πασχα σε χωριο τι ωραια !!!!!!!! Μην με ευχαριστεις αγαπη,αλιμονο!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eva_Lou είπε:

Ναι ναι είχα γύρω στις 3 το πρωί. Δεν περίμενα το πρωί να έχω θετικό τεστ. Πίστευα ότι θα αργήσει κ άλλο. Είπαμε να κάνουμε κ σήμερα κ αύριο. Τι λες; Είναι καλά; Μου είπε Μεγάλη Τετάρτη όχι. Αλλά ίσως να καλύψουμε τις πιθανότητες χθες σήμερα κ αύριο. 

Μια χαρα θα τις καλύψετε Ευακι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, maria_kltha είπε:

Κ καπως ετσι φτανουμε σε αυτο το σημειο να γραφουμε πως αισθανομαστε κ τι εχουμε περασει να μοιραστουμε τον πονο μας ψυχικο κ σωματικο με αγνωστες  γιατι μονο οσες περνανε τα ιδια καταλαβαινουν οι υπολοιποι γνωστοι μας ειναι στην φαση ... ελα μωρε αγχώνεστε ηρεμηστε λιγο, ελα μωρε που πατε κ κανετε εξετασεις ουτε ενα χρονος δεν περασε... ελα μωρε εισαι 37 κ φοβασαι την υπογονιμοτητα τοσες εμειναν εγκυες κ απο μεσα σου απαντας δεν μας χεζεις κ εσυ...

Δεν υπαρχει ποιο σημαντικη μερα απο το Μεγαλο Σαββατο για να κοινωνησεις ομως πρεπει αγαπουλα μου να παρεις μια ευχολα πρωτα μην πας ετσι ειναι

Μίλαγα με την μαμά πριν κάτι μέρες...ε κάτι λέγαμε και με επιασαν κάτι κλάματα...με λυγμούς...δεν μπορούσα να συγκρατήσω τα ματιου..τρεχαν μόνα τους ..άστα...και της λέω όσο και να με αγαπας δεν μπορείς  α καταλάβεις τον καημό που έχω μέσα στην ψυχή μου..Και μου έλεγε η μαμά μου ότι σίγουρα δεν μπορεί να καταλάβει τον καημό μου ,αλλά ούτε εγώ τον δικό της ,που βλέπει το παιδί της έτσι και δεν μπορεί να κάνει τίποτα να το βοήθησει...με συγκίνησε ακόμα παραπάνω...την στεναχωρησα και δεν το ήθελα να με δει ετσι...με την μαμά μου ειμαστε κάτι παραπάνω από μαμά με κόρη...ίσως επειδή με έκανε στα 21 της...έχω έναν άλλο δεσμό...το μόνο που μου είπε είναι ότι έγω ήρθα σε εκεινους μια χρονικη περίοδο που πρόσεχαν και όμως ήρθα...και ο αδερφός μου ήρθε μετά από 8 χρόνια πάλι μια περίοδο που επίσης πρόσεχαν ...ήθελε με αυτό να μου πει ότι τα παιδιά έρχονται όποτε εκείνα θέλουν ανεξάρτητα τι κάνουμε εμείς η πόσο το θέλουμε...αυτά θα έρθουν στο χρόνο τους...

Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου...από τα βαθύ τη ψυχή μου όλες να το ζήσουμε αυτό το θαύμα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή μεγάλη εβδομάδα! Να πράξει η καθεμία όπως αισθάνεται...δεν υπάρχουν πρέπει σε αυτά τα θέματα! Εγώ αισθάνομαι πόνους περιόδου, οπότε μάλλον θα κάνει την εμφάνισή της όπου να ναι... μετά από ποοοολλλές μέρες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva_Lou είπε:

Ναι ναι είχα γύρω στις 3 το πρωί. Δεν περίμενα το πρωί να έχω θετικό τεστ. Πίστευα ότι θα αργήσει κ άλλο. Είπαμε να κάνουμε κ σήμερα κ αύριο. Τι λες; Είναι καλά; Μου είπε Μεγάλη Τετάρτη όχι. Αλλά ίσως να καλύψουμε τις πιθανότητες χθες σήμερα κ αύριο. 

Τέλειες επαφές θα είναι αυτές...δεν νόμιζα να θες άλλες..θα καλύψεις κάθε πιθανότητα...

Just now, Konsta είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή μεγάλη εβδομάδα! Να πράξει η καθεμία όπως αισθάνεται...δεν υπάρχουν πρέπει σε αυτά τα θέματα! Εγώ αισθάνομαι πόνους περιόδου, οπότε μάλλον θα κάνει την εμφάνισή της όπου να ναι... μετά από ποοοολλλές μέρες...

Καλημέρα κορίτσακι μου... εύχομαι να είναι πόνοι χαράς και να μην την δείς....όσο δεν την βλέπουμε ελπίζουμε...όλα τα συμπτώματα είναι πιθανής έγκυμοσυνης και πάλι όλα όχι ...αλλά εμείς ελπίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki_88 είπε:

Ναι κορίτσια έτσι ειναι...εγω θα γέμιζα τύψεις ίσως και γι'αυτο να μην το θέλω και ας ειναι οι γόνιμες μέρες...Αν ο Θεός το θέλει θα μου το δώσει όποτε είναι να γίνει..εξάλλου ενας χρόνος πέρασε, δεν ειναι μόνο αυτός ο μήνας..

@Moomin M.Πέμπτη πρωι, Μ.Σάββατο πρωι και Μ.Σάββατο μετά την ανάσταση είναι οι μέρες κοινωνίας. Παλιά πρέπει να ειχα κοινωνήσει και Μ.Τετάρτη που είχαν κάνει στην ενορία μας αργά τη νύχτα εκκλησιασμό για οσους δουλεύουν..

Κορίτσι μου εγώ σε καταλαβαίνω. Αν δεν ήταν οι γόνιμες σήμερα δεν θα το έκανα ούτε θα το σκεφτόμουν... κ έχεις δίκιο δεν χάθηκα δα κ ο κόσμος για ένα μήνα... εύχομαι γρήγορα το σποράκι να μας το χαρίσει ο Θεούλης!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...