Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μακριά από τους γονείς μας...!!


CoffeeMaker

Recommended Posts

Ανοίξαμε το θέμα αυτό με αφορμή συζητηση στο parents.org.gr https://parents.org.gr/forum/topic/2767-makria-apo-toys-goneis-mas  ευχόμαστε καλή διαμονή! 


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Νένα 27 είπε:

Υπάρχει κάποια από δω που αν ζει μια παρόμοια κατασταση;;και αν ναι πως το διαχειρίζεται όλο αυτο;;

καλησπέρα κορίτσι μου! εγώ πριν 4 χρόνια άφησα γονείς, φίλους, δουλειά, κύκλο κ ήρθα να ζήσω σε μια πόλη μακριά απ ολους λόγω δουλειάς του άντρα μου..δούλευε 12ωρα κγω ήμουν εντελώς μονη..πιεστηκα πάρα πολύ στις αρχές, κ ένιωθα εντελώς μόνη μου. πόσες βόλτες να έκανα πια;;; ωστόσο με το καιρό συνήθισα, έκανα δικό μου κύκλο κ δεν είμαι κολλημενη πάνω στον άντρα μου. ωστόσο θα μου άρεσε να είχα τους δικους μου πιο κοντά κ όχι 7 ώρες ταξίδι! εσυ τι εμπειρία έχεις;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

καλησπέρα κορίτσι μου! εγώ πριν 4 χρόνια άφησα γονείς, φίλους, δουλειά, κύκλο κ ήρθα να ζήσω σε μια πόλη μακριά απ ολους λόγω δουλειάς του άντρα μου..δούλευε 12ωρα κγω ήμουν εντελώς μονη..πιεστηκα πάρα πολύ στις αρχές, κ ένιωθα εντελώς μόνη μου. πόσες βόλτες να έκανα πια;;; ωστόσο με το καιρό συνήθισα, έκανα δικό μου κύκλο κ δεν είμαι κολλημενη πάνω στον άντρα μου. ωστόσο θα μου άρεσε να είχα τους δικους μου πιο κοντά κ όχι 7 ώρες ταξίδι! εσυ τι εμπειρία έχεις;

Καλησπερα και απο μενα!!!Και γω κακώς έτσι...Στα 18 μου έφυγα από Αθήνα,ερωτεύτηκα....ήρθαν σε ένα πολύ απομακρυσμένο χωριό της Κρήτης...μακριά από τον πολιτισμό,με χάλια νοοτροπία και μακρυά από φίλες μου,και τους δικούς μου...έμεινα μόνη εδώ να παλεύω όλους γύρω μου που με βλέπουν σαν μαύρο πρόβατο...βόλτα εδώ που είμαι δεν εχω την πολυτέλεια να βγω (εδώ γύρω εννοω) γιατί θα με κατηγορήσουν πως έχω γκόμενο και διαφορά αλλά...είναι πολλά πολλά χρόνια πισω η νοοτροπία τους...Και είμαι μόνη με τον άντρα μου και τα παιδάκια μου...θα μου πεις τι άλλο θες Ναι αλλά δεν εχω μια φίλη,κάτι Τέλος πάντων.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Νένα 27 είπε:

Καλησπερα και απο μενα!!!Και γω κακώς έτσι...Στα 18 μου έφυγα από Αθήνα,ερωτεύτηκα....ήρθαν σε ένα πολύ απομακρυσμένο χωριό της Κρήτης...μακριά από τον πολιτισμό,με χάλια νοοτροπία και μακρυά από φίλες μου,και τους δικούς μου...έμεινα μόνη εδώ να παλεύω όλους γύρω μου που με βλέπουν σαν μαύρο πρόβατο...βόλτα εδώ που είμαι δεν εχω την πολυτέλεια να βγω (εδώ γύρω εννοω) γιατί θα με κατηγορήσουν πως έχω γκόμενο και διαφορά αλλά...είναι πολλά πολλά χρόνια πισω η νοοτροπία τους...Και είμαι μόνη με τον άντρα μου και τα παιδάκια μου...θα μου πεις τι άλλο θες Ναι αλλά δεν εχω μια φίλη,κάτι Τέλος πάντων.. 

Τα ξέρω πολύ καλά τα χωριά της Κρήτης και τη νοοτροπία τους.. Ήρωας είσαι! Άγαλμα πρέπει να σου κάνει ο άντρας σου που τον ακολουθησες!! Δύσκολη απόφαση πήρες. 

Κ εμείς είμαστε πολύ μακρυά απ τους δικούς μας. Πολλές φορές θα θέλαμε μια έκτακτη βοήθεια με τα παιδιά, θα θέλαμε να είναι εδώ στις γιορτες, στα γενέθλια των παιδιών.. ούτε στις γεννες δεν ήταν δυστυχώς.. Αλλά τι να κάνουμε! Μάθαμε, συνηθίσαμε. Η απόσταση αυτη μας εδεσε περισσοτερο με τον άντρα μου. Αυτο βλεπω.  Ξέρουμε ότι έχουμε μόνο ο ένας τον άλλο και είμαστε πολύ πιο δεμένοι. 

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είστε τυχερές αν ο άντρας σας παίρνει το μέρος σας όταν διαφωνείτε με τα πεθερικά σας. 

Τυχερές οι οικογένειες πιυ έχουν μακριά τους γονείς. Μπορεί να προσφέρουν πολλά, αλλά τα αρνητικά είναι πολύ περισσότερα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konsta15 είπε:

Τα ξέρω πολύ καλά τα χωριά της Κρήτης και τη νοοτροπία τους.. Ήρωας είσαι! Άγαλμα πρέπει να σου κάνει ο άντρας σου που τον ακολουθησες!! Δύσκολη απόφαση πήρες. 

Κ εμείς είμαστε πολύ μακρυά απ τους δικούς μας. Πολλές φορές θα θέλαμε μια έκτακτη βοήθεια με τα παιδιά, θα θέλαμε να είναι εδώ στις γιορτες, στα γενέθλια των παιδιών.. ούτε στις γεννες δεν ήταν δυστυχώς.. Αλλά τι να κάνουμε! Μάθαμε, συνηθίσαμε. Η απόσταση αυτη μας εδεσε περισσοτερο με τον άντρα μου. Αυτο βλεπω.  Ξέρουμε ότι έχουμε μόνο ο ένας τον άλλο και είμαστε πολύ πιο δεμένοι. 

Χαχαχαχαχα ούτε το άγαλμα μου δεν θέλω να μείνει εδώ...ειλικρινά όλοι οι δικοί απορούν με μένα που ήμουν εντελώς έξω καρδιά...να βγαίνω να διασκεδάζω να δουλεύω εδώ τίποτα.. Και εκεί φταίω εγώ δεν το Ρίχνω στον άντρα μου..δεν έβλεπα τα υπόλοιπα μόνο αυτόν, ήταν όλος ο κόσμος μου και ακόμα δηλαδή δεν θα τον άλλαζα και προσπαθεί για εμένα αλλά με τα χρόνια κατάλαβα τι παίζεται...έφυγε ο έρωτας και τα είδα ολα:shock:...Κάθε φορά που θα τύχει να έρθει κάποιος δικός μου από Αθήνα η μάνα μου πχ και έχω λίγο αδυνατίσει αρχίζει δεν είσαι καλά ε; το ξέρω πες μου τι συμβαίνει πάμε να φύγουμε από δω...τα βλέπει όλα και ας μην της τα λέω...Ούτε γω τους βλέπω σε γιορτές και στην γέννα μου μόνο η μάνα μου ήρθε οι αδερφές μου δεν τα κατάφεραν έχουν και αυτές οικογένεια τα ανίψια μου μια φορά τον χρόνο τα βλέπω και αν...πολύ στενάχωρο...Εσύ πως νιωθεις;;;έχεις κάποια φίλη εκει;;

Just now, EleniKel είπε:

Είστε τυχερές αν ο άντρας σας παίρνει το μέρος σας όταν διαφωνείτε με τα πεθερικά σας. 

Τυχερές οι οικογένειες πιυ έχουν μακριά τους γονείς. Μπορεί να προσφέρουν πολλά, αλλά τα αρνητικά είναι πολύ περισσότερα. 

Ναι σε αυτό δεν εχω παράπονο...Έχω το αντίθετο πρόβλημα πολλές φορές φοβάμαι να του μιλήσω για κάτι που έκανε η μάνα του γιατί γίνεται χαμός μετά...Και μετά λέει η πεθερά τι του τα λες...άκου θράσος...εσένα τι σου συμβαινει;;διακρίνω κάποιο παράπονο στον τρόπο σου..

Link to comment
Share on other sites

K μόνο που έχεις τη στήριξη του άντρα σου, τα έχεις όλα.φανταζεσαι να έπαιρνε κ το μέρος της εις βάρους σου;; σίγουρα είναι δύσκολα, αλλά αυτή είναι η οικογένεια σου τώρα. Το εύκολο είναι να τα παρατησουμε. Αλλά, όχι! Θα παλέψουμε να κρατήσουμε το γάμο μας!!! 

Εμένα, αν κ μ αγαπάει πολύ, δεν θα μαλωνε κ με τους δικούς του για μένα. Με ενοχλούν πολλά, αλλά θα τα βρούμε κάπου στη μέση. Δεν θα μιλήσει άσχημα στους δικούς του

Link to comment
Share on other sites

Just now, EleniKel είπε:

K μόνο που έχεις τη στήριξη του άντρα σου, τα έχεις όλα.φανταζεσαι να έπαιρνε κ το μέρος της εις βάρους σου;; σίγουρα είναι δύσκολα, αλλά αυτή είναι η οικογένεια σου τώρα. Το εύκολο είναι να τα παρατησουμε. Αλλά, όχι! Θα παλέψουμε να κρατήσουμε το γάμο μας!!! 

Εμένα, αν κ μ αγαπάει πολύ, δεν θα μαλωνε κ με τους δικούς του για μένα. Με ενοχλούν πολλά, αλλά θα τα βρούμε κάπου στη μέση. Δεν θα μιλήσει άσχημα στους δικούς του

Εννοείτε...ότι δεν θα χαλάσουμε τον γάμο μας για τρίτους...απλά κάποιες στιγμές πιεζομαστε  παρά πολύ...Και μας τα μεγάλα μας προβλήματα 3οι τα δημιουργουσαν...Και ακόμα το παλεύουν.. απλά ξέρω πλέον που να σταματάω και που να αρχίζω υπάρχει ένα όριο.. τα περνώ μέσα μου δεν τα μοιράζομαι αφού ξέρω πως θα τον πειράξουν...άκουσε με...Καλό είναι να μπορείς να τα βρίσκεις στην μέση ακούγεται πιο βολικό από το να τα παίρνει στο κρανίο Μόλις δει ότι δεν είσαι καλά και ξεστομίσει ότι αυτοί ευθύνονται που δεν είσαι καλά...με στηρίζει δεν μπορώ να πω απλά θα ήμουν λίγο πιο καλά αν μπορούσα να τα μοιράζομαι μαζί του και να ξέρω πως δεν θα αντιδράσει άσχημα έρχομαι μετά σε δύσκολη θέση γιατί πάει και τους φωνάζει η κάνει πολύ καιρό να τους μιλήσει και βγαίνω η κακία νύφη εγώ που του τα είπα...Ενώ αν με άκουγε και μου έλεγε όχι σε όλα αλλά στα πιο απλά μην ασχολείσαι μην χαλιέσαι,κάτι Τέλος πάντων και δεν χαλιοταν και εκείνος θα τα έβγαζα και γω από μέσα μου και ίσως να τα έπαιρνα και πιο χαλαρά.. θα μου κάνει κάτι η ξαδέρφη του Μόλις το μάθει ακυρω η ξαδέρφη,θα μου κάνει κάτι η απέναντι πχ Μόλις το αντιληφθεί άκυρη και αυτή εμα δεν είναι έτσι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EleniKel είπε:

Ολεεεεε!!! Εσύ πήρες γνήσιο κρητικό!!! Όχι ιμιτασιον!!!!! Χάχα! 

Χαχαχαχαχαχαχαχα ακριβώς....Είδες η άτιμη τι έπαθα....ώρεεεεε μάνα μου !!!άντε να με νιώσεις λίγο...κάθομαι λοιπόν και τα λέω στον τοίχο...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Νένα 27 είπε:

Καλησπερα και απο μενα!!!Και γω κακώς έτσι...Στα 18 μου έφυγα από Αθήνα,ερωτεύτηκα....ήρθαν σε ένα πολύ απομακρυσμένο χωριό της Κρήτης..μακριά από τον πολιτισμό,με χάλια νοοτροπία και μακρυά από φίλες μου,και τους δικούς μου...έμεινα μόνη εδώ να παλεύω όλους γύρω μου που με βλέπουν σαν μαύρο πρόβατο...βόλτα εδώ που είμαι δεν εχω την πολυτέλεια να βγω (εδώ γύρω εννοω) γιατί θα με κατηγορήσουν πως έχω γκόμενο και διαφορά αλλά...είναι πολλά πολλά χρόνια πισω η νοοτροπία τους...Και είμαι μόνη με τον άντρα μου και τα παιδάκια μου...θα μου πεις τι άλλο θες Ναι αλλά δεν εχω μια φίλη,κάτι Τέλος πάντων.. 

ααα καταπληκτικά..τα ξέρω κιεγω αυτά τα χωριά της Κρήτης..( εχω κιεγω αντρα κρητικό) βασικά οι κλειστες κ κοινωνίες είναι παντού ιδιες..Δεν υπάρχει δυνατότητα να μετακινήσετε Χανιά/ Ρέθυμνο/ Ηράκλειο; να ξεφύγεις λίγο απ όλο αυτό..εγώ ευτυχώς μετακόμισα Αθήνα, οπότε πάντα είχα κάτι να δω και να κάνω..μόνη μου μεν, αλλά με πολλά να δω από την άλλη.. σίγουρα όμως θέλεις μια φίλη, να πιεις έναν καφέ, πέρα από τα παιδάκια μας κ τον άντρα μας,  θέλουμε κ μια παρέα βρε αδερφέ..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω πως είναι τα πράγματα στην Κρήτη όμως μήπως τα βλέπεις λίγο ''μαύρα'' όλα? Δεν ξέρω απλά αυτά  μου ακούγονται λίγο υπερβολικά, προς Θεού δεν αμφισβητώ αυτά που λες απλά λέω μήπως μέσα στην απογοήτευση σου έχεις λίγο διαστρεβλώσει την εικόνα της κοινωνίας που ζεις.

Όπως και αν έχει όμως πρέπει να κάνεις κάτι, όπως σου είπα και σε προηγούμενο ποστ δεν ξέρω αν και πόσο μπορεί να αλλάξει ο άντρας σου, ακόμα και αν φύγετε απο εκεί δεν θα έχει πρόβλημα να δουλεύεις?? πως θα πηγαίνεις βόλτες αν έχει μεγαλώσει με την νοοτροπία ''η γυναίκα μένει στο σπίτι'' ?πως θα έχεις χόμπυ...?? Επιμένω πως πρέπει να κάνεις μία συζήτηση πρώτα με τον άντρα σου και μετά να κοιτάξεις τα υπόλοιπα. Τώρα όταν πηγαίνετε αθήνα βλέπεις να περνάει καλά γιατί πάει για λίγο, είσαι σίγουρη πως θα είναι το ίδιο χαρούμενος αν αυτό γίνει μόνιμο? Να είσαι προετοιμασμένη πως σε περίπτωση αυτής της μεγάλης αλλαγής πάλι θα παρουσιαστούν θέματα. Επίσης γράφεις πολυ συχνά ''η επιλογή ήταν δική μου, δεν ρίχνω αλλού την ευθύνη'', πιστεύω πως πάνω από 25 δεν είσαι, ακόμα και αν έχεις πάρει μία λάθος απόφαση ποιος σου είπε πως θα πρέπει να τιμωρηθείς εφ όρου ζωής? Γιατί να καταδικαστείς να ζεις μία ζωή δυστυχισμένη επειδή στα 18 σου επέλεξες να πας να ζήσεις εκεί χωρίς να αναλύσεις με τι συνεπάγεται αυτό? Ανθρωποι είμαστε και κάνουμε μερικές φορές λάθος επιλογές (δεν αναφέρομαι καθόλου στον γάμο σου, μιλάω για την επιλογή σου να πας να ζήσεις εκεί) αυτό δεν σημαίνει πως δεν προσπαθούμε να φτιάξουμε την ζωή μας και να αλλάξουμε τα πράγματα έτσι ώστε να είμαστε πιο ευτυχισμένοι.

  • Μου αρέσει 3

 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ας μπω κ εγώ στη συζήτηση..κ εγώ ναι μεν είμαι απο επαρχια κ στη συνέχεια έζησα για λίγο Αθήνα κ εννοείται πως εκανα κ εκεί τις παρέες μ..τωρα λόγω δουλειάς μετακομισαμε σε αλλη πολη, αλλά εδώ δεν έχω κ εγώ κανέναν η μάνα μ δενε είναι κ πολύ μακρια 2 ώρες απόσταση αλλά κ παλι να ηταν εδώ φιλη δεν είναι..κ εγώ είμαι 1,5 χρονο εδώ κ παρέες ακόμα δεν έχω κανει κ οσες βόλτες κ να πας, ποσες πια μόνος σου;!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

ααα καταπληκτικά..τα ξέρω κιεγω αυτά τα χωριά της Κρήτης..( εχω κιεγω αντρα κρητικό) βασικά οι κλειστες κ κοινωνίες είναι παντού ιδιες..Δεν υπάρχει δυνατότητα να μετακινήσετε Χανιά/ Ρέθυμνο/ Ηράκλειο; να ξεφύγεις λίγο απ όλο αυτό..εγώ ευτυχώς μετακόμισα Αθήνα, οπότε πάντα είχα κάτι να δω και να κάνω..μόνη μου μεν, αλλά με πολλά να δω από την άλλη.. σίγουρα όμως θέλεις μια φίλη, να πιεις έναν καφέ, πέρα από τα παιδάκια μας κ τον άντρα μας,  θέλουμε κ μια παρέα βρε αδερφέ..

Όχι καμία.... δεν μπορεί ο άντρας μου να πάμε τόσο μακρυα..έχει τις δουλειές τους εδώ είναι αγρότης...να για να φύγουμε από δω που ελπίζω να γίνει κάποια στιγμή δεν θα πάμε παρά πολύ μακρυά άντε να πάμε μισή ώρα δρόμο που είναι λίγο πιο πολιτισμένα χωριά εκεί...ακριβώς έχουμε ανάγκη από μια παρέα...Αυτό με στενάχωρει περισσότερο...θα ήμουν διαφορετικά αν είχα μια φίλη εδώ...

1 ώρα πρίν, kotsifikos είπε:

Δεν γνωρίζω πως είναι τα πράγματα στην Κρήτη όμως μήπως τα βλέπεις λίγο ''μαύρα'' όλα? Δεν ξέρω απλά αυτά  μου ακούγονται λίγο υπερβολικά, προς Θεού δεν αμφισβητώ αυτά που λες απλά λέω μήπως μέσα στην απογοήτευση σου έχεις λίγο διαστρεβλώσει την εικόνα της κοινωνίας που ζεις.

Όπως και αν έχει όμως πρέπει να κάνεις κάτι, όπως σου είπα και σε προηγούμενο ποστ δεν ξέρω αν και πόσο μπορεί να αλλάξει ο άντρας σου, ακόμα και αν φύγετε απο εκεί δεν θα έχει πρόβλημα να δουλεύεις?? πως θα πηγαίνεις βόλτες αν έχει μεγαλώσει με την νοοτροπία ''η γυναίκα μένει στο σπίτι'' ?πως θα έχεις χόμπυ...?? Επιμένω πως πρέπει να κάνεις μία συζήτηση πρώτα με τον άντρα σου και μετά να κοιτάξεις τα υπόλοιπα. Τώρα όταν πηγαίνετε αθήνα βλέπεις να περνάει καλά γιατί πάει για λίγο, είσαι σίγουρη πως θα είναι το ίδιο χαρούμενος αν αυτό γίνει μόνιμο? Να είσαι προετοιμασμένη πως σε περίπτωση αυτής της μεγάλης αλλαγής πάλι θα παρουσιαστούν θέματα. Επίσης γράφεις πολυ συχνά ''η επιλογή ήταν δική μου, δεν ρίχνω αλλού την ευθύνη'', πιστεύω πως πάνω από 25 δεν είσαι, ακόμα και αν έχεις πάρει μία λάθος απόφαση ποιος σου είπε πως θα πρέπει να τιμωρηθείς εφ όρου ζωής? Γιατί να καταδικαστείς να ζεις μία ζωή δυστυχισμένη επειδή στα 18 σου επέλεξες να πας να ζήσεις εκεί χωρίς να αναλύσεις με τι συνεπάγεται αυτό? Ανθρωποι είμαστε και κάνουμε μερικές φορές λάθος επιλογές (δεν αναφέρομαι καθόλου στον γάμο σου, μιλάω για την επιλογή σου να πας να ζήσεις εκεί) αυτό δεν σημαίνει πως δεν προσπαθούμε να φτιάξουμε την ζωή μας και να αλλάξουμε τα πράγματα έτσι ώστε να είμαστε πιο ευτυχισμένοι.

Όχι δεν είναι υπερβολική,πίστεψε με   .....Και είναι και παρά πολλά ακόμα που απλά δεν μπορώ να πω που έχουν συμβεί εδώ...Γιατί δεν λέγονται ...είναι πολύ διαφορετικά μαθημένοι...Και το σέβομαι αυτό αλλά να σέβονται και αυτοί εμένα..  κοίταξε,όπου και να πάμε εννοώ εντος Κρήτης γιατί ούτος ή άλλος εκτός δεν παίζει να φύγουμε δεν υπάρχει πιθανότητα να με αφήσει να δουλέψω...Αυτό μου το είχε πει από την αρχή και το είχα δεχτεί γιατί μόλις είχα τελειώσει το Λύκειο και δεν είχα μπει στην ανεξαρτησία της δουλειάς,δεν το είχα μάθει ακόμα...είχα δουλέψει 2 φορές αλλά σε παιδότοπους για το χαρτζιλίκι μου κάθε Σαββατοκύριακο και μετά 1 φορά σε fastfood για λίγο καιρό...Δεν είχα ακόμα μπει σε αυτή την διαδικασία όποτε δεν το αρνήθηκα δεν το σκέφτηκα καν...οπότε αυτό πλέον δεν αλλάζει...Από κει και πέρα το χόμπυ μου είναι τα βιβλία να διαβάζω πολύ μου αρέσει και το περπάτημα,σε βουνό σε θάλασσα όπου μπορώ είναι η ψυχοθεραπεία μου αλλά εδώ ούτε αυτό δεν εχω...ενω αν πηγαίναμε εκεί που προσπαθούμε να πάμε μπορώ τουλάχιστον να περπατάω όσο θέλω γιατί είναι λίγο πιο πολιτισμένοι άνθρωποι εκεί και επίσης έχω κορίτσια που όταν κατέβαινα να βλέπω τον μπαμπά μου έπαιζα μαζί τους τις διακοπές μου τις περνάγαμε μαζί...Ο άντρας μου τώρα Αθήνα Όχι δεν θα μπορούσε να ζήσει αλλά έχω παρατηρήσει και το έχει δεχτεί και ο ίδιος ότι έξω από το χωριό του νιώθει πιο ελεύθερος...εδώ που μένω είναι παραλιακά σκέψου το καλοκαίρι δεν κάνουμε μπάνιο εδώ που είναι δίπλα η θάλασσα γιατί κατεβαίνουν οι χωριανοί και σχολιάζουν και δεν θέλει...έχει παραξενιές δεν το αμφισβητώ σε καμία περίπτωση αλλά νιώθω ασφάλεια δίπλα του...ειμαι 26...Και Είμαι παιδί χωρισμένων γονιών και έχω περάσει παρά παρά πολύ άσχημα πράγματα στα παιδικά μου χρόνια...μεγάλωσα με την μάνα μου και τις αδερφές μου ο πατέρας μου Κρήτη ότι μπορούσε έκανε η μάνα μου για εμάς αξία μάνα αλλά αδυναμία είχα στον πατέρα μου και δεν υπήρχε δίπλα μου έλειπε πάντα κάτι και αυτό με κάποιον τρόπο το συμπληρώνει ο άντρας μου...ακουμπάει την ψυχή μου που ήταν χρονιαααα κλειδωμένη...Αυτό μου δίνει δύναμη και συνεχίζω...ξέρω πως κατηγορώ τον εαυτό μου μου το έλεγες και η ψυχολόγος που πήγαινα κάποιο διάστημα από παιδί το κάνω αυτό..έκανα λάθος που ήρθα εδώ και το πληρώνω τα παιδιά μου δεν φταίνε όμως έχουν έναν άψογο πατέρα όμως χάλια κοινωνία δεν έχουν τίποτα καλό να μάθουν από εδώ και γι αυτά και μόνο θα παλέψω να φύγουμε από δω στο άμεσο μέλλον.. 

πρίν από 58 λεπτά , Evangeliaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ας μπω κ εγώ στη συζήτηση..κ εγώ ναι μεν είμαι απο επαρχια κ στη συνέχεια έζησα για λίγο Αθήνα κ εννοείται πως εκανα κ εκεί τις παρέες μ..τωρα λόγω δουλειάς μετακομισαμε σε αλλη πολη, αλλά εδώ δεν έχω κ εγώ κανέναν η μάνα μ δενε είναι κ πολύ μακρια 2 ώρες απόσταση αλλά κ παλι να ηταν εδώ φιλη δεν είναι..κ εγώ είμαι 1,5 χρονο εδώ κ παρέες ακόμα δεν έχω κανει κ οσες βόλτες κ να πας, ποσες πια μόνος σου;!

Καλως την!!!!Έχεις τα δίκια σου και συ...Πόσο πια μονος;;;Ερώτηση κρίσεως...δουλεύεις εσύ εκεί που εισαι;;;παιδάκι εχεις;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...