Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

2 hours ago, Αννούλαααα said:

Εμείς περνούμε γνώμες κ ιδεες τι θα κάνουμε στο δεύτερο...!!!! Μια χαρά θα είμαστε προετοιμασμενες.... κορίτσια μου πως πάτε με τις ετοιμασίες εσεις;;;; που βρίσκεστε...σε ποια φαση ειστε;;

Εγώ έχω πάρει ρουχλάκια αρκετά για τον πρώτο χρόνο...ίσως και για τον 2ο και 3ο ..μπορεί και 4ο... :D οχι εντάξει το τέντωσα αλλά ναι γενικά απο ρουχαλάκια είμαι καλά. Πήρα και νυχτικακια με κουμπάκια για θηλασμό για εμένα μιας και στο μαιευτήριο έμαθα πως σκάς. Εχουμε πάρει καρότσι και καθισματάκι αυτοκινήτου. Κουβερτακια, μπουρνουζάκι, σκουφάκια, γαντάκια, υφασματακια μουσλιν και μάρσιπο. Και γενικά όπου πηγαίνω δεν αγοράζω πια τίποτα για εμένα χαχαχα

Κούνια θέλουμε ακόμα αλλά αυτο όταν έρθουμε με το καλό.

Βασικά οταν είναι το πρώτο μωράκι, σου λείπουν τα πάντα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Εγώ έχω πάρει ρουχλάκια αρκετά για τον πρώτο χρόνο...ίσως και για τον 2ο και 3ο ..μπορεί και 4ο... :D οχι εντάξει το τέντωσα αλλά ναι γενικά απο ρουχαλάκια είμαι καλά. Πήρα και νυχτικακια με κουμπάκια για θηλασμό για εμένα μιας και στο μαιευτήριο έμαθα πως σκάς. Εχουμε πάρει καρότσι και καθισματάκι αυτοκινήτου. Κουβερτακια, μπουρνουζάκι, σκουφάκια, γαντάκια, υφασματακια μουσλιν και μάρσιπο. Και γενικά όπου πηγαίνω δεν αγοράζω πια τίποτα για εμένα χαχαχα

Κούνια θέλουμε ακόμα αλλά αυτο όταν έρθουμε με το καλό.

Βασικά οταν είναι το πρώτο μωράκι, σου λείπουν τα πάντα....

Καλημέρα...Ναι η αληθεια ειναι...Πώς εμείς με τα πρώτα τα έχουμε όλα ανάγκη...Εμείς έχουμε πάρει κουνια.καροτσι.τα καλλυντικά του κ για εμένα ότι θα χρειαστώ.τα απορρυπαντικά του.μπανακι...πάνες για δυο μισή μήνες σχεδόν με τρεις κ μωρομάντηλα...ρηλαξ...κάθισμα αυτοκινήτου  το πρώτο που θα είναι μικρό το έχει το καρότσι,οπότε θα κοιτάξουμε λίγο αργότερα για άλλο... τα λευκά του είδη...λίγα ρούχα θέλουμε συμπλήρωμα...Εγώ έχω πάρει μέχρι 6 μηνών...να δούμε κ τι ανάπτυξη θα έχει...Γιατί ήδη είναι πιο μεγάλο κ φοβαμαι στα νούμερα...βάση εποχής πάντα.... Κ μου έδωσαν.. θήλαστρο.. ζυγαριά...λίκνο...αποστείρωτη κ θερμαντηρα για το γάλα... Τώρα μας λείπουν τα ψιλα...μπιμπερό...πιπιλες...Κανένα παιχνιδάκι...Όχι τίποτα να φανεί  ότι έχουμε μωρό...χαχαχαχα...αααα πήρα κ το χαλί του, διακοσμητικά για το δωμάτιο στον τοίχο να βάλουμε κ κουρτίνες... πιστεύω είμαστε καλά.. Τέλος του μηνα μας έρχονται τα έπιπλα με το καρότσι κ Ανυπομονώ...Σαν να μην περνάνε οι μέρες ρε γαμωτο μου...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

Από που ψωνίσατε ρουχαλάκια? Πήγαμε mothercare πριν καποιες μέρες και πήρα 2-3 πραγματάκια αλλά δεν είχε ποικιλία για βρεφη..

Αντιθέτως για τη κόρη μου μου είναι 2 είχε παρα πολλά πράγματα.

Που μου προτείνετε να πάω για βρεφικά; Μήπως είναι νωρίς για χειμωνιάτικα?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Σίγουρα! Εξαρτάται από τις εναλλακτικές που εχεις..κι εγώ μαξ αρχές Δεκέμβρη γεννάω, πιο πιθανό τέλος Νοέμβρη. Στην καλύτερη το μωρό θα προλάβει 1, το πολύ 2 εμβόλια μέχρι να πάει ο μεγάλος σχολείο. Μετά θα γυρίσω στη δουλειά κ το παιδί σχολείο..

Έστω κι αυτά τα 1 2 εμβόλια είναι σημαντικά... Αν είναι, ρώτα και τον/την παιδίατρο αν μπορείς να κάνετε τα 2 πρώτα ταυτόχρονα. Μερικοί παιδίατροι έχω ακούσει ότι τα πρώτα (που πανε εναλλάξ) τα κανουν ταυτόχρονα, αλλά αντί να πηγαίνεις κάθε μήνα, πας κάθε 2 μήνες. 

Αλλά και πάλι, σίγουρα θα βρείτε την καλύτερη λύση με τον/την παιδίατρο, μην αγχώνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!! Κι εγω εχω καποια πραγματα απο την κορη μου οπως καροτσι 3 σε 1,μπανακι,αποστηρωτη και καποια ετσι χοντρικα...το ρηλαξ μας χαλασε οποτε θα παρουμε αλλο λογικα!! Απο ρουχαλακια κι εμεις ετσι καποια για συμπληρωμα γιατι ειχα γεννησει την κορη μου Νοεμβρη και τωρα γενναω Δεκεμβρη οποτε ταιριαζουν εποχιακα!! @moustokoulouro εγω θα σου προτεινα να πας orchestra η hm για ρουχαλακια που εχουν καλες τιμες γιατι δεν συμφερει να δινεις μια περιουσια για φορμακια και φανελακια που μπορει να γαριασουν και να τα πεταξεις...ασε που στα μωρα μωρα καθε τοσο πρεπει να ψωνιζεις γιατι αλλαζει συνεχεια το νουμερο τους...εγω παντως στην κορη μου πεταξα αρκετα ρουχα εννοω μπλουζακια η φορμακια και φανελακια που λερωθηκαν με κακα η μετεπειτα με φρουτα και δεν εφυγαν ποτε οι λεκεδες...τωρα που ειναι σχεδον 2 της ψωνιζω απο ζαρα και απο orchestra καμια φορα κι ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!! Εγω τωρα θελω να παρω τα καλλυντικα που θα χρειαστουμε εγω και το μωρο για το μαιευτηριο...σουτιεν θηλασμου κτλ εχω...να της παρω κανενα ρουχαλακι οπως ειπα και σκεφτομαι να της παρω και μια φωλιτσα!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Εμείς περνούμε γνώμες κ ιδεες τι θα κάνουμε στο δεύτερο...!!!! Μια χαρά θα είμαστε προετοιμασμενες.... κορίτσια μου πως πάτε με τις ετοιμασίες εσεις;;;; που βρίσκεστε...σε ποια φαση ειστε;;

Εγώ χθες έβγαλα τα χειμωνιάτικα του γιου μου να δω τι τού κάνει και τι όχι. Ο, τι δεν τού κάνει το έβαλα σηην άκρη για το δεύτερο. Ωστόσο, τα βρεφικά του, θα τα βγάλω στον 8ο-9ο για να τα φρεσκάρω ίσα ίσα. Θέλω να πάω και στο πατρικό μου να πάρω κάτι βρεφικά που είχα, αλλά το σκέφτομαι και απελπιζομαι. Άντε κάτσε να τα ψάξεις να τα βρεις.... Αυτό εννοείται ότι θα γίνει τώρα αυτόν τον καιρό, δε θα περιμένω τελευταία στιγμή όπως με τα άλλα ρούχα. 

Όσον αφορά τις αγορές που πρέπει να κάνω, προς το παρόν τις τραιναρω

16 ώρες πρίν, moustokoulouro είπε:

Εγώ δεν έχω ετοιμάσει τπτ

Εχω πράγματα απ τη μεγάλη εκτός από ρούχα γιατί ήταν καλοκαιρινή η μεγάλη μου 

 

φανταστειτε υπάρχει το ενδεχόμενο μετακόμισης μέσα σε όλα.. χαχα

Σίδερο στη μέση σας!!! 

12 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Εγώ έχω πάρει ρουχλάκια αρκετά για τον πρώτο χρόνο...ίσως και για τον 2ο και 3ο ..μπορεί και 4ο... :D οχι εντάξει το τέντωσα αλλά ναι γενικά απο ρουχαλάκια είμαι καλά. Πήρα και νυχτικακια με κουμπάκια για θηλασμό για εμένα μιας και στο μαιευτήριο έμαθα πως σκάς. Εχουμε πάρει καρότσι και καθισματάκι αυτοκινήτου. Κουβερτακια, μπουρνουζάκι, σκουφάκια, γαντάκια, υφασματακια μουσλιν και μάρσιπο. Και γενικά όπου πηγαίνω δεν αγοράζω πια τίποτα για εμένα χαχαχα

Κούνια θέλουμε ακόμα αλλά αυτο όταν έρθουμε με το καλό.

Βασικά οταν είναι το πρώτο μωράκι, σου λείπουν τα πάντα....

Έχει κανονικά θέρμανση μέσα στο νοσοκομείο, μη φοβάσαι. Εγώ θα πάρω μαζι μου νυχτικο ραντακι με ρόμπα.

1 ώρα πρίν, moustokoulouro είπε:

καλημέρα κορίτσια!

Από που ψωνίσατε ρουχαλάκια? Πήγαμε mothercare πριν καποιες μέρες και πήρα 2-3 πραγματάκια αλλά δεν είχε ποικιλία για βρεφη..

Αντιθέτως για τη κόρη μου μου είναι 2 είχε παρα πολλά πράγματα.

Που μου προτείνετε να πάω για βρεφικά; Μήπως είναι νωρίς για χειμωνιάτικα?

Μπορείς να πας ορκεστρα, τζάμπο, h&m. Εκεί έχει αρκετά καλά και οικονομικά 

Just now, Myrtoulita είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Κι εγω εχω καποια πραγματα απο την κορη μου οπως καροτσι 3 σε 1,μπανακι,αποστηρωτη και καποια ετσι χοντρικα...το ρηλαξ μας χαλασε οποτε θα παρουμε αλλο λογικα!! Απο ρουχαλακια κι εμεις ετσι καποια για συμπληρωμα γιατι ειχα γεννησει την κορη μου Νοεμβρη και τωρα γενναω Δεκεμβρη οποτε ταιριαζουν εποχιακα!! @moustokoulouro εγω θα σου προτεινα να πας orchestra η hm για ρουχαλακια που εχουν καλες τιμες γιατι δεν συμφερει να δινεις μια περιουσια για φορμακια και φανελακια που μπορει να γαριασουν και να τα πεταξεις...ασε που στα μωρα μωρα καθε τοσο πρεπει να ψωνιζεις γιατι αλλαζει συνεχεια το νουμερο τους...εγω παντως στην κορη μου πεταξα αρκετα ρουχα εννοω μπλουζακια η φορμακια και φανελακια που λερωθηκαν με κακα η μετεπειτα με φρουτα και δεν εφυγαν ποτε οι λεκεδες...τωρα που ειναι σχεδον 2 της ψωνιζω απο ζαρα και απο orchestra καμια φορα κι ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!! Εγω τωρα θελω να παρω τα καλλυντικα που θα χρειαστουμε εγω και το μωρο για το μαιευτηριο...σουτιεν θηλασμου κτλ εχω...να της παρω κανενα ρουχαλακι οπως ειπα και σκεφτομαι να της παρω και μια φωλιτσα!!

Τι εννοείς φωλιτσα; άσε κι εγώ στις αρχές είχα πετάξει μερικά επειδή είχαν βγει τα κακάκια μέχρι την πλάτη και λέω πού να τα πλένω τώρα αυτά.. Και τα πέταξα. Εντάξει από τζάμπο τα είχα πάρει. Όμως ρε παιδί μου, αυτό σκεφτόμουν κι εγώ, δεν προλαβαίνουν να τα βάλουν και πάρα πολύ και πάνε "χαμένα".... 2 σεζόν μόνο τα έβαλε ο γιος μου. Ήθελα να τα δωσω σε ίδρυμα να σού πω την αλήθεια, αλλά μού είπε μια ξαδέρφη μου να τα κρατήσω για εκείνη όταν κάνει παιδί. Δεν ήθελα να τα κρατήσω για εμένα γιατί δεν ήξερα αν ποτέ θα κάνω 2ο και μού καθόταν κρίμα. 

Η πεθερά μου έχει κρατήσει όλα του άντρα μου και δεν έκανε ποτέ 2ο. Συνέχεια μού δίνει να τα βάλω στον γιο μου, αλλά δε μού αρεσουν καθόλου σα ρούχα και ντρέπομαι να τής το πω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Έστω κι αυτά τα 1 2 εμβόλια είναι σημαντικά... Αν είναι, ρώτα και τον/την παιδίατρο αν μπορείς να κάνετε τα 2 πρώτα ταυτόχρονα. Μερικοί παιδίατροι έχω ακούσει ότι τα πρώτα (που πανε εναλλάξ) τα κανουν ταυτόχρονα, αλλά αντί να πηγαίνεις κάθε μήνα, πας κάθε 2 μήνες. 

Αλλά και πάλι, σίγουρα θα βρείτε την καλύτερη λύση με τον/την παιδίατρο, μην αγχώνεσαι

Την ερχόμενη Τρίτη έχω ραντεβού στην παιδίατρο και όλο αυτό έχω στο μυαλό μου..

Ελπίζω να βρούμε την καλύτερη δυνατή λύση!!

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Εγώ χθες έβγαλα τα χειμωνιάτικα του γιου μου να δω τι τού κάνει και τι όχι. Ο, τι δεν τού κάνει το έβαλα σηην άκρη για το δεύτερο. Ωστόσο, τα βρεφικά του, θα τα βγάλω στον 8ο-9ο για να τα φρεσκάρω ίσα ίσα. Θέλω να πάω και στο πατρικό μου να πάρω κάτι βρεφικά που είχα, αλλά το σκέφτομαι και απελπιζομαι. Άντε κάτσε να τα ψάξεις να τα βρεις.... Αυτό εννοείται ότι θα γίνει τώρα αυτόν τον καιρό, δε θα περιμένω τελευταία στιγμή όπως με τα άλλα ρούχα. 

Όσον αφορά τις αγορές που πρέπει να κάνω, προς το παρόν τις τραιναρω

Σίδερο στη μέση σας!!! 

Έχει κανονικά θέρμανση μέσα στο νοσοκομείο, μη φοβάσαι. Εγώ θα πάρω μαζι μου νυχτικο ραντακι με ρόμπα.

Μπορείς να πας ορκεστρα, τζάμπο, h&m. Εκεί έχει αρκετά καλά και οικονομικά 

Τι εννοείς φωλιτσα; άσε κι εγώ στις αρχές είχα πετάξει μερικά επειδή είχαν βγει τα κακάκια μέχρι την πλάτη και λέω πού να τα πλένω τώρα αυτά.. Και τα πέταξα. Εντάξει από τζάμπο τα είχα πάρει. Όμως ρε παιδί μου, αυτό σκεφτόμουν κι εγώ, δεν προλαβαίνουν να τα βάλουν και πάρα πολύ και πάνε "χαμένα".... 2 σεζόν μόνο τα έβαλε ο γιος μου. Ήθελα να τα δωσω σε ίδρυμα να σού πω την αλήθεια, αλλά μού είπε μια ξαδέρφη μου να τα κρατήσω για εκείνη όταν κάνει παιδί. Δεν ήθελα να τα κρατήσω για εμένα γιατί δεν ήξερα αν ποτέ θα κάνω 2ο και μού καθόταν κρίμα. 

Η πεθερά μου έχει κρατήσει όλα του άντρα μου και δεν έκανε ποτέ 2ο. Συνέχεια μού δίνει να τα βάλω στον γιο μου, αλλά δε μού αρεσουν καθόλου σα ρούχα και ντρέπομαι να τής το πω... 

Πες της ότι είναι εκτός μόδας πια..τι να κάνεις; Δύσκολο κι αυτό!

Εγώ πριν λίγες μέρες κατεβασα τα βρεφικά του γιου μου, να βρω τι μπορεί να ταιριάζει σε κορίτσι και τώρα περιμένω να μου φέρει η αδερφή μου που γέννησε κοριτσάκι πέρισυ τον Οκτώβρη. Απο εποχές πάμε καλά! Μετά θα δω τι χρειάζομαι απο ρούχα. Τα υπόλοιπα τα έχω εκτός απο μπιμπερό, καμιά πιπίλα, pampers, και καλλυντικά. Αποστηρωτή, πάνες αγκαλιάς, σελτεδάκια, κουβέρτες, σεντόνια, καρότσι 3 σε 1, κούνια, ριλαξ, παιχνίδια είναι όλα έτοιμα για ξεπακετάρισμα και φρεσκάρισμα. Εχω σουτιεν θυλασμού και πιτζάμες (δεν μου αρέσουν καθόλου τα νυχτικά). Αυτά νομίζω!

Τα βρεφάκια μεγαλώνουν τόσο γρήγορα που ζήτημα να φορέσουν τα φορμάκια τους 5 φορες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

:) κι εγώ ακόμη τίποτα δεν πήρα. Θα κάνω πολλά ρουχαλάκια κλπ από την αδερφή μου τα κράτησε. Ο, τι άλλο χρειαστώ τα παίρνω σε κανέναν μήνα. Εγώ περιμένω δίδυμα για Δεκέμβριο αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα είναι πρόωρα. Άσχετα να σας ρωτήσω σχετικά με τον πρόωρο τοκετό βρε κορίτσια, υπάρχει κάποια κοπέλα με δίδυμα που εχει πολλές συαπασεις  Braxton hicks απο νωρίς; δηλαδή 2ο τρίμηνο; Εγώ από τις 22 βδομάδες και μπαίνω τώρα στην 26η και σύντομα θα ελεγχθεί ο τράχηλος πάλι. Στην Β επιπέδου πριν 2 βδομάδες ήταν 30mm. Φοβάμαι λίγο γιατί και ήρεμη στο κρεβάτι να είμαι, κάθε τρεις και λίγο εχω συσπάσεις. Η μαία μού είπε να πάρω trofocard. Άντε να δούμε! Ήδη έπαιρνα αρκετό μαγνήσιο πριν και πάλι είχα συσπάσεις. Ευχαριστώ και καλή δύναμη σε όλες τις κοπέλες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, martjem είπε:

:) κι εγώ ακόμη τίποτα δεν πήρα. Θα κάνω πολλά ρουχαλάκια κλπ από την αδερφή μου τα κράτησε. Ο, τι άλλο χρειαστώ τα παίρνω σε κανέναν μήνα. Εγώ περιμένω δίδυμα για Δεκέμβριο αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα είναι πρόωρα. Άσχετα να σας ρωτήσω σχετικά με τον πρόωρο τοκετό βρε κορίτσια, υπάρχει κάποια κοπέλα με δίδυμα που εχει πολλές συαπασεις  Braxton hicks απο νωρίς; δηλαδή 2ο τρίμηνο; Εγώ από τις 22 βδομάδες και μπαίνω τώρα στην 26η και σύντομα θα ελεγχθεί ο τράχηλος πάλι. Στην Β επιπέδου πριν 2 βδομάδες ήταν 30mm. Φοβάμαι λίγο γιατί και ήρεμη στο κρεβάτι να είμαι, κάθε τρεις και λίγο εχω συσπάσεις. Η μαία μού είπε να πάρω trofocard. Άντε να δούμε! Ήδη έπαιρνα αρκετό μαγνήσιο πριν και πάλι είχα συσπάσεις. Ευχαριστώ και καλή δύναμη σε όλες τις κοπέλες!

Σου εύχομαι όλα να σου πάνε καλά! Θέλει πολύ ξεκούραση και ηρεμία!

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με ένα μωρό διαγνώστηκα με ανεπαρκεια τραχήλου 2.4 και συσπάσεις στην 21η εβδομάδα. Έπαιρνα πολύ μαγνήσιο και utrogestan και κολπική κρέμα προγεστερόνη και με πολύ ξεκούραση έφτασα στην 29η εβδομάδα που ο τράχηλος έγινε 2.0 και το μωρό είχε πάρει θέση για να γεννηθεί. Μπήκα νοσοκομείο για μια εβδομάδα με ενδοφλέβια αγωγή. Μετά σπίτι, τελείως ξάπλα και φάρμακα όπως και πριν.Μόνο μπάνιο και τουαλέτα. 10 μέρες πριν μπω στο μήνα μου μπήκα πάλι νοσοκομείο με διαστολή 2. Πάλι ενδοφλέβια αγωγή και τη μέρα που μπήκα στο μήνα μου μου κόψανε τα φάρμακα. Μετά απο 2 ώρες σπάσανε τα νερά μου. Το μωρό μου δεν θεωρήθηκε ποτέ πρόωρο γιατί ήταν 36 εβδομάδων. Εξετάστηκε βέβαια μολις γεννήθηκε απο τη μονάδα νεογνών, αλλά τον πήρα πίσω αμέσως.

Ο δικός σου τράχηλος είναι καλός σε σχέση με τον δικό μου τότε. Θέλει πολύ ξεκούραση και προσπάθησε να είσαι ήρεμη. Αν οι συσπάσεις σου δεν έχουν περιοδικότητα μην φοβάσαι. Ο γιατρός σου πως σε βλέπει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, martjem είπε:

:) κι εγώ ακόμη τίποτα δεν πήρα. Θα κάνω πολλά ρουχαλάκια κλπ από την αδερφή μου τα κράτησε. Ο, τι άλλο χρειαστώ τα παίρνω σε κανέναν μήνα. Εγώ περιμένω δίδυμα για Δεκέμβριο αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα είναι πρόωρα. Άσχετα να σας ρωτήσω σχετικά με τον πρόωρο τοκετό βρε κορίτσια, υπάρχει κάποια κοπέλα με δίδυμα που εχει πολλές συαπασεις  Braxton hicks απο νωρίς; δηλαδή 2ο τρίμηνο; Εγώ από τις 22 βδομάδες και μπαίνω τώρα στην 26η και σύντομα θα ελεγχθεί ο τράχηλος πάλι. Στην Β επιπέδου πριν 2 βδομάδες ήταν 30mm. Φοβάμαι λίγο γιατί και ήρεμη στο κρεβάτι να είμαι, κάθε τρεις και λίγο εχω συσπάσεις. Η μαία μού είπε να πάρω trofocard. Άντε να δούμε! Ήδη έπαιρνα αρκετό μαγνήσιο πριν και πάλι είχα συσπάσεις. Ευχαριστώ και καλή δύναμη σε όλες τις κοπέλες!

Κοριτσι μου καλησπέρα το trofocard που σου είπε η μαία υπάρχει κ σε max μηπως έχεις καλυτερα αποτελέσματα...αν θες ρώτησε την...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, martjem είπε:

:) κι εγώ ακόμη τίποτα δεν πήρα. Θα κάνω πολλά ρουχαλάκια κλπ από την αδερφή μου τα κράτησε. Ο, τι άλλο χρειαστώ τα παίρνω σε κανέναν μήνα. Εγώ περιμένω δίδυμα για Δεκέμβριο αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα είναι πρόωρα. Άσχετα να σας ρωτήσω σχετικά με τον πρόωρο τοκετό βρε κορίτσια, υπάρχει κάποια κοπέλα με δίδυμα που εχει πολλές συαπασεις  Braxton hicks απο νωρίς; δηλαδή 2ο τρίμηνο; Εγώ από τις 22 βδομάδες και μπαίνω τώρα στην 26η και σύντομα θα ελεγχθεί ο τράχηλος πάλι. Στην Β επιπέδου πριν 2 βδομάδες ήταν 30mm. Φοβάμαι λίγο γιατί και ήρεμη στο κρεβάτι να είμαι, κάθε τρεις και λίγο εχω συσπάσεις. Η μαία μού είπε να πάρω trofocard. Άντε να δούμε! Ήδη έπαιρνα αρκετό μαγνήσιο πριν και πάλι είχα συσπάσεις. Ευχαριστώ και καλή δύναμη σε όλες τις κοπέλες!

Δεν έχω εμπειρία, ωστόσο εύχομαι να πάνε όλα καλά!! 

@An.thiμια χαρά σε βόλεψαν οι εποχές χαχαχα καλά τα φορμακια μην το συζητας..

Κορίτσια σήμερα πήγα στον ορθοπαιδικο για τη μέση μου. Θα τα πούμε από Φλεβάρη μού είπε γιατί προς το παρόν δε μπορεί να με εξετάσει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Φωλιτσα ειναι κατι σαν μαξιλαρακι προστατευτικο που μπαινει μεσα το μωρακι...αυτη μπορεις να την τοποθετησεις μεσα σε κρεβατακι η λικνο η ακομα και στο κρεβατι η στον καναπε κι εκει μεσα δεν φοβασαι μην πεσει το μωρο γτ ειναι προστατευμενο! Εγω τελικα μαλλον θα παρω και λικνο γτ βρηκα ενα σε καλη τιμη γτ φοβαμαι λογω της μικρης μου να βαλω την μικρη σε καλαθουνα για να μν την ριξει κατω καταλαθος...αλλα αν φτασει το μπατζετ μπορει να παρω και την φωλιτσα!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Φωλιτσα ειναι κατι σαν μαξιλαρακι προστατευτικο που μπαινει μεσα το μωρακι...αυτη μπορεις να την τοποθετησεις μεσα σε κρεβατακι η λικνο η ακομα και στο κρεβατι η στον καναπε κι εκει μεσα δεν φοβασαι μην πεσει το μωρο γτ ειναι προστατευμενο! Εγω τελικα μαλλον θα παρω και λικνο γτ βρηκα ενα σε καλη τιμη γτ φοβαμαι λογω της μικρης μου να βαλω την μικρη σε καλαθουνα για να μν την ριξει κατω καταλαθος...αλλα αν φτασει το μπατζετ μπορει να παρω και την φωλιτσα!!

Από ο, τι βλέπω, είναι σχεδόν ίσα τα μωρά μας. Εμένα είναι 22 μηνών, 9/10 γίνεται 2. Κι εγώ το φοβάμαι αυτό με το καλάθι. Μού είπαν θα μού δώσουν ένα ριλαξ και λέω μήπως το βάζω εκεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Από ο, τι βλέπω, είναι σχεδόν ίσα τα μωρά μας. Εμένα είναι 22 μηνών, 9/10 γίνεται 2. Κι εγώ το φοβάμαι αυτό με το καλάθι. Μού είπαν θα μού δώσουν ένα ριλαξ και λέω μήπως το βάζω εκεί.

Εμας το ρηλαξ ειχε χαλασει και το πεταξαμε οποτε δεν εχουμε αλλα και να ειχαμε...γιατι σκεφτομουν να παρω αλλο που να βαζω το μωρο; στον καναπε η κατω; παλι θα εχω εννοια την μεγαλη μην περασει το μωρο για κουκλα και του κανει κατι αθελα της...


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...