Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Καλά είστε, μια χαρά!!! Τα περισσότερα έφυγαν. Εμείς δεν έχουμε δει κάτι ακόμα. Δε με αγχώνει όμως γιατί σχεδόν όλα τα έχω. Θέλω μπιμπερό, θήλαστρο, πιπιλες και δε θυμάμαι αν χρειάζομαι εσώρουχα. Δε θυμάμαι πόσα έχω.

Πολυ σημαντικό να τα έχετε...θα κάνετε μόνο το συμπλήρωμα που χρειάζεστε.... Την έκανα την καμπύλη αύριο τα αποτελέσματα...θα σας στείλω...μακάρι να πάνε όλα καλά...σε όλες...Έχω πολύ αγωνία...άσε που ήταν μια αηδία...!!!Άντε να ερθει το αύριο τωρα...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Κορίτσια έχετε συζητήσει καθόλου την αμοιβή του γιατρού σας;

στη μεγάλη ήταν 1300

και στη μαια 250 νομίζω 

Τωρα ντρέπομαι να τον ρωτήσω από τώρα 

Εγώ είχα δώσει 1500 στο γιατρό αλλά σε δόσεις. Και τώρα τού είπαμε ότι σε δόσεις θα τα πάρει γιατί ξέρει ότι είμαστε και ζορισμένοι. Λογικά μέσα σε αυτά θα είναι και της μαιας 

Just now, Αννούλαααα είπε:

Πολυ σημαντικό να τα έχετε...θα κάνετε μόνο το συμπλήρωμα που χρειάζεστε.... Την έκανα την καμπύλη αύριο τα αποτελέσματα...θα σας στείλω...μακάρι να πάνε όλα καλά...σε όλες...Έχω πολύ αγωνία...άσε που ήταν μια αηδία...!!!Άντε να ερθει το αύριο τωρα...

Καλά αποτελέσματα εύχομαι!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moustokoulouro said:

Κορίτσια έχετε συζητήσει καθόλου την αμοιβή του γιατρού σας;

στη μεγάλη ήταν 1300

και στη μαια 250 νομίζω 

Τωρα ντρέπομαι να τον ρωτήσω από τώρα 

Εγώ το συζήτησα ήδη μαζί του και είναι στα 1500+300 η μαΐα. Το μόνο που δεν ρώτησα είναι αν στην τιμή συμπεριλαμβάνονται οι επισκέψεις. Εσείς βρε κορίτσια τους πληρώνετε με τις επισκεψεις που πάτε ή ολη η παρακολούθηση συμπεριλαμβάνεται στην τελική τιμή.

Φυσικά εξαιρούνται οι εξετάσεις (αυχενική, β επιπέδου, καμπύλη ζαχάρου κλπ).

Είμαι λίγο άσχετη αν και γιατί ο γιατρός μου με παρακολουθούσε λίγο απο απόσταση, ουσιαστικά συμβουλές κλπ και 2 φορές που πήγα πλήρωσα την επίσκεψη κανονικά αν και γιατι δεν ειχα αποφασίσει αν θα γυρίσω Ελλάδα για τη γέννα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Εγώ το συζήτησα ήδη μαζί του και είναι στα 1500+300 η μαΐα. Το μόνο που δεν ρώτησα είναι αν στην τιμή συμπεριλαμβάνονται οι επισκέψεις. Εσείς βρε κορίτσια τους πληρώνετε με τις επισκεψεις που πάτε ή ολη η παρακολούθηση συμπεριλαμβάνεται στην τελική τιμή.

Φυσικά εξαιρούνται οι εξετάσεις (αυχενική, β επιπέδου, καμπύλη ζαχάρου κλπ).

Είμαι λίγο άσχετη αν και γιατί ο γιατρός μου με παρακολουθούσε λίγο απο απόσταση, ουσιαστικά συμβουλές κλπ και 2 φορές που πήγα πλήρωσα την επίσκεψη κανονικά αν και γιατι δεν ειχα αποφασίσει αν θα γυρίσω Ελλάδα για τη γέννα.

Εγώ στα 1500 που πλήρωσα πλήρωνα ξεχωριστά τις επισκέψεις. 1500 ήταν για τη γέννα μόνο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΧρυσαΜ said:

Εγώ στα 1500 που πλήρωσα πλήρωνα ξεχωριστά τις επισκέψεις. 1500 ήταν για τη γέννα μόνο 

Μάλιστα...δηλαδή πρός το τέλος όταν οι επισκέψεις ήταν εβδομαδιαίες και συνοδευόμενες απο υπέρηχο για να βλέπετε τη θέση του μωρού σου έπερνε λεφτά? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Μάλιστα...δηλαδή πρός το τέλος όταν οι επισκέψεις ήταν εβδομαδιαίες και συνοδευόμενες απο υπέρηχο για να βλέπετε τη θέση του μωρού σου έπερνε λεφτά? :shock:

Κοίτα εγώ πήγα μια φορά όταν μπήκα στο μήνα μου και μετά ξαναπήγα στο νοσοκομείο όμως 5 μέρες πριν γεννήσω και δεν πλήρωσα εκεί

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, moustokoulouro είπε:

Κορίτσια έχετε συζητήσει καθόλου την αμοιβή του γιατρού σας;

στη μεγάλη ήταν 1300

και στη μαια 250 νομίζω 

Τωρα ντρέπομαι να τον ρωτήσω από τώρα 

Κορίτσια καλημέρα κι από εμένα! Τόσα χρήματα δίνεται στον γιατρό σε ιδιωτική κλινική εκτός απ την αμοιβή της κλινικής ή σε δημόσιο νοσοκόμειο. Ζω επαρχία, εδώ κλινικές δεν υπάρχουν. Η πιο κοντινή είναι 100χλμ και πήγα όταν έκανα περίδεση και δεν μου φάνηκε ασφαλής για να φιλοξενήσει νεογέννητο. Εγώ πρώτα ο θεός θα γεννήσω όπως κ το πρώτο μου παιδί στο δημόσιο νοσοκομείο της πόλης μας. Και εμείς εδώ δίνουμε στο γιατρό αλλά καμία σχέση με τα χρήματα που λέτε...

16 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Πολυ σημαντικό να τα έχετε...θα κάνετε μόνο το συμπλήρωμα που χρειάζεστε.... Την έκανα την καμπύλη αύριο τα αποτελέσματα...θα σας στείλω...μακάρι να πάνε όλα καλά...σε όλες...Έχω πολύ αγωνία...άσε που ήταν μια αηδία...!!!Άντε να ερθει το αύριο τωρα...

Κι εγώ περιμένω σήμερα την καμπύλη! Χθες την εκανα. Ηπια με γεύση λεμόνι..δεν ήταν τόσο άθλιο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Κορίτσια καλημέρα κι από εμένα! Τόσα χρήματα δίνεται στον γιατρό σε ιδιωτική κλινική εκτός απ την αμοιβή της κλινικής ή σε δημόσιο νοσοκόμειο. Ζω επαρχία, εδώ κλινικές δεν υπάρχουν. Η πιο κοντινή είναι 100χλμ και πήγα όταν έκανα περίδεση και δεν μου φάνηκε ασφαλής για να φιλοξενήσει νεογέννητο. Εγώ πρώτα ο θεός θα γεννήσω όπως κ το πρώτο μου παιδί στο δημόσιο νοσοκομείο της πόλης μας. Και εμείς εδώ δίνουμε στο γιατρό αλλά καμία σχέση με τα χρήματα που λέτε...

Κι εγώ περιμένω σήμερα την καμπύλη! Χθες την εκανα. Ηπια με γεύση λεμόνι..δεν ήταν τόσο άθλιο!!

Καλημέρα...Καλά αποτελέσματα... εμένα δεν μου έδωσαν με γεύση δεν είχε μου είπαν... χάλια χάλια χάλια... Μέχρι που ήρθα σπίτι ήθελα να ξεράσω...τι ώρα ια τα πάρεις τα αποτελεσματα;;; εγω απο τις 10 κ μετα μου είπαν... Κ από ότι καταλαβαίνετε  θα ειμαι εκεί 10 η ωρα...χαχαχαχα


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Καλα αποτελεσματα κορίτσια..

Αρα οικονομικός ήταν ο δικός μου τελικά.

θα τον ρωτήσω όταν ξανα πάω.. Από κιλά πως πάτε; Φοβούμαι να ζυγιστώ.... χαχα


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα...Καλά αποτελέσματα... εμένα δεν μου έδωσαν με γεύση δεν είχε μου είπαν... χάλια χάλια χάλια... Μέχρι που ήρθα σπίτι ήθελα να ξεράσω...τι ώρα ια τα πάρεις τα αποτελεσματα;;; εγω απο τις 10 κ μετα μου είπαν... Κ από ότι καταλαβαίνετε  θα ειμαι εκεί 10 η ωρα...χαχαχαχα

Καλά αποτελέσματα και σε σένα! Εγώ μόλις τα πήρα και είμαι οκ!Είχα αγχωθεί λίγο γιατί η αδερφή μου είχε παθολογική καμπύλη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια και καλά αποτελέσματα σε όλες μας!

Εσυ @moustokoulouro πληρώνεις και τις επισκέψεις? Ναι οικονομικός φαίνεται ο δικός σου.

Άστα με τα κιλά είχα και γω ενα θέμα. Φοβόμουν να ζυγιστώ αλλά το τόλμησα χτές. Είχα χάσει 10 στο πρώτο 3μηνο και πήρα μέχρι στιγμής τα 4. Εύχομαι να μείνω εκεί. Φαίνεται όμως σαν κιλά του μπέμπη μιας και εγώ δεν έχω στρογγυλέψει γενικώς. Θα δούμε...διαβάζω στα υπόλοιπα forum για πολλά γλυκά και λιγούρες και τρομάζω...τι μας περιμένει ακόμα χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Καλημερούδια και καλά αποτελέσματα σε όλες μας!

Εσυ @moustokoulouro πληρώνεις και τις επισκέψεις? Ναι οικονομικός φαίνεται ο δικός σου.

Άστα με τα κιλά είχα και γω ενα θέμα. Φοβόμουν να ζυγιστώ αλλά το τόλμησα χτές. Είχα χάσει 10 στο πρώτο 3μηνο και πήρα μέχρι στιγμής τα 4. Εύχομαι να μείνω εκεί. Φαίνεται όμως σαν κιλά του μπέμπη μιας και εγώ δεν έχω στρογγυλέψει γενικώς. Θα δούμε...διαβάζω στα υπόλοιπα forum για πολλά γλυκά και λιγούρες και τρομάζω...τι μας περιμένει ακόμα χαχαχα 

Εννοείς είσαι -6 απ τα αρχικά σου;;;;; χαχαχαχααχαχαχαχα...

  • Χαχα 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro said:

Εννοείς είσαι -6 απ τα αρχικά σου;;;;; χαχαχαχααχαχαχαχα...

Αχαχαχα μην γελάς καλε! Ναι ακούγεται λίγο εξωπραγματικό το σκηνικό μιας και νόμιζα γενικώς πως θα γίνω μπάλα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και θα ανοιξει η ορεξη και δεν θα κλείνει. Εχω λίγο τάση για γλυκάκια αλλα ευτυχώς λόγω Λονδίνου που δεν εχουν τίποτα που να μου αρέσει δεν τρωω χαχαχα

Εσυ πιστεύεις εχεις πάρει κάποια? Εγώ παραδόξως δεν αισθάνομαι συνεχή πείνα. Νορμάλ όπως πρίν μείνω έγκυος. Τρώω παρα πολλά φρούτα και κάποιες φορές φρουτάκια μόνο είναι και το βραδινό μου. Μάλλον ο μικρούλης μου έχει βρεί και τρώει αποθέματα που είχα απο πρίν μιας και τα κιλακια όπως έχω δηλώσει δεν μου λείπουν χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Αχαχαχα μην γελάς καλε! Ναι ακούγεται λίγο εξωπραγματικό το σκηνικό μιας και νόμιζα γενικώς πως θα γίνω μπάλα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και θα ανοιξει η ορεξη και δεν θα κλείνει. Εχω λίγο τάση για γλυκάκια αλλα ευτυχώς λόγω Λονδίνου που δεν εχουν τίποτα που να μου αρέσει δεν τρωω χαχαχα

Εσυ πιστεύεις εχεις πάρει κάποια? Εγώ παραδόξως δεν αισθάνομαι συνεχή πείνα. Νορμάλ όπως πρίν μείνω έγκυος. Τρώω παρα πολλά φρούτα και κάποιες φορές φρουτάκια μόνο είναι και το βραδινό μου. Μάλλον ο μικρούλης μου έχει βρεί και τρώει αποθέματα που είχα απο πρίν μιας και τα κιλακια όπως έχω δηλώσει δεν μου λείπουν χαχαχα

καλε ναι.. σιγουρα εχω παρει εισαι τρελη???? στον εβδομο μπαινω σε λιγο.. . χαχαχαα

ακου ερωτηση........

δε ξανα μιλαω μαζι σου... 

κομπλαρω... ακου - 6 ..χαχαχαχα

  • Χαχα 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...