Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

59 minutes ago, Pagotoula said:

Αφού το προλάβατε, αυτό έχει σημασία. Υπομονή τώρα κορίτσι μου ώσπου να περάσει ο καιρός και μετά θα μείνουν όλα μια ανάμνηση... 

Αγάπες να σας ρωτήσω κάτι ακόμα μιας και τα λέμε όλα εδώ...πώς πάτε από θέμα δυσκοιλιότητας;;; 

Εγώ πλέον υποφέρω... Ενώ νιώθω βάρος στο έντερο χαμηλά και θέλω να κάνω...μου βγαίνει η πίστη... Συγγνώμη κιόλας... Αλλά ζορίζομαι και πονάω απίστευτα και τελικά κάνω πολύ λίγα... Έχει κάποια παρόμοιο θέμα κι αν ναι, υπάρχει καμιά λύση;;;

Βοηθανε δαμασκηνα πολυ σε καθε τους μορφη αλλα λογω ζαχαρης ρωτα αν στα επιτρεπουν. Μετα βρωμη μπολικη κ λαχανικα..κουραγιο, περασα πολυ δυσκολα στον 4ο μηνα νομιζα πως θα γεννησω προωρα στο τελος απο το πολυ..σφιξιμο συγγνωμη κιολας! :PΑνακαληψα με τη βοηθεια του γιατρου πως το gynotardiferon μου προκαλουσε ολο το θεμα κ μολις το γυρισαμε σε vefron που ειναι σε υγρη μορφη βρηκα την υγεια μου! Το κακο ειναι πως ενω θεωρειται ελαφρύς μου προκαλει καουρες τη νύχτα αλλα το προτιμω απο δυσκοιλιοτητα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KNecky είπε:

Βοηθανε δαμασκηνα πολυ σε καθε τους μορφη αλλα λογω ζαχαρης ρωτα αν στα επιτρεπουν. Μετα βρωμη μπολικη κ λαχανικα..κουραγιο, περασα πολυ δυσκολα στον 4ο μηνα νομιζα πως θα γεννησω προωρα στο τελος απο το πολυ..σφιξιμο συγγνωμη κιολας! :PΑνακαληψα με τη βοηθεια του γιατρου πως το gynotardiferon μου προκαλουσε ολο το θεμα κ μολις το γυρισαμε σε vefron που ειναι σε υγρη μορφη βρηκα την υγεια μου! Το κακο ειναι πως ενω θεωρειται ελαφρύς μου προκαλει καουρες τη νύχτα αλλα το προτιμω απο δυσκοιλιοτητα.

Το vefron στη συσκευασία των 10; Δε σου μαυρίζει τα δόντια αυτο; Ήταν οντως πολυ καλο! Αλλά του πα να μου το αλλάξει γιατι μου μαύριζε τα δόντια! Μπροστα στη δυσκοιλιότητα σκέφτομαι να το ξαναρχίσω!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Το vefron στη συσκευασία των 10; Δε σου μαυρίζει τα δόντια αυτο; Ήταν οντως πολυ καλο! Αλλά του πα να μου το αλλάξει γιατι μου μαύριζε τα δόντια! Μπροστα στη δυσκοιλιότητα σκέφτομαι να το ξαναρχίσω!!

Αυτο ειναι. Οχι δεν εχω θεμα στα δοντια, απλα πρεπει να το πινω με χυμο καθε φορα οποτε στιβω ενα πορτοκαλι κ μετα ξεπλενω το στομα με λιγο νερο γ σιγουρια. Γενικα μου ειπε ο γιατρος ο χυμος κ βοηθα στην απορροφιση κ δεν θα μείνει ο σίδηρος στο στομα να παει χαμενος κ να χρωματισει τα δοντια. Μονο προβλημα οι καουρες αλλα αρχισα να το παιρνω νωρις κ πινω μια γουλια γαλα πριν πεσω γ υπνο οποτε βελτιωθηκε πολυ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Αυτο ειναι. Οχι δεν εχω θεμα στα δοντια, απλα πρεπει να το πινω με χυμο καθε φορα οποτε στιβω ενα πορτοκαλι κ μετα ξεπλενω το στομα με λιγο νερο γ σιγουρια. Γενικα μου ειπε ο γιατρος ο χυμος κ βοηθα στην απορροφιση κ δεν θα μείνει ο σίδηρος στο στομα να παει χαμενος κ να χρωματισει τα δοντια. Μονο προβλημα οι καουρες αλλα αρχισα να το παιρνω νωρις κ πινω μια γουλια γαλα πριν πεσω γ υπνο οποτε βελτιωθηκε πολυ.

Αχ, θα τον ξαναρχίσω! Κι εγώ με πορτοκαλάδα τον πίνω αλλα μου τα χρωματίζει  Και τα πλένω κιολας Μετά! Αλλά δεν πειράζει μόνο στα κατω δόντια και ανάμεσα τους οποτε δε φαινόταν κιολας και τώρα ένα μήνα μετά που τον σταμάτησα αυτόν μου έχουν επανέλθει!!

Κορίτσια έχουμε συμπληρώσει 100 σελιδουλες!! Να μαστε καλα να τα λέμε, να γεννήσουμε στην ώρα μας τα υγιέστατα μωρά μας και να ανταλλάζουμε αποψεις για πάνες, ταισματα, κλάματα και χαμόγελα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Αχ, θα τον ξαναρχίσω! Κι εγώ με πορτοκαλάδα τον πίνω αλλα μου τα χρωματίζει  Και τα πλένω κιολας Μετά! Αλλά δεν πειράζει μόνο στα κατω δόντια και ανάμεσα τους οποτε δε φαινόταν κιολας και τώρα ένα μήνα μετά που τον σταμάτησα αυτόν μου έχουν επανέλθει!!

Τα πλενεις αμεσως μετα? Γιατι λογω οξυτητας του χυμου ισως καλο να αφήσεις κανα μισαωρο με μια ωρα να περασει πριν τα πλυνεις. Οδοντιατρος μου ειπε πως τα οξεα χειροτερευουν τον χρωματισμο αν τα πλυνεις αμέσως μετα. Δεν το επιβεβαιωσα στην πραξη ομως. Λιγο είναι ακομα οπως κ να χει..κ να μου τα χρωματισει σιγα σιγα θα παω για καθαρισμο αν δεν φευγει, το προτιμώ απιστευτα απο τη δυσκοιλιοτητα ρε συ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, KNecky είπε:

Τα πλενεις αμεσως μετα? Γιατι λογω οξυτητας του χυμου ισως καλο να αφήσεις κανα μισαωρο με μια ωρα να περασει πριν τα πλυνεις. Οδοντιατρος μου ειπε πως τα οξεα χειροτερευουν τον χρωματισμο αν τα πλυνεις αμέσως μετα. Δεν το επιβεβαιωσα στην πραξη ομως. Λιγο είναι ακομα οπως κ να χει..κ να μου τα χρωματισει σιγα σιγα θα παω για καθαρισμο αν δεν φευγει, το προτιμώ απιστευτα απο τη δυσκοιλιοτητα ρε συ!!

Πωωω, λες να έφταιγε αυτο; Τα έπλενα αμέσως μετά! Τωρα μου χει γράψει τα feofol (καπως ετσι) αλλα έχω παρατηρήσει δυσκοιλιότητα! Σκέφτομαι να πάω οδοντίατρο πριν γεννήσω κιολας για έλεγχο και εργασιες που δεν επηρεάζουν την εγκυμοσυνη! Να δούμε πότε ομως!

Αλήθεια από αιματοκρίτη πώς πάτε; Εγω έχω πτωτικές τάσεις , τωρα 36,8! Ξεκινησα με 39,5!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει δώσει το Ferreluc, είναι φακελάκια σε σκόνη που τα αραιώνεις σε νερό με γεύση πορτοκάλι. Τώρα παίρνω 2 τη μέρα, γιατί ο αιματοκρίτης έχει πέσει στα τάρταρα και μου το έχει γυρίσει σε απίστευτη δυσκοιλιότητα. 

@KNecky σε καταλαβαίνω... κι εγώ κάποιες φορές φοβάμαι μήπως κι από το πολύ σφίξιμο, κάνω κανά κακό στον τράχηλο.... Αλλά τι άλλο μπορούμε να κάνουμε;; Όσο για τα αποξηραμένα φρούτα, μου τα απαγόρευσε. Ακόμα και τα φρέσκα μόνο άγουρα και με μέτρο. Εγώ που κατέβαζα τις μπανάνες τρεις τρεις ωσάν τους χιμπατζήδες...

@Polly1 τις εκατοστήσαμε τις σελίδες!! Τώρα λέμε για διαβήτη, περίδεση, δυσκοιλιότητα... Άντε και σε τρεις μήνες πρώτα ο Θεός θα μιλάμε για τις απορίες μας για τα νεογέννητα μωράκια μας!! Υγεία σε όλες μας και γερά μωράκια να έχουμε!!!

 

Just now, Polly1 είπε:

Πωωω, λες να έφταιγε αυτο; Τα έπλενα αμέσως μετά! Τωρα μου χει γράψει τα feofol (καπως ετσι) αλλα έχω παρατηρήσει δυσκοιλιότητα! Σκέφτομαι να πάω οδοντίατρο πριν γεννήσω κιολας για έλεγχο και εργασιες που δεν επηρεάζουν την εγκυμοσυνη! Να δούμε πότε ομως!

Αλήθεια από αιματοκρίτη πώς πάτε; Εγω έχω πτωτικές τάσεις , τωρα 36,8! Ξεκινησα με 39,5!

Εγώ ξεκίνησα γύρω στο 35, δεν έτρωγα και κρέας 7 χρόνια, μετά άρχισε να πέφτει, έφτασε 29 και τώρα με τα 2 συμπληρώματα τη μέρα πήγε 32.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Πωωω, λες να έφταιγε αυτο; Τα έπλενα αμέσως μετά! Τωρα μου χει γράψει τα feofol (καπως ετσι) αλλα έχω παρατηρήσει δυσκοιλιότητα! Σκέφτομαι να πάω οδοντίατρο πριν γεννήσω κιολας για έλεγχο και εργασιες που δεν επηρεάζουν την εγκυμοσυνη! Να δούμε πότε ομως!

Αλήθεια από αιματοκρίτη πώς πάτε; Εγω έχω πτωτικές τάσεις , τωρα 36,8! Ξεκινησα με 39,5!

Τι να σου πω εγω το φυσιολογικο μου ειναι να εχω 36-37! Τωρα εχω πεσει 32 με πολυ κοπο μην πεσει κ αλλο γιατι ειχα φτασει 29 στην προηγ εγκυμοσυνη. Κ παλι ο γιατρος ειναι θετικος γιατι αποδιδει ο σίδηρος εστω στη σταθεροποιηση του αιματοκριτη.

Just now, Pagotoula said:

Εμένα μου έχει δώσει το Ferreluc, είναι φακελάκια σε σκόνη που τα αραιώνεις σε νερό με γεύση πορτοκάλι. Τώρα παίρνω 2 τη μέρα, γιατί ο αιματοκρίτης έχει πέσει στα τάρταρα και μου το έχει γυρίσει σε απίστευτη δυσκοιλιότητα. 

@KNecky σε καταλαβαίνω... κι εγώ κάποιες φορές φοβάμαι μήπως κι από το πολύ σφίξιμο, κάνω κανά κακό στον τράχηλο.... Αλλά τι άλλο μπορούμε να κάνουμε;; Όσο για τα αποξηραμένα φρούτα, μου τα απαγόρευσε. Ακόμα και τα φρέσκα μόνο άγουρα και με μέτρο. Εγώ που κατέβαζα τις μπανάνες τρεις τρεις ωσάν τους χιμπατζήδες...

@Polly1 τις εκατοστήσαμε τις σελίδες!! Τώρα λέμε για διαβήτη, περίδεση, δυσκοιλιότητα... Άντε και σε τρεις μήνες πρώτα ο Θεός θα μιλάμε για τις απορίες μας για τα νεογέννητα μωράκια μας!! Υγεία σε όλες μας και γερά μωράκια να έχουμε!!!

 

Εγώ ξεκίνησα γύρω στο 35, δεν έτρωγα και κρέας 7 χρόνια, μετά άρχισε να πέφτει, έφτασε 29 και τώρα με τα 2 συμπληρώματα τη μέρα πήγε 32.

Ο γιατρος μηπως εχει κατι αλλο να προτινει? Ειχα ακούσει για καποιο φαρμακευτικο σκευασμα αλλα δεν ξερω λεπτομέρειες κ γενικα προτιμω φυσικους τροπους εκτος αν απελπιστω.

Αμην υγεια κ με ολους τους αγωνες να πανε ολα καλα να μας φερει ο νεος χρονος τα μωρα μας!! :D

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρονια πολλα κοριτσια!! Καλα Χριστουγεννα να περασουμε ολες με τις οικογενειες μας!! Να ναι γερα τα μωρακια μας φετος στην κοιλιτσα κ του χρονου στην αγκαλιτσα μας!!

Εμενα το μεγιστο  του αιματοκριτη μου πριν την εγκυμοσυνη κ με αγωγη σιδηρου ηταν 35-36 με το ζορι..τωρα εφτασα 31,5..ελπιζω να μην πεσει αλλο..νομιζω περιπου μετα τον 6ο-7ο δεν αρχιζει παλι να ανεβαινει??

Απο δυσκοιλιοτητα δεν ξερω πως ειναι! Για μια φορα το επαθα καπου στον 3ο μηνα..4μερες δεν ειχα παει τουαλετα αλλα ενιωθα οτι θα σκασω..ευτυχως δεν ειχα πονο ομως..δν το ειχα ουτε σαν συμπτωμα εγκυμοσυνης ουτε εξαιτιας του σιδηρου..omalin λεγεται ο σιδηρος μου αλλα ισως ειναι θεμα οργανισμου κ οχι σκευασματος..

Σημερα ξημερωματα κοριτσια μου ενιωσα σαν να εχω καταρροη οπως οταν εχουμε συναχι..δε σηκωθηκα απτο κρεβατι λεω οκ, (θα με κολλησε η pagotoula χαχααα), κ το πρωι το μαξιλαρι ειχε σταγονες απο αιμα κ φυσικα ειχε ξεραθει αιμα απο τη μυτη ως το σαγονι μου!! Αποκοιμηθηκα κ δν καταλαβα οτι συνεχισε να τρεχει..Ρινορραγια ειχα που κ που λογω εγκυμοσυνης αλλα λιγο στο χαρτι τωρα μαλλον ημουν κ ξαπλωμενη κ βγηκε ολο στο μαξιλαρι οποτε χριστουγεννιατικα εβαλα πλυντηριο!! Παντως απο πιεση ημουν οκ, 9,5 ειχα..

  • Μου αρέσει 5

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κ ευλογημενα Χριστουγεννα σε ολες και στις οικογενειες σας κ στις κοιλιτσες εννοειται!!! ^_^ Να χαιρεστε τους εορτάζοντες!!

Μακαρι να δωθει ο Θεος να πανε ολα καλα απο δω κ περα που μπαινουμε σιγα σιγα στους τελευταιους μήνες!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...