Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Polly1 είπε:

 

 

 

Ευχαριστώ πάρα Πολυ!! Ο τι Κοίταμε είναι Πελοπόννησο, θέλουμε να αποφύγουμε το καράβι.All inclusive με θάλασσα από κάτω να πεταγομαστε.Θυμαμαι περσι που είχα μάθει για την εγκυμοσυνη ποσο πολυ ήθελα να τελειώσουν οι διακοπές για να πάμε μα ακούσουμε καρδια και να δω ότι είναι όλα καλά!!!

Είπα σε αυτό να τηρήσω την παράδοση και να είναι λευκά τα βαφτιστικα! Μόνο αυτό είπα στη νονά ως δεδομένο, γιατί το λευκό έχει συμβολισμό στη βάπτιση! Το χρώμα του στολισμου είναι το σάπιο μήλο και μου πε η νονά ότι θα στολίσει τη λαμπάδα με το θέμα της βάπτισης!!

Α οπότε τέλεια όλα!! Ναι καλύτερα λευκό και γενικά εμένα μου αρέσουν τα απλά!! Με το καλο κορίτσι μου!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλε πιος την θελεο την διαφήμιση???? εγω παντως οχι....θελω να με χεζει να με λερωνει κ ας γκρινιάζω...θελω να μ τραβαει τα μαλλια κ ας ποναω....θελω μα με δαγκώνει κ ας ξαναποναω....

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙ ΜΑΜΑ Κ ΧΕΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ...

ας ειναι οπως θέλει αρκει να είναι καλα κ με υγεια....δεν θα μπορούσα ποτε να φανταστο τημ ζωη μ χωρις τις τσιριδες τις....ειναι μερος της ζωης μ κ τις γουστάρω τρελα...απορω πως ζούσα τοσα χρονια σε " υσηχια".. ( αλλα ας όψεται  το πραμα μ που δεν ειχε αυγα μη τ χεσω κ αυτουνού...αλλα τπ τακτοποιησα πλεον.) χαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχ 

λατρεύω  το παιδι μ γιαυτο που ειναι...τις διαφημίσεις ας τος παρουν οι εξυπνες...

εμεις η χαζες ας κατσουμε με γκρινια...

α μα ποια οοοοοοοοο

ακριβώς όπως τα λες!!! Πώς ζουσαμε τόσα χρόνια στην ησυχία!!! Μια χαρα το τακτοποιησες το θέμα όπως λες!! Γνωστή μου ανακάλυψε ότι κληροδότησε στο 3 χρόνων παιδί της τη χρόνια ασθένεια της, οπότε το 2ο θα το κάνει σίγουρα με δοτρια για να το απαλλάξει από το κακο DNA και τα βάζει με  τον εαυτό της που δεν έκανε και στο 1ο το ιδιο. Μαζεύει πληροφορίες για κέντρα τωρα. Εσυ Αθηνα την έκανες την όλη διαδικασία; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Κορίτσια Καλημέρα !!! Κοιτάμε για διακοπές και πήραμετηλ σε ξενοδοχείο και μας είπαν ότι παρέχουν και παρκοκρεβατο για να κοιμάται το μωρό. Να το εμπιστευτώ λέτε με δικά μου σεντόνια ή να πάρω το δικό μου;;

Εγω σε τοσο μωρο θα επαιρνα δικα μου γτ ποτε δν ξερεις τι μπορει ν τυχει..κατα τ αλλα οταν πηγαμε νε τον γιο μου κ ηταν 10 μηνων του ειχαν ενα τελειο παρκοκρεβατο με μαλακο στρώμα κ ερειξε τρελους υπνους ενω σπιτι δν κοιμοταν!! Σας το ευχομαι λοιπον!! ;)

Just now, mpoukitsa said:

Τι ωραία που τα λες Ραφαέλα μου!! Πόσο συμφωνώ!!! 

Αχ εμένα κορίτσια μου με κάνει και ρεζίλι!! Πήγαμε για βαπτιστικά με την νονά του και ήταν το πιο ήσυχο μωρό καθησαμε καμία ώρα μέχρι να διαλέξουμε και ούτε που ακουστικε ο άτιμος!! Μόνο κοίταζε γύρω γύρω..  και έλεγαν όλοι τι καλό και ήσυχο παιδί!!! Χαχα ελάτε από το σπίτι μια βόλτα να τον δείτε μου ήρθε να τους πω!! 

Ααχ ετσι ετσι κ μου λενε τα παιδια μου δν ειναι γκρινιαρικα καλε αγγελουδια ειναι!! Βεβαιως τους λεω γτ ξεσπανε σε μενα κ εξω ειναι κυριος κ κυρια!! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 είπε:

 

 

 

Ευχαριστώ πάρα Πολυ!! Ο τι Κοίταμε είναι Πελοπόννησο, θέλουμε να αποφύγουμε το καράβι.All inclusive με θάλασσα από κάτω να πεταγομαστε.Θυμαμαι περσι που είχα μάθει για την εγκυμοσυνη ποσο πολυ ήθελα να τελειώσουν οι διακοπές για να πάμε μα ακούσουμε καρδια και να δω ότι είναι όλα καλά!!!

Είπα σε αυτό να τηρήσω την παράδοση και να είναι λευκά τα βαφτιστικα! Μόνο αυτό είπα στη νονά ως δεδομένο, γιατί το λευκό έχει συμβολισμό στη βάπτιση! Το χρώμα του στολισμου είναι το σάπιο μήλο και μου πε η νονά ότι θα στολίσει τη λαμπάδα με το θέμα της βάπτισης!!Τον στολισμό και το θέμα τα επιλέξαμε εμείς (εγω)!

Εγω η τρελη για δεσιμο ειχα παει στο γυναικολογο μου ακριβως την προηγουμενη πριν φυγουμε για διακοπες, ειχα κλεισει να ξαναπαω ακριβως τη μερα που θα επιστρεφαμε κι ειχα τετοιο φοβο που πηγα και στις διακοπες σε γυναικολογο στο νησι που ημασταν για να δω οτι χτυπαει η καρδια της.... ο καμμενος απο χυλο φυσαει και το γιαουρτι... αλλα κι αυτη η γυναικολογος που πηγα στις διακοπες, οταν ακουσε το ιστορικο μου, με δικαιολογησε... αφου γυρισε και μου ειπε αν νιωθω αγχος, να ξαναπαω για υπερηχο πριν φυγω απο το νησι χωρις οικονομικη επιβαρυνση. πωωω ρε πολυ τι μου θυμισες ομως....φαντασου απο το αγχος μου εκεινο το πρωινο ειχα παρει σβαρνα και καλουσα ολους τους γυναικολογους για να δω ποιος μπορει να με δει εντος μισης ωρας... αλλοι στις διακοπες ψαχνουν σε ποια παραλια θα πανε..εγω εψαχνα που να παω για υπερηχο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

ακριβώς όπως τα λες!!! Πώς ζουσαμε τόσα χρόνια στην ησυχία!!! Μια χαρα το τακτοποιησες το θέμα όπως λες!! Γνωστή μου ανακάλυψε ότι κληροδότησε στο 3 χρόνων παιδί της τη χρόνια ασθένεια της, οπότε το 2ο θα το κάνει σίγουρα με δοτρια για να το απαλλάξει από το κακο DNA και τα βάζει με  τον εαυτό της που δεν έκανε και στο 1ο το ιδιο. Μαζεύει πληροφορίες για κέντρα τωρα. Εσυ Αθηνα την έκανες την όλη διαδικασία; 

αν θέλει βοήθεια  πες της ποκυ ευχαριστώς να μιλησω μαζι της...ναι αθηνα αγαπη....

σιγα μην έσκαγα  εγω για το πραμα μ....αυτο που εχω διπλα μ ειναι πιο σημαντικό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Εγω η τρελη για δεσιμο ειχα παει στο γυναικολογο μου ακριβως την προηγουμενη πριν φυγουμε για διακοπες, ειχα κλεισει να ξαναπαω ακριβως τη μερα που θα επιστρεφαμε κι ειχα τετοιο φοβο που πηγα και στις διακοπες σε γυναικολογο στο νησι που ημασταν για να δω οτι χτυπαει η καρδια της.... ο καμμενος απο χυλο φυσαει απο γιαουρτι... αλλα κι αυτη η γυναικολογος που πηγα στις διακοπες, οταν ακουσε το ιστορικο μου, με δικαιολογησε... αφου γυρισε και μου ειπε αν νιωθω αγχος, να ξαναπαω για υπερηχο πριν φυγω απο το νησι χωρις οικονομικη επιβαρυνση. πωωω ρε πολυ τι μου θυμισες ομως....φαντασου απο το αγχος μου εκεινο το πρωινο ειχα παρει σβαρνα και καλουσα ολους τους γυναικολογους για να δω ποιος μπορει να με δει εντος μισης ωρας... αλλοι στις διακοπες ψαχνουν σε ποια παραλια θα πανε..εγω εψαχνα που να παω για υπερηχο..

Εγώ δεν είχα προλάβει να ακούσω καρδια, ήμουν σε μικρή βδομαδα, θα άκουγα όταν επέστρεφα! Και έκανα τις πιο ακατάλληλες για έγκυο διακοπες!! Μέχρι και σε σπήλαιο κατέβηκα που μας είχαν πει ότι είναι πολύ μικρό και βατο, μέχρι και σε απόκρημνη παραλία 2 χλμ χωματόδρομος που δεν μπορούσες να κάνεις αναστροφή να γυρίσεις πίσω! Ένιωθα φοβερές τύψεις μετα, έλεγα θες και παιδί μετά από όλα αυτα! Όταν ακούσαμε τελικα καρδια μπόρεσα να συνεχίσω το 12ωρο ταξίδι με το πλοίο για τον επόμενο προορισμό.χαχαχαχα!!!Ο γυναικολόγος με κορόιδευε!Αλλα το πλοίο τοτε ήταν το πιο ασφαλές μέσο, οπότε με άφησε να πάω!!!

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αν θέλει βοήθεια  πες της ποκυ ευχαριστώς να μιλησω μαζι της...ναι αθηνα αγαπη....

σιγα μην έσκαγα  εγω για το πραμα μ....αυτο που εχω διπλα μ ειναι πιο σημαντικό 

Ραφαέλα μου, σ Ευχαριστώ! Θα της πω ότι το έκανες εδώ και είχες επιτυχία και θα σου στειλω πμ αν είναι!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Εγώ δεν είχα προλάβει να ακούσω καρδια, ήμουν σε μικρή βδομαδα, θα άκουγα όταν επέστρεφα! Και έκανα τις πιο ακατάλληλες για έγκυο διακοπες!! Μέχρι και σε σπήλαιο κατέβηκα που μας είχαν πει ότι είναι πολύ μικρό και βατο, μέχρι και σε απόκρημνη παραλία 2 χλμ χωματόδρομος που δεν μπορούσες να κάνεις αναστροφή να γυρίσεις πίσω! Ένιωθα φοβερές τύψεις μετα, έλεγα θες και παιδί μετά από όλα αυτα! Όταν ακούσαμε τελικα καρδια μπόρεσα να συνεχίσω το 12ωρο ταξίδι με το πλοίο για τον επόμενο προορισμό.χαχαχαχα!!!Ο γυναικολόγος με κορόιδευε!Αλλα το πλοίο τοτε ήταν το πιο ασφαλές μέσο, οπότε με άφησε να πάω!!!

τα δυο ακρα ημασταν...χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

τα δυο ακρα ημασταν...χαχαχαχα

Εγώ το ξεκινούσα για κάτι χαλαρό αλλα μου έβγαινε adventurous στο Τέλος! Μας λέγανε οι ντόπιοι να πάμε παρόλο που τους λέγαμε για την εγκυμοσυνη!! Και μετα μάντεψε ποιός τα άκουγε!!! Και τα δωμάτια που τα είχαμε κλείσει πριν κάνω το τεστ είχανε 500 σκαλιά για να φτάσεις! Ούτε τάμα να είχα κάνει!! Χαχαχα!!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Polly1 said:

Εγώ το ξεκινούσα για κάτι χαλαρό αλλα μου έβγαινε adventurous στο Τέλος! Μας λέγανε οι ντόπιοι να πάμε παρόλο που τους λέγαμε για την εγκυμοσυνη!! Και μετα μάντεψε ποιός τα άκουγε!!! Και τα δωμάτια που τα είχαμε κλείσει πριν κάνω το τεστ είχανε 500 σκαλιά για να φτάσεις! Ούτε τάμα να είχα κάνει!! Χαχαχα!!

Εγω αν δν ακουγα καρδια φοβομουν ν φυγω..κ γενικα με τραβηξαν λιγο γτ δικαιως λέγαν φέτος δν θα έχει παλι. Κ πανω που ημουν μια χαρουλα κ αργησαν ν ξεκινησουν αναγουλες κλπ ξεκινησαν στον δρομο για τις διακοπες! Γλεντια μετα..τπτ δν εφαγα..δν θυμάμαι τπτ περα από μια φορα στη θαλασσα π ηθελα να μεινω εκει γτ ζαλιστηκα στ δρόμο πολυ!! :P Ειχα κ τυψεις γ τ μεγαλο ζουζουνι τ καημένο π ηθελε διακοπες με μαμα ηρεμα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πέρασα καθόλου καλά στις διακοπές μ περσυ.ημουν μόνιμα σε ένα άγχος .ειχα πάει μέσα Αυγούστου κ τέλη Αυγούστου θα έκανα την αυχενική .κ επειδή κλασικά διάβαζα διαφορά ‘σύ Ίντερνετ με καθησύχαζε ότι με πονάγε το στήθος κ είχα αναγούλες .αν σταμάταγαν αυτά μπορεί να αγχωνόμουν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κλασσικά στον κόσμο μου περισυ!! Πήγα κανονικά διακοπές απλά είχα τρελές αναγουλες και δεν έτρωγα τίποτα!! Δηλαδή έτρωγα από λαιμαργία και μετά ωραία ωραία ξερναγα στο σπίτι! Στο εξοχικό του άντρα μου ήμασταν βέβαια οπότε μια χαρά!! Θυμάμαι ήμουν τόσο χαλαρή και χωρίς καθόλου άγχος!! Είχα μια σιγουριά ότι θα πάνε όλα καλά!! Αφού έτρωγα απ' έξω χωρίς άγχος! Βέβαια Σεπτέμβριο που είχα την αυχενική είχε βγει οριακά αυξημένη και μετά μου κόπηκε η χαρά!! Ε από τότε νομίζω άρχισε η ανησυχία μου όλη!! Δόξα τω Θεό όλα καλά όμως!! 

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου διακοπές πέρσι τελείωσαν μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορά.

Θυμάμαι τον άντρα μου να λέει μήπως να ακυρώσουμε το ταξίδι, μήπως κρυώσω και ματαιωθεί όλη η προσπάθεια κλπ κλπ και εγώ επέμενα να πάμε και ευτυχώς γιατί έκανα 1 χρόνο να ξαναπάω διακοπές. Όλο το καλοκαίρι πηγαίναμε Χαλκιδική (ω! τι πειρασμός τα γαλαζοπράσινα νερά της) και δεν έκανα ούτε 1 μπάνιο από φόβο και ανασφάλεια μην πάθει κάτι το μωράκι μου. :shock: 

Link to comment
Share on other sites

ολες πατε κ πηγατε διακοπές....εμεις ζούμε σε μερος τουριστικό κ οποτε δεν πάμε πουθενα...δεν εχουμε παει ποτε καλοκαίρι διακοπές είμαι  38 κ ακομα τιποτα....

βέβαια  εχουμε μαγαζια κ ξενοδοχείο εδω κ δουλευουμε οποτε αναμενόμενο είναι...απ την σεζόν ζούμε..χειμωνα αράζουμε κ παμε οπου θέλουμε  .....

ποσο θα θελα να παω καπου ενα καλοκαίρι αλλα δεκ θα γινει ποτε...κλαψ κλαψ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...