Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Τα ιδια κ δω Ξενη. και μαλιστα ουτε 20λεπτο δεν κοιμαται. κ το χειροτερο οτι κ το ξημερωμα γυρω στις 5, 6 αν δεν την παρω αγκαλια να κοιμηθουμε μαζι καμια ωρα ακομα, δεν κοιμαται στην κουνια παραπανω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpoukitsa είπε:

Κοίτα έτσι είναι και ο δικός μου! Οπότε απλά δεν τον αφήνω κάτω! Αγκαλιά και βόλτες! Απλά όταν τον πάρει ο ύπνος κάθομαι και εγώ! Δεν τον αφήνω όμως γιατί θα ξυπνήσει. Και όχι στο 20λεπτο. Κατευθείαν! Την μέρα έχεις φασαρία σπίτι? Ας πούμε τηλεόραση να παίζει? Να μιλάς εσύ κανονικά και όχι ψυθιριστα? 

Ναι εννοείται έχω και τηλεόραση και στο τηλέφωνο μιλάω, δεν την πειράζει όσο είναι στην αγκαλια μου και κλαρίνο να παίζει ο άλλος δίπλα της,  αν την αφήσω κάτω όμως ξυπνάει κατευθείαν....

Just now, Pagotoula είπε:

Τα ιδια κ δω Ξενη. και μαλιστα ουτε 20λεπτο δεν κοιμαται. κ το χειροτερο οτι κ το ξημερωμα γυρω στις 5, 6 αν δεν την παρω αγκαλια να κοιμηθουμε μαζι καμια ωρα ακομα, δεν κοιμαται στην κουνια παραπανω.

Μέχρι πότε θα κρατήσει όλο αυτό....? Σκέφτομαι αλλά παιδάκια πως γίνεται να τα παρατάνε μέσα στην κούνια και να κοιμούνται μόνα τους...το δικό μου γιατί όχι....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Ναι εννοείται έχω και τηλεόραση και στο τηλέφωνο μιλάω, δεν την πειράζει όσο είναι στην αγκαλια μου και κλαρίνο να παίζει ο άλλος δίπλα της,  αν την αφήσω κάτω όμως ξυπνάει κατευθείαν....

Μέχρι πότε θα κρατήσει όλο αυτό....? Σκέφτομαι αλλά παιδάκια πως γίνεται να τα παρατάνε μέσα στην κούνια και να κοιμούνται μόνα τους...το δικό μου γιατί όχι....

Οπως βλέπεις δεν συμβαίνει μόνο σε σένα.. Οποτε μην αγχώνεσαι ότι κάνεις κάτι λάθος..Κ η δικιά μου έτσι κάνει.. Το βράδυ δν την νοιάζει.. Την μέρα όμως μπορεί να αποκοιμηθει στο ρεψιμο κ μόλις τη βάλω στο κρεβάτι ή θα ξυπνήσει κατευθείαν ή σε 10-15'...το μεσημέρι που δν την παλευω γτ μετά το φαγητό μου'ρχεται νυστα κ μένα, ξαπλώνουμε στο κρεβάτι κ οι 2 κ την θηλαζω έτσι.. Ξερή η κυρία για 1-1,5 ωρα.. Όταν κοιμηθεί βαθιά βγαίνει απτο στήθος κ άλλες φορές το ψάχνει απλά για πιπιλισμα ή καμια ρουφηξια κ άλλες δεν την νοιάζει.. Παρατήρησα όμως ότι αν βάλω μετά το στήθος μέσα στη μπλουζα μου ξυπνάει πιο γρήγορα από το αν το αφήσω έξω.. Εεε κ γω τώρα κάθομαι με το βυζί κοντά στη μύτη της.. Χαχαχα..κ κοιμάμαι

  • Χαχα 5

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, souzanna7 said:

 Κοριτσια καλημερα κ απο μενα! Καταρχην τις ευχες μ (αν κ καθυστερημενα) για καθε ευτυχια στη νεονυμφη @Pennymav κ στα νεοφωτιατα μωρακια σας @KNecky κ @asda! Να σας ζησουν να ειναι γερα κ τυχερα!Μπαινω αλλα δεν προλαβαινω να γραψω τελευταια!

Αλλαξε αρκετα ο μικρος, ισως να ειναι το αλμα; Μου κλαιει στο θηλασμο, ξυπναει πιο συχνα τη νυχτα για να θηλασει κ μονο μισοκοιμισμενος καθεται οπως πρωτα να θηλασει ηρεμα οπως πρωτα. Αφου οταν νυσταζει τον βουταω για να θηλασει. Ενω οταν ειναι ξυπνιος το πιανει το αφηνει κ κλαιει! Ενω εχω νομιζω γαλα! Κ μετα τον κανω βολτες κ μπορει μετα απο 5-10 λεπτα να θηλασει μπορει κ οχι! Γενικα ανησυχω οτι τπτ πλεον δεν παει καλα, οτι δεν εχω γαλα, οτι δε βαζει βαρος...Πηρα κ ζυγαρια γιατι ο παιδιατρος λειπει κ τον ζυγισα. 190 γρ. σε 13 ημερες! Δεν ξερω αν ειναι λιγα η οχι, εγω παντως με πηρε απο κατω γιατι με αυτο το ρυθμο θα πεσει κ αλλο πιο κατω απο την τελευταια καμπυλη! Ο παιδιατρος προσπαθησε να με καθησυχασει γιατι μονο π δεν εκλαιγα στο τηλ οτι μονο στη δικη τ ζυγαρια θα ξερουμε σιγουρα. Κ συμπληρωμα να χρειαζεται ομως, το μπιμπερο δεν το θελει με τπτ. Φοβαμαι οτι δε θα αναπτυχθει σωστα το μωρο μου κ ανυπομονω να παμε στον παιδιατρο.

Αχ κ γω σκεφτομουν πως ημουν περσυ κ μπαινω κ διαβαζω οτι το σκεφτεστε κ σεις! Χαχα εγω η φοβικη κ υποχονδρια  ουτε διακοπες δεν πηγα μολις εμαθα οτι ημουν εγκυος! Μολις μετα αρχισαν οι αναγουλες γυρνουσα ολα τα καφε γιατι μονο με παρεα δεν τις αισθανομουν τοσο εντονες! Κ μολις εμπαινα σπιτι ξαναρχιζαν χαχα! Ποιος θα περιμενε να θυμαμαι το τοτε κ να γελαω ενω τοτε αισθανομουν κομματια!

Ευχαριστω πολυ κ στα δικά σααας!!! :)

Οπως στα είπαν κ τα κορίτσια είστε μια χαρα απο βαρος καλα λεει ο γιατρος!! Κ μεις ετσι ειμαστε κ πραγαμτα π ισως βοηθήσουν ειναι η αναλλαγη στάσης θηλασμου, πχ εμενα ηρεμει οταν την εχω ξαπλωμενη διπλα μου να πινει κ δεν δυσανασχετει τοσο. Γαλατακι εχουμε εαν γεμίζουν πανες τ μωρα δν υπάρχει προβλημα! ;) 

Επισης λογω εποχης λυσσανε να πίνουν πιο συχνά απτην διψα οποτε η ροη ειναι πιο αργη, πολλες φορες τ στηθος μας μοιαζει αδειο γτ ειναι μαλακο αλλα υπάρχει γαλα κανονικα. Θελει υπομονη αυτο το αλμα κ μετα ερχονται στα ισα τους σιγα σιγα..

3 hours ago, Ξένη said:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση...Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται όλη μέρα η μικρή ενώ θέλει να κοιμηθεί,  δεν μπορεί με τίποτα να είναι ξύπνια, τρίβει τα μάτια της,χτυπιέται,  κοκκινίζουν από κάτω τα μάτια της, οπότε την παίρνω στα χέρια και περπάτημα μέσα στο σπίτι,  κοιμάται στα χέρια μου, την βάζω κάτω, είτε είναι καλαθουνα, είτε είναι στην κούνια της, είτε στο κρεβάτι μαζί μου....ξυπνάει στο 20λεπτο. Όλη μέρα αυτό γίνεται, ξυπνάει,  την ταιζω,  την παίζω λίγο, για κάνα 10λεπτο,  μέχρι να γκρινιαξει και μετά με το που γκρινιάζει αγκαλιά και πέρα δοθε...Έχω φτιάξει γαμπα και μπρατσα....το βράδυ όπως θέλω να μου εξηγήσετε πως γίνεται να πέφτει ξερή και να μην νιώθει τίποτα...Ότι και να γίνει δεν θα ξυπνήσει...Ενώ την μέρα,  καρφίτσα να πέσει θα ξυπνήσει. Τώρα π.χ. την είχα στο κρεβάτι με το δικό της μαξιλάρι,  παλινδρόμησης, ξύπνησε στο 10 λεπτο,  την πήρα αγκαλιά,  την έφερα μια βόλτα μέσα στο δωμάτιο ξανά ξερή,  την βάζω στο δικό μου μαξιλάρι, ξύπνησε ξανά,  την φέρνω ξανά βόλτα,  κοιμάται και τώρα την κρατάω στην αγκαλιά μου και κοιμάται ξερή....αν την βάλω κάτω Θα ξυπνήσει.  Ενώ πριν λίγο καιρό κοιμόταν 3ωρα χωρίς να κάνει κιχ,  να γκρεμιζαν πολυκατοικία δίπλα της δεν καταλαβαινε τιποτα...να κανω εγω κατι λάθος..???δεν παίρνει και πιπιλα ρε γαμωτο...την αηδιάζει...ολο την μπουνιά της χώνει στο στόμα.. 

Ιδια καλε κ μεις!! Να χαιρεσαι που εχει χωρισει μερα νυχτα εστω..ο γιος μου ηταν ετσι κ την νυχτα φαντάσου!! Δοκιμασε κ συ να θηλασετε ξαπλα μηοως αποκοιμηθεί εκει στ στρωμα. Εμενα κοιμαται ενα τσακ παραπανω ετσι αλλα οχι θαυματα δυστυχως..

Just now, Kathrin17 said:

Οπως βλέπεις δεν συμβαίνει μόνο σε σένα.. Οποτε μην αγχώνεσαι ότι κάνεις κάτι λάθος..Κ η δικιά μου έτσι κάνει.. Το βράδυ δν την νοιάζει.. Την μέρα όμως μπορεί να αποκοιμηθει στο ρεψιμο κ μόλις τη βάλω στο κρεβάτι ή θα ξυπνήσει κατευθείαν ή σε 10-15'...το μεσημέρι που δν την παλευω γτ μετά το φαγητό μου'ρχεται νυστα κ μένα, ξαπλώνουμε στο κρεβάτι κ οι 2 κ την θηλαζω έτσι.. Ξερή η κυρία για 1-1,5 ωρα.. Όταν κοιμηθεί βαθιά βγαίνει απτο στήθος κ άλλες φορές το ψάχνει απλά για πιπιλισμα ή καμια ρουφηξια κ άλλες δεν την νοιάζει.. Παρατήρησα όμως ότι αν βάλω μετά το στήθος μέσα στη μπλουζα μου ξυπνάει πιο γρήγορα από το αν το αφήσω έξω.. Εεε κ γω τώρα κάθομαι με το βυζί κοντά στη μύτη της.. Χαχαχα..κ κοιμάμαι

Χαχαχαχα το ζω ακριβώς ετσι ομως!! Οποτε παω να σκεπαστω τσουπ ξυπναει..τους αρεσει να ακουμπανε να νιωθουν τ δέρμα μας. Με στηθος εξω καταφερα να κοιμηθω το μονο 5ωρο π εχω κοιμηθει απο οταν γεννηθηκε η μικρη!! :P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Σας παρακολουθω καιρο αλλα γραφω πρωτη φορα.. Μου κανετε πολυ καλη παρεα χαχα!! 11 Μαρτιου η δικη μου η μπεμπα... Κι εγω μετα απο πολυ κοπο με εξωσωματικη.. Οπως τα περιγραφετε παραπανω ετσι και η δικια μου.. Γκρινια, υπνο μονο πανω μου, τη νυχτα καθε 2 το πολυ 3 ωρες θηλαζω..τις τελευταιες μερες κανει λιγοτερους θηλασμους.. τα χερια στο στομα ολη την ωρα και οταν τη βαζω στο στηθος κλαιει με ληγμους.. ε απο το πολυ κλαμα εξαντλειται, νανουριζεται με τον αντιχειρα γιατι φυσικα δε δεχεται πιπιλα ή μπιμπερο, βρισκω ευκαιρια και τη θηλαζω.. φοβαμαι οτι θα μου μειωθει το γαλα ετσι οπως παμε... Απο τη νυστα δε ξερω τι μου γινεται, αλλα χαλαλι.. παρακαλουσα πολυ γι αυτη την κουραση κοριτσια! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, IrenP είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Σας παρακολουθω καιρο αλλα γραφω πρωτη φορα.. Μου κανετε πολυ καλη παρεα χαχα!! 11 Μαρτιου η δικη μου η μπεμπα... Κι εγω μετα απο πολυ κοπο με εξωσωματικη.. Οπως τα περιγραφετε παραπανω ετσι και η δικια μου.. Γκρινια, υπνο μονο πανω μου, τη νυχτα καθε 2 το πολυ 3 ωρες θηλαζω..τις τελευταιες μερες κανει λιγοτερους θηλασμους.. τα χερια στο στομα ολη την ωρα και οταν τη βαζω στο στηθος κλαιει με ληγμους.. ε απο το πολυ κλαμα εξαντλειται, νανουριζεται με τον αντιχειρα γιατι φυσικα δε δεχεται πιπιλα ή μπιμπερο, βρισκω ευκαιρια και τη θηλαζω.. φοβαμαι οτι θα μου μειωθει το γαλα ετσι οπως παμε... Απο τη νυστα δε ξερω τι μου γινεται, αλλα χαλαλι.. παρακαλουσα πολυ γι αυτη την κουραση κοριτσια! 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Έτσι όλες μας όμως!! Υπομονή και θα στρώσουν τα πράγματα!! Κούραση και αϋπνία αλλά ανεκτίμητο συναίσθημα όλο αυτό που ζούμε!! Να σου ζήσει με υγεία το παιδάκι σου κορίτσι μου!! Αυτό με το κλάμα στο στήθος το κανει και εμένα κάποιες φορές και δεν ξέρω αλήθεια το γιατί! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, IrenP said:

Καλησπέρα κοριτσια! Σας παρακολουθω καιρο αλλα γραφω πρωτη φορα.. Μου κανετε πολυ καλη παρεα χαχα!! 11 Μαρτιου η δικη μου η μπεμπα... Κι εγω μετα απο πολυ κοπο με εξωσωματικη.. Οπως τα περιγραφετε παραπανω ετσι και η δικια μου.. Γκρινια, υπνο μονο πανω μου, τη νυχτα καθε 2 το πολυ 3 ωρες θηλαζω..τις τελευταιες μερες κανει λιγοτερους θηλασμους.. τα χερια στο στομα ολη την ωρα και οταν τη βαζω στο στηθος κλαιει με ληγμους.. ε απο το πολυ κλαμα εξαντλειται, νανουριζεται με τον αντιχειρα γιατι φυσικα δε δεχεται πιπιλα ή μπιμπερο, βρισκω ευκαιρια και τη θηλαζω.. φοβαμαι οτι θα μου μειωθει το γαλα ετσι οπως παμε... Απο τη νυστα δε ξερω τι μου γινεται, αλλα χαλαλι.. παρακαλουσα πολυ γι αυτη την κουραση κοριτσια! 

Καλως την να σου ζησει!! :) Πώς γεννήσες?? Πώς ηταν η εμπειρία σου εν μεσω καραντινας??

Ειναι φαση που περνάνε τα πιο πολλα μωρα τωρα.. μπορει να σου δειξει κ προτιμηση στο ενα στήθος παραπανω! Συνεχισε να προσφερεις κ επεμεινε οσο μπορεις εστω κ λιγο να πινει βοηθα την παραγωγη. Μπορεις ν κανεις μαλαξεις στο στηθος ενω πινει για να κατεβαινει γαλατακι κ μπορει να ηρεμήσει ετσι. Τα εκνευριζουν τα ουλα που ειναι φουσκωμένα,χανουν κ την υπομονη τους με την ζεστη κ αν εχουμε χαμηλη ροη γάλακτος αλλα δν σημανει πως μειωθηκε το γαλα! Φροντισε να πινει αρκετες φορες μες την μερα κ νομιζω θα ειστε μια χαρα!! ;) Επισης οσο μπορεις δινε του πριν φτασει στο αμην κ κλαψει. Ξερω δυσκολο να κρινεις με τα χερια συνεχως στο στομα..παρακολουθησε κ αποκρυπτογραφησε τις συνηθειες της!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

ετσι είμαι...αχαχαχχαχαχα καναμε ομαδαε καοιες κοπελες αν θες στείλε  μ το φβ σ...

Αγάπη βάλε με κ εμένα στην ομάδα .σ είχα στείλει κάποια στιγμή στο φβ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Έτσι όλες μας όμως!! Υπομονή και θα στρώσουν τα πράγματα!! Κούραση και αϋπνία αλλά ανεκτίμητο συναίσθημα όλο αυτό που ζούμε!! Να σου ζήσει με υγεία το παιδάκι σου κορίτσι μου!! Αυτό με το κλάμα στο στήθος το κανει και εμένα κάποιες φορές και δεν ξέρω αλήθεια το γιατί! 

Εμένα μου είπαν δεν θυμάμαι ποιος όμως,  γιατί έκλαιγε και εμένα στο στήθος κάποιες φορές,  ότι είναι από την παλινδρόμηση,  θέλει να φάει αλλά το στομάχι δεν το δέχεται και το διώχνει προς τα πάνω...Μετά ο λαρυγγας έχει την οξύτητα από τα υγρά του στομαχιού και πάλι θηλάζει για ανακούφιση και ξανά μανά....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ξένη είπε:

Εμένα μου είπαν δεν θυμάμαι ποιος όμως,  γιατί έκλαιγε και εμένα στο στήθος κάποιες φορές,  ότι είναι από την παλινδρόμηση,  θέλει να φάει αλλά το στομάχι δεν το δέχεται και το διώχνει προς τα πάνω...Μετά ο λαρυγγας έχει την οξύτητα από τα υγρά του στομαχιού και πάλι θηλάζει για ανακούφιση και ξανά μανά....

Έχει ΓΟΠ αλλά κάνω αποχή εδώ και 2 μήνες περίπου. Και τα βαριά συμπτώματα εχουνε φύγει! Τώρα έχουμε κάτι αναγωγές που και που και βλέννες στα κακα. Και το περίεργο είναι πως αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα καλή ώρα τρώει κανονικά χωρίς να διαμαρτύρεται! Στη αρχή άσε ήταν πίκρα.. έκλαιγε και τεντωνονταν σαν τόξο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mpoukitsa είπε:

Έχει ΓΟΠ αλλά κάνω αποχή εδώ και 2 μήνες περίπου. Και τα βαριά συμπτώματα εχουνε φύγει! Τώρα έχουμε κάτι αναγωγές που και που και βλέννες στα κακα. Και το περίεργο είναι πως αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα καλή ώρα τρώει κανονικά χωρίς να διαμαρτύρεται! Στη αρχή άσε ήταν πίκρα.. έκλαιγε και τεντωνονταν σαν τόξο.. 

Τα ίδια και η δικιά μου και ακόμα χειρότερα,  έφτασε σε σημείο να μην τρώει και με το που έβλεπε μπουκάλι έκλαιγε...Εμείς παίρνουμε και φάρμακο για το στομάχι,  πως είναι το ζαντακ για τους μεγάλους....Τώρα θα ξεκινήσουμε να το κόβουμε σιγά σιγά...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Καλως την να σου ζησει!! :) Πώς γεννήσες?? Πώς ηταν η εμπειρία σου εν μεσω καραντινας??

Ειναι φαση που περνάνε τα πιο πολλα μωρα τωρα.. μπορει να σου δειξει κ προτιμηση στο ενα στήθος παραπανω! Συνεχισε να προσφερεις κ επεμεινε οσο μπορεις εστω κ λιγο να πινει βοηθα την παραγωγη. Μπορεις ν κανεις μαλαξεις στο στηθος ενω πινει για να κατεβαινει γαλατακι κ μπορει να ηρεμήσει ετσι. Τα εκνευριζουν τα ουλα που ειναι φουσκωμένα,χανουν κ την υπομονη τους με την ζεστη κ αν εχουμε χαμηλη ροη γάλακτος αλλα δν σημανει πως μειωθηκε το γαλα! Φροντισε να πινει αρκετες φορες μες την μερα κ νομιζω θα ειστε μια χαρα!! ;) Επισης οσο μπορεις δινε του πριν φτασει στο αμην κ κλαψει. Ξερω δυσκολο να κρινεις με τα χερια συνεχως στο στομα..παρακολουθησε κ αποκρυπτογραφησε τις συνηθειες της!

Καλημερα! Με καισαρικη κοριτσι στις 38 εβδομαδες, οχι οτι ειχαμε καποιο θεμα, εγω το ηθελα μωρε για να ειμαι πιο ηρεμη, ενιωθα λιγο πιο ασφαλης.. Καλα τις επομενες 1-2 που γεννησα εγινε το lockdown.. ο εγκλεισμος ετσι κι αλλιως θα υπηρχε μεχει να 40σουμε.. ο φοβος με τσακισε εμενα μωρε.. ελεγα περασαμε τοσα, γεννηθηκε η μπεμπα και τωρα παλι φοβος.. και τωρα να σου πω συγκρατημενη ειμαι πολυ.. αλλα λιγο πιο ηρεμη.. Τη βαζω συνεχεια στο στηθος να δω τι θελει. Το καλο ειναι οτι το βραδυ τρωει κανονικα. Απλα εκει που ετρωγε ανα 1μισι ωρα τη μερα, τωρα τις τελευταιες μερες πεσαμε στο 2μισαωρο- 3ωρο και μου φανηκε αποτομη αλλαγη.. Φυσικα και εχει προτιμηση στο στηθος. τη θηλαζω ακουμπωντας τη σε μαξιλαρι πανω στα ποδια μου και τη ξεγελαω αφηνοντας τη στην πλευρα που της αρεσει, αλλα κανω ακροβατικα και της δινω το αλλο στηθος.. λαστιχο το χω κανει.. ασε.. Με προβληματιζει επισης που ενω νανουριζοταν με το στηθος και κοιμοταν, τωρα εκνευριζεται και θελει μονο τον αντιχειρα της.. Τι να πω.. θα δειξει...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, IrenP said:

Καλημερα! Με καισαρικη κοριτσι στις 38 εβδομαδες, οχι οτι ειχαμε καποιο θεμα, εγω το ηθελα μωρε για να ειμαι πιο ηρεμη, ενιωθα λιγο πιο ασφαλης.. Καλα τις επομενες 1-2 που γεννησα εγινε το lockdown.. ο εγκλεισμος ετσι κι αλλιως θα υπηρχε μεχει να 40σουμε.. ο φοβος με τσακισε εμενα μωρε.. ελεγα περασαμε τοσα, γεννηθηκε η μπεμπα και τωρα παλι φοβος.. και τωρα να σου πω συγκρατημενη ειμαι πολυ.. αλλα λιγο πιο ηρεμη.. Τη βαζω συνεχεια στο στηθος να δω τι θελει. Το καλο ειναι οτι το βραδυ τρωει κανονικα. Απλα εκει που ετρωγε ανα 1μισι ωρα τη μερα, τωρα τις τελευταιες μερες πεσαμε στο 2μισαωρο- 3ωρο και μου φανηκε αποτομη αλλαγη.. Φυσικα και εχει προτιμηση στο στηθος. τη θηλαζω ακουμπωντας τη σε μαξιλαρι πανω στα ποδια μου και τη ξεγελαω αφηνοντας τη στην πλευρα που της αρεσει, αλλα κανω ακροβατικα και της δινω το αλλο στηθος.. λαστιχο το χω κανει.. ασε.. Με προβληματιζει επισης που ενω νανουριζοταν με το στηθος και κοιμοταν, τωρα εκνευριζεται και θελει μονο τον αντιχειρα της.. Τι να πω.. θα δειξει...

Ολες μες την ανησυχια κ την ανασφαλεια ειμαστε μωρε. Ειναι κ μαμαδιστικο ιδίωμα, ειναι κ ολα αυτα ο συμβαινουν κ ειναι φυσικο...

Αυτο π αυξησε την ωρα π ξαναζητάει μπορει να εχει να κανει κ με το ποσο αποδοτικα πινει κ να χορτάινει πιο γρηγορα. Κ μενα ετσι ακριβώς κανει κ τ εκανε κ ο γιος μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για πείτε καμία ιδέα,  που βάζετε τα μωρά σας να κάθονται για να τους περάσει λίγο η ώρα και να μην πάει τζάμπα,  για ένα μήνα ακομα δλδ...Εγώ θέλω κάτι και για αργότερα,  είδα ένα καρεκλάκι φαγητού που πέφτει και γίνεται σαν ρηλαξ..Η λέτε πάρκο από τώρα? Να βάλω και.ολα τα παιχνίδια μέσα? Αυτό το σπίτι ποτέ δεν φαίνεται μαζεμένο...Πώς γίνεται δεν ξέρω....

  • Χαχα 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...