Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, KNecky είπε:

Μοιαζει πολυ με αλμα αυτο που περιγράφεις..σε ποια εβδοναδα ειστε?? Επισης αν εκοψες αποτομα ν την βαζεος στο στηθος μπορεί να περασει ενα ζορι γτ εχει μαθει ν τ εχει παρηγορια..κ αν πχ ειναι δοντακια παλι θα το ζητουσε πιθανόν γ παρηγοριά. Εκανε πυρετο??

Κλείσαμε την 15η εβδομάδα,  δεν ξέρω αν μετράει από την γέννηση η απ όταν ήταν να γεννηθεί γιατί είναι προωρακι...πυρετό όχι δεν έκανε καθόλου...είχα μέρες να την βάλω στο στήθος γιατί λέω εφόσον δεν έχω γάλα πιο το νόημα...χθες που κοπανιοταν έτσι την έβαλα και σήμερα την ξαναεβαλα γιατί την παίρνει ο ύπνος...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη said:

Κλείσαμε την 15η εβδομάδα,  δεν ξέρω αν μετράει από την γέννηση η απ όταν ήταν να γεννηθεί γιατί είναι προωρακι...πυρετό όχι δεν έκανε καθόλου...είχα μέρες να την βάλω στο στήθος γιατί λέω εφόσον δεν έχω γάλα πιο το νόημα...χθες που κοπανιοταν έτσι την έβαλα και σήμερα την ξαναεβαλα γιατί την παίρνει ο ύπνος...

Με διορθωμενη ηλικια δλδ ποσο ειναι?? Πάντως στις 15 ξεκινα ενα βαρβατο αλμα ως τις 19.. κ δοντακια μπορει ν ξεκινησει κ γι αυτο να στα κανει ολα αυτά κ τα γεύματα, κ την γκρίνια κ την δυσκολία υπνου. Αν θα την βαλεις στηθος εστω γ παρηγορια ή οχι ειανι δικη σου επιλογή κ μην σε περιοριζει κατι θα ελεγα. Ειτε το νιώθεις ειτε οχι καλυτερα κ πιο ζεστα νιωθει θεωρω αποτι θ ένιωθε με πιπιλα.προσπαθησε να εισαι ηρεμη να κοιτάς ενα ενα τι μπορει να εχει οταν την πιανει, με ψυχραιμια οσο γινεται. Γτ τα παιδια πολλες φορες συνεχιζουν ν κλαινε ή χειροτερεύουν γτ βλεπουν π πανικοβαλομστε κ φοβουνται κ αυτα. Γι αυτο ν τα δευτερα παιδια πανε λγ στον αυτοματο, εχεις αλλη σιγουρια λογω εμπειριας κ μενουν κ εκεινα ηρεμα. Να θέλει ν τρωει συχνοτερα κ μικρότερα γευματα μπορει ν εχει ν κανει με την πιπιλα τ μπιμπερο ισως αν την ενοχλει στ ουλα της. Ακριβως ετσι κανει κ μένα απλα θηλαζει..κ χερια κ σαλια κ γκρινια κ μικρα γεύματα κ βαλε βγαλε στ στομα τ στηθος σ σπαστικο σημειο..κ την νυχτα εχω χάσει την μπαλα αλλα ειναι περαστικό κ αν δν εχει αλλο σύμπτωμα δν ειναι ανησυχητικο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Με διορθωμενη ηλικια δλδ ποσο ειναι?? Πάντως στις 15 ξεκινα ενα βαρβατο αλμα ως τις 19.. κ δοντακια μπορει ν ξεκινησει κ γι αυτο να στα κανει ολα αυτά κ τα γεύματα, κ την γκρίνια κ την δυσκολία υπνου. Αν θα την βαλεις στηθος εστω γ παρηγορια ή οχι ειανι δικη σου επιλογή κ μην σε περιοριζει κατι θα ελεγα. Ειτε το νιώθεις ειτε οχι καλυτερα κ πιο ζεστα νιωθει θεωρω αποτι θ ένιωθε με πιπιλα.προσπαθησε να εισαι ηρεμη να κοιτάς ενα ενα τι μπορει να εχει οταν την πιανει, με ψυχραιμια οσο γινεται. Γτ τα παιδια πολλες φορες συνεχιζουν ν κλαινε ή χειροτερεύουν γτ βλεπουν π πανικοβαλομστε κ φοβουνται κ αυτα. Γι αυτο ν τα δευτερα παιδια πανε λγ στον αυτοματο, εχεις αλλη σιγουρια λογω εμπειριας κ μενουν κ εκεινα ηρεμα. Να θέλει ν τρωει συχνοτερα κ μικρότερα γευματα μπορει ν εχει ν κανει με την πιπιλα τ μπιμπερο ισως αν την ενοχλει στ ουλα της. Ακριβως ετσι κανει κ μένα απλα θηλαζει..κ χερια κ σαλια κ γκρινια κ μικρα γεύματα κ βαλε βγαλε στ στομα τ στηθος σ σπαστικο σημειο..κ την νυχτα εχω χάσει την μπαλα αλλα ειναι περαστικό κ αν δν εχει αλλο σύμπτωμα δν ειναι ανησυχητικο.

Σε ευχαριστώ πολύ....θα την βάζω αν είναι να ήρεμη...απλά έκοψα να την βάζω γιατί έβλεπα ότι δεν έχω γάλα...την νύχτα ευτυχώς δεν μου κάνει νούμερα,  κοιμάται συνήθως στις 11 μέχρι τις 7 το πρωί...καμία φορά μπορεί να ξυπνήσει για φαγητό άλλες φορές το πάει σερί...θα κάνω υπομονή αλλά και όλη μέρα αγκαλιά δεν παλεύεται,  ο αριστερός μου καρπός είναι υπό διάλυση....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Σε ευχαριστώ πολύ....θα την βάζω αν είναι να ήρεμη...απλά έκοψα να την βάζω γιατί έβλεπα ότι δεν έχω γάλα...την νύχτα ευτυχώς δεν μου κάνει νούμερα,  κοιμάται συνήθως στις 11 μέχρι τις 7 το πρωί...καμία φορά μπορεί να ξυπνήσει για φαγητό άλλες φορές το πάει σερί...θα κάνω υπομονή αλλά και όλη μέρα αγκαλιά δεν παλεύεται,  ο αριστερός μου καρπός είναι υπό διάλυση....

Κατσε διπλα της στο κρεβατι σαν εναλλακτική να ξεκουραστεις κ εσυ λιγο κ ν νιωθει κοντα σου αλλα οχι συνεχεια αγκαλια. Ξερω κ μενα ετσι ειναι κ εχω κ τ μεγαλο ν παραπονιέται..

Εστω σου κοιμαται την νυχτα μεγαλο θεμα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ....θα την βάζω αν είναι να ήρεμη...απλά έκοψα να την βάζω γιατί έβλεπα ότι δεν έχω γάλα...την νύχτα ευτυχώς δεν μου κάνει νούμερα,  κοιμάται συνήθως στις 11 μέχρι τις 7 το πρωί...καμία φορά μπορεί να ξυπνήσει για φαγητό άλλες φορές το πάει σερί...θα κάνω υπομονή αλλά και όλη μέρα αγκαλιά δεν παλεύεται,  ο αριστερός μου καρπός είναι υπό διάλυση....

Ειναι μαλλον η ηλικια Ξενη μου...γιατι οπως βλεπεις ολες πανω κατω τα ιδια περναμε..αν δεν διαμαρτυρεται στο στηθος και σε θελει σαν πιπιλα για παρηγορια, μην της το στερεις..θα περασει η φαση αυτη και λογικα δεν θα το χει αναγκη κι η ιδια.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παλι για μπανιο εμεις σημερα....μιλαμε γουσταρει θανασιμα ετσι....εφαγε κ στην ομπρελα της εριξε κ μια τουφα σρην ξαπλώστρα κανα μισαωρο ...κουρια η δικια σ....εχει παρει κ χρωμα κ γω ασπρη ακομα....γρρρρρρρ λεμε....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κορίτσια ο ρώτησα το γιατρό στους 4 μήνες μου είπε να μην δώσω .οτι έρευνες έχουν δείξει ότι ακόμα και στις πολύ ζεστές χώρες όπως το Ντουμπάϊ τα μωρά πνπινουν μόνο γάλα είναι μια χαρά κ δεν παθαίνουν τίποτα .επισης το γάλα καλύπτει την ‘’ποσοτητα’’ του νερού π μπορεί ν χρειάζεται ένα βρέφος .κ ακόμα ότι αν ξεκινήσει νερό μπορεί μετά ν μην πίνει το γάλα .κ εμένα γενικά είναι κ λίγο ζόρικη με το γάλα .επομενως μ είπε μόλις αρχίσουν πι τροφές τότε θα πιούμε κ νερό 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν προτρέπω σε καμία περίπτωση να δίνετε νερό. Απλά λέω τί έκανα εγώ και δεν το έκανα για να μη διψάει το μωρό. Αφήστε που όσες δίνουμε φόρμουλα, λίγα μλ να ξεφύγουν σε κάθε γεύμα, θα είναι περισσότερα συνολικά από όσο έδινα εγώ. 

Επίσης, δεν έχω πάει ούτε μια φορά θάλασσα με το μωρό. Ανησυχώ λίγο μην πάθει θερμοπληξία, μην καεί, μην κουραστεί κλπ. Ενώ το είχα στο πρόγραμμα, δεν το αποπειράθηκα τελικά. Όσες πήγατε πόση ώρα κάθεστε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Δεν προτρέπω σε καμία περίπτωση να δίνετε νερό. Απλά λέω τί έκανα εγώ και δεν το έκανα για να μη διψάει το μωρό. Αφήστε που όσες δίνουμε φόρμουλα, λίγα μλ να ξεφύγουν σε κάθε γεύμα, θα είναι περισσότερα συνολικά από όσο έδινα εγώ. 

Επίσης, δεν έχω πάει ούτε μια φορά θάλασσα με το μωρό. Ανησυχώ λίγο μην πάθει θερμοπληξία, μην καεί, μην κουραστεί κλπ. Ενώ το είχα στο πρόγραμμα, δεν το αποπειράθηκα τελικά. Όσες πήγατε πόση ώρα κάθεστε; 

Όχι δεν είπα ότι προτρέπεις .προς θεού .ανεφερα απλά μιας κ είπαμε για το νερό γιατί κ εγώ ήθελα να δώσω αλλά τελικά δεν με άφησε .

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis said:

Δεν προτρέπω σε καμία περίπτωση να δίνετε νερό. Απλά λέω τί έκανα εγώ και δεν το έκανα για να μη διψάει το μωρό. Αφήστε που όσες δίνουμε φόρμουλα, λίγα μλ να ξεφύγουν σε κάθε γεύμα, θα είναι περισσότερα συνολικά από όσο έδινα εγώ. 

Επίσης, δεν έχω πάει ούτε μια φορά θάλασσα με το μωρό. Ανησυχώ λίγο μην πάθει θερμοπληξία, μην καεί, μην κουραστεί κλπ. Ενώ το είχα στο πρόγραμμα, δεν το αποπειράθηκα τελικά. Όσες πήγατε πόση ώρα κάθεστε; 

Μονο αργα το απογευμα αφού πεσει αρκετα ο ήλιος. Μετα τις 7 δλδ... Κ αν ειναι η θαλασσα μακρια δυσκολο εγχείρημα. Πάντως εχεις δικιο στο θεμα του ηλιου. Ειναι επικίνδυνο γ τ ευαίσθητο βρεφικο δερμα. Ο ηλιος τ μεσημερι ειναι οτι χειροτερο γ ολους μας ετσι κ αλλιώς...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Pagotoula είπε:

και με το γαλατακι την ιδια δουλεια κανεις..το λεω προς αλλες νεες μαμαδες που μπορει να μας διαβαζουν...!! ;)

Κοριτσι οσο για τους κοιλιακους εμενα μου επετρεψε ο γιατρος απο τους 2 μηνες κι εφοσον εξετασε οτι δεν υπαρχει κενο στον ορθο κοιλιακο. Απλα δυσκολευομαι σε ασκησεις κοιλιακων, που ποτε δεν σκεφτηκα πως να τις κανω. Μου φαινονταν πολυ ευκολες...και τωρα...ωωωπ..κολλαω. Ειναι λες και δεν τους...οριζω το ιδιο.

Ωχ κατάλαβα! Καλά θα ρωτήσω τον γιατρό και εγώ! Η αλήθεια είναι πως η περιοχή εκεί είναι ακόμα λίγο μουδιασμενη γύρω από την τομή οπότε δεν το επιχειρώ ακόμα!! Περπατηματακι προς το παρόν!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Anna-Vangelis είπε:

Δεν προτρέπω σε καμία περίπτωση να δίνετε νερό. Απλά λέω τί έκανα εγώ και δεν το έκανα για να μη διψάει το μωρό. Αφήστε που όσες δίνουμε φόρμουλα, λίγα μλ να ξεφύγουν σε κάθε γεύμα, θα είναι περισσότερα συνολικά από όσο έδινα εγώ. 

Επίσης, δεν έχω πάει ούτε μια φορά θάλασσα με το μωρό. Ανησυχώ λίγο μην πάθει θερμοπληξία, μην καεί, μην κουραστεί κλπ. Ενώ το είχα στο πρόγραμμα, δεν το αποπειράθηκα τελικά. Όσες πήγατε πόση ώρα κάθεστε; 

εμεις παμε καθομαστε απο μιση εως μια ωρα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κατι αξιαγαπητο που κανει τωρα τελευταία ειναι που σιγομουρμουριζει ενω πινει γαλα..σαν να το απολαμβανει?? Σαν να αυτονανουριζεται?? Δν ξερω παντως εχει πλακα να την ακούω! :P

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

εμεις δεν κανουμε κ πολλα λογο προωροτητας νομίζω...( παντως δεν αγχώνομαι) τρώει χερια σουφρωνει χειλια κ κανει πως σφυρίζει  γελαει τα κλασσικά δηλ που ξεκινάνε ολα τα μωρα...

αυτο που κανει συνεχεια κ μ χει κανει εντύπωση λ απορώ τοσο μικρη πως το κανει ειναι που βαζει την πιπιλα της μονη της...( αναποδα ομως ετσι κ νευριαζει κιολας γιατι δεν ξερει να την στριψει ακομα) χαχαχαχαχ αυτό ειναι το κατόρθωμα  της.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Τα νυχακια με τι τα κοβετε; Εγω με ειδικο νυχοκοπτη αλλα την προηγουμενη βδομαδα επιασα και το κρεας και βγηκε λιγο αιμα και στεναχωρηθηκα αν και δεν εκλαψε. Τωρα φοβαμαι να τα κοψω και μακραινουν και τοσο ευκολα! Μηπως να αγορασω ψαλιδακι καλυτερα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...