Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Πολλυ ακομη σου κανει νουμερα η μικρη μουσιτσα;;;; η παραγωγη σου δε λεει να συμβαδισει ομως, ελπιζει ακομα.. απο βαρος πως παει η μπεμπα; αν ειστε καλα τελικα μαλλον αυτο ειναι το στυλ της κ θηλαζει γρηγορα αλλα αποδοτικα.

Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά μ αυτο το παιδί!! Κάθε μέρα και κάτι διαφορετικό.Κι εκεί που θα κανε και 4-5 ωρες μα θηλάσει τη μέρα και εγώ να το βγάζω με το χέρι σημερα θηλάζει ανά 2ωρο και πολυ!! Πού να προσαρμοστεί κι αυτη η παραγωγή με τόσες εναλλαγές!! Απλά ζουμπιεμαι για να βγάζω το γάλα να μη λιμναζει και κάνω κομπρεσες! Δεν μπορώ να κάνω κάτι αλλο, το πήρα πια απόφαση!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, IrenP said:

Κι εγω στο κλαμπ! Οχι τοσο αυστηρα οσο εσεις κοριτσια, εχω κοψει γαλα και τυρι, αλλα οχι τα κρυφα.. θα φαω δλδ μια στις τοσες απ εξω, εε κι αν κανει κανα παστιτσιο η πεθερα θα φαω ενα κομματι.. εκει που εβλεπα βλεννες ή αιματακι 1 στις τρεις μερες, τωρα πολυ σπανια και γι αυτο η παιδιατρος μας ειναι χαλαρη.. πώς γινεται η δικια μου να εμφανισει αλλεργια στον 3ο μηνα και οχι εξ αρχης δεν μπορω να το καταλαβω... Μηπως τελικα η αλλεργια ειναι ο κανονας και οχι η εξαιρεση; τι να πω... Καλημερα μανουλες!

Εμεις λογω ιστορικου στα αδερφακια της ξεκινησαμε απαλα χωρις να κοψω ίχνη, σογια κ μοσχάρι. Αλλα καπου 2,5 μηνω περιπου αρχισε τ κολπα τ εντερακι δυστυχώς κ τ εκοψα ολα τλκ. Συνηθως οι αλλεργίες εμφανιζονται γυρω στον 2-4 μηνα..πιο πριν παιζει ν είναι κ θεμα υπερπαραγωγής π λανθασμενα θεωρειται αλλεργια..

Επισης τ εμβόλια μπορουν να δημιουργησουν ψευδή σύμπτωματα αλλεργιας ως κ 10 μερες μετα..

Αλλα ειναι κ ποσο σοβαρη είναι η αλλεργια π μετρα κ αναλογως τι κόβεις κ θ βοηθησει. Υπαρχουν δείκτες αν κάνεις εξετασεις δλδ ευαισθητοποιησης σ καθε τροφή.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τη βαφτισαμε κι εμείς τη μικρη μας!!! Όλα ήταν όπως τα είχα οργανώσει!!! Η μικρή κοιμοταν συνέχεια και δεν έκλαψε καθολου και βγήκαμε για άλλη μια φορά τρελοί!! Χαχαχα!! Με το καλό και στις υπόλοιπες βαφτίσεις!! 

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Τη βαφτισαμε κι εμείς τη μικρη μας!!! Όλα ήταν όπως τα είχα οργανώσει!!! Η μικρή κοιμοταν συνέχεια και δεν έκλαψε καθολου και βγήκαμε για άλλη μια φορά τρελοί!! Χαχαχα!! Με το καλό και στις υπόλοιπες βαφτίσεις!! 

με υγεια κ καλη τυχη μα ειναο πάντα..μα την χαίρεστε αγαπη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 said:

Γεια σας κορίτσια!!! Τη βαφτισαμε κι εμείς τη μικρη μας!!! Όλα ήταν όπως τα είχα οργανώσει!!! Η μικρή κοιμοταν συνέχεια και δεν έκλαψε καθολου και βγήκαμε για άλλη μια φορά τρελοί!! Χαχαχα!! Με το καλό και στις υπόλοιπες βαφτίσεις!! 

Να ζησει η νεοφώτιστη! Καθε ευλογια ευχομαι στην ζωη της κ ευτυχια κ υγεια!! ^_^

Περασατε καλα ομως ετσι?? Συνηθως στις βαπτισεις μετα το μπλουμ κοιμουνται εναν υπνο τρικουβερτο κ μας βγαζουν τρελες χαχα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Τη βαφτισαμε κι εμείς τη μικρη μας!!! Όλα ήταν όπως τα είχα οργανώσει!!! Η μικρή κοιμοταν συνέχεια και δεν έκλαψε καθολου και βγήκαμε για άλλη μια φορά τρελοί!! Χαχαχα!! Με το καλό και στις υπόλοιπες βαφτίσεις!! 

Να σας ζήσει!! Υγεία και προοδο στη ζωή της.. Να την καμαρώσετε κ νυφούλα!!! 

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2020 at 10:32 ΜΜ, Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Τη βαφτισαμε κι εμείς τη μικρη μας!!! Όλα ήταν όπως τα είχα οργανώσει!!! Η μικρή κοιμοταν συνέχεια και δεν έκλαψε καθολου και βγήκαμε για άλλη μια φορά τρελοί!! Χαχαχα!! Με το καλό και στις υπόλοιπες βαφτίσεις!! 

Να σας ζήσει! Και εμείς θα κάνουμε την βάφτιση τέλη Αυγούστου.

  • Μου αρέσει 2

Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πήγαμε για το εμβόλιο μας σήμερα, πήρε 600 γραμμάρια όποτε μου έφυγε κ το άγχος του βάρους. Για φαγητό μου είπε εφόσον θηλάζω αποκλειστικά κ παίρνει καλό βάρος να ξεκινήσουμε απ τον 6ο κ  Μετά. Καλύτερα γιατι κ εγω δεν βιάζομαι. Λίγο λιωμένη μπανάνα που του έδωσα προχθές να δοκιμάσει τον ξίνισε! Κατα τα αλλα μια χαρά όλα. Εχει φτάσει 64 εκ κ 6,500 κιλά 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st said:

Καλημέρα κορίτσια! Πήγαμε για το εμβόλιο μας σήμερα, πήρε 600 γραμμάρια όποτε μου έφυγε κ το άγχος του βάρους. Για φαγητό μου είπε εφόσον θηλάζω αποκλειστικά κ παίρνει καλό βάρος να ξεκινήσουμε απ τον 6ο κ  Μετά. Καλύτερα γιατι κ εγω δεν βιάζομαι. Λίγο λιωμένη μπανάνα που του έδωσα προχθές να δοκιμάσει τον ξίνισε! Κατα τα αλλα μια χαρά όλα. Εχει φτάσει 64 εκ κ 6,500 κιλά 

Μπραβο το παιδι!! Μια χαρα βαρος εν τελει πηρε. Ποσο ειστε τωρα??

Δεν του άρεσε η μπανανα ε?? :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Τη βαφτισαμε κι εμείς τη μικρη μας!!! Όλα ήταν όπως τα είχα οργανώσει!!! Η μικρή κοιμοταν συνέχεια και δεν έκλαψε καθολου και βγήκαμε για άλλη μια φορά τρελοί!! Χαχαχα!! Με το καλό και στις υπόλοιπες βαφτίσεις!! 

Να σας ζήσει!! Για πες να παίρνουμε ιδέες.. τι μπομπονιέρες ειχατε; Πόσο κόσμο; 

Κι εγω έκλεισα σήμερα τηλεφωνικά την ημερομηνία και πέραν αυτού δεν έχω κάνει τπτ.. 

Just now, Murtw.st είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήγαμε για το εμβόλιο μας σήμερα, πήρε 600 γραμμάρια όποτε μου έφυγε κ το άγχος του βάρους. Για φαγητό μου είπε εφόσον θηλάζω αποκλειστικά κ παίρνει καλό βάρος να ξεκινήσουμε απ τον 6ο κ  Μετά. Καλύτερα γιατι κ εγω δεν βιάζομαι. Λίγο λιωμένη μπανάνα που του έδωσα προχθές να δοκιμάσει τον ξίνισε! Κατα τα αλλα μια χαρά όλα. Εχει φτάσει 64 εκ κ 6,500 κιλά 

Πότε μπαίνετε στον 6ο; Με τι θα ξεκινησετε ξερεις; μια χαρά και το βάρος!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Να σας ζήσει!! Για πες να παίρνουμε ιδέες.. τι μπομπονιέρες ειχατε; Πόσο κόσμο; 

Κι εγω έκλεισα σήμερα τηλεφωνικά την ημερομηνία και πέραν αυτού δεν έχω κάνει τπτ.. 

Πότε μπαίνετε στον 6ο; Με τι θα ξεκινησετε ξερεις; μια χαρά και το βάρος!!

Ευχαριστούμε Πολύ!! Μπομπονιέρες είχα ρεσω με τον κυκνο για τους μεγάλους και μολυβοθηκες για τα μικρά!! Μαζι με τα παιδάκια ήμασταν 80 ατομα. Ήμασταν σε ξωκλήσι με αντισηπτικά! Δεν υπήρξε πρόβλημα ούτε με τον μπουφέ!! Κι εκεί είχαμε συνεννοηθεί εκείνος που σέρβιρε να προσέχει να τηρούνται και οι αποστάσεις!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Μπραβο το παιδι!! Μια χαρα βαρος εν τελει πηρε. Ποσο ειστε τωρα??

Δεν του άρεσε η μπανανα ε?? :P

Κλείσαμε τον πέμπτο στις 14. Όχι ξίνισε! Ε λογικό βέβαια επειδή είναι μεγάλη μετάβαση όπως κ να το κανεις απ το γάλα σε κάποια αλλη γεύση, απλα

πηρα θάρρος επειδή κοντεύει να μπει στα πιάτα μας κάθε φορά που τρώμε απ τη λιγούρα του! 

Just now, asda είπε:

Να σας ζήσει!! Για πες να παίρνουμε ιδέες.. τι μπομπονιέρες ειχατε; Πόσο κόσμο; 

Κι εγω έκλεισα σήμερα τηλεφωνικά την ημερομηνία και πέραν αυτού δεν έχω κάνει τπτ.. 

Πότε μπαίνετε στον 6ο; Με τι θα ξεκινησετε ξερεις; μια χαρά και το βάρος!!

Στις 14 Αυγούστου κλείνει τον 6! Ραντεβού έχουμε στις 24 όποτε τότε θα μας δώσει τις οδηγίες, αλλα εγω μετά απο έρευνα κ απο άλλες μαμάδες θεωρώ λογικό να ξεκινήσουμε με φρούτα, κ κάποια κρέμα δημητριακών με βρώμη κεχρί κ τέτοια.. πάλι με φρούτο για ν είναι πιο εύγευστη, η ίσως προσθέσω κ λίγο μητρικό γάλα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st said:

Κλείσαμε τον πέμπτο στις 14. Όχι ξίνισε! Ε λογικό βέβαια επειδή είναι μεγάλη μετάβαση όπως κ να το κανεις απ το γάλα σε κάποια αλλη γεύση, απλα

πηρα θάρρος επειδή κοντεύει να μπει στα πιάτα μας κάθε φορά που τρώμε απ τη λιγούρα του! 

Στις 14 Αυγούστου κλείνει τον 6! Ραντεβού έχουμε στις 24 όποτε τότε θα μας δώσει τις οδηγίες, αλλα εγω μετά απο έρευνα κ απο άλλες μαμάδες θεωρώ λογικό να ξεκινήσουμε με φρούτα, κ κάποια κρέμα δημητριακών με βρώμη κεχρί κ τέτοια.. πάλι με φρούτο για ν είναι πιο εύγευστη, η ίσως προσθέσω κ λίγο μητρικό γάλα.

Κ μεις που μπαινουμε τωρα στον 5ο ετσι..μας κοιταει στο στομα κ θελει ν πιασει πιρουνια, κουταλια, πιατα..γ τωρα ας μυρισει τα φαγητα κ θα δουμε οταν ερθει η ωρα! ;)

Ωραια ιδεα η προσθηκη μητρικού στην κρεμα! Δεν το δοκιμασα ποτε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χτες κάναμε εμβόλιο, κλάψαμε στιγμιαία και το ξεχάσαμε αμέσως! Η παιδίατρος εδώ μου είπε σε 10 μέρες να δώσω μοσχαράκι. Δεν είναι λίγο βαρύ κρέας για τόσο μικρό μωρό; Θα είμαστε σχεδόν 6 μηνών τότε.

Μου είπε να αρχίσω να δίνω και χυμό. Η αλήθεια είναι ότι τρώει φρούτα και τα απολαμβάνει, αλλά χυμό δεν σκεφτόμουν να δώσω ακόμα. 

Τελικά οι οδηγίες είναι διαφορετικές από χώρα σε χώρα και διαφορετικές σε θηλάζουσες και μη θηλάζουσες από ό,τι κατάλαβα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...