Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

Οχι δεν ειναι απαραιτητη η αμνιο μονο λογω ηλικιας. το νιπτ στις 3 βασικες ανωμαλιες εχει ποσοστο ακριβειας 99%. η αμνιο εχει 100% και οχι μονο για τις τρεις βασικες τρισωμιες, αλλα για ολα τα συνδρομα. η πιθανοτητα αποβολης ειναι 1 προς 100 περιπου. οποτε βασει αποτελεσματων αυχενικης κρινεις αν αξιζει να το ρισκαρεις. 

Υπάρχουν γιατροί που αγχωνουν χωρίς λογο!! Οκ, ευχαριστώ!!!

Just now, mpempaki1 είπε:

Στις πόσες ώρες έχει βαρύνει η πάνα; μηπβς την αλλάζω νωρίς την πάνα εγώ; ή την αλλάζω στο 2ωρο η μόλις δω ότι γίνεται μπλε

Εντάξει τωρα καλοκαίρι Καλά κανεις και την αλλάζειΣ συχνά, απλά να τις μετράς να δεις συνολικά πόσες βρεχει!! Αν έχει πχ 10 ελαφριές να τις μετράς ως 5 βαριές!!Εγω τωρα πχ την αλλαξα και μπροστά δεν ήταν καθόλου μπλε ομως ήταν βαριά, είναι και πώς κάθεται το μωρό, αν το νούμερο είναι λίγο μεγάλο κτλ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

όταν η γραμμή είναι διακεκομενη; πχ εγώ τώρα που τον άλλαξα και έκανε τσισα είναι η γραμμή κίτρινη πιο κάτω μπλε πάλικίτρινη κα μετά μέχρι πίσω μπλε. φταιει η σταση; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

όταν η γραμμή είναι διακεκομενη; πχ εγώ τώρα που τον άλλαξα και έκανε τσισα είναι η γραμμή κίτρινη πιο κάτω μπλε πάλικίτρινη κα μετά μέχρι πίσω μπλε. φταιει η σταση; 

Ναι, έχει κάτσει ετσι το μωρό που τα τσισα δε φτάνουν σε όλα τα σημεία. Εμένα έχει τύχει πολλές φορές να είναι η μισή μπλε αλλα να είναι πολύ βαριά και άλλες φορές να είναι όλη μπλε και να είναι μετρίου βαρους

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Ναι, έχει κάτσει ετσι το μωρό που τα τσισα δε φτάνουν σε όλα τα σημεία. Εμένα έχει τύχει πολλές φορές να είναι η μισή μπλε αλλα να είναι πολύ βαριά και άλλες φορές να είναι όλη μπλε και να είναι μετρίου βαρους

Γενικα κ στ μαιευτηριο κ η παιδιατρος κ οι μαίες μου λεγαν μην δινω βαση στη γραμμη της πανας αλλα στο βαρος γτ αναλογα την σταση χρωματιζεται οπου ν ναι..κ καπως ετσι αλλαξα μαρκα γ ν μην την βλεπω!! :P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Γενικα κ στ μαιευτηριο κ η παιδιατρος κ οι μαίες μου λεγαν μην δινω βαση στη γραμμη της πανας αλλα στο βαρος γτ αναλογα την σταση χρωματιζεται οπου ν ναι..κ καπως ετσι αλλαξα μαρκα γ ν μην την βλεπω!! :P

εμένα είναι τέρμα ελαφρά..  αν αλλάξω και μάρκα...

θα την αλλάζω στο 4ωρο.

 Όχι στην 1 και στις 2 ώρες πλέον 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, KNecky είπε:

Γενικα κ στ μαιευτηριο κ η παιδιατρος κ οι μαίες μου λεγαν μην δινω βαση στη γραμμη της πανας αλλα στο βαρος γτ αναλογα την σταση χρωματιζεται οπου ν ναι..κ καπως ετσι αλλαξα μαρκα γ ν μην την βλεπω!! :P

Ποιες παίρνεις ;Είσαι ευχαριστημένη;; Εγώ αλλαξα για καμιά βδομάδα επειδή ο άντρας μου έκανε λάθος και ήταν πολύ χάλια, τα κακα όλα εξω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ποιες παίρνεις ;Είσαι ευχαριστημένη;; Εγώ αλλαξα για καμιά βδομάδα επειδή ο άντρας μου έκανε λάθος και ήταν πολύ χάλια, τα κακα όλα εξω!

τις premium. Εσύ; η αλήθεια είναι ότι και μένα καμία φορά ξεχυλιζουν.  αλλά μ αρέσουν λόγω της γραμμής 

Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2020 at 6:31 ΜΜ, teta2 είπε:

Δλδ στο καρότσι την έχεις ξαπλωτη σε ανάκληση ή να κάθεται;

καθεται αλλα οζι τελείως μπροστά...το κεφάλι της πρεπςι να ειναι πιαω κ τεντωμένο..την θεση την βρίσκεις εσυ ποσο θες...ρο σημαντικό είναι να μην να μην σκυβει λαιμο μπροστά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mpempaki1 said:

εμένα είναι τέρμα ελαφρά..  αν αλλάξω και μάρκα...

θα την αλλάζω στο 4ωρο.

 Όχι στην 1 και στις 2 ώρες πλέον 

Κ γω την αλλαζω συχνα γτ φοβαμαι για ουρολοιμωξεις..κ πανες κανει γυρω στις 8 ελαφρυες περιπου. Τι να σου πω..αποσο ξερω κ μου ειπαν μην ανησυχω δυο γιατροι. Αν υπαρχει θεμα θ φανει στο χρωμα των ούρων κ στη γενική συμπεριφορα τ παιδιού. Επισης ειπαν πως πλ μωρα τ κανουν ανεξαρτητως αν θηλαζουν ή οχι..

53 minutes ago, Polly1 said:

Ποιες παίρνεις ;Είσαι ευχαριστημένη;; Εγώ αλλαξα για καμιά βδομάδα επειδή ο άντρας μου έκανε λάθος και ήταν πολύ χάλια, τα κακα όλα εξω!

Επαιρνα pampers αλλα το γυρισα σε babylino. Εχουν διαφορα στ νουμερα οι πρωτες ειναι λιγο μικροτερες κ βαζω τ πιο μεγαλο ίσως γ αυτο σ ξεχειλιζε μ οποιες αλλαξες. Ισως ηθελε κ το plus νουμερο. Αν δεις πχ το 4 κ τ 4+ εχν την διαφορα πως τ plus ειναι πιο απορροφητικο αλλα ιδιο μεγεθος. Επισης επαψε να συγκεεται το μωρο οποτε ειμαι ικανοποιημενη πολύ. Αλλα οκ τ θεμα συγκαματος κ γενικα πανας είναι ανάλογα τ παιδι δν ειμαι απολυτη..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

τις premium. Εσύ; η αλήθεια είναι ότι και μένα καμία φορά ξεχυλιζουν.  αλλά μ αρέσουν λόγω της γραμμής 

Κι εγώ αυτές! Κι εμένα μ αρέσει η γραμμή, ειδικά τωρα το καλοκαίρι φαίνεται και κατω απο τα ρουχα!!

12 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Κ γω την αλλαζω συχνα γτ φοβαμαι για ουρολοιμωξεις..κ πανες κανει γυρω στις 8 ελαφρυες περιπου. Τι να σου πω..αποσο ξερω κ μου ειπαν μην ανησυχω δυο γιατροι. Αν υπαρχει θεμα θ φανει στο χρωμα των ούρων κ στη γενική συμπεριφορα τ παιδιού. Επισης ειπαν πως πλ μωρα τ κανουν ανεξαρτητως αν θηλαζουν ή οχι..

Επαιρνα pampers αλλα το γυρισα σε babylino. Εχουν διαφορα στ νουμερα οι πρωτες ειναι λιγο μικροτερες κ βαζω τ πιο μεγαλο ίσως γ αυτο σ ξεχειλιζε μ οποιες αλλαξες. Ισως ηθελε κ το plus νουμερο. Αν δεις πχ το 4 κ τ 4+ εχν την διαφορα πως τ plus ειναι πιο απορροφητικο αλλα ιδιο μεγεθος. Επισης επαψε να συγκεεται το μωρο οποτε ειμαι ικανοποιημενη πολύ. Αλλα οκ τ θεμα συγκαματος κ γενικα πανας είναι ανάλογα τ παιδι δν ειμαι απολυτη..

Ίσως γι αυτο είδα αυτή τη διαφορά στην απορροφητικότητα!! Ναι, είναι πώς θα κάτσει η πάνα στο κάθε παιδί.Τώρα που είπες για συγκαμα, χρησιμοποιείς κάποια αλοιφη; Εμένα η παιδίατρος μου είχε πει αμυγδαλελαιο σε κάθε αλλαγή και ότι οι αλοιφές είναι για θεραπευτική και όχι για προληπτική χρήση. Βέβαια εγώ όταν έχει κάνει πολλά κακά της βάζω από τα δειγματακι ακομη που μου χαν δώσει στο μαιευτήριο, δεν έχει συγκαει ποτέ εκτός από τις πρώτες μέρες που μου το δώσανε σχεδόν συγκαμενο από το μαιευτήριο...Ομως θέλω να καταλήξω σε μια μάρκα αλοιφή για μια στο τοσο.Σε δειγματακι μου είχαν δώσει της frezyderm που ενταξει μου φαίνονται μέτρια και της sudocrem που εχω διαβάσει ότι γενικά θεωρείται βαριά. Μου χανε δώσει και μια άλλη που θυμάμαι μου άρεσε αλλα δε θυμάμαι ποια Ήταν!! Καλά, το ξέρω απαράδεκτη!!! Χαχαχ!! 

12 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Αν υπαρχει θεμα θ φανει στο χρωμα των ούρων

Δηλαδή τι χρώμα θεωρείται ανησυχητικό;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια σήμερα έκανε τσισα ο μπέμπης όχι βαριές πάλι βεβεια αλλά ξέρετε τι παρατήρησα; είναι μαζεμένα τις πιο πολλές φορές πίσω στον πωπο.  είναι πολλά ή είναι λόγω του ότι είναι ξαπλωμένος; κιτρινιζει η πάνα σε κάποια σημεία

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια σήμερα έκανε τσισα ο μπέμπης όχι βαριές πάλι βεβεια αλλά ξέρετε τι παρατήρησα; είναι μαζεμένα τις πιο πολλές φορές πίσω στον πωπο.  είναι πολλά ή είναι λόγω του ότι είναι ξαπλωμένος; κιτρινιζει η πάνα σε κάποια σημεία

Και εμένα έτσι είναι τώρα τελευταία, όχι τόσο βαριές πάνες όπως πριν( βέβαια εμένα ιδρώνει πολύ!) και ανάλογα πως κάθεται αλλάζει χρώμα η γραμμή. Όσο για το χρώμα , ναι είναι κίτρινα και εμένα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Polly1 είπε:

Κι εγώ αυτές! Κι εμένα μ αρέσει η γραμμή, ειδικά τωρα το καλοκαίρι φαίνεται και κατω απο τα ρουχα!!

Ίσως γι αυτο είδα αυτή τη διαφορά στην απορροφητικότητα!! Ναι, είναι πώς θα κάτσει η πάνα στο κάθε παιδί.Τώρα που είπες για συγκαμα, χρησιμοποιείς κάποια αλοιφη; Εμένα η παιδίατρος μου είχε πει αμυγδαλελαιο σε κάθε αλλαγή και ότι οι αλοιφές είναι για θεραπευτική και όχι για προληπτική χρήση. Βέβαια εγώ όταν έχει κάνει πολλά κακά της βάζω από τα δειγματακι ακομη που μου χαν δώσει στο μαιευτήριο, δεν έχει συγκαει ποτέ εκτός από τις πρώτες μέρες που μου το δώσανε σχεδόν συγκαμενο από το μαιευτήριο...Ομως θέλω να καταλήξω σε μια μάρκα αλοιφή για μια στο τοσο.Σε δειγματακι μου είχαν δώσει της frezyderm που ενταξει μου φαίνονται μέτρια και της sudocrem που εχω διαβάσει ότι γενικά θεωρείται βαριά. Μου χανε δώσει και μια άλλη που θυμάμαι μου άρεσε αλλα δε θυμάμαι ποια Ήταν!! Καλά, το ξέρω απαράδεκτη!!! Χαχαχ!! 

Δηλαδή τι χρώμα θεωρείται ανησυχητικό;;;

Εγω χρησιμοποιώ pharmasept κ είχα μείνει επίσης ικανοποιημένη απ την septona. Σκέφτομαι όμως να δοκιμάσω κ εγω αμυγδαλέλαιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Εγω χρησιμοποιώ pharmasept κ είχα μείνει επίσης ικανοποιημένη απ την septona. Σκέφτομαι όμως να δοκιμάσω κ εγω αμυγδαλέλαιο.

Ναι, είναι ελαφρύ για κάθε μέρα.Εγω χρησιμοποιώ της απιβιτα. Καλύτερα να πάρεις κι εσύ τυποποιημένο συγκεκριμένης εταιρίας κι όχι  παρασκευής του φαρμακείου 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Polly1 said:

Κι εγώ αυτές! Κι εμένα μ αρέσει η γραμμή, ειδικά τωρα το καλοκαίρι φαίνεται και κατω απο τα ρουχα!!

Ίσως γι αυτο είδα αυτή τη διαφορά στην απορροφητικότητα!! Ναι, είναι πώς θα κάτσει η πάνα στο κάθε παιδί.Τώρα που είπες για συγκαμα, χρησιμοποιείς κάποια αλοιφη; Εμένα η παιδίατρος μου είχε πει αμυγδαλελαιο σε κάθε αλλαγή και ότι οι αλοιφές είναι για θεραπευτική και όχι για προληπτική χρήση. Βέβαια εγώ όταν έχει κάνει πολλά κακά της βάζω από τα δειγματακι ακομη που μου χαν δώσει στο μαιευτήριο, δεν έχει συγκαει ποτέ εκτός από τις πρώτες μέρες που μου το δώσανε σχεδόν συγκαμενο από το μαιευτήριο...Ομως θέλω να καταλήξω σε μια μάρκα αλοιφή για μια στο τοσο.Σε δειγματακι μου είχαν δώσει της frezyderm που ενταξει μου φαίνονται μέτρια και της sudocrem που εχω διαβάσει ότι γενικά θεωρείται βαριά. Μου χανε δώσει και μια άλλη που θυμάμαι μου άρεσε αλλα δε θυμάμαι ποια Ήταν!! Καλά, το ξέρω απαράδεκτη!!! Χαχαχ!! 

Δηλαδή τι χρώμα θεωρείται ανησυχητικό;;;

Συμφωνώ μ την γιατρο σου κ προληπτικά δν βαζω τπτ στην μικρη. Οταν ειχε λογω αλλεργιας συγκαμα εβαζα μεχρι ν περάσει την κρεμα για πανα της helenvita γτ γενικα εχουν καθαρα συστατικ σε αυτη γ. Ισως ομως κτ αλλο πιο παραδοσιακο ν ειναι πιο καλο δν εχω ερευνήσει κ γω η απαραδεκτη!! :P

Just now, mpempaki1 said:

κορίτσια σήμερα έκανε τσισα ο μπέμπης όχι βαριές πάλι βεβεια αλλά ξέρετε τι παρατήρησα; είναι μαζεμένα τις πιο πολλές φορές πίσω στον πωπο.  είναι πολλά ή είναι λόγω του ότι είναι ξαπλωμένος; κιτρινιζει η πάνα σε κάποια σημεία

Ναι φταιει π ειναι ξαπλωμενος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...