Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Κουραγιο Πολλυ μου!! Αλμα, δοντια?? Ποιος ξερει..ο υπνος τους θα αλλαζει απο δω κ περα κ ειανι αναλογως τ παιδι πως θ ειναι..ακομα κ μωρα μ 8ωρα χαλανε υπνο γυρω στους 8-10 μηνες μ ολα αυτα π περνανε..εχουν το δικιο τους κ αυτα τ καημενα!!

Φοβάσαι ν κανετε συγκοιμηση υποθετω ε?? Γτ καπως βελτιώνεται ολο αυτο κ δν πηγαινοέρχεσαι στην κουνια..

Καλημέρα!!! Κοιμάμαι σε κρεβάτι δίπλα στην κούνια της στο δωμάτιο της. Στα πολυ σκούρα τραβαω το κρεβατι διπλα στην κούνια και  κάνουμε συγκοιμηση, αλλά δεν καλυτερεύει η κατάσταση πάντα.  Είναι τα δόντια της!! Έχει δαγκώσει τα παντα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 51 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλημέρα!!! Κοιμάμαι σε κρεβάτι δίπλα στην κούνια της στο δωμάτιο της. Στα πολυ σκούρα τραβαω το κρεβατι διπλα στην κούνια και  κάνουμε συγκοιμηση, αλλά δεν καλυτερεύει η κατάσταση πάντα.  Είναι τα δόντια της!! Έχει δαγκώσει τα παντα

Και εγώ τα ίδια τραβάω...Ότι βρίσκει το τρώει με μανία,  αρπάζει τα χέρια μου και τα βάζει στο στόμα και με δαγκώνει με μανία...Έχει βγάλει τα δύο κάτω δόντια και κόβουν σαν ξυράφι,  την μέρα πλέον δεν κοιμάται όπως κοιμόταν παλιά, τα βράδια ευτυχώς όμως κοιμάται από τις 9 το βράδυ μέχρι τις 8 με 9 το πρωί...κάποιες φορές όταν ξυπνάει την νύχτα της βάζω πιπίλα και την παίρνω στο κρεβάτι στο μαξιλάρι μου και ησυχάζει λίγο,  με το που δω ότι έχει ξεραθεί την βάζω στην κούνια της..

Υπομονή πρέπει να κάνουμε...θα περάσει και αυτό...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κάνετε; Θέλω να ρωτήσω όσες δίνετε κομμάτια, το πορτοκάλι πώς το δινετε; Και με το αντινιδιο τι γινετε; Το τρωνε; Επίσης το κρέας το δίνετε σε ίνες ή σε μπιφτεκι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κάνετε; Θέλω να ρωτήσω όσες δίνετε κομμάτια, το πορτοκάλι πώς το δινετε; Και με το αντινιδιο τι γινετε; Το τρωνε; Επίσης το κρέας το δίνετε σε ίνες ή σε μπιφτεκι; 

κομματια δινω λοβο αχλαδι μπανανα κ μανταρίνι..το οποίο  δινω μόνο το μεσα  ...φανταζομαι καπως ετσι κ στο πορτοκάλι...ι ες κρέατος  δεν ρο χω δοκιμασει ακομα...τα ζυμαρικά  τα μικρα  τα τρωει ετσι  χωρις  να τα αλλεσω...ακτινίδιο  το τρώει  ναι μια χαρα...γενικα εχει ερωτα με τα φρουτα.κ μπιφτέκι  το κανω το κρεας...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κομματια δινω λοβο αχλαδι μπανανα κ μανταρίνι..το οποίο  δινω μόνο το μεσα  ...φανταζομαι καπως ετσι κ στο πορτοκάλι...ι ες κρέατος  δεν ρο χω δοκιμασει ακομα...τα ζυμαρικά  τα μικρα  τα τρωει ετσι  χωρις  να τα αλλεσω...ακτινίδιο  το τρώει  ναι μια χαρα...γενικα εχει ερωτα με τα φρουτα.κ μπιφτέκι  το κανω το κρεας...

Φρούτα έχω δώσει σε κομμάτια μπανάνα, αβοκαντο(δεν ξέρω αν θεωρείται φρουτο), αχλάδι, πεπόνι, καρπούζι  και σταφύλι! Αλλά το ακτινιδιο αν και είναι μαλακο φοβάμαι μήπως της φανεί πολύ ξινό, οπότε μόνο αλεσμενο και μαζί με άλλα. Της τα δίνεις με το κουτάλι ή τα παίρνει εκεινη με τα χέρια; Θέλω σιγα σιγα να κόψω τα αλεσμενα αλλα πχ το μήλο που είναι σκληρό πώς θα το δινω; Ή τα πολυ όξινα φρούτα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 είπε:

Φρούτα έχω δώσει σε κομμάτια μπανάνα, αβοκαντο(δεν ξέρω αν θεωρείται φρουτο), αχλάδι, πεπόνι, καρπούζι  και σταφύλι! Αλλά το ακτινιδιο αν και είναι μαλακο φοβάμαι μήπως της φανεί πολύ ξινό, οπότε μόνο αλεσμενο και μαζί με άλλα. Της τα δίνεις με το κουτάλι ή τα παίρνει εκεινη με τα χέρια; Θέλω σιγα σιγα να κόψω τα αλεσμενα αλλα πχ το μήλο που είναι σκληρό πώς θα το δινω; Ή τα πολυ όξινα φρούτα;

τα παίρνει κ μόνη  της δινω κ εγω ...ανάλογα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Φρούτα έχω δώσει σε κομμάτια μπανάνα, αβοκαντο(δεν ξέρω αν θεωρείται φρουτο), αχλάδι, πεπόνι, καρπούζι  και σταφύλι! Αλλά το ακτινιδιο αν και είναι μαλακο φοβάμαι μήπως της φανεί πολύ ξινό, οπότε μόνο αλεσμενο και μαζί με άλλα. Της τα δίνεις με το κουτάλι ή τα παίρνει εκεινη με τα χέρια; Θέλω σιγα σιγα να κόψω τα αλεσμενα αλλα πχ το μήλο που είναι σκληρό πώς θα το δινω; Ή τα πολυ όξινα φρούτα;

δ χανεις κτ να δοκιμασεις το ακτινιδιο,μπορει να της αρεσει αν κ ξινο

το μηλο μπορεις να το τριψεις στο χοντρο του τριφτη η να το κοβεις ροδελες η σε πολυ λεπτες φετες με αποφλοιωτη

ο μικρος μου το ετρωγε πολυ ψητο τυπου κομποστα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κάνετε; Θέλω να ρωτήσω όσες δίνετε κομμάτια, το πορτοκάλι πώς το δινετε; Και με το αντινιδιο τι γινετε; Το τρωνε; Επίσης το κρέας το δίνετε σε ίνες ή σε μπιφτεκι; 

Καλησπέρα!! Πορτοκαλι βγαζεις τ λεπτη φλουδα π εχν κ τ δινω σ κομματι ολο μαζι.. ουσιαστικά ρουφαει ομως δν τρωει κανονικα.. ακτινιδιο φετουλες στο μεγεθος τ δείκτη κ κανω ζικ ζακ μ τ μαχαιρι σαν κεραυνο καπως τ σχημα γ ν μην γλιστράει τελειως..καποιες φορες τ τρωει αλλες μακρια κ αγαπημενοι!! Κρεας ως τωρα εχω δωσει μονο σε μικρες ινες κ ειτε πιανει μονη της ή της δινω μπουκιτσες μαζι μ αλλα λαχανικα π εχει στο φαγητο της.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα!!! Σήμερα της έδωσα πορτοκάλι σε φετουλες! Είχα βγάλει ο τι σκληρό υπήρχε! Έφαγε μισό πορτοκάλι και μισή μπανάνα.  Πώς σας φαίνονται ως ποσοτητες; Το απόγευμα θα της δώσω και μισό αχλάδι μαζί με τον κρόκο τον οποίο δεν τον τρώει αυτές τις μερες! Θέλω τωρα που είναι συνέχεια σπιτι να κάνουμε τη μετάβαση στα κομμάτια, να τελειώνουμε με τα αλεσμενα, σημερα εγινε 8,5 πια!! Και ας πέσει και λίγο στην καμπύλη, γιατί ίδιες ποσότητες δε μου φαίνονται 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Κορίτσια Καλημέρα!!! Σήμερα της έδωσα πορτοκάλι σε φετουλες! Είχα βγάλει ο τι σκληρό υπήρχε! Έφαγε μισό πορτοκάλι και μισή μπανάνα.  Πώς σας φαίνονται ως ποσοτητες; Το απόγευμα θα της δώσω και μισό αχλάδι μαζί με τον κρόκο τον οποίο δεν τον τρώει αυτές τις μερες! Θέλω τωρα που είναι συνέχεια σπιτι να κάνουμε τη μετάβαση στα κομμάτια, να τελειώνουμε με τα αλεσμενα, σημερα εγινε 8,5 πια!! Και ας πέσει και λίγο στην καμπύλη, γιατί ίδιες ποσότητες δε μου φαίνονται 

Μια χαρα ειναι γ την μερα 2 μισα φρουτα κ μ τ αχλαδι υπερκομπλε!!  Με τα κόμματια παιρνει καλύτερα τ θρεπτικά συστατικα οποτε μπορει ν μειωθει η ποσότητα αλλα βελτιωνεται η ποιοτητα. Κ τρώει οσο πραγματικα χρειάζεται τ παιδί ενω μ τ αλεσμένα μπουκωνονται κ λιγο..δεν νομιζω ν πεσει κ καμπυλη απο αυτο σιγα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, KNecky είπε:

 

Καλημέρα!! Εμείς είχαμε την πρώτη μας τούμπα! Σηκώνεται ορθια στο κρεβάτι και από τη χαρά της που με είδε άφησε τα χέρια κι έπεσε!! Χτύπησε και στο μέτωπο!! Αχ, αρχίσαμε!!! Λέμε ν αρχίσουμε να διαμορφώνουμε το σαλόνι σε baby friendly περιβάλλον.  Εσείς τι θα κανετε;; έχετε στρώσει χαλια ή αυτα τα παζλ από το τζαμπο;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Καλημέρα!! Εμείς είχαμε την πρώτη μας τούμπα! Σηκώνεται ορθια στο κρεβάτι και από τη χαρά της που με είδε άφησε τα χέρια κι έπεσε!! Χτύπησε και στο μέτωπο!! Αχ, αρχίσαμε!!! Λέμε ν αρχίσουμε να διαμορφώνουμε το σαλόνι σε baby friendly περιβάλλον.  Εσείς τι θα κανετε;; έχετε στρώσει χαλια ή αυτα τα παζλ από το τζαμπο;;

Ωχ μωρε ειναι καλα τ γλυκακι?? Στην κουνια μεσα κ μενα χτυπαει συχνα κ θ βαλω τωρα παντα εναλλαξ στα καγκελα ν μειωθει η πιθανότητα ν χτυπαει. Εμεις έχουμε στρώσει χαλι αλλα δν την αφηνω κατω συχνα..την εχω στο παρκο ν είναι ασφαλης κ απτον μικρο π κανει τ δικα τ..γνκ εχμ παρει γωνιες, ασφαλειες γ μπριζες κ γ ντουλαπια..αλλα ο μεγαλος τ ειχε βγαλει ολα..ελπιζω ν τ αφησει τωρα γ ν μην χτυπησει η μικρη.. μετακινησαμε κ καναπεσες μπροστά απο τ παραθυρα κ γνκ οπου ειναι επικίνδυνα κοβουμε τ δρομο!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.. Ακουω για κομματακια φαγητου.. Φοβαμαι παρα πολυ να δωσω! Ειναι 8 μηνων η μικρη. Το ξερω οτι δεν πρεπει να φοβαμαι τοσο...Το μονο που εχω κανει ειναι να της δινω μπανανα λιωμενη με το πιρουνι..Ψαρι εχετε δωσει; εμας τωρα 8 μηνων μας ειπε η γιατρος. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Polly1 είπε:

Καλημέρα!! Εμείς είχαμε την πρώτη μας τούμπα! Σηκώνεται ορθια στο κρεβάτι και από τη χαρά της που με είδε άφησε τα χέρια κι έπεσε!! Χτύπησε και στο μέτωπο!! Αχ, αρχίσαμε!!! Λέμε ν αρχίσουμε να διαμορφώνουμε το σαλόνι σε baby friendly περιβάλλον.  Εσείς τι θα κανετε;; έχετε στρώσει χαλια ή αυτα τα παζλ από το τζαμπο;;

Και εμάς χθες μας έπεσε,  εκεί που καθόμασταν κάτω και την φωτογραφιζαμε στο δέντρο,  είχα στρώσει όμως μια κουβέρτα αλλά και πάλι ακούστηκε το ντουπ, καθιστή την είχα,  αλλά δεν είναι να την αφήνεις δευτερόλεπτο από τα μάτια σου, λίγο κοίταξα το κινητό να δω την φωτο και μου έπεσε....έβαλε τα κλάμα,  έβαλα κατευθείαν βιταμ στο κεφάλι και δεν έκανε τίποτα...

Εγώ έστρωσα και χάλια αλλά θέλω να παραγγείλω και παζλ,  γιατί και στο χαλί να πέσει από καθιστή θέση με το κεφάλι,  θα το νιώσει...Ενώ με το παζλ Όχι.

Και εγώ βλέπω ότι γίνεται κομμάτια φαγητό και φρούτα και δεν επιχείρησα ακόμα...Μόνο κουσκουσακι,  τραχανά,  σησαμακι της έχω δώσει αλιωτα και πάλι με αρκετό ζωμό..πατάτα και μπανάνα της τα έχω λιώσει και στο χέρι και της έχω δώσει. 7,5 μηνών είναι περίπου...αααα της έχω δώσει και μανταρίνι αλλά και πάλι το κρατούσα εγώ με το χέρι μου, χωρίς την φλούδα. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, IrenP said:

Γεια σας κοριτσια.. Ακουω για κομματακια φαγητου.. Φοβαμαι παρα πολυ να δωσω! Ειναι 8 μηνων η μικρη. Το ξερω οτι δεν πρεπει να φοβαμαι τοσο...Το μονο που εχω κανει ειναι να της δινω μπανανα λιωμενη με το πιρουνι..Ψαρι εχετε δωσει; εμας τωρα 8 μηνων μας ειπε η γιατρος. 

Ξεκινας μ πατικομενα μ τ πιρουνι κ βλεπεις κ τ παιδι πως παει..παμτως οι πιθανοτητα πνιγμού ειναι η ίδια ειτε μ λιωμενα ειτε μ κομματια οσο κουλο κ αν ακουγεται. Ψαξε διαβασε κ κανε το οταν είσαι πιο ηρεμη!! Κ δν ειναι αναγκη ν γινει τωρα..σγ σγ..μ τν γιο μ κ γω φοβόμουν πλ κ ξεκινησαμε μετα το ετος κομματια. Γ ψάρι εδωσα στους 7 μηνες περιπου, παει μαζι μ τ κρεας γνκ δν ειναι τοσο επιφοβο οσο λενε γ αλλεργία..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...