Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω.. θυμάμαι κάποιες κάνατε αντιπηκτικες. Εγω έκανα επειδή άλλαξα γιατρο ήδη έγκυος με 3 αποβολές κ μου τις έδωσε προληπτικά. Οι εξετάσεις έχετε ιδέα ποσο κοστίζουν κ αν καλύπτονται; Έχω ακούσει τέρατα κατα καιρούς.:.

Καλημερα! Λογικα αναφερεσαι στο πακετο θρομβοφιλιας. Εγω τις ειχα κανει προληπτικα πριν 3 χρονια, καπου κοντα στα 300 ευρω ειχα πληρωσει.. καποιες γραφονται και καποιες οχι.. Δεν ειχα δωσει ομως σημασια, γιατι ειχα χασει ηδη το δευτερο και ηθελα να ελεγξω τα παντα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 23/10/2020 at 4:52 ΜΜ, Polly1 είπε:

Ναι, η αλήθεια είναι ότι είχε τύχει να συζητήσουμε ότι φτιάχνουμε ψωμί στο σπιτι! Σπιτικό, επομένως, ως εναλλακτικό του απογευματινου γιατι δε μου πολυτρωει το γιαούρτι!!!Εσεις τι τρώτε για απογευματινο; Όσπρια δε μου χει πει ακόμη. Της δίνεις φακες; χρειάζονται Και άλεσμα;

Ούτε εμένα μου τρώει το γιαούρτι. Το ξεκίνησα μάλιστα νωρίς. Πριν κλείσει τον 6ο. Αλλά δεν. Τώρα το σταμάτησα εδώ και 2 περίπου βδομάδες και θα το δώσω πάλι σε λίγες μέρες. Το απόγευμα μου πρότεινε η παιδίατρος να δινω τραχανά για τον οποίο τρελαίνεται. Από βδομάδα θα προσπαθήσω να βάλω μέσα και το αβγό το οποίο επίσης δεν το τρώει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω.. θυμάμαι κάποιες κάνατε αντιπηκτικες. Εγω έκανα επειδή άλλαξα γιατρο ήδη έγκυος με 3 αποβολές κ μου τις έδωσε προληπτικά. Οι εξετάσεις έχετε ιδέα ποσο κοστίζουν κ αν καλύπτονται; Έχω ακούσει τέρατα κατα καιρούς.:.

Καλησπέρα..εκανα κ γω αντιπηκτικες.. Πέρυσι εκανα τον έλεγχο για θρομβοφιλια.. Κάποιες εξετάσεις γράφονται κ πληρωνεις συμμετοχή(50€) κ κάποιες άλλες δε γράφονται(180€)..αν θυμάμαι σωστά αυτά πρεπει να ήταν τα ποσα.. 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλησπέρα..εκανα κ γω αντιπηκτικες.. Πέρυσι εκανα τον έλεγχο για θρομβοφιλια.. Κάποιες εξετάσεις γράφονται κ πληρωνεις συμμετοχή(50€) κ κάποιες άλλες δε γράφονται(180€)..αν θυμάμαι σωστά αυτά πρεπει να ήταν τα ποσα.. 

Θα μου στραβώσει δηλαδή λίγο το στόμα δεν το γλιτώνω Χαχαχ.. θα το συζητήσω με τον γιατρό μου λέω να αξιωθώ να πάω ν κάνω αυτό το τεστ παπ π δεν έχω κανει μετά τη γεννα... εχει αρχίσει κ με φλερτάρει η ιδέα να προσπαθήσουμε για 2ο μόλις χρονίσει ο μικρός κ δεν θελω να φορτωθώ τζάμπα ενέσεις αυτή τη φορά γιατι είναι πακέτο κακά τα ψέματα.. τωρα απορώ πως τις έκανα! Βέβαια αν χρειαστεί θα τις ξανά κάνω, αλλα ας τις αποφύγω αν γίνεται 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, asda είπε:

Ούτε εμένα μου τρώει το γιαούρτι. Το ξεκίνησα μάλιστα νωρίς. Πριν κλείσει τον 6ο. Αλλά δεν. Τώρα το σταμάτησα εδώ και 2 περίπου βδομάδες και θα το δώσω πάλι σε λίγες μέρες. Το απόγευμα μου πρότεινε η παιδίατρος να δινω τραχανά για τον οποίο τρελαίνεται. Από βδομάδα θα προσπαθήσω να βάλω μέσα και το αβγό το οποίο επίσης δεν το τρώει.. 

Καλημέρα! Κι εμένα μου είπε για αυτό αλλα μόνο τον κρόκο για αρχη και μελατο! Εσυ πώς το δίνεις;

Κορίτσια μιας που μιλάτε και για τεστ Παπ, έχετε αδιαθετησει; Εγώ Όχι! Αν κάνω τωρα το τεστ χωρίς περίοδο θα βγάλει ίσως ψευδή αποτελεσματα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 είπε:

Καλημέρα! Κι εμένα μου είπε για αυτό αλλα μόνο τον κρόκο για αρχη και μελατο! Εσυ πώς το δίνεις;

Κορίτσια μιας που μιλάτε και για τεστ Παπ, έχετε αδιαθετησει; Εγώ Όχι! Αν κάνω τωρα το τεστ χωρίς περίοδο θα βγάλει ίσως ψευδή αποτελεσματα;;

Εμενα μου ειπε σφιχτο και ολο μαζι!! Χαχαχα Το εντελως αντιθετο δλδ! Την πρώτη μέρα της ξεχώρισα τον κρόκο και της τον έδωσα πατημένο με το πιρούνι και λίγο λαδάκι. Δεν το έφαγε. Από το ασπράδι έφαγε 2-3 μπουκιές. Της το είχα δώσει κομμένο σε λωρίδες για να το φάει μόνη της. Χθες της το πάτησα όλο μαζί με το πιρούνι με λίγο λάδι και προσέθεσα και λίγο ψωμάκι. Το έφαγε όλο. Σήμερα θα της το δώσω πάλι όλο μαζί χωρίς το ψωμάκι να δω.

Just now, Polly1 είπε:

Καλημέρα! Κι εμένα μου είπε για αυτό αλλα μόνο τον κρόκο για αρχη και μελατο! Εσυ πώς το δίνεις;

Κορίτσια μιας που μιλάτε και για τεστ Παπ, έχετε αδιαθετησει; Εγώ Όχι! Αν κάνω τωρα το τεστ χωρίς περίοδο θα βγάλει ίσως ψευδή αποτελεσματα;;

Εμένα μου είχε πει να πάω τον Σεπτέμβρη αλλά το έχω αμελήσει. Έχω αδιάθετησει 3 φορές βέβαια. Για το δεύτερο σκέλος της ερώτησης δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Καλημέρα! Κι εμένα μου είπε για αυτό αλλα μόνο τον κρόκο για αρχη και μελατο! Εσυ πώς το δίνεις;

Κορίτσια μιας που μιλάτε και για τεστ Παπ, έχετε αδιαθετησει; Εγώ Όχι! Αν κάνω τωρα το τεστ χωρίς περίοδο θα βγάλει ίσως ψευδή αποτελεσματα;;

Με τν θηλασμο πλς φορες αργει..ειδικα αν κανει βραδινουε τ μωρο..μ τν γιο μ καπου στους 10μηνες αδιαθετισα..τωρα δεν ακομα αλλα νιωθω καπου καπου πονακια κ εχω παραπανω νευρα..θ δειξει..

Ψευδη δν ξερω..αλλα κανονικα οι ορμονες παίζουν παιχνίδια κ ακομα κ ν αδιαθετισεις κ ν αποθηλασεις μπορει κ 6μηνες μετα τν αποθηλασμο ν ειναι η περίοδος οτι ν ναι. Κ οσο θηλαζεις επισης οτι ν ναι..

9 hours ago, Murtw.st said:

Θα μου στραβώσει δηλαδή λίγο το στόμα δεν το γλιτώνω Χαχαχ.. θα το συζητήσω με τον γιατρό μου λέω να αξιωθώ να πάω ν κάνω αυτό το τεστ παπ π δεν έχω κανει μετά τη γεννα... εχει αρχίσει κ με φλερτάρει η ιδέα να προσπαθήσουμε για 2ο μόλις χρονίσει ο μικρός κ δεν θελω να φορτωθώ τζάμπα ενέσεις αυτή τη φορά γιατι είναι πακέτο κακά τα ψέματα.. τωρα απορώ πως τις έκανα! Βέβαια αν χρειαστεί θα τις ξανά κάνω, αλλα ας τις αποφύγω αν γίνεται 

Οτι καλυτερο εύχομαι!! :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλημέρα! Κι εμένα μου είπε για αυτό αλλα μόνο τον κρόκο για αρχη και μελατο! Εσυ πώς το δίνεις;

Κορίτσια μιας που μιλάτε και για τεστ Παπ, έχετε αδιαθετησει; Εγώ Όχι! Αν κάνω τωρα το τεστ χωρίς περίοδο θα βγάλει ίσως ψευδή αποτελεσματα;;

Ουτε κ γω εχω αδιαθετησει ακόμη.. Καλά την εχω βγάλει ως τώρα!! Τεστ παπ έκανα τον Σεπτέμβριο, δε νομίζω να παιζει ρόλο στα αποτελέσματα η περίοδος.. Δε μου πε κάτι τέτοιο ο γιατρός μου..Γιατί να παιζει? Τεστ παπ κάνουν κ οι γυναίκες που είναι στην εμμηνόπαυση.. 

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Πώς ειστε;; Χθες της έδωσα πρώτη φορά αυγό, τον κρόκο μόνο σφιχτό τελικα και όχι μελατο. Έριξα και λιγο λάδι, το έφαγε, ελπίζω να μην παρουσιάσει κάτι.  Πόσες μέρες συνεχόμενες να δινω για να δω για αλλεργία; 2-3 Όπως και με τα υπολοιπα; Και πόσες φορές την εβδομάδα θα δίνετε; Εγώ λέω μερα παρα μερα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Polly1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πώς ειστε;; Χθες της έδωσα πρώτη φορά αυγό, τον κρόκο μόνο σφιχτό τελικα και όχι μελατο. Έριξα και λιγο λάδι, το έφαγε, ελπίζω να μην παρουσιάσει κάτι.  Πόσες μέρες συνεχόμενες να δινω για να δω για αλλεργία; 2-3 Όπως και με τα υπολοιπα; Και πόσες φορές την εβδομάδα θα δίνετε; Εγώ λέω μερα παρα μερα.

Καλημερα! Εμενα ο παιδιατρος μου ειπε αυγο μετα τον 11ο μηνα! Τελικα καθε παιδιατρος λεει τα δικα του!

Κοριτσια γεια σας ο μπεμπης μου μολις εκλεισε τον εβδομο μηνα. Ηθελα να σας ρωτησω αν τα μωρακια σας αρχισαν να μπουσουλανε. Ο δικος μου στεκεται καθιστος μονος του αλλα οταν τον βαζω μπρουμυτα δεν μπουσουλαει ουτε σερνεται. Βαζω ενα παιχνιδακι πιο μακρια να προσπαθησει να το φτασει αλλα τιποτα βαριεται χαχα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 26/10/2020 at 2:59 ΜΜ, KNecky είπε:

Με τν θηλασμο πλς φορες αργει..ειδικα αν κανει βραδινουε τ μωρο..μ τν γιο μ καπου στους 10μηνες αδιαθετισα..τωρα δεν ακομα αλλα νιωθω καπου καπου πονακια κ εχω παραπανω νευρα..θ δειξει..

Ψευδη δν ξερω..αλλα κανονικα οι ορμονες παίζουν παιχνίδια κ ακομα κ ν αδιαθετισεις κ ν αποθηλασεις μπορει κ 6μηνες μετα τν αποθηλασμο ν ειναι η περίοδος οτι ν ναι. Κ οσο θηλαζεις επισης οτι ν ναι..

Οτι καλυτερο εύχομαι!! :)

Ευχαριστώ!!

4 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πώς ειστε;; Χθες της έδωσα πρώτη φορά αυγό, τον κρόκο μόνο σφιχτό τελικα και όχι μελατο. Έριξα και λιγο λάδι, το έφαγε, ελπίζω να μην παρουσιάσει κάτι.  Πόσες μέρες συνεχόμενες να δινω για να δω για αλλεργία; 2-3 Όπως και με τα υπολοιπα; Και πόσες φορές την εβδομάδα θα δίνετε; Εγώ λέω μερα παρα μερα.

Κ εγω του έχω δώσει ασπράδι κ σήμερα θα δώσω κρόκο! Στην εισαγωγή δεν ξέρω να σε βοηθήσω γιατι δεν τηρώ μέρες κτλ.. εγω σκέφτομαι 2-3 φορές την εβδομάδα να του δίνω.. για την ακρίβεια του έφτιαξα ψωμάκι ανάλατο σήμερα κ λέω να του δίνω μπουκιτσες με αυγο για απογευματινό.. 

Just now, Annette είπε:

Καλημερα! Εμενα ο παιδιατρος μου ειπε αυγο μετα τον 11ο μηνα! Τελικα καθε παιδιατρος λεει τα δικα του!

Κοριτσια γεια σας ο μπεμπης μου μολις εκλεισε τον εβδομο μηνα. Ηθελα να σας ρωτησω αν τα μωρακια σας αρχισαν να μπουσουλανε. Ο δικος μου στεκεται καθιστος μονος του αλλα οταν τον βαζω μπρουμυτα δεν μπουσουλαει ουτε σερνεται. Βαζω ενα παιχνιδακι πιο μακρια να προσπαθησει να το φτασει αλλα τιποτα βαριεται χαχα. 

Όχι εμένα είναι 8,5 μηνών τίποτα ακομα.. νομίζω 7 μηνών είναι παααααρα πολύ νωρίς! Εξαρτάται βέβαια κ το παιδί το καθένα εχει τους ρυθμούς του!

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω τη γνώμη σας για κάτι τελείως άσχετο. Θα στείλω για τα Χριστούγεννα δώρο σε ένα παιδάκι σε ένα ίδρυμα της Θεσσαλονίκης κ τα μονα στοιχεία που έχω απο τον σύλλογο που το εχει αναλάβει είναι το όνομα κ η ηλικία. Είναι ένα κοριτσάκι 15 ετών με ξενο όνομα υποθέτω μουσουλμανικής καταγωγής. Τι δώρο θα μπορούσα να στείλω; Εχει αδειάσει το μυαλό μου! Σκέφτηκα ίσως κάποιο κοσμηματακι, κάποια τσάντα/backpack, κάποιο σετ με κρέμα σώματος αφρόλουτρα κτλ; Έχετε κάποια αλλη ιδέα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Ευχαριστώ!!

Κ εγω του έχω δώσει ασπράδι κ σήμερα θα δώσω κρόκο! Στην εισαγωγή δεν ξέρω να σε βοηθήσω γιατι δεν τηρώ μέρες κτλ.. εγω σκέφτομαι 2-3 φορές την εβδομάδα να του δίνω.. για την ακρίβεια του έφτιαξα ψωμάκι ανάλατο σήμερα κ λέω να του δίνω μπουκιτσες με αυγο για απογευματινό.. 

Όχι εμένα είναι 8,5 μηνών τίποτα ακομα.. νομίζω 7 μηνών είναι παααααρα πολύ νωρίς! Εξαρτάται βέβαια κ το παιδί το καθένα εχει τους ρυθμούς του!

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω τη γνώμη σας για κάτι τελείως άσχετο. Θα στείλω για τα Χριστούγεννα δώρο σε ένα παιδάκι σε ένα ίδρυμα της Θεσσαλονίκης κ τα μονα στοιχεία που έχω απο τον σύλλογο που το εχει αναλάβει είναι το όνομα κ η ηλικία. Είναι ένα κοριτσάκι 15 ετών με ξενο όνομα υποθέτω μουσουλμανικής καταγωγής. Τι δώρο θα μπορούσα να στείλω; Εχει αδειάσει το μυαλό μου! Σκέφτηκα ίσως κάποιο κοσμηματακι, κάποια τσάντα/backpack, κάποιο σετ με κρέμα σώματος αφρόλουτρα κτλ; Έχετε κάποια αλλη ιδέα;

Κατι που θα το έχει πραγματικά ανάγκη! Μια μπλούζα one size ή μια τσάντα που είπες είναι πολύ καλές επιλογές!!!

2 ώρες πρίν, Annette είπε:

Καλημερα! Εμενα ο παιδιατρος μου ειπε αυγο μετα τον 11ο μηνα! Τελικα καθε παιδιατρος λεει τα δικα του!

Κοριτσια γεια σας ο μπεμπης μου μολις εκλεισε τον εβδομο μηνα. Ηθελα να σας ρωτησω αν τα μωρακια σας αρχισαν να μπουσουλανε. Ο δικος μου στεκεται καθιστος μονος του αλλα οταν τον βαζω μπρουμυτα δεν μπουσουλαει ουτε σερνεται. Βαζω ενα παιχνιδακι πιο μακρια να προσπαθησει να το φτασει αλλα τιποτα βαριεται χαχα. 

Μια χαρα ειναι αυτα που κάνει στον 7ο μήνα!! Μόλις Σήμερα εμένα μπουσουλησε κανονικα και σταθηκε στα γόνατα κρατημενη από την κούνια.Εχει κλείσει τον 8ο ομως!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Polly1 said:

Καλημέρα κορίτσια!! Πώς ειστε;; Χθες της έδωσα πρώτη φορά αυγό, τον κρόκο μόνο σφιχτό τελικα και όχι μελατο. Έριξα και λιγο λάδι, το έφαγε, ελπίζω να μην παρουσιάσει κάτι.  Πόσες μέρες συνεχόμενες να δινω για να δω για αλλεργία; 2-3 Όπως και με τα υπολοιπα; Και πόσες φορές την εβδομάδα θα δίνετε; Εγώ λέω μερα παρα μερα.

Ναι 2-3 ειναι κομπλε..εμεις κραταμε 3 αλλα εχει αλλεργίες τ ιστορικό μας.. .

Μπραβο της π μπουσουλησε το ζουζουνι σου!! ^_^

 

8 hours ago, Annette said:

Καλημερα! Εμενα ο παιδιατρος μου ειπε αυγο μετα τον 11ο μηνα! Τελικα καθε παιδιατρος λεει τα δικα του!

Κοριτσια γεια σας ο μπεμπης μου μολις εκλεισε τον εβδομο μηνα. Ηθελα να σας ρωτησω αν τα μωρακια σας αρχισαν να μπουσουλανε. Ο δικος μου στεκεται καθιστος μονος του αλλα οταν τον βαζω μπρουμυτα δεν μπουσουλαει ουτε σερνεται. Βαζω ενα παιχνιδακι πιο μακρια να προσπαθησει να το φτασει αλλα τιποτα βαριεται χαχα. 

Εμενα ειναι 8 μηνων κ παει ν τ πιασει κ κανει ενα ωραιο μπλουμ κ πεφτει μ την μουρη :P  Καποια μωρα δν μπουσουλανε κ ποτε..θ δειξει..

Αν θες ν τ ενθαρρύνεις βαλε το μπρούμυτα ισως κ απομακρυνε σταδιακά τ παιχνιδάκι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ναι 2-3 ειναι κομπλε..εμεις κραταμε 3 αλλα εχει αλλεργίες τ ιστορικό μας.. .

Μπραβο της π μπουσουλησε το ζουζουνι σου!! ^_^

 

Εμενα ειναι 8 μηνων κ παει ν τ πιασει κ κανει ενα ωραιο μπλουμ κ πεφτει μ την μουρη :P  Καποια μωρα δν μπουσουλανε κ ποτε..θ δειξει..

Αν θες ν τ ενθαρρύνεις βαλε το μπρούμυτα ισως κ απομακρυνε σταδιακά τ παιχνιδάκι.

Χαχα! Εχει πολλη πλακα που τη βλεπω!!Μη φανταστείς ότι διανύει όλο το σπίτι! Κανει 2,3 μπουσουληματα και μετα πέφτει!!

Το βράδυ πόσες φορές σας ξυπνάνε βρε κοριτσια;; Εμένα ξεκίνησε παλι 2-3 φορές!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Polly1 said:

Χαχα! Εχει πολλη πλακα που τη βλεπω!!Μη φανταστείς ότι διανύει όλο το σπίτι! Κανει 2,3 μπουσουληματα και μετα πέφτει!!

Το βράδυ πόσες φορές σας ξυπνάνε βρε κοριτσια;; Εμένα ξεκίνησε παλι 2-3 φορές!!!

Καλημερα!! Στο θεμα υπνου ειμαστε εκτος συναγωνισμού γνκ..στις 4 ειμαστε κ τ θεωρω καλη εποχη.. :P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...