Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, KNecky είπε:

Καλημερα!! Στο θεμα υπνου ειμαστε εκτος συναγωνισμού γνκ..στις 4 ειμαστε κ τ θεωρω καλη εποχη.. :P

Εμείς έχουμε μετακομίσει δωμάτια εδω κ 3 εβδομάδες πήγε στο δικό του.. 1 φορά ξυπνάει συνήθως κ αυτή γιατι θέλει   πιπίλα πχ σπάνια τρώει ενδιάμεσα.. χθες ας πούμε έφαγε γιατι ξυπνάει κ βλέπω το μάτι γαρίδα ωχ λέω τον ήπιαμε κ ευτυχώς θήλασε κ νανουριστηκε..  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

40 minutes ago, Murtw.st said:

Εμείς έχουμε μετακομίσει δωμάτια εδω κ 3 εβδομάδες πήγε στο δικό του.. 1 φορά ξυπνάει συνήθως κ αυτή γιατι θέλει   πιπίλα πχ σπάνια τρώει ενδιάμεσα.. χθες ας πούμε έφαγε γιατι ξυπνάει κ βλέπω το μάτι γαρίδα ωχ λέω τον ήπιαμε κ ευτυχώς θήλασε κ νανουριστηκε..  

Ουυ μια χαρα ειστε τοτε!! Εμενα θελει ν τρωει καθε φορά..οποτε συχνα κανουμε συγκοιμηση.. Για τωρα ανα δυωρο αν ξυπνάω το αντεχω αλλα φοβαμαι την ωρα π θ αρχισουν τ δοντακια της ποσες φορές θ ξυπναει..κ ο γιος ν τ δοντια ηταν παρα πλ.ζορικος..ανα ωρα ξύπνιος.. μπορεί κ λγτρο..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Ουυ μια χαρα ειστε τοτε!! Εμενα θελει ν τρωει καθε φορά..οποτε συχνα κανουμε συγκοιμηση.. Για τωρα ανα δυωρο αν ξυπνάω το αντεχω αλλα φοβαμαι την ωρα π θ αρχισουν τ δοντακια της ποσες φορές θ ξυπναει..κ ο γιος ν τ δοντια ηταν παρα πλ.ζορικος..ανα ωρα ξύπνιος.. μπορεί κ λγτρο..

Πριν μια βδομάδα ξυπνούσε αμα 2ωρο! Από τα δόντια ηταν;; Είχα τρελαθεί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Τι κάνετε; Κάθε ποσο πρέπει να κάνουν κακα τωρα;;Και τι σύσταση πρέπει να εχουν;;

καλημερα...νομιζω δεν ειναι απόλυτο το ποσο πρέπει να κανουν...οι σύσταση αλλαζει σύμφωνα παντα με τι δίνεις για στερεα τροφη...

πχ εμενα κανει  κακα 3 4 φπρες την μερα σφιχτά η σαν παστα αναλογα τι θα φαει....

εχει μεινει κ χωρις καλα για 2 μερες κ δεν πειράζει...

η ανηψια μ που τρώει  τα ιδια με την κορη μ κανει κακα μια φορα την μερα.....

ολα ειναι σχετικα....η ανησυχια μας θα πρέπει να ειναι αν δεν κανουν κακα για πολλες πολλες μερες.....με τος τροφες ομως τωρα ποια ας πουμε ορι μπορουμε να βοηθησουμε το παιδι να κάνει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλημερα...νομιζω δεν ειναι απόλυτο το ποσο πρέπει να κανουν...οι σύσταση αλλαζει σύμφωνα παντα με τι δίνεις για στερεα τροφη...

πχ εμενα κανει  κακα 3 4 φπρες την μερα σφιχτά η σαν παστα αναλογα τι θα φαει....

εχει μεινει κ χωρις καλα για 2 μερες κ δεν πειράζει...

η ανηψια μ που τρώει  τα ιδια με την κορη μ κανει κακα μια φορα την μερα.....

ολα ειναι σχετικα....η ανησυχια μας θα πρέπει να ειναι αν δεν κανουν κακα για πολλες πολλες μερες.....με τος τροφες ομως τωρα ποια ας πουμε ορι μπορουμε να βοηθησουμε το παιδι να κάνει 

Υπάρχουν μερες που θα κάνει και σφιχτά και σαν πάστα αλλα στο μέγεθος ενός καρυδιού ας πούμε 2, 3 φορες την ημερα. Δεν έχει περάσει μερα χωρίς να χει κάνει αλλα δεν ξέρω αν μπορώ να υπολογίσω ως φυσιολογικό τα παραπάνω που σου πα!Τι κάνει το μωρό σου; Έχουμε να μιλήσουμε πολυ καιρό!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Polly1 είπε:

Υπάρχουν μερες που θα κάνει και σφιχτά και σαν πάστα αλλα στο μέγεθος ενός καρυδιού ας πούμε 2, 3 φορες την ημερα. Δεν έχει περάσει μερα χωρίς να χει κάνει αλλα δεν ξέρω αν μπορώ να υπολογίσω ως φυσιολογικό τα παραπάνω που σου πα!Τι κάνει το μωρό σου; Έχουμε να μιλήσουμε πολυ καιρό!!

μια χαρα ειμαστε κ μεις....μεγαλωσε αρκετά  παχυνε κ μπαμπαλιζει ολη μερα....μας εχει πάρει τα αυτιά..αχχαχαχαχχαχαχα ναι καταλαβα τι εννοεις....μια χαρα αφου κανει κακακια κ ετσι...κ μενα η ποσότητα ειναι παντα πιο μικρή αλλα δεν υπάρχει θεμα....

εσεις πως εισται???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaelatarzan είπε:

καλημερα...νομιζω δεν ειναι απόλυτο το ποσο πρέπει να κανουν...οι σύσταση αλλαζει σύμφωνα παντα με τι δίνεις για στερεα τροφη...

πχ εμενα κανει  κακα 3 4 φπρες την μερα σφιχτά η σαν παστα αναλογα τι θα φαει....

εχει μεινει κ χωρις καλα για 2 μερες κ δεν πειράζει...

η ανηψια μ που τρώει  τα ιδια με την κορη μ κανει κακα μια φορα την μερα.....

ολα ειναι σχετικα....η ανησυχια μας θα πρέπει να ειναι αν δεν κανουν κακα για πολλες πολλες μερες.....με τος τροφες ομως τωρα ποια ας πουμε ορι μπορουμε να βοηθησουμε το παιδι να κάνει 

Εμένα κάνει 2-3 φορές την μέρα αλλά είναι σφιχτά σαν καρύδι και ζοριζεται και νόμιζα ότι είναι δυσκοιλια. Είναι φυσιολογικό δλδ να είναι έτσι; Γιατί της έχω κόψει την πατάτα και της δίνω δαμάσκηνα κάθε μέρα!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

μια χαρα ειμαστε κ μεις....μεγαλωσε αρκετά  παχυνε κ μπαμπαλιζει ολη μερα....μας εχει πάρει τα αυτιά..αχχαχαχαχχαχαχα ναι καταλαβα τι εννοεις....μια χαρα αφου κανει κακακια κ ετσι...κ μενα η ποσότητα ειναι παντα πιο μικρή αλλα δεν υπάρχει θεμα....

εσεις πως εισται???

Καλά κι εμεις!!! Το παλεύουμε με τις στέρεες!! Δεν παχαίνει η δικιά μου!! Εξακολουθεί να ναι ορτυκι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, teta2 είπε:

Εμένα κάνει 2-3 φορές την μέρα αλλά είναι σφιχτά σαν καρύδι και ζοριζεται και νόμιζα ότι είναι δυσκοιλια. Είναι φυσιολογικό δλδ να είναι έτσι; Γιατί της έχω κόψει την πατάτα και της δίνω δαμάσκηνα κάθε μέρα!

15 ώρες πρίν, teta2 είπε:

Εμένα κάνει 2-3 φορές την μέρα αλλά είναι σφιχτά σαν καρύδι και ζοριζεται και νόμιζα ότι είναι δυσκοιλια. Είναι φυσιολογικό δλδ να είναι έτσι; Γιατί της έχω κόψει την πατάτα και της δίνω δαμάσκηνα κάθε μέρα!

Καλημέρα!! Τουλάχιστον κάνει κακα κι ας είναι στο μέγεθος αυτο! Τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται! Όταν είχα μιλήσει με σύμβουλο μου είχε πει σε περίπτωση δυσκοιλιότητας να αυξήσω θηλασμούς και να μειώσω ποσότητα στερεών, όχι γεύματα, μόνο ποσότητα. Και ανησυχούμε αν δούμε εκτός από αίμα στα κακα, να είναι μαυρα ή σαν ποντικοκουραδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/30/2020 at 11:54 PM, Polly1 said:

Πριν μια βδομάδα ξυπνούσε αμα 2ωρο! Από τα δόντια ηταν;; Είχα τρελαθεί!

 

6 hours ago, Polly1 said:

Καλημέρα!! Τουλάχιστον κάνει κακα κι ας είναι στο μέγεθος αυτο! Τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται! Όταν είχα μιλήσει με σύμβουλο μου είχε πει σε περίπτωση δυσκοιλιότητας να αυξήσω θηλασμούς και να μειώσω ποσότητα στερεών, όχι γεύματα, μόνο ποσότητα. Και ανησυχούμε αν δούμε εκτός από αίμα στα κακα, να είναι μαυρα ή σαν ποντικοκουραδα

Μπορει ν ηταν δοντια ή ονειρο ή αγχος αποχωρισμου..κ μενα ετσι ειναι παλι!!

Οσο γ τ κακα..εγω ξερω κ απο παιδίατρο κ από σύμβουλο οτι η μορφη σ σφιχτά σβολακια σαν μικρα μπαλακια θεωρειται  δυσκοιλιοτητα. Κ αν υπάρχει κοιτας κ ποια ηταν η τελευταία εισαγωγή κ την δινεις αργότερα παλι. Αλλιως μειωνεις ποσοτητα οπως ειπες κ τονιζεις θηλασμό ως ν συνελθει..κ ακομα αν βλεπεις πως εχει πλ θεμα ακομα κ ν διακοψεις προσωρινα τις στερεές..αλλα αυτα σ μωρο π πινει μητρικο. Τ ξενο μπορει κ απο μονο τ ν κάνει δυσκοιλιότητα. Η δικη μ οταν δν τρωει πλ αρχιζει παλι νερουλα σαν τα πριν τις στερεές..

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

 

Μπορει ν ηταν δοντια ή ονειρο ή αγχος αποχωρισμου..κ μενα ετσι ειναι παλι!!

Οσο γ τ κακα..εγω ξερω κ απο παιδίατρο κ από σύμβουλο οτι η μορφη σ σφιχτά σβολακια σαν μικρα μπαλακια θεωρειται  δυσκοιλιοτητα. Κ αν υπάρχει κοιτας κ ποια ηταν η τελευταία εισαγωγή κ την δινεις αργότερα παλι. Αλλιως μειωνεις ποσοτητα οπως ειπες κ τονιζεις θηλασμό ως ν συνελθει..κ ακομα αν βλεπεις πως εχει πλ θεμα ακομα κ ν διακοψεις προσωρινα τις στερεές..αλλα αυτα σ μωρο π πινει μητρικο. Τ ξενο μπορει κ απο μονο τ ν κάνει δυσκοιλιότητα. Η δικη μ οταν δν τρωει πλ αρχιζει παλι νερουλα σαν τα πριν τις στερεές..

Σπάνια θα κάνει μικρά σχηματισμενα μπαλακια, όμως το μέγεθος θα είναι σαν ένα καρύδι πατημένο!!Ή μπορεί την ίδια μέρα να κάνει και πιο σφιχτά και σαν πάστα! Γι αυτό έχω μπερδευτεί! Εχω διαπιστώσει ότι τη βοηθάει πολύ το αντινιδιο, το ρόδι και το πορτοκάλι ενώ η μπανάνα και ο συνδυασμός με το μήλο της προκαλεί δυσκοιλιότητα 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Polly1 said:

Σπάνια θα κάνει μικρά σχηματισμενα μπαλακια, όμως το μέγεθος θα είναι σαν ένα καρύδι πατημένο!!Ή μπορεί την ίδια μέρα να κάνει και πιο σφιχτά και σαν πάστα! Γι αυτό έχω μπερδευτεί! Εχω διαπιστώσει ότι τη βοηθάει πολύ το αντινιδιο, το ρόδι και το πορτοκάλι ενώ η μπανάνα και ο συνδυασμός με το μήλο της προκαλεί δυσκοιλιότητα 

Καλημέρα!

Ειναι πιο σκληρα αυτα ο λεω πατηκωνονται πιο δυσκολα νομιζω ειστε οκ..γνκ οι ποσοτητες αμυλουχων ειανι το θεμα..γτ ειναι πλ μικρα κ τρώνε μισο πιατο 100γρ ή κ ενα πιατο ενηλικα..οποτε προσπαθισε ν δινεις νερακι κ μ μην είναι πολλα αμυλουχα μαζι.

Επίσης γενικά το ν ζοριζεται ν τ κανει ακόμα κ νερουλα ν ειναι ειναι σημαδι πως κατι ενοχλει τ εντερακο συνηθως..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Γεια σας! Να ρωτήσω, δίνετε τυρί Κι αν ναι ποιο; Δεν μπορώ ν α βρω κατι που δεν έχει αλατι

Δν υπάρχει χωρις καθολου αλατι αποσι ξερω. Τωρα δν μπορω ν της δωσω μ την αλλεργια αλλα στν γιο μ ειχα δώσει μοτσαρελα κ ανθότυρο αλλο π δν τ αρεσε τπτ. Επισης αν βρεις "αναλατη" μυζήθρα. Επιτρέπονται σ πλ μικρες ποσότητες έτσι κ αλλιώς..τυπου ενα κυβακι αν θυμαμαι καλα..γυρω στ μισο κουταλακι πες..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...