Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι άριστες κ  πολλές βλαστοκυστες κ σύντομα να επανέλθεις! Χρειάζεται ψυχραιμία η αλήθεια και πρώτα θετική σκέψη.. να σκεφτόμαστε τον στόχο γιατί το μυαλό μας κανει παντα τα χειροτερα σενάρια στο καθε σύμπτωμα! Ολα καλα θα πάνε οπως λες! Και εγώ μάλλον για Σάββατο το βλέπω για την ωοληψία... Θα δείξει!!! Με το καλο και η εμβρυομεταφορά σου!!

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια....τι κάνετε? Ήθελα  να ρωτήσω,  έχει κάνει κάποια το εμβόλιο  της μηνιγγίτιδας στο μωρο της? Πριν τα δύο έτη είναι 3 δόσεις,  είπαμε με τον γιατρό να κάνουμε τον άλλο μήνα την πρώτη,  το έχει κάνει κάποια να μου πει αν είχε παρενέργειες στο μωρό?


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Γεια σας κορίτσια....τι κάνετε? Ήθελα  να ρωτήσω,  έχει κάνει κάποια το εμβόλιο  της μηνιγγίτιδας στο μωρο της? Πριν τα δύο έτη είναι 3 δόσεις,  είπαμε με τον γιατρό να κάνουμε τον άλλο μήνα την πρώτη,  το έχει κάνει κάποια να μου πει αν είχε παρενέργειες στο μωρό?

Γεια σου ξένη μου.. Εμείς θα το κάνουμε τον άλλο μήνα οπότε δν ξέρω για παρενέργειες.. Η μπεμπα μου μέχρι τώρα σε κανένα εμβόλιο δν είχε παρενεργειες κ η παιδιατρος μου έιχε πει ότι τα εμβόλια πλεοβ σπάνια κάνουν, είναι πιο "εξελιγμένα"... Για της μηνιγγίτιδας δν ξέρω αν ισχυει κάτι άλλο


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Γεια σου ξένη μου.. Εμείς θα το κάνουμε τον άλλο μήνα οπότε δν ξέρω για παρενέργειες.. Η μπεμπα μου μέχρι τώρα σε κανένα εμβόλιο δν είχε παρενεργειες κ η παιδιατρος μου έιχε πει ότι τα εμβόλια πλεοβ σπάνια κάνουν, είναι πιο "εξελιγμένα"... Για της μηνιγγίτιδας δν ξέρω αν ισχυει κάτι άλλο

Σε ευχαριστώ πολύ...σε μένα μόνο λίγο δέκατα αν θεωρείται το 37,2 μου κάνει σε εμβόλια...Τελος του μήνα θα γίνουμε 8 μηνών εμείς και θα το κάνουμε κάπου 10 με 15 Δεκεμβρίου..

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Annette είπε:

Κοριτσια καλημερα! Με ποιον κωδικο πιστευετε οτι μπορουμε να βγαλουμε τα μωρακια μας μια βολτα; Με αυτον της σωματικης ασκησης; Η μηπως βολτα κατοικιδιου χαχαχα

Χαχαχαχαχα...Καλό....νομίζω με κανέναν κωδικό,  δυστυχώς δεν είναι ούτε σωματική άσκηση η βόλτα του μωρού ούτε κατούρημα κατοικιδιου...Εγώ σήμερα το πήγα εναλλάξ με τον άντρα μου, βγήκα πρώτα εγώ για ψώνια και λαϊκή και μετά ο άντρας μου για σωματική άσκηση...το μωρό δυστυχώς θα το φάει το σπίτι,  άντε μέχρι ταράτσα....

Εγώ άλλο σκεφτόμουν,  έλεγα στον άντρα μου μην φτάσουμε σε σημείο Ιταλίας και πρέπει να εφοδιαστούμε με τρόφιμα για το μωρό για έναν μήνα τουλάχιστον,  όλος ο χειμώνας είναι μπροστά μας, αν αρχίσουν και βρίσκουν κρούσματα σε υπαλλήλους στα σούπερ θα ξεκινήσουν να κλείνουν και θα φτάσουμε σε σημείο να περιμένουμε στις ουρές όμως στην Ιταλία...Δεν ξέρω, αυτά κάθομαι και σκέφτομαι...Μήπως να πάμε στο σούπερ να ψωνίσουμε μόνο για το μωρό, κρέμες,  γάλατα,  τουλάχιστον....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Χαχαχαχαχα...Καλό....νομίζω με κανέναν κωδικό,  δυστυχώς δεν είναι ούτε σωματική άσκηση η βόλτα του μωρού ούτε κατούρημα κατοικιδιου...Εγώ σήμερα το πήγα εναλλάξ με τον άντρα μου, βγήκα πρώτα εγώ για ψώνια και λαϊκή και μετά ο άντρας μου για σωματική άσκηση...το μωρό δυστυχώς θα το φάει το σπίτι,  άντε μέχρι ταράτσα....

Καλησπερα κοριτσια. Επειδη βλεπω οτι το συζητατε, τον Μαρτη που ειχαμε παλι καραντινα εγω κ ο συζυγος βγαιναμε βολτα στη γειτονια με το ποδηλατακι του μικρου. Και μια μερα πεσαμε σε αστυνομικους πανω και τους ρωτησα για να μαι 100% σιγουρη, αν αυτο που κανουμε μπορει να υπαχθει στη σωματικη ασκηση. Ειχαμε στειλει μηνυμα για ασκηση. Και μου απαντησαν ναι και οτι δεν υπαρχει κανενα θεμα. Οπως κ το περπατημα θεωρειται ασκηση, εγω δηλαδη κ μονη μου επαιρνα το παιδι και βγαιναμε γυρω γυρω και κανενα θεμα δεν ειχα. Μαλιστα ειχε και παρα πολλες οικογενειες που το κανανε, οποτε επιλεγαμε μερη που δεν μαζευε τοσο κοσμο (στα αλση γινοταν χαμος πχ) 

Το ιδιο θα ισχυει κ τωρα.

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Γεια σας κορίτσια....τι κάνετε? Ήθελα  να ρωτήσω,  έχει κάνει κάποια το εμβόλιο  της μηνιγγίτιδας στο μωρο της? Πριν τα δύο έτη είναι 3 δόσεις,  είπαμε με τον γιατρό να κάνουμε τον άλλο μήνα την πρώτη,  το έχει κάνει κάποια να μου πει αν είχε παρενέργειες στο μωρό?

αγαπηηηηηη..ουυυυυυυ χαθηκαμε ψυχη  μ...κ μεις 10 μηνων θα ξεκινήσουμε  την πρωτη δοση...δεν ξερω να σ πω αν εχει παρενέργειες.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Επειδη βλεπω οτι το συζητατε, τον Μαρτη που ειχαμε παλι καραντινα εγω κ ο συζυγος βγαιναμε βολτα στη γειτονια με το ποδηλατακι του μικρου. Και μια μερα πεσαμε σε αστυνομικους πανω και τους ρωτησα για να μαι 100% σιγουρη, αν αυτο που κανουμε μπορει να υπαχθει στη σωματικη ασκηση. Ειχαμε στειλει μηνυμα για ασκηση. Και μου απαντησαν ναι και οτι δεν υπαρχει κανενα θεμα. Οπως κ το περπατημα θεωρειται ασκηση, εγω δηλαδη κ μονη μου επαιρνα το παιδι και βγαιναμε γυρω γυρω και κανενα θεμα δεν ειχα. Μαλιστα ειχε και παρα πολλες οικογενειες που το κανανε, οποτε επιλεγαμε μερη που δεν μαζευε τοσο κοσμο (στα αλση γινοταν χαμος πχ) 

Το ιδιο θα ισχυει κ τωρα.

Ε ναι ξεκαθαρα κ δεν είναι λογικό να σου απαγορεύσουν να βγάλεις το παιδί έξω βόλτα.. αλίμονο αν πρέπει να περιμένουμε να κάνουν τζόκινγκ για να ξαναβγούν κ αυτά!  K εμείς βγαίναμε αρκετά συχνά στην προηγούμενη καραντινα.. τωρα όσον αφορά του θέμα του σούπερ κ των προμηθειών κτλ εγω προσωπικά το θεωρώ υπερβολή να κάνουμε εφόδια σαν να έχουμε πόλεμο.. κ να κλείσει ένα σούπερ μάρκετ θα είναι τόσα αλλα ανοιχτά... τοσα ον-λάιν καταστήματα, συνοικιακά μαγαζιά... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Γεια σας κορίτσια....τι κάνετε? Ήθελα  να ρωτήσω,  έχει κάνει κάποια το εμβόλιο  της μηνιγγίτιδας στο μωρο της? Πριν τα δύο έτη είναι 3 δόσεις,  είπαμε με τον γιατρό να κάνουμε τον άλλο μήνα την πρώτη,  το έχει κάνει κάποια να μου πει αν είχε παρενέργειες στο μωρό?

Το εμβόλιο δεν αναφέρεται στα στανταρ το βιβλιαριου; Ειναι αυτο που διαφημιζουν; Δε μου χει πει τίποτα η παιδίατρος, να της το πω εγώ μάλλον πρέπει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Το εμβόλιο δεν αναφέρεται στα στανταρ το βιβλιαριου; Ειναι αυτο που διαφημιζουν; Δε μου χει πει τίποτα η παιδίατρος, να της το πω εγώ μάλλον πρέπει 

Ναι αυτό που διαφημίζεται..ο Ρουβάς αν δν κάνω λάθος συμμετέχει στη διαφήμιση.. Δν συνταγογραφειται, πληρώνεις όλο το κόστος, 100€ μου πε η παιδιατρος κοστίζει

  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Επειδη βλεπω οτι το συζητατε, τον Μαρτη που ειχαμε παλι καραντινα εγω κ ο συζυγος βγαιναμε βολτα στη γειτονια με το ποδηλατακι του μικρου. Και μια μερα πεσαμε σε αστυνομικους πανω και τους ρωτησα για να μαι 100% σιγουρη, αν αυτο που κανουμε μπορει να υπαχθει στη σωματικη ασκηση. Ειχαμε στειλει μηνυμα για ασκηση. Και μου απαντησαν ναι και οτι δεν υπαρχει κανενα θεμα. Οπως κ το περπατημα θεωρειται ασκηση, εγω δηλαδη κ μονη μου επαιρνα το παιδι και βγαιναμε γυρω γυρω και κανενα θεμα δεν ειχα. Μαλιστα ειχε και παρα πολλες οικογενειες που το κανανε, οποτε επιλεγαμε μερη που δεν μαζευε τοσο κοσμο (στα αλση γινοταν χαμος πχ) 

Το ιδιο θα ισχυει κ τωρα.

Είναι ανάλογα πως το βλέπει ο καθένας και σε τι αστυνομικό θα πέσεις...Για μένα καραντίνα σημαίνει μένεις στο σπίτι για να προστατευθεις,  πιο το νόημα να μας έχουν σε καραντίνα και να είναι όλα τα μαγαζιά κλειστά και εμείς να συνωστιζομαστε σε πεζοδρόμια, παγκάκια κτλ...Δεν λέω και εγώ δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρουμε όλον τον χειμώνα να τον φάμε στο σπίτι γιατί και το παιδί πόσο να το κλείσεις μέσα...Αλλά πόσο να κλείστουμε και εμείς...Εγώ ειδικά δεν δουλεύω και η μόνη μου βόλτα ήταν σήμερα που πήγα σούπερ μάρκετ...Την καραντίνα την βιωνα ήδη, απλά πριν δεν έστελνα μνμ για να πάω σούπερ μάρκετ...χαχαχα

4 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

αγαπηηηηηη..ουυυυυυυ χαθηκαμε ψυχη  μ...κ μεις 10 μηνων θα ξεκινήσουμε  την πρωτη δοση...δεν ξερω να σ πω αν εχει παρενέργειες.....

Τι κάνει το αστέρι σου αγάπη....??? Εμείς τον άλλον μήνα θα το κάνουμε αλλά το φοβάμαι γιατί είναι καινούργιο εμβόλιο...Η μικρή μου ακόμα το παλεύει με την παλινδρόμηση,  όποτε της δίνω γιαούρτι μετά το χιλιομετανιωνω....

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Το εμβόλιο δεν αναφέρεται στα στανταρ το βιβλιαριου; Ειναι αυτο που διαφημιζουν; Δε μου χει πει τίποτα η παιδίατρος, να της το πω εγώ μάλλον πρέπει 

Ναι αυτό που διαφημίζουν είναι...λέγεται bexsero, ρώτα την παιδίατρο και βλέπεται αν θα το κάνετε και πότε....

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Είναι ανάλογα πως το βλέπει ο καθένας και σε τι αστυνομικό θα πέσεις...Για μένα καραντίνα σημαίνει μένεις στο σπίτι για να προστατευθεις,  πιο το νόημα να μας έχουν σε καραντίνα και να είναι όλα τα μαγαζιά κλειστά και εμείς να συνωστιζομαστε σε πεζοδρόμια, παγκάκια κτλ...Δεν λέω και εγώ δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρουμε όλον τον χειμώνα να τον φάμε στο σπίτι γιατί και το παιδί πόσο να το κλείσεις μέσα...Αλλά πόσο να κλείστουμε και εμείς...Εγώ ειδικά δεν δουλεύω και η μόνη μου βόλτα ήταν σήμερα που πήγα σούπερ μάρκετ...Την καραντίνα την βιωνα ήδη, απλά πριν δεν έστελνα μνμ για να πάω σούπερ μάρκετ...χαχαχα

Τι κάνει το αστέρι σου αγάπη....??? Εμείς τον άλλον μήνα θα το κάνουμε αλλά το φοβάμαι γιατί είναι καινούργιο εμβόλιο...Η μικρή μου ακόμα το παλεύει με την παλινδρόμηση,  όποτε της δίνω γιαούρτι μετά το χιλιομετανιωνω....

Ναι αυτό που διαφημίζουν είναι...λέγεται bexsero, ρώτα την παιδίατρο και βλέπεται αν θα το κάνετε και πότε....

Κοιτα εννοειται πως δεν συνωστιζομαστε.

Σημερα στην τηλεοραση στις ειδησεις δειχνανε μαμαδες με παιδακια κ λεγανε οτι ειχαν στειλει 6 για ασκηση. Οποτε πιστευω καθαρα νομικα δεν υπαρχει θεμα σε οποιον αστυνομικο η ελεγκτικο μηχανισμο κ αν πεσεις. Σε αυτο απαντησα εγω επειδη το ειχα ρωτησει κιολας. Επισης δεν ειναι και τοσο τραγικο να κανεις εαν θελεις μια βολτα στη γειτονια σου χωρις να ερθεις σε επαφη με κοσμο αλλον. Εστω ενα μισαωρο. Γιατι οπως ειπες κ συ ισως το χουμε κ αναγκη κ εμεις και τα παιδια μας. Ισως παλι και οχι. Αλλα αυτο εννοειται ειναι προσωπικη επιλογη του καθενος :)


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Ναι αυτό που διαφημίζεται..ο Ρουβάς αν δν κάνω λάθος συμμετέχει στη διαφήμιση.. Δν συνταγογραφειται, πληρώνεις όλο το κόστος, 100€ μου πε η παιδιατρος κοστίζει

 

5 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Είναι ανάλογα πως το βλέπει ο καθένας και σε τι αστυνομικό θα πέσεις...Για μένα καραντίνα σημαίνει μένεις στο σπίτι για να προστατευθεις,  πιο το νόημα να μας έχουν σε καραντίνα και να είναι όλα τα μαγαζιά κλειστά και εμείς να συνωστιζομαστε σε πεζοδρόμια, παγκάκια κτλ...Δεν λέω και εγώ δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρουμε όλον τον χειμώνα να τον φάμε στο σπίτι γιατί και το παιδί πόσο να το κλείσεις μέσα...Αλλά πόσο να κλείστουμε και εμείς...Εγώ ειδικά δεν δουλεύω και η μόνη μου βόλτα ήταν σήμερα που πήγα σούπερ μάρκετ...Την καραντίνα την βιωνα ήδη, απλά πριν δεν έστελνα μνμ για να πάω σούπερ μάρκετ...χαχαχα

Τι κάνει το αστέρι σου αγάπη....??? Εμείς τον άλλον μήνα θα το κάνουμε αλλά το φοβάμαι γιατί είναι καινούργιο εμβόλιο...Η μικρή μου ακόμα το παλεύει με την παλινδρόμηση,  όποτε της δίνω γιαούρτι μετά το χιλιομετανιωνω....

Ναι αυτό που διαφημίζουν είναι...λέγεται bexsero, ρώτα την παιδίατρο και βλέπεται αν θα το κάνετε και πότε....

Κορίτσια Ευχαριστώ!!! Εγώ πάλι ειμαι σχεδόν αυπνη Σήμερα! Η μικρή ξυπνούσε ανα ωρα περίπου, έτρωγε και μετα ξανακοιμοταν...ή και οχι! Κάποιες φορές την έβαζα στην κούνια και ξυπνούσε. Είναι τώρα κανα 10ημερο ετσι αλλα το χθεσινό ήταν το κατι αλλο! Και μέσα στη μερα άντε να κοιμηθεί 2 μισαωρα.  Θα κοιμηθεί ομως στις 8 αλλα αυτο το πισωγύρισμα έχει κουράσει.  Θυμαμαι όταν ήταν περίπου 4 κοιμόταν 6ωρα σερί! Πού πήγαν αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! @Ξένη καναμε το εμβολιο προν 1 μηνα που η μπεμπα ηταν  7 μηνων. Ειχα τις ιδιες ανησυχιες με εσενα, αλλα ολα μια χαρα! Ιδια συμπεριφορα με τα προηγουμενα εμβολια. Δεν εκανε πυρετο. Μονο λιγο πρηξιμο τοπικα. Ειπε μαλιστα η γιατρος να κρατησουμε το κουτι για κανα 6μηνο σε περιπτωση που συνταγογραφηθει, αν και δε νομιζω. Επομενη δοση τον 9ο μηνα. Κι εγω το 6 στελνω για βολτα με το καροτσι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Polly1 said:

 

Κορίτσια Ευχαριστώ!!! Εγώ πάλι ειμαι σχεδόν αυπνη Σήμερα! Η μικρή ξυπνούσε ανα ωρα περίπου, έτρωγε και μετα ξανακοιμοταν...ή και οχι! Κάποιες φορές την έβαζα στην κούνια και ξυπνούσε. Είναι τώρα κανα 10ημερο ετσι αλλα το χθεσινό ήταν το κατι αλλο! Και μέσα στη μερα άντε να κοιμηθεί 2 μισαωρα.  Θα κοιμηθεί ομως στις 8 αλλα αυτο το πισωγύρισμα έχει κουράσει.  Θυμαμαι όταν ήταν περίπου 4 κοιμόταν 6ωρα σερί! Πού πήγαν αυτα;

Κουραγιο Πολλυ μου!! Αλμα, δοντια?? Ποιος ξερει..ο υπνος τους θα αλλαζει απο δω κ περα κ ειανι αναλογως τ παιδι πως θ ειναι..ακομα κ μωρα μ 8ωρα χαλανε υπνο γυρω στους 8-10 μηνες μ ολα αυτα π περνανε..εχουν το δικιο τους κ αυτα τ καημενα!!

Φοβάσαι ν κανετε συγκοιμηση υποθετω ε?? Γτ καπως βελτιώνεται ολο αυτο κ δν πηγαινοέρχεσαι στην κουνια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...