Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

Αχ κοκόνες μου... Μιας που λέγαμε για το σάκχαρο... Πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης και η μία μέτρηση είναι τσιμπημένη.. Τέρμα οι ατασθαλίες για μένα... Από σήμερα κιόλας αυστηρή διατροφή κι από την επόμενη εβδομάδα που θα με δει η ενδοκρινολόγος κι από κοντά και θα μου γράψει ταινίες, αρχίζω και τις μετρήσεις 6 φορές τη μέρα... :sad: :sad: Και σκεφτείτε ότι μέχρι τώρα το σάκχαρό μου ήταν το πολύ 72 και κλείνω τον 6ο συν 4 κιλά, που ούτε κοιλιά εγκύου δεν έχω πετάξει καλά καλά... Με βλέπω να τα χάνω κι αυτά... Μου είπε ότι παίζει ένα ρόλο το σύνδρομο πολυκυστικών και έπειτα οι ορμόνες της κύησης... Τι να γίνει κορίτσια; Ότι είναι καλύτερο για την μπέμπα μου τώρα... 3 μήνες έμειναν.. Ελπίζω απλά να βελτιωθεί με την διατροφή και να μην χρειαστούμε ενέσεις... Αυτά από μένα... Καλές γιορτούλες κορίτσια μου!

αχ κοριτσι μου.. υπομονή τώρα. λίγο έμεινε.. και εγω το ειχα ακούσει αυτό για τις πολυκυστικες και φοβάμαι και εγώ.. έτρωγες γενικά γλυκα ομως; Γιατί εγώ τρώω όλη μέρα.. 10/1 θα κάνω την εξέταση μαλλον. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα! @Pagotoula με 72 ζάχαρο νηστείας και βγήκε τσιμπημένη η καμπύλη; Γμτ... Έκανες τη δίωρη; Θες να μας πεις τιμές;; Εγώ έχω ζάχαρο νηστείας 82 αλλά τώρα προβληματίστηκα γιατί είμαι γλυκατζού... πω πω. 

72 (με όριο 92) - 189 (με όριο 180) - 145 (με όριο 155)

Έστω μία τιμή να είναι μεγαλύτερη ή ίση με το όριο, θεωρείται διαβήτης κύησης. Η ενδοκρινολόγος μου είναι της απόψης ότι ακόμη και εντός ορίων να είναι, αν είναι υψηλά, θέλει αυστηρή διατροφή. Δηλαδή ούτε η τρίτη μέτρηση της έκανε...

Δεν νομίζω να παίζουν ρόλο τα γλυκά, όπως και τα κιλά, οι ορμόνες που παράγει ο πλακούντας μας απορρυθμίζουν, από ότι μου είπε. 

Κι εγώ φαντάσου ξεκίνησα 50 κιλά με ύψος 1,72 και τώρα είμαι 54. Πραγματικά δεν καταλαβαίνει κανείς ότι είμαι έγκυος. Δηλαδή ούτε κιλά έχω βάλει, ούτε είχα από πριν, ούτε προδιάθεση είχα ποτέ. Και γενικά ρε παιδί μου οκ έτρωγα ότι ήθελα, αλλά ποτέ σε τρελές ποσότητες ή κάτι υπερβολικό. Κι όμως....

Αν θυμάμαι καλά είναι κάποιο κορίτσι στην ομαδούλα μας που κάνει διατροφή για το σάκχαρο εξ αρχής....;; 

Θα ήθελα να μου πει πώς την παλεύει... :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

72 (με όριο 92) - 189 (με όριο 180) - 145 (με όριο 155)

Έστω μία τιμή να είναι μεγαλύτερη ή ίση με το όριο, θεωρείται διαβήτης κύησης. Η ενδοκρινολόγος μου είναι της απόψης ότι ακόμη και εντός ορίων να είναι, αν είναι υψηλά, θέλει αυστηρή διατροφή. Δηλαδή ούτε η τρίτη μέτρηση της έκανε...

Δεν νομίζω να παίζουν ρόλο τα γλυκά, όπως και τα κιλά, οι ορμόνες που παράγει ο πλακούντας μας απορρυθμίζουν, από ότι μου είπε. 

Κι εγώ φαντάσου ξεκίνησα 50 κιλά με ύψος 1,72 και τώρα είμαι 54. Πραγματικά δεν καταλαβαίνει κανείς ότι είμαι έγκυος. Δηλαδή ούτε κιλά έχω βάλει, ούτε είχα από πριν, ούτε προδιάθεση είχα ποτέ. Και γενικά ρε παιδί μου οκ έτρωγα ότι ήθελα, αλλά ποτέ σε τρελές ποσότητες ή κάτι υπερβολικό. Κι όμως....

Αν θυμάμαι καλά είναι κάποιο κορίτσι στην ομαδούλα μας που κάνει διατροφή για το σάκχαρο εξ αρχής....;; 

Θα ήθελα να μου πει πώς την παλεύει... :-P

αα κατάλαβα... Μήπως .μπορείς να μου πεις τι σου ειπε να αποφεύγεις; επίσης ζαλιστηκες όταν ηπιες την γλυκοζη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

αα κατάλαβα... Μήπως .μπορείς να μου πεις τι σου ειπε να αποφεύγεις; επίσης ζαλιστηκες όταν ηπιες την γλυκοζη;

Τίποτα απολύτως δεν ένιωσα με τη γλυκόζη. Επί της ουσίας αποφεύγεις ότι γλυκό (κομμένη η ζάχαρη μαχαίρι), λιπαρό, τηγανιτό, τυριά, πατάτες, ζυμαρικά, σάλτσα, κρέμα γάλακτος, ψωμί, ζύμες. Για να καταλάβεις το χριστουγεννιάτικο μενού μου είναι:

Πρωινό 1 φλ.γάλα χαμηλών λιπαρών, 1 φρυγανιά σίκαλης, 1 φέτα γαλοπούλα βραστή. Δεκατιανό 1 φρούτο. Μεσημεριανό 90γρ βραστό κοτόπουλο φιλέτο ή μοσχάρι φιλέτο ή ψάρι (πρωτείνη) με 2 κούπες πράσινα λαχανικά, 1 κουταλιά λάδι και 1 φέτα ψωμί μαύρο. Απογευματινό 7 ωμά ανάλατα αμύγδαλα και μισό φρούτο. Βραδυνό 60γρ πρωτείνη με μισή κούπα καστανό ρύζι και 1 κούπα πράσινα λαχανικά. Προ ύπνου μισό γιαούρτι άπαχο και μια φρυγανιά σίκαλης....

Και κάπως έτσι πάει κάθε μέρα...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

72 (με όριο 92) - 189 (με όριο 180) - 145 (με όριο 155)

Έστω μία τιμή να είναι μεγαλύτερη ή ίση με το όριο, θεωρείται διαβήτης κύησης. Η ενδοκρινολόγος μου είναι της απόψης ότι ακόμη και εντός ορίων να είναι, αν είναι υψηλά, θέλει αυστηρή διατροφή. Δηλαδή ούτε η τρίτη μέτρηση της έκανε...

Δεν νομίζω να παίζουν ρόλο τα γλυκά, όπως και τα κιλά, οι ορμόνες που παράγει ο πλακούντας μας απορρυθμίζουν, από ότι μου είπε. 

Κι εγώ φαντάσου ξεκίνησα 50 κιλά με ύψος 1,72 και τώρα είμαι 54. Πραγματικά δεν καταλαβαίνει κανείς ότι είμαι έγκυος. Δηλαδή ούτε κιλά έχω βάλει, ούτε είχα από πριν, ούτε προδιάθεση είχα ποτέ. Και γενικά ρε παιδί μου οκ έτρωγα ότι ήθελα, αλλά ποτέ σε τρελές ποσότητες ή κάτι υπερβολικό. Κι όμως....

Αν θυμάμαι καλά είναι κάποιο κορίτσι στην ομαδούλα μας που κάνει διατροφή για το σάκχαρο εξ αρχής....;; 

Θα ήθελα να μου πει πώς την παλεύει... :-P

 

Καλημερα! Υπομονη Παγωτουλα μου κ θα περασει ο καιρος! Το δυσκολο είναι τωρα οι γιορτές..μετα θ τ βρουμε παλι! Στον γιο μου που εκοψα τελειως τα γλυκα κ έτρωγα μειωμενα υδατανθρακες κ λιπαρα με το που γεννησα μου εδιναν να φαω ενα κιλο φαγητο + γλυκο στο μαιευτηριο κ ειχα μπουχτησει! 8)

Ακομα δεν φαινεται η κοιλιτσα σου βρε?? Εμενα αρχισε να φαινεται εκτος απο οταν φοραω παλτο.. κατα τ αλλα τωρα ολοι εκεί κοιτάνε αν κ ρωτανε για να σιγουρευτουν αν βαλω κτ φαρδουτσικο χεχε! :P

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα! Υπομονη Παγωτουλα μου κ θα περασει ο καιρος! Το δυσκολο είναι τωρα οι γιορτές..μετα θ τ βρουμε παλι! Στον γιο μου που εκοψα τελειως τα γλυκα κ έτρωγα μειωμενα υδατανθρακες κ λιπαρα με το που γεννησα μου εδιναν να φαω ενα κιλο φαγητο + γλυκο στο μαιευτηριο κ ειχα μπουχτησει! 8)

Ακομα δεν φαινεται η κοιλιτσα σου βρε?? Εμενα αρχισε να φαινεται εκτος απο οταν φοραω παλτο.. κατα τ αλλα τωρα ολοι εκεί κοιτάνε αν κ ρωτανε για να σιγουρευτουν αν βαλω κτ φαρδουτσικο χεχε! :P

Ακόμα την κρύβω καλά... Τι να πω... Άμα θελήσει ας φανεί...

Και γω λέω 3 μήνες είναι, ποτέ στη ζωή μου δεν έχω κάνει δίαιτα, θα το ζήσω τώρα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Ακόμα την κρύβω καλά... Τι να πω... Άμα θελήσει ας φανεί...

Και γω λέω 3 μήνες είναι, ποτέ στη ζωή μου δεν έχω κάνει δίαιτα, θα το ζήσω τώρα....

Το μωρακι να είναι καλα κ ολα θα γίνουν! :) Μπορει να γλιτωσεις κ ραγαδες κλπ αλλωστε δεν εχει καμμια σημασια λοιπον το μεγεθος της κοιλιτσας! Απλα προσεχε γιατι δεν προσεχουν κ οι αλλοι αν δεν μας βλεπουν..κανουν που κανουν οτι δεν βλεπουν ωρες ώρες κιολας.. :/

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

72 (με όριο 92) - 189 (με όριο 180) - 145 (με όριο 155)

Έστω μία τιμή να είναι μεγαλύτερη ή ίση με το όριο, θεωρείται διαβήτης κύησης. Η ενδοκρινολόγος μου είναι της απόψης ότι ακόμη και εντός ορίων να είναι, αν είναι υψηλά, θέλει αυστηρή διατροφή. Δηλαδή ούτε η τρίτη μέτρηση της έκανε...

Δεν νομίζω να παίζουν ρόλο τα γλυκά, όπως και τα κιλά, οι ορμόνες που παράγει ο πλακούντας μας απορρυθμίζουν, από ότι μου είπε. 

Κι εγώ φαντάσου ξεκίνησα 50 κιλά με ύψος 1,72 και τώρα είμαι 54. Πραγματικά δεν καταλαβαίνει κανείς ότι είμαι έγκυος. Δηλαδή ούτε κιλά έχω βάλει, ούτε είχα από πριν, ούτε προδιάθεση είχα ποτέ. Και γενικά ρε παιδί μου οκ έτρωγα ότι ήθελα, αλλά ποτέ σε τρελές ποσότητες ή κάτι υπερβολικό. Κι όμως....

Αν θυμάμαι καλά είναι κάποιο κορίτσι στην ομαδούλα μας που κάνει διατροφή για το σάκχαρο εξ αρχής....;; 

Θα ήθελα να μου πει πώς την παλεύει... :-P

Καλημερα κορίτσια!! Εγω μαλλον ειμαι εκεινη που δεν έτρωγα γλυκά και σάλτσες και κρεμες γάλακτος από την αρχη. Τα γλυκά δεν τα ήθελα εγω,δεν καταλαβαίνω ακομη το  Γιατί! Μου είχε πει ο γιατρός να τα αποφεύγω όλα τα παραπάνω γιατι δεν προσφέρουν τίποτα στο παιδί ούτε σε μενα. Οχι ομως ζυμαρικά και πατάτες γιατι θέλουμε άμυλο και υδατάνθρακες.  Η καμπύλη βγήκε τελεια αλλα δεν κράτησε η χαρα μας κορίτσια! Ο τράχηλος κοντυνε απελπιστικά! Έκανα επείγουσα περιδεση! Ειμαι ξαπλα Τώρα, ολα καλα προς το παρόν δοξα τω Θεώ! Καλές γιορτές σε όλες!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@Pagotoula υπομονή κορίτσι μου 3 μήνες και μετά θα φας σαν να μην υπάρχει αύριο, χεχεχε! Το καλό είναι ότι θα πάρεις ελάχιστα κιλά τα οποία θα φύγουν αμέσως με τη γέννα. 

Εγώ μπήκα 26η εβδομάδα σήμερα, είμαι 10+ κιλά, τρώω σαν τρελή και όλοι με ρωτάνε "είσαι στον 5ο;" Καλά αν βγει και η δική μου καμπύλη τσιμπημένη, θα βάλω μαύρες πλερέζες, δεν είμαι καθόλου εγκρατής με το φαγητό... :sad:

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Και εγω θεμα με το σακχαρο αλλα το νηστειας ειχα τσιμπημενο! Οι υπολοιπες τιμες ηταν τελειες αλλα και παλι αυστηρη διατροφη μου ειπε! Κατι παρομοιο με σενα pagotoula και εγω! Ομως το αμυλο πρεπει να υπαρχει σε χαμηλες ποσοτητες βεβαια γιατι αλλιως χειροτερο το κανουμε μου ειπε ο γιατρος! Και προσοχη στα λιπαρα, απαχα κρεατα, ψαρια και πολυ σαλατα! Οχι τηγανιτα,γλυκα και παχιες σαλτσες! Φυσικα οχι και γλυκα! Να σου πω εγω εχασα κιολας κιλα απο οταν ξεκινησα! Ειχα και παραπανω ομως εξ αρχης! Θα κανουμε υπομονη για τα μικρα μας, να ειναι αυτα καλα εχει σημασια!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


45 minutes ago, Polly1 said:

Καλημερα κορίτσια!! Εγω μαλλον ειμαι εκεινη που δεν έτρωγα γλυκά και σάλτσες και κρεμες γάλακτος από την αρχη. Τα γλυκά δεν τα ήθελα εγω,δεν καταλαβαίνω ακομη το  Γιατί! Μου είχε πει ο γιατρός να τα αποφεύγω όλα τα παραπάνω γιατι δεν προσφέρουν τίποτα στο παιδί ούτε σε μενα. Οχι ομως ζυμαρικά και πατάτες γιατι θέλουμε άμυλο και υδατάνθρακες.  Η καμπύλη βγήκε τελεια αλλα δεν κράτησε η χαρα μας κορίτσια! Ο τράχηλος κοντυνε απελπιστικά! Έκανα επείγουσα περιδεση! Ειμαι ξαπλα Τώρα, ολα καλα προς το παρόν δοξα τω Θεώ! Καλές γιορτές σε όλες!!

Μακαρι να πανε ολα καλα στο εξης λοιπον! Το προλαβατε κ αυτο μετραει!! :)

Καθίσαμε λιγο κ το φιλοσοφησαμε με τον ανδρα μου..ο γιατρος δεν μου γραψε την καμπυλη ουτε τώρα ούτε στην προηγουμενη εγκυομοσυνη αλλα οι οδηγιες του ειναι ακριβως αυτες που περιγραφετε για την νηστεια. Με εμφαση στα γλυκα κ στα ψωμια οχι λυπαρα, τηγανητα κλπ.. αρα μαλλον εξ αρχης με βαζει σε προγράμμα κ γαυτο δεν με βαζει να την κανω. Η αληθεια ειναι πως το παλευω κ εγω κ απλα δεν ειχα την αντιληψη του τι κανω ως τωρα. :P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Polly1 @mpoukitsa @KNecky να ανταλάσσουμε συνταγές κορίτσια μου!! :razz:

@Polly1 πόσο πήγε κορίτσι μου; είσαι σπίτι και ξάπλα;

πρίν από 49 λεπτά , mpoukitsa είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Και εγω θεμα με το σακχαρο αλλα το νηστειας ειχα τσιμπημενο! Οι υπολοιπες τιμες ηταν τελειες αλλα και παλι αυστηρη διατροφη μου ειπε! Κατι παρομοιο με σενα pagotoula και εγω! Ομως το αμυλο πρεπει να υπαρχει σε χαμηλες ποσοτητες βεβαια γιατι αλλιως χειροτερο το κανουμε μου ειπε ο γιατρος! Και προσοχη στα λιπαρα, απαχα κρεατα, ψαρια και πολυ σαλατα! Οχι τηγανιτα,γλυκα και παχιες σαλτσες! Φυσικα οχι και γλυκα! Να σου πω εγω εχασα κιολας κιλα απο οταν ξεκινησα! Ειχα και παραπανω ομως εξ αρχης! Θα κανουμε υπομονη για τα μικρα μας, να ειναι αυτα καλα εχει σημασια!! 

Κι εγώ θα χάσω πιστεύω... Για τα γλυκά... όπως το λες...κομμένα μαχαίρι.   Τουλάχιστον σκέφτομαι ότι θα τρώω υγιεινά και προσεγμένα πρώτη φορά στη ζωή μου κι αυτό θα οφελεί και την μικρή μου...κι ίσως με βοηθήσει να δω γενικά τη διατροφή μου πιο σωστά και στο μέλλον...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

@Polly1 @mpoukitsa @KNecky να ανταλάσσουμε συνταγές κορίτσια μου!! :razz:

@Polly1 πόσο πήγε κορίτσι μου; είσαι σπίτι και ξάπλα;

Ξάπλα Ναι!!! Πέρασε το 1ο 24ωρο !!! Είχε πάει 1.8 ο τράχηλος! Δε θα άντεχε πανω απο μήνα ετσι όπως πήγαινε!Κορίτσια παντως το μελομακάρονο το χτύπησα και σήμερα και Αύριο! Και αυτό θα είναι και το γλυκό μου για τα Χριστούγεννα που θα ταβγάλω Ξάπλα!!

πρίν από 11 λεπτά , KNecky είπε:

Μακαρι να πανε ολα καλα στο εξης λοιπον! Το προλαβατε κ αυτο μετραει!! :)

Καθίσαμε λιγο κ το φιλοσοφησαμε με τον ανδρα μου..ο γιατρος δεν μου γραψε την καμπυλη ουτε τώρα ούτε στην προηγουμενη εγκυομοσυνη αλλα οι οδηγιες του ειναι ακριβως αυτες που περιγραφετε για την νηστεια. Με εμφαση στα γλυκα κ στα ψωμια οχι λυπαρα, τηγανητα κλπ.. αρα μαλλον εξ αρχης με βαζει σε προγράμμα κ γαυτο δεν με βαζει να την κανω. Η αληθεια ειναι πως το παλευω κ εγω κ απλα δεν ειχα την αντιληψη του τι κανω ως τωρα. :P

Ναι, κάποιοι γιατροί αναλογα την περίπτωση δεν το χουν στις υποχρεωτικές! Σ ευχαριστώ  πολύ για την ευχή!! Μακάρι όλες μας να έχουμε εύκολες εγκυμοσύνες!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ξάπλα Ναι!!! Πέρασε το 1ο 24ωρο !!! Είχε πάει 1.8 ο τράχηλος! Δε θα άντεχε πανω απο μήνα ετσι όπως πήγαινε!Κορίτσια παντως το μελομακάρονο το χτύπησα και σήμερα και Αύριο! Και αυτό θα είναι και το γλυκό μου για τα Χριστούγεννα που θα ταβγάλω Ξάπλα!!

Ναι, κάποιοι γιατροί αναλογα την περίπτωση δεν το χουν στις υποχρεωτικές! Σ ευχαριστώ  πολύ για την ευχή!! Μακάρι όλες μας να έχουμε εύκολες εγκυμοσύνες!!!

Αφού το προλάβατε, αυτό έχει σημασία. Υπομονή τώρα κορίτσι μου ώσπου να περάσει ο καιρός και μετά θα μείνουν όλα μια ανάμνηση... 

Αγάπες να σας ρωτήσω κάτι ακόμα μιας και τα λέμε όλα εδώ...πώς πάτε από θέμα δυσκοιλιότητας;;; 

Εγώ πλέον υποφέρω... Ενώ νιώθω βάρος στο έντερο χαμηλά και θέλω να κάνω...μου βγαίνει η πίστη... Συγγνώμη κιόλας... Αλλά ζορίζομαι και πονάω απίστευτα και τελικά κάνω πολύ λίγα... Έχει κάποια παρόμοιο θέμα κι αν ναι, υπάρχει καμιά λύση;;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Pagotoula είπε:

Αφού το προλάβατε, αυτό έχει σημασία. Υπομονή τώρα κορίτσι μου ώσπου να περάσει ο καιρός και μετά θα μείνουν όλα μια ανάμνηση... 

Αγάπες να σας ρωτήσω κάτι ακόμα μιας και τα λέμε όλα εδώ...πώς πάτε από θέμα δυσκοιλιότητας;;; 

Εγώ πλέον υποφέρω... Ενώ νιώθω βάρος στο έντερο χαμηλά και θέλω να κάνω...μου βγαίνει η πίστη... Συγγνώμη κιόλας... Αλλά ζορίζομαι και πονάω απίστευτα και τελικά κάνω πολύ λίγα... Έχει κάποια παρόμοιο θέμα κι αν ναι, υπάρχει καμιά λύση;;;

Μια χαρά ήμουν με τη διάρροια μου 1-2 φορες την ημέρα μετά από γαλακτοκομικα! Χαχα!Το είχα πει και στο γιατρό και μου πε να τα ελαττωσω τα γαλακτοκομικα ! Του φανηκε περιεργο που ενω παιρνω σιδηρο εχω διαρροια και φυσικα δεν ηταν ουτε αυτο καλο!!Αλλά τώρα προς δυσκοιλιότητα το έχω γύρισει κι εγώ! Πολυ νερό, σαλάτα και δημητριακά το πρωί! Και μόνο τοσα χάπια που παίρνουμε το λίτρο κατεβαίνει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...