Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

@Alcedo με το καλο κ σ εσενα σε ποια εβδομαδα εισαι;;εγω σημερα μπηκα στην 36η.θα το ξεπερασουμε κ αυτο, θα μεινουμε σπιτια μας.στο μαιευτηριο θα εχουμε μονο συζυγο κοντα..στο γαια ειναι ο γιατρος μου.εσυ σε ποιο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kellych είπε:

@Alcedo με το καλο κ σ εσενα σε ποια εβδομαδα εισαι;;εγω σημερα μπηκα στην 36η.θα το ξεπερασουμε κ αυτο, θα μεινουμε σπιτια μας.στο μαιευτηριο θα εχουμε μονο συζυγο κοντα..στο γαια ειναι ο γιατρος μου.εσυ σε ποιο;

Σε ευχαριστώ πολύ! Εγώ σήμερα μπήκα στην 35 εβδομάδα. Μακάρι να το ξεπεράσουμε σύντομα... Σπίτι είμαι κι εγώ και ο άντρας μου γιατί πρέπει να προσέχουμε.. Στον γιατρό πήγα την Πέμπτη..φαντάσου πήγαμε στο ιατρείο του και δεν επέτρεψε στον σύζυγο να μπει καν μέσα, περίμενε στο αυτοκίνητο...Ήταν με μάσκα ο γιατρός, κάνεις άλλος εκεί και μετά από 20 λεπτά από τότε που θα έφευγα,θα ερχόταν το επόμενο ραντεβού.. Ένιωσα άσχημα που ήμουν μόνη στον υπέρηχο και κυρίως στο καρδιοτοκογράφημα...αλλά τί να κάνουμε...;!

Εγώ θα γεννούσα στο Έλενα αλλά ο γιατρός μου πριν από 2 εβδομάδες μου είπε ότι αρχές Απριλίου θα τελειώσει από αυτό το μαιευτήριο και θα είναι μόνο στα ιδιωτικά.. Καταλαβαίνεις ότι μείναμε ξεκρέμαστοι(άλλα χρήματα υπολογίζαμε και άλλα πρέπει τώρα...). Είμαστε και ανασφάλιστοι καθότι άνεργη εγώ και ο άντρας μου κάνει μεροκάματα όποτε υπάρχουν... Μέχρι το επόμενο ραντεβού θα έχει μιλήσει με το Γαία για να μας πουν το κόστος κλπ...  11/04 θα γεννήσω με καισαρική,πρώτα Ο Θεός! Εσύ;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να μπορεσετε να συνεχισετε με τον γιατρο σας:)εαν γινεται ο γιατρος σας να αναφερει πως ειστε ανασφάλιστοι μηπως γινεται κατι καλυτερο στις τιμες.εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το γαια παντως.και εμεις την Τριτη που πηγαμε στο γιατρο ακριβως τα ιδια βιωσαμε και ο αντρας μου στεναχωρηθηκε πολυ που δεν ηταν μαζι μας.αν επιτρεπεται γιατι θα κανεις καισαρικη;Το θεμα με το αιμα το ξεπερασες;εμας φαινεται μεγαλος ο μπεμπης οποτε αν υπαρχουν οι προυποθεσεις θα παμε με προκληση στην 39η αλλιως θα τον αφησουμε να μας δειξει μονος του..στην 37η θ α κανουμε καρδιοτοκογραφημα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kellych είπε:

Ευχομαι να μπορεσετε να συνεχισετε με τον γιατρο σας:)εαν γινεται ο γιατρος σας να αναφερει πως ειστε ανασφάλιστοι μηπως γινεται κατι καλυτερο στις τιμες.εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το γαια παντως.και εμεις την Τριτη που πηγαμε στο γιατρο ακριβως τα ιδια βιωσαμε και ο αντρας μου στεναχωρηθηκε πολυ που δεν ηταν μαζι μας.αν επιτρεπεται γιατι θα κανεις καισαρικη;Το θεμα με το αιμα το ξεπερασες;εμας φαινεται μεγαλος ο μπεμπης οποτε αν υπαρχουν οι προυποθεσεις θα παμε με προκληση στην 39η αλλιως θα τον αφησουμε να μας δειξει μονος του..στην 37η θ α κανουμε καρδιοτοκογραφημα.

Δεν μπορώ να αλλάξω σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη..Συν ότι ξέρει όλο το ιστορικό μου .. Πού να ψάξω άλλον τώρα..και με τέτοιες καταστάσεις που επικρατούν..; Αυτό θα κάνει, θα πει ότι είμαστε ανασφάλιστοι,μήπως γίνει κάτι καλύτερο και μέσω πιστωτικής υπάρξουν και δόσεις(να διευκολυνθούμε λιγάκι,να μην πέσουν όλα μαζί).

Κι εμένα στενοχωρήθηκε πολύ..και την επόμενη εβδομάδα το ίδιο πάλι.... από τώρα το σκέφτομαι... Αφού στο καρδιοτοκογράφημα περίμενα πως και πως να τελειώσει για να πάω στον άντρα μου...

Δόξα τω Θεώ δεν έχω αίμα πλέον, αλλά προσέχω πολύ..Ξαπλώνω συχνά ...δεν κάνω δουλειές(είμαι απλά βοηθητική).. Να είναι καλά το παλικάρι μου που είναι τόσο άξιος για όλα!

Όταν ήμουν περίπου 23 ετών έκανα επέμβαση στην καρδιά(σύγκλιση μεσοκολπικής επικοινωνίας) και το μόνο που μου είχε πει ο γιατρός τότε ήταν ότι ,όταν γεννήσω μόνο με καισαρική. Κατά τα άλλα,δόξα τω Θεώ είμαι νορμάλ(αθλούμαι, κάνω πεζοπορία στα βουνά κλπ χωρίς κανένα πρόβλημα).

Με το καλό κορίτσι μου γλυκό! Να πάνε όλα τέλεια με τον μπέμπη σας!! Να μας λες τα νέα σου και αν μάθεις για το Γαία και το τεστ,πες μου..


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Δεν μπορώ να αλλάξω σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη..Συν ότι ξέρει όλο το ιστορικό μου .. Πού να ψάξω άλλον τώρα..και με τέτοιες καταστάσεις που επικρατούν..; Αυτό θα κάνει, θα πει ότι είμαστε ανασφάλιστοι,μήπως γίνει κάτι καλύτερο και μέσω πιστωτικής υπάρξουν και δόσεις(να διευκολυνθούμε λιγάκι,να μην πέσουν όλα μαζί).

Κι εμένα στενοχωρήθηκε πολύ..και την επόμενη εβδομάδα το ίδιο πάλι.... από τώρα το σκέφτομαι... Αφού στο καρδιοτοκογράφημα περίμενα πως και πως να τελειώσει για να πάω στον άντρα μου...

Δόξα τω Θεώ δεν έχω αίμα πλέον, αλλά προσέχω πολύ..Ξαπλώνω συχνά ...δεν κάνω δουλειές(είμαι απλά βοηθητική).. Να είναι καλά το παλικάρι μου που είναι τόσο άξιος για όλα!

Όταν ήμουν περίπου 23 ετών έκανα επέμβαση στην καρδιά(σύγκλιση μεσοκολπικής επικοινωνίας) και το μόνο που μου είχε πει ο γιατρός τότε ήταν ότι ,όταν γεννήσω μόνο με καισαρική. Κατά τα άλλα,δόξα τω Θεώ είμαι νορμάλ(αθλούμαι, κάνω πεζοπορία στα βουνά κλπ χωρίς κανένα πρόβλημα).

Με το καλό κορίτσι μου γλυκό! Να πάνε όλα τέλεια με τον μπέμπη σας!! Να μας λες τα νέα σου και αν μάθεις για το Γαία και το τεστ,πες μου..

με το καλο το μωράκι σ...έχουμε διαφορά μια βδομαδα....όλα να σ πάνε τελεία....

ρωτά τον γιατρό σ αν μπορεί η ιδιωτική κλινικη που θα πας να σ δέσμευση τα 1000 πρώτα εύρο τ κουλη...γίνεται γιατί εγώ έτσι θα το κάνω...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

με το καλο το μωράκι σ...έχουμε διαφορά μια βδομαδα....όλα να σ πάνε τελεία....

ρωτά τον γιατρό σ αν μπορεί η ιδιωτική κλινικη που θα πας να σ δέσμευση τα 1000 πρώτα εύρο τ κουλη...γίνεται γιατί εγώ έτσι θα το κάνω...

 

Ωωω! Με το καλό κορίτσι μου γλυκό! Σε ευχαριστώ πολύ! Εσύ πού θα γεννήσεις,πρώτα Ο Θεός;

Δεν ήξερα ότι γίνεται! Φυσικά,θα τον ρωτήσω! Σε ευχαριστώ πολύ!:x

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Ωωω! Με το καλό κορίτσι μου γλυκό! Σε ευχαριστώ πολύ! Εσύ πού θα γεννήσεις,πρώτα Ο Θεός;

Δεν ήξερα ότι γίνεται! Φυσικά,θα τον ρωτήσω! Σε ευχαριστώ πολύ!:x

Εγώ στο Μητερα θα γεννήσω αγαπη..κ μένα μ το είπαν...κ γίνεται....νομοζω όμως ότι θα μπορέσεις κ συ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Εγώ στο Μητερα θα γεννήσω αγαπη..κ μένα μ το είπαν...κ γίνεται....νομοζω όμως ότι θα μπορέσεις κ συ...

Με το καλό! Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια! Σε ευχαριστώ πολύ! :x

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τί κάνετε;

Έχω πάθει λίγο σοκ από την απαγόρευση κυκλοφορίας που ανακοινώθηκε(όχι ότι δεν το περιμέναμε,δυστυχώς....) Υπεύθυνες δηλώσεις, μηνύματα κλπ για να βγεις για τα απαραίτητα.... Αγχώθηκα πολύ... Εσείς πώς το αντιμετωπίζετε;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι Κάνετε;; έχω πάρα πολύ καιρό να μπω 

Εγώ σήμερα μπαινω 38η εβδομάδα. έχω λίγα πονακια.. πολλές πολλές πολλές συσπασεις στον καρδιοτοκογραφο και σήμερα μου είπε πως έχω διαστολή 1.5

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 minutes ago, mpempaki1 said:

κορίτσια τι Κάνετε;; έχω πάρα πολύ καιρό να μπω 

Εγώ σήμερα μπαινω 38η εβδομάδα. έχω λίγα πονακια.. πολλές πολλές πολλές συσπασεις στον καρδιοτοκογραφο και σήμερα μου είπε πως έχω διαστολή 1.5

Χαρεται εγώ στην 36η εβδομάδα όλα καλά. Ο μικρός δε σταματά στιγμή να κουνιέται και να κάνει κάτι βουνά στη μία μεριά με το κωλαράκι του :D

Πας για φυσιολογικα; 

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμια @Alcedo θα τα καταφερουμε.εμεις αν και πρεπει να προσεχουμε πολυ εχουμε πολυ σημαντικο λογο να ειμαστε χαρουμενες μας ερχεται μεγαλο δωρο:wub: @mpempaki1 με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!να μας κρατας ενημερες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Χαρεται εγώ στην 36η εβδομάδα όλα καλά. Ο μικρός δε σταματά στιγμή να κουνιέται και να κάνει κάτι βουνά στη μία μεριά με το κωλαράκι του :D

Πας για φυσιολογικα; 

Πόσο χαίρομαι και για σένα κορίτσι μου. άντε ο μπεμπακος σου σου κάνει παιχνιδάκια. ναι πρώτα ο Θεός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @mpempaki1, @Ginpuam, @Kellych! Εύχομαι να είστε γερές και δυνατές! Κοντεύουμε κορίτσια! Απλά το"στενάχωρο" είναι ότι θα γίνει εν μέσω τέτοιας κατάστασης.. Να σας ρωτήσω..Την Παρασκευή θα πρέπει να πάμε στον γιατρό. Πρέπει να στείλω μήνυμα στο 13033 κι εγώ και ο άντρας μου;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...