Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Ginpuam είπε:

Καλημέρα και από εμάς. Και εδώ στην Κύπρο σχεδόν έκλεισαν τα πάντα... Έχω ραντεβού την Τετάρτη το απόγευμα και με παίρνει χθες τηλ η κοπέλα από τη γραμματεία της κλινικής και με ρωτάει αν είναι επείγον το ραντεβού.... Της λέω αν υπολογίσεις ότι Γενναω λίαν συντόμως ... Εσύ πως το βλέπεις.... :D

Μου απολογηθηκε και με έβαλε τελικά ραντεβού για την ίδια μέρα νωρίτερα... 

Ειδωμεν είναι όλα πολύ δύσκολα... 

Καλημέρα! Εγώ έχω ραντεβού την Πέμπτη για υπέρηχο και καρδιοτοκογράφημα(στο ιατρείο του γυναικολόγου,πάλι καλά). Αν ισχύσει απαγόρευση κυκλοφορίας(ακούγεται κάτι τέτοιο) θα πρέπει να αποδεικνύεις που πας,για ποιο λόγο κλπ(βέβαια με τέτοια κοιλιά, πού να πας;!)

Εύχομαι όλα να πάνε καλά την Τετάρτη! Και προσοχή μεγάλη,να είμαστε γεροί!

  • Μου αρέσει 2

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

@Alcedo  τι σου είπε κορίτσι μου ο γιατρός για τα καφέ; Λογικά δεν θα ήταν κάτι, ε;

Εμείς την Δευτέρα έχουμε ραντεβού. Μαζευω ότι δουλειές εχω γιατί δεν είχα κάνει τίποτα. Το πλυντήριο πηρε φωτιά. Μου έδωσαν δυο ριλαξ, το ένα θα κρατήσω. Τ άλλο θα το δώσω αλλου. Φορμακια μου έδωσαν επίσης πολλα, πετσετες, σεντονακια και κουβερτουλες. Συν λίγα που πηρα κι εγώ, έτσι για το καλό. Πήραμε και κάθισμα για το αυτοκίνητο. Μου έδωσαν και ρινγκσλινγκ τελικά. Δεν πηγα να δοκιμάσω άλλον μαρσιπο. Ελπίζω όταν τελειώσουμε με όλα αυτά... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες με κοιλουμπες :D

Πήγα στο γιατρό ολομόναχη σήμερα μιας και δεν επιτρέπουν συνοδεία.... Με το που πάτησα στην κλινική μου πήραν θερμοκρασία.... Μου έδωσαν μάσκα, γάντια, σκούφο, ποδιά χειρουργείου και σοσονια... Έτοιμη για χειρουργείο ένα πράμα!!! 

Επιβεβαίωσαν τα στοιχεία μου και πήγα στο γιατρό.... Στο σύνολο +6 κιλά εγώ. 

Ο μικρός 2500 με το κεφάλι κάτω. Πάμε για φυσιολογικα.... Κανονικά από εδώ και πέρα θα πηγαίναμε 1 φορά τη βδομάδα... Αλλά λόγω του ιού θέλουμε να αποφύγουμε τις πολλές μετακινήσεις... Έτσι σε 10 μέρες πάλι.... 

  • Μου αρέσει 2

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , NitsaElenitsa84 είπε:

Καλημέρα!

@Alcedo  τι σου είπε κορίτσι μου ο γιατρός για τα καφέ; Λογικά δεν θα ήταν κάτι, ε;

Εμείς την Δευτέρα έχουμε ραντεβού. Μαζευω ότι δουλειές εχω γιατί δεν είχα κάνει τίποτα. Το πλυντήριο πηρε φωτιά. Μου έδωσαν δυο ριλαξ, το ένα θα κρατήσω. Τ άλλο θα το δώσω αλλου. Φορμακια μου έδωσαν επίσης πολλα, πετσετες, σεντονακια και κουβερτουλες. Συν λίγα που πηρα κι εγώ, έτσι για το καλό. Πήραμε και κάθισμα για το αυτοκίνητο. Μου έδωσαν και ρινγκσλινγκ τελικά. Δεν πηγα να δοκιμάσω άλλον μαρσιπο. Ελπίζω όταν τελειώσουμε με όλα αυτά... 

Γειά σου κορίτσι μου! Σήμερα το πρωί,σηκώθηκα για τσίσα και είδα στο χαρτί βλέννα με αίμα... Πήρα αμέσως τον γιατρό τηλέφωνο(του έστειλα και φωτογραφία) και μου είπε μείνω ξάπλα και θα το παρακολουθώ... Μετά δεν είχα τίποτα στο σκούπισμα... Κατά τις 13:00 πήγα ξανά τουαλέτα και στο χαρτί βγήκε καφέ.. Τον ενημέρωσα ξανά και μου είπε ξάπλα, σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και φαγητό και μετά ξανά ξάπλα...... Αύριο έχουμε ραντεβού... Να δούμε τι είναι κι αυτό... Πραγματικά πολύ ταλαιπωρία και άγχος αυτό το αίμα στην εγκυμοσύνη........

Όλα να πάνε καλά την Δευτέρα!! Α ωραία! Κανείς δουλίτσες! Μια χαρά που σου έδωσαν πράγματα! Με γειά και με το καλό! 

Μακάρι να τελειώσουμε σύντομα μετά όλη αυτήν την πολύ δύσκολη κατάσταση..........

Just now, Ginpuam είπε:

Καλημέρα κούκλες με κοιλουμπες :D

Πήγα στο γιατρό ολομόναχη σήμερα μιας και δεν επιτρέπουν συνοδεία.... Με το που πάτησα στην κλινική μου πήραν θερμοκρασία.... Μου έδωσαν μάσκα, γάντια, σκούφο, ποδιά χειρουργείου και σοσονια... Έτοιμη για χειρουργείο ένα πράμα!!! 

Επιβεβαίωσαν τα στοιχεία μου και πήγα στο γιατρό.... Στο σύνολο +6 κιλά εγώ. 

Ο μικρός 2500 με το κεφάλι κάτω. Πάμε για φυσιολογικα.... Κανονικά από εδώ και πέρα θα πηγαίναμε 1 φορά τη βδομάδα... Αλλά λόγω του ιού θέλουμε να αποφύγουμε τις πολλές μετακινήσεις... Έτσι σε 10 μέρες πάλι.... 

Καλώς την!! Καλύτερα να προσέχουμε για να έχουμε! Καλά κάνουν και παίρνουν όλα αυτά τα μέτρα. Με το καλό κορίτσι μου γλυκό! Μια χαρά είναι ο μπέμπης!!! 

  • Μου αρέσει 2

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα παλι πλυντήριο, το κάλυμμα του ριλαξ και λίγα δικά μας γιατί είχαν μείνει πισω. :razz:

Αυριο πρέπει να παω για αίμα. Και δεν ξέρω τι να κάνω. Μου είπε μια φίλη να φωνάξω στο σπίτι για αιμοληψια, αλλά σιχαίνομαι περισσότερο. Τουλάχιστον όταν παω εκεί και γυρίσω, βγάζω ρουχα και τα αερίζω ή τα πλενω... Ουτε είναι ανάγκη να πιασω όλο το ιατρείο φυσικά, δεν είμαστε μωρά. Τι λέτε εσείς;

Επίσης, με τα ρουχα τι κάνετε, τα σιδερώνετε όλα του μωρού; Κορμάκια φορμακια μπουρνούζια σεντόνια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@NitsaElenitsa84 Γειά σου κορίτσι μου! Εγώ πήγα σήμερα αναγκαστικά για εξετάσεις αίματος και ούρων,μιας και έχω ραντεβού με τον γιατρό το απόγευμα. Δεν είχε κόσμο και ήταν αρκετά προσεκτικοί. Βέβαια κι εγώ φορούσα γάντια και μάσκα, απολύμανα με μαντηλάκι κάρτα πληρωμής και καρτέλα παραλαβής αποτελεσμάτων .. Μετά τα ρούχα τα άπλωσα στον ήλιο και θα τα μαζέψω πριν πάω στον γιατρό. Δεν ήθελα να έρθει εδώ κανείς(θα φοβόμουν περισσότερο), αν και μου το πρότεινε ο γιατρός λόγω χθεσινού αίματος...  Τώρα είμαι ξαπλωμένη.. Θα κάνω μπάνιο σε καμιά ωρίτσα, θα φάμε και μετά πάλι ξάπλα μέχρι την ώρα που θα φύγουμε.. Πάλι καλά που είναι ο αντρούλης μου εδώ και θα μαγειρέψει εκείνος:x

Όσο για τα ρούχα κλπ, λέω να τα σιδερώσω και να φτιάξω βαλίτσα μέσα στην επόμενη εβδομάδα,πρώτα Ο Θεός, γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται....

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ίσως αν ερχόταν ο μικροβιολογος και απλά να επερνε στα γρήγορα το δείγμα έξω από την πόρτα σας; ( Εμάς εδώ δεν το κάνουν νομίζω...) 

Ετοιμάσα μια τσάντα για μένα και μια για τον μικρούλι. Έχω στεγνωτηριο έτσι δε μπήκα καν στη διαδικασία σιδερώματος. Με το που βγήκαν ζεστά ζεστά τα πάτησα... Τα διπλωσα και έτοιμα <3

  • Μου αρέσει 2

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!ειμαστε ολες σε γλυκια αναμονη παρολο τις δυσκολιες..εύχομαι να πανε ολα καλα σε ολες!!και εγω εχω ετοιμασει βαλιτσα και τα ρουχα τα επλυνα και τα σιδερωσα μεσα εξω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Ginpuam Θα έπρεπε να μπει μέσα στο σπίτι για να πάρει αίμα..Οπότε καλύτερα έτσι...Είχε ξανάρθει όταν είχα την μεγάλη αιμορραγία αλλά τότε δεν υπήρχε κορονοϊός....

Άντε ωραία! Οπότε τα έχεις έτοιμα! Τί έβαλες στην βαλίτσα;

@Kellych

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!! Γλυκιά αναμονή, σε δύσκολη περίοδο.

Αν μπορείς πες μου κι εσύ τι έβαλες μέσα; Για να έχω ένα μπούσουλα σε ρωτάω..Έχω άγχος και γι'αυτό..


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Alcedo said:

@Ginpuam Θα έπρεπε να μπει μέσα στο σπίτι για να πάρει αίμα..Οπότε καλύτερα έτσι...Είχε ξανάρθει όταν είχα την μεγάλη αιμορραγία αλλά τότε δεν υπήρχε κορονοϊός....

Άντε ωραία! Οπότε τα έχεις έτοιμα! Τί έβαλες στην βαλίτσα;

@Kellych

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!! Γλυκιά αναμονή, σε δύσκολη περίοδο.

Αν μπορείς πες μου κι εσύ τι έβαλες μέσα; Για να έχω ένα μπούσουλα σε ρωτάω..Έχω άγχος και γι'αυτό..

Καλημερα... 

Λοιπόν το τι έβαλα...

Έβαλα 6 κοντομάνικα εσκιμο...

6 μακρυμανικα

6 εξωτερικά μακρυμανικα εννοείται.

1 κουτί πανάκια.

6 ζευγάρια κάλτσες...

3 από αυτά που δεν γρατσουνανε το προσωπάκι τους.

Κάνα 2 σαλιάρες.... 

1 μπιμπερό (σε περίπτωση που δεν καταφέρουμε να θηλασουμε. Πιπιλα καθόλου) 

3 κουβέρτες

Νομίζω αυτά... Έχει και 1 βδομάδα που τα ετοίμασα μπορεί και να ξεχνάω και κάτι ή έρμη η μάνα :D

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Ginpuam είπε:

Καλημερα... 

Λοιπόν το τι έβαλα...

Έβαλα 6 κοντομάνικα εσκιμο...

6 μακρυμανικα

6 εξωτερικά μακρυμανικα εννοείται.

1 κουτί πανάκια.

6 ζευγάρια κάλτσες...

3 από αυτά που δεν γρατσουνανε το προσωπάκι τους.

Κάνα 2 σαλιάρες.... 

1 μπιμπερό (σε περίπτωση που δεν καταφέρουμε να θηλασουμε. Πιπιλα καθόλου) 

3 κουβέρτες

Νομίζω αυτά... Έχει και 1 βδομάδα που τα ετοίμασα μπορεί και να ξεχνάω και κάτι ή έρμη η μάνα :D

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό! Με το καλό!!! Για σένα τί έβαλες;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alcedo said:

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό! Με το καλό!!! Για σένα τί έβαλες;

Να'σαι καλά. 

Για μένα έβαλα

3 νυχτικιες οι οποίες ανοίγουν εύκολα για θηλασμό. 

3 σουτιέν θηλασμού 

5-6 βρακια

1 κουτί σερβιέτες λοχίας 

3 πετσέτες 

1 ζευγάρι παντόφλες 

Σαμπουάν, χτένα, οδοντόκρεμα, οδοντοβουρτσα

Νομίζω αυτά.... 

 

Κοπέλες έχει κρούσμα γιατρού στην κλινική μου. Στο νοσοκομείο το γενικό επίσης... Ειλικρινά δεν ξέρω... Που να πάω να γεννήσω έτσι όπως καταντήσαμε... 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Να'σαι καλά. 

Για μένα έβαλα

3 νυχτικιες οι οποίες ανοίγουν εύκολα για θηλασμό. 

3 σουτιέν θηλασμού 

5-6 βρακια

1 κουτί σερβιέτες λοχίας 

3 πετσέτες 

1 ζευγάρι παντόφλες 

Σαμπουάν, χτένα, οδοντόκρεμα, οδοντοβουρτσα

Νομίζω αυτά.... 

 

Κοπέλες έχει κρούσμα γιατρού στην κλινική μου. Στο νοσοκομείο το γενικό επίσης... Ειλικρινά δεν ξέρω... Που να πάω να γεννήσω έτσι όπως καταντήσαμε... 

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Τί λες βρε κορίτσι μου;; Πω πω τι έχουμε να ζήσουμε.... Δεν ξέρεις τι θα συμβεί την επόμενη στιγμή... Μεγάλο άγχος στην κατάσταση που είμαστε.... Ο Θεός να βάλει το χέρι Του...


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2020 at 9:58 ΜΜ, Alcedo είπε:

@Ginpuam Θα έπρεπε να μπει μέσα στο σπίτι για να πάρει αίμα..Οπότε καλύτερα έτσι...Είχε ξανάρθει όταν είχα την μεγάλη αιμορραγία αλλά τότε δεν υπήρχε κορονοϊός....

Άντε ωραία! Οπότε τα έχεις έτοιμα! Τί έβαλες στην βαλίτσα;

@Kellych

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!! Γλυκιά αναμονή, σε δύσκολη περίοδο.

Αν μπορείς πες μου κι εσύ τι έβαλες μέσα; Για να έχω ένα μπούσουλα σε ρωτάω..Έχω άγχος και γι'αυτό..

Γεια σας και παλι!!θα γεννησω σε ιδιωτικο με το καλο και εμαθα πως για το μωρακι τα παρεχουν ολα..οποτε για εμενα εχω παρει νυχτικα και πυτζαμες που διευκολυνουν θηλασμο, σαγιοναρες, βρακια καπως μεγαλα, σουτιεν θηλασμου, πετσετες μπανιου, προσωπικα ειδη(οδοντοβουρτσα κλπ), Επιθεματα στηθους, κρεμα για τις θηλες, σερβιετες λοχειας, λαστεξ για τη κοιλια.Για το μωρακι θα χρειαστω φορμακι εξοδου σελτεδακι πανα αγκαλιας..εχετε μαθει μηπως αν κανουν σε ολες τεστ για κορωνοιο πριν γεννησουν;θελω να ρωτησω τον γιατρο..και να αφηνουν τον συζυγο αραγε στον τοκετο μαζι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kellych είπε:

Γεια σας και παλι!!θα γεννησω σε ιδιωτικο με το καλο και εμαθα πως για το μωρακι τα παρεχουν ολα..οποτε για εμενα εχω παρει νυχτικα και πυτζαμες που διευκολυνουν θηλασμο, σαγιοναρες, βρακια καπως μεγαλα, σουτιεν θηλασμου, πετσετες μπανιου, προσωπικα ειδη(οδοντοβουρτσα κλπ), Επιθεματα στηθους, κρεμα για τις θηλες, σερβιετες λοχειας, λαστεξ για τη κοιλια.Για το μωρακι θα χρειαστω φορμακι εξοδου σελτεδακι πανα αγκαλιας..εχετε μαθει μηπως αν κανουν σε ολες τεστ για κορωνοιο πριν γεννησουν;θελω να ρωτησω τον γιατρο..και να αφηνουν τον συζυγο αραγε στον τοκετο μαζι;

Με το καλό κορίτσι μου! Σε ευχαριστώ πολύ!

Δεν γνωρίζω κάτι τέτοιο.. Μέχρι τώρα δεν έχω μάθει ότι κάνουν σε όλες τεστ κορονοϊού...Μόνο αν υπάρχουν ενδείξεις. Σε ποιό ιδιωτικό θα γεννήσεις,αν επιτρέπεται; Αν μάθεις από τον γιατρό σου κάτι νεοτέρο,ενημέρωσέ μας.. Θα ρωτήσω κι εγώ την Παρασκευή που έχω ραντεβού με τον γιατρό μου.. 

Άντε να δούμε τι θα γίνει με όλη αυτήν την δύσκολη κατάσταση......


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...