Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Κι εγώ στην 38 είμαι. Άντε άντε να βγουνε τα αντράκια μας! Τουλάχιστον να σου είχαν κάνει από την αρχή καισαρική, αλλά που να το ξέρουν ότι θα κατέβει στραβά. Εφαγες τους πονους τόση ώρα.. Τι σου έχουν πει για τον συζυγο και για επισκεπτήριο; Επιτρέπεται να έχεις συνοδό για το βράδυ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Ginpuam είπε:

Μπρρρ και μόνο που το σκευτομαι 13 βαθμούς κρυώνω.... 

Αυτή τη φορά έχουμε σημάδια. Στην προηγούμενη καθόλου απλά μειωμένο αμνιακό υγρό και μου βάλανε πόνους. Φτάσαμε μεχρι 8 διαστολή αλλά το κεφάλι του μικρού ήταν κάπως στραβό στη λεκάνη κάπου και έπεφταν και οι παλμοί και καταλήξαμε σε καισαρική... 

Πόσο εβδομάδων εισαι τώρα; Εγω κλείνω αύριο τις 38. 

Σε ποια εβδομαδα σου εβαλαν πονους στο πρωτο σου αγορακι;

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, NitsaElenitsa84 said:

Κι εγώ στην 38 είμαι. Άντε άντε να βγουνε τα αντράκια μας! Τουλάχιστον να σου είχαν κάνει από την αρχή καισαρική, αλλά που να το ξέρουν ότι θα κατέβει στραβά. Εφαγες τους πονους τόση ώρα.. Τι σου έχουν πει για τον συζυγο και για επισκεπτήριο; Επιτρέπεται να έχεις συνοδό για το βράδυ;

Επιτρέπεται να έρθει να είναι εκεί μαζί μας. Δε ξέρω για το βράδυ τώρα... Και δεν έχει πλέον και ξενοδοχεία ανοικτά μας τα έκλεισαν όλα. (θα πάμε να γεννήσω σε άλλη πόλη 45 λεπτά από εμάς που έχει τα λιγότερα κρούσματα μιας και η δική μας έχει τα περισσότερα) 

Στη δικιά μας πόλη ούτε επισκεπτηριο δεν επιτρέπεται ο πατέρας!!! 

Just now, Kellych said:

Σε ποια εβδομαδα σου εβαλαν πονους στο πρωτο σου αγορακι;

Στην Κύπρο 39. Βασικά είχε μειωθεί το αμνιακό υγρό είχε πει ο γιατρός και γι'αυτο πήγαμε με πόνους (τώρα ξέρουμε καλύτερα εμείς από αυτούςς) 

Επειδή είμαι σε άλλο γιατρό τώρα δεν του είπα ττπ για το αμνιακό υγρό για να μην το ξανακούσω πιπίλα δικαιολογία... 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Alcedo είχα πολλές μέρες να μπω λόγω κακής ψυχολογίας. 

Ο μπέμπης βγήκε από το οξυγόνο, πίνει 40ml  ανά δίωρο με το σωληνάκι ενώ ξεκίνησε σίτιση και με μπιμπερό και έχει ανακτήσει το βάρος γέννησης. Δυστυχώς δεν με αφήνουν να τον δω, ενημερώνομαι μόνο τηλεφωνικά. Σε ποιο μαιευτήριο είναι το μωράκι σου; Εμένα στο Μητέρα. Ελπίζω ως το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας να τον πάρουμε σπίτι. Εσένα σου είπαν πότε με το καλό θα την πάρετε σπίτι;

Κι εγώ αντλώ ανά τρίωρο με το θήλαστρο και του το πάει ο άντρας μου. Το μόνο καλό είναι ότι είμαι πολύ καλά από την καισαρική, νιώθω σχεδόν σαν να μην την έκανα ποτέ.


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sweet_child said:

@Alcedo είχα πολλές μέρες να μπω λόγω κακής ψυχολογίας. 

Ο μπέμπης βγήκε από το οξυγόνο, πίνει 40ml  ανά δίωρο με το σωληνάκι ενώ ξεκίνησε σίτιση και με μπιμπερό και έχει ανακτήσει το βάρος γέννησης. Δυστυχώς δεν με αφήνουν να τον δω, ενημερώνομαι μόνο τηλεφωνικά. Σε ποιο μαιευτήριο είναι το μωράκι σου; Εμένα στο Μητέρα. Ελπίζω ως το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας να τον πάρουμε σπίτι. Εσένα σου είπαν πότε με το καλό θα την πάρετε σπίτι;

Κι εγώ αντλώ ανά τρίωρο με το θήλαστρο και του το πάει ο άντρας μου. Το μόνο καλό είναι ότι είμαι πολύ καλά από την καισαρική, νιώθω σχεδόν σαν να μην την έκανα ποτέ.

Αχ αγάπη μου εν μέσω ολων αυτών να περνάς το δικό σου Γολγοθά... Εύχομαι να τελειώσει γρήγορα όλο αυτό. 

Γιατί δε σου επιτρέπουν να το δεις το μωράκι; 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλες. Θα γεννήσω τελικά με τη 2η μου γιατρό μιας και η κλινική της δέχεται τους συζύγους. Απλά τι μου είπαν. Μπαίνει ο σύζυγος μαζί και δε βγαίνει για 3 μέρες! (Ή όσες καθησει μέσα η μαμα γενικά) Δεν επιτρέπουν το πήγαινε έλα.... 

Εσάς τι σας είπαν; 

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Καλημέρα κοπέλες. Θα γεννήσω τελικά με τη 2η μου γιατρό μιας και η κλινική της δέχεται τους συζύγους. Απλά τι μου είπαν. Μπαίνει ο σύζυγος μαζί και δε βγαίνει για 3 μέρες! (Ή όσες καθησει μέσα η μαμα γενικά) Δεν επιτρέπουν το πήγαινε έλα.... 

Εσάς τι σας είπαν; 

Καλημέρα με το καλο το μωράκι σ....Εγώ γέννησα μητερα κ ο  άντρας μ ήταν μέσα μαζί μου 2 βράδια που έκατσα.....εμένα τ έδωσε ο ντοκ μ.ενα χαρτί κ έτσι πηγαινοερχόταν οποτς ήθελε....

με το καλο κ πάντα υγεία 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

Καλημέρα με το καλο το μωράκι σ....Εγώ γέννησα μητερα κ ο  άντρας μ ήταν μέσα μαζί μου 2 βράδια που έκατσα.....εμένα τ έδωσε ο ντοκ μ.ενα χαρτί κ έτσι πηγαινοερχόταν οποτς ήθελε....

με το καλο κ πάντα υγεία 

Εδω μου είπαν αν μπει δε θα ξαναβγεί αλλιώς δε μπαίνει ξανά :) είμαστε που είμαστε σε καραντίνα μέσα στο σπίτι..... Τώρα σε ένα δωμάτιο όλη μέρα θα αποτρελαθει :D (θα έχει το μωρό φυσικά θα περνάν οι ώρες αλλά και πάλι είναι λίγο άβολο.)

Ευχαριστώ για τις ευχές <3

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Ginpuam είπε:

Καλημέρα κοπέλες. Θα γεννήσω τελικά με τη 2η μου γιατρό μιας και η κλινική της δέχεται τους συζύγους. Απλά τι μου είπαν. Μπαίνει ο σύζυγος μαζί και δε βγαίνει για 3 μέρες! (Ή όσες καθησει μέσα η μαμα γενικά) Δεν επιτρέπουν το πήγαινε έλα.... 

Εσάς τι σας είπαν; 

Άντε με το καλό κορίτσι μου! Με έναν πόνο! 

Αυτό το άκουσα και για ένα ιδιωτικό μαιευτήριο στην Αθήνα. Στα ιδιωτικά έχουν το καθένα τη δική του πολιτική. Από το μέσα έξω όποτε θέλει ο συζυγος, εντελώς μέσα όλες τις ημέρες, μέχρι το σχεδόν καθόλου επισκεπτήριο όπως ισχύει στα δημόσια. Εγώ όπως φαίνεται μέχρι στιγμής θα παω στο σχεδόν καθόλου επισκεπτήριο. Ο μεγάλος σου θα μείνει με τους γονείς/ πεθερικά σου; Θα του λείψετε και οι δύο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, NitsaElenitsa84 said:

Άντε με το καλό κορίτσι μου! Με έναν πόνο! 

Αυτό το άκουσα και για ένα ιδιωτικό μαιευτήριο στην Αθήνα. Στα ιδιωτικά έχουν το καθένα τη δική του πολιτική. Από το μέσα έξω όποτε θέλει ο συζυγος, εντελώς μέσα όλες τις ημέρες, μέχρι το σχεδόν καθόλου επισκεπτήριο όπως ισχύει στα δημόσια. Εγώ όπως φαίνεται μέχρι στιγμής θα παω στο σχεδόν καθόλου επισκεπτήριο. Ο μεγάλος σου θα μείνει με τους γονείς/ πεθερικά σου; Θα του λείψετε και οι δύο! 

Ο μικρός θα μείνει σε ένα ζευγάρι φιλικό που και αυτοί μένουν όλοι μέρα σπίτι. Έχουν και ένα παιδάκι 7 χρονών αλλά είναι κολλητοί και έχουν μουρλαθει που είναι χωρια τόσες μέρες. 

Οταν περνάνε καλά και έχει παιχνίδι.... Δε θα του λείψουμε και πολύ πίστεψε με :D

Προχθές μας λέει θα με πάτε στη θεία. Κουράστηκα σπίτι μας και τόσες ώρες μαζί όλοι. Αντε άστε με εκεί και όταν θέλω θα σς φωνάξω! Έλεος ένα σκατουλι  4.5 χρονών :D

Στους γονείς όχι αν και δε βγαίνουν καθόλου απλά είναι 70 χρονών και οι 2 και δε θέλω για κανένα λόγο 1:1000000να είμαι εγώ ή αιτία να πάθουν κάτι. 

 

  • Χαχα 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Ο μικρός θα μείνει σε ένα ζευγάρι φιλικό που και αυτοί μένουν όλοι μέρα σπίτι. Έχουν και ένα παιδάκι 7 χρονών αλλά είναι κολλητοί και έχουν μουρλαθει που είναι χωρια τόσες μέρες. 

Οταν περνάνε καλά και έχει παιχνίδι.... Δε θα του λείψουμε και πολύ πίστεψε με :D

Προχθές μας λέει θα με πάτε στη θεία. Κουράστηκα σπίτι μας και τόσες ώρες μαζί όλοι. Αντε άστε με εκεί και όταν θέλω θα σς φωνάξω! Έλεος ένα σκατουλι  4.5 χρονών :D

Στους γονείς όχι αν και δε βγαίνουν καθόλου απλά είναι 70 χρονών και οι 2 και δε θέλω για κανένα λόγο 1:1000000να είμαι εγώ ή αιτία να πάθουν κάτι. 

 

Αν είναι τόσο ανεξάρτητος θα τους τρελάνει τους παπουδες, καλυτερα στους φίλους που θα έχει και παρεα, δε θα καταλάβει ότι λείπετε. :lol:

Καλά, τι ζώδιο είναι ο μικρός; Απίστευτος παντως! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ginpuam είπε:

Καλημέρα κοπέλες. Θα γεννήσω τελικά με τη 2η μου γιατρό μιας και η κλινική της δέχεται τους συζύγους. Απλά τι μου είπαν. Μπαίνει ο σύζυγος μαζί και δε βγαίνει για 3 μέρες! (Ή όσες καθησει μέσα η μαμα γενικά) Δεν επιτρέπουν το πήγαινε έλα.... 

Εσάς τι σας είπαν; 

Καλημερα!!καλυτερα ετσι!σ εμας δεν επιτρεπεται ο συζυγος στον τοκετο και στο επισκεπτηριο μπορει να ερχεται λιγα λεπτα πρωι απογευμα..πολυ αυστηρα..

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, NitsaElenitsa84 said:

Αν είναι τόσο ανεξάρτητος θα τους τρελάνει τους παπουδες, καλυτερα στους φίλους που θα έχει και παρεα, δε θα καταλάβει ότι λείπετε. :lol:

Καλά, τι ζώδιο είναι ο μικρός; Απίστευτος παντως! 

Ειναι Ζυγός. Μάλλον τα ζυγίζει σε ότι συμφέρει :D

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...