Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

σου έσπασαν τα νερά ή πήγες με πηγές με ραντεβού; Δεν θυμάμαι καθόλου είχα περίπου 1 μήνα ν μπω. 

νιώθω πως θα σκάσω. θέλω τόσο πολύ να γεννήσω.. αλλά με βλέπω να έχω δρόμο ακομα. 

Έσπασε μια κύστη στην ωοθήκη μου, μάλλον την πίεζε ο μπέμπης και έπαθα περιτονίτιδα. Γέννησα στις 35 και 5 ημέρες με επείγουσα καισαρική, αλλιώς θα γεννούσα φυσιολογικά γύρω στις 9 Απριλίου. Τουλάχιστον έχω το μωρό σπίτι και θα αποφύγουμε τα χειρότερα με τον κορονοιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MarakiKakkin είπε:

Έσπασε μια κύστη στην ωοθήκη μου, μάλλον την πίεζε ο μπέμπης και έπαθα περιτονίτιδα. Γέννησα στις 35 και 5 ημέρες με επείγουσα καισαρική, αλλιώς θα γεννούσα φυσιολογικά γύρω στις 9 Απριλίου. Τουλάχιστον έχω το μωρό σπίτι και θα αποφύγουμε τα χειρότερα με τον κορονοιο.

ααα κατάλαβα. τουλάχιστον όλα Καλά!! έστω και έτσι όλα έγιναν για καλό

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sweet_child said:

@Alcedo να σου ζήσει το μωρό σου. Το ότι αποσωληνώθηκε το μωράκι μου ακούγεται καλό, μάλλον αυτό που περιγράφεις είναι ελεύθερο οξυγόνο. Δεν σου εξήγησαν; Και ο δικός μου είναι διασωληνωμένος στην μενν με αναπνευστική δυσχέρεια, είχαν δοκιμάσει να τον αποσωληνώσουν αλλά τζίφος και τώρα ανταποκρίνεται αργά και σταθερά στην αγωγή που του κάνουν αλλά θέλουμε χρόνο ακόμη. 

Υπομονή σε όλες μας που έχουμε τα μωράκια μας στις μενν!

Αχχχχ υπομονή μανουλες της ΜΕΝΝ <3

κάνουν το καλύτερο για τα μικρά σας <3

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ginpuam είπε:

Για ποιο λόγο όλο αυτό το φασκιωμα με σωληνάκια και πλεξιγκλάς σου ειπαν; 

Μου είπαν ότι πάθαινε άπνοιες και διευκολύνεται με το οξυγόνο. Όταν αποσωληνώθηκε της έβαλαν αυτό το"κουτί" οξυγόνου. 

7 ώρες πρίν, Sweet_child είπε:

@Alcedo να σου ζήσει το μωρό σου. Το ότι αποσωληνώθηκε το μωράκι μου ακούγεται καλό, μάλλον αυτό που περιγράφεις είναι ελεύθερο οξυγόνο. Δεν σου εξήγησαν; Και ο δικός μου είναι διασωληνωμένος στην μενν με αναπνευστική δυσχέρεια, είχαν δοκιμάσει να τον αποσωληνώσουν αλλά τζίφος και τώρα ανταποκρίνεται αργά και σταθερά στην αγωγή που του κάνουν αλλά θέλουμε χρόνο ακόμη. 

Υπομονή σε όλες μας που έχουμε τα μωράκια μας στις μενν!

Να σου ζήσει κι εσένα κορίτσι μου γλυκό! Να είναι γερός και ευλογημένος και σύντομα να τον πάρετε σπίτι σας!

Πότε γέννησες; Κατευθείαν τον έβαλαν σε οξυγόνο; Αποσωληνομένος κάθησε καμιά μέρα ή τον συνέδεσαν άμεσα;

Υπομονή σε όλες μας! Τα μωράκια της ΜΕΝΝ είναι γεννημένα μαχητές! 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελες. Μια καινούργια μέρα μαχητών ξημερώνει <3

Εγώ από το άγχος μου που θα γεννήσω σε ποια κλινική μ'ολα αυτα που συμβαίνουν είδα στ' όνειρό μου ότι γέννησα σπίτι την ώρα που ήμουνα στην τουαλέτα. Δεν πρόλαβα να πάω νοσοκομείο :D ( εδώ δεν επιτρέπεται μόνη σπίτι με μαία)

Βγαίνει το μωρό από κάτω και τι μου λέει "Αντε ρε μάνα 100 ώρες να με βγάλεις" (100 ώρες είναι ατάκα του μεγάλου μου γιου και είχαμε κουβέντα με το σύζυγο αν θα μοιάζουν τα μικρά λόγω του ότι είναι της ίδιας "παρτίδας" με διαφορά 4 χρονων απόψυξης :D)

Συμπέρασμα.... Τρελή κοιμήθηκε... Τρελό όνειρο είδε :D

  • Χαχα 2

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Να σου ζήσει κι εσένα κορίτσι μου γλυκό! Να είναι γερός και ευλογημένος και σύντομα να τον πάρετε σπίτι σας!

Πότε γέννησες; Κατευθείαν τον έβαλαν σε οξυγόνο; Αποσωληνομένος κάθησε καμιά μέρα ή τον συνέδεσαν άμεσα;

Υπομονή σε όλες μας! Τα μωράκια της ΜΕΝΝ είναι γεννημένα μαχητές! 

Καλημέρα

Όταν γέννησα (24/3) και περίμενα να μου τον φέρουν για να θηλάσω, μου είπαν ότι είναι στον παιδίατρο για παρακολούθηση επειδή είχε αναπνευστική δυσχέρεια. Και μετά μου είπαν ότι τον διασωλήνωσαν με το οξυγόνο. Οπότε αποσωληνωμένος έμεινε κανένα δίωρο μετά τη γέννα. 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sweet_child είπε:

Καλημέρα

Όταν γέννησα (24/3) και περίμενα να μου τον φέρουν για να θηλάσω, μου είπαν ότι είναι στον παιδίατρο για παρακολούθηση επειδή είχε αναπνευστική δυσχέρεια. Και μετά μου είπαν ότι τον διασωλήνωσαν με το οξυγόνο. Οπότε αποσωληνωμένος έμεινε κανένα δίωρο μετά τη γέννα. 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να τα ξεπεράσει όλα και να τον πάρετε σπίτι σας γερό!! Ο Θεός μαζί σας κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι κανετε; 

Εγώ σήμερα είχα γιατρο. μου είπε ότι μωρό εμπεδωθηκε, ο τράχηλος καλός και διαστολή 2! θα παω πάλι εκτός απροόπτου Παρασκευή. αν έχω 3 διαστολή θα με κρατήσει μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Εμείς μέσα βγήκα μόνο μισή ώρα με το σκυλάκι και το γιο μου. Περισσότερο για να περπατήσω και εγώ μιας και το είπε και η γιατρός. 

Από σήμερα βάλανε και πιο αυστηρά μέτρα... Είμαστε για κλάματα αλλά αφού κάποιοι το είχαν παραξηλωσει... 

Αντε σιγά σιγά περνουν το δρόμο τους όλα... <3 πως νιώθεις γενικά; και εγώ έχω την Παρασκευή ραντεβού αλλά θα είμαι σχεδόν 38 εβδομάδες... Δε ξερω αν θα με κοιτάξει από κάτω.. Κουλή ερώτηση τη διαστολή πως την υπολογίζουν βάζοντας τα δάκτυλα τους οι γιατροί; (δε θυμάμαι έχει και 5 χρόνια :D) 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Καλησπέρα. 

Εμείς μέσα βγήκα μόνο μισή ώρα με το σκυλάκι και το γιο μου. Περισσότερο για να περπατήσω και εγώ μιας και το είπε και η γιατρός. 

Από σήμερα βάλανε και πιο αυστηρά μέτρα... Είμαστε για κλάματα αλλά αφού κάποιοι το είχαν παραξηλωσει... 

Αντε σιγά σιγά περνουν το δρόμο τους όλα... <3 πως νιώθεις γενικά; και εγώ έχω την Παρασκευή ραντεβού αλλά θα είμαι σχεδόν 38 εβδομάδες... Δε ξερω αν θα με κοιτάξει από κάτω.. Κουλή ερώτηση τη διαστολή πως την υπολογίζουν βάζοντας τα δάκτυλα τους οι γιατροί; (δε θυμάμαι έχει και 5 χρόνια :D) 

κορίτσι μου.. άγχος παρά πολύ .(λες και δεν έκανε αλλη παιδί μου εγώ.. ) άγχος γιατί ξέρεις κάθε πονακια κάθε τι,λέω μήπως τώρα. Μήπως..Μήπως.. άντε με το καλο και σε εσένα. ναι ναι έτσι γίνεται με τα δάχτυλα.. αναλόγως το πόσα μπαίνουν σου λέει και την διαστολή.. 

Εγώ έχω και λίγο ταση για εμετο τώρα με τις συσπασεις. Δεν ξέρω αν φταίει κατι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!! @mpempaki1 ποια εβδομαδα διανυεις;εμενα δεν με εχει κοιταξει ακομα απο κατω..διανυω την 37η εβδομαδα και αυριο ειναι να παω στο γιατρο να κανω καρδιοτοκογραφημα και υπερηχο.ειχες καταλαβει πως εμπεδωθηκε το μωρακι;το βοηθησες με καποιες ασκησεις η οχι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου είπε ο γιατρός ότι εμπεδωθηκε και λογικά θα νιώθω χαμηλά το κεφάλι όλο και πιο κοντά στην ηβικη περιοχή... 

Ασκήσεις δεν έκανα τπτ έχω έναν μικρό 4.5 χρονών που μου κάνει αρκετά γυμνάσια :D

Απλά μου συνέστησε τώρα να κάνω περπάτημα... Να κάνω βαθιά καθίσματα (έχω και την κατάλληλη μπάλα, και να έχουμε όσες περισσότερες επαφές γίνεται) 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kellych είπε:

Γεια σας κοριτσια!! @mpempaki1 ποια εβδομαδα διανυεις;εμενα δεν με εχει κοιταξει ακομα απο κατω..διανυω την 37η εβδομαδα και αυριο ειναι να παω στο γιατρο να κανω καρδιοτοκογραφημα και υπερηχο.ειχες καταλαβει πως εμπεδωθηκε το μωρακι;το βοηθησες με καποιες ασκησεις η οχι;

κοριτσάκι μου, εγώ τώρα μπήκα στην 39. πρώτη φορά με κοίταξε στις 38.. ειζα διαστολή 1 και σήμερα διαστολή 2. για την εμπέδωση είχα ένα βράδυ πονακια στην μεση αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. χθες πήγα για περπάτημα 1 ώρα και σήμερα μου είπε τα ευχάριστα.. νομίζω πως αυτό έκανε δουλειά. γιατί δεν είχε εμπεδωθεί την άλλη φορά. θα κάνω κάποια καθισματα για να βοηθήσω  την διαστολή μόνο. με το καλο σου εύχομαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kellych είπε:

@mpempaki1 ευχομαι να σου πανε ολα καλα!!μ ενα πονο!!ετοιμη εισαι:wink::wink:με το καλο!!και εγω παω για περπατημα για να δουμε..

σε ευχαριστώ πολύ. όλα να πάνε καλά και για σένα. προσευχή και πίστη!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...