Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση...το μωρό το καταλαβαίνετε συχνά? Κλωτσάει αρκετές φορές μέσα στη μέρα...εμένα μάλλον θέλει να με σκάσει,  δεν ξέρω....με καταλαβαίνει ότι κοντεύω να πεθάνω από το άγχος και είναι ήσυχο....το νιώθω λίγες φορές μες στη μέρα...Μπορεί δλδ το πρωί που ξυπνάω και μετά το μεσημεράκι με απόγευμα πάλι λίγο.. 

Έτσι πρέπει να είναι? 

Και χωρίς να θέλω να φάω,  τρώω κάτι γλυκό η φρούτο η χυμό για να το καταλάβω...Δεν μπορώ μου έχει γίνει εμμονή...

Νομίζω πως δεν θα αντέξω άλλους δύο μήνες...

Δεν ξέρω τι να κάνω...Έχω σκεφτεί πολλές φορές μήπως να πάω σε έναν ψυχολόγο αλλά και πάλι τι θα μου πάρει τους φόβους μου?? Νομίζω δεν μπορεί να με βοηθήσει κανείς..να σκάσω ειμαι...

καλημέρα Ξένη μου,

επειδη προσφατα περασα (και περναω) κρισεις πανικου (ο αντρας μου δουλευει τα βραδια και ετσι μενω μονη μου, οποτε καθε βραδυ εμενα αυπνη με κατι κρισαρες τρομερες γιατι φοβομουν οτι κατι θα παθω και δεν εχω κανενα να με βοηθησει) , θελω να σου πω οτι πηγα σε ψυχολογο ( ο οποιος με εβλεπε και πιο παλια βεβαια, δεν μου ηταν αγνωστος) και με βοηθησε πααααααρα πολυ να αντιμετωπισω καπως τους φοβους μου. 

μερα με την μερα ειμαι πολυ καλυτερα και θεωρω οτι θα σε βοηθησει κι εσενα πολυ. 

Εγω κοριτσια αυτο το σκ θα καθαρισω το παιδικο δωματιο που το εχουμε κανει αποθηκη, και θα αρχισω να ψωνιζω πραγματα (αν και τα περισσοτερα θα μου τα δωσουν). Εχω μεγαλη κοιλιτσα και νομιζω οτι βαρυνα καπως αυτες τις μερες. 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη said:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση...το μωρό το καταλαβαίνετε συχνά? Κλωτσάει αρκετές φορές μέσα στη μέρα...εμένα μάλλον θέλει να με σκάσει,  δεν ξέρω....με καταλαβαίνει ότι κοντεύω να πεθάνω από το άγχος και είναι ήσυχο....το νιώθω λίγες φορές μες στη μέρα...Μπορεί δλδ το πρωί που ξυπνάω και μετά το μεσημεράκι με απόγευμα πάλι λίγο.. 

Έτσι πρέπει να είναι? 

Και χωρίς να θέλω να φάω,  τρώω κάτι γλυκό η φρούτο η χυμό για να το καταλάβω...Δεν μπορώ μου έχει γίνει εμμονή...

Νομίζω πως δεν θα αντέξω άλλους δύο μήνες...

Δεν ξέρω τι να κάνω...Έχω σκεφτεί πολλές φορές μήπως να πάω σε έναν ψυχολόγο αλλά και πάλι τι θα μου πάρει τους φόβους μου?? Νομίζω δεν μπορεί να με βοηθήσει κανείς..να σκάσω ειμαι...

Ξένη μου κι εγώ έχω παρόμοιο πρόγραμμα με εσένα. Τον καταλαβαίνω αλλά έτσι για δευτερόλεπτα μέσα στην ημέρα. Λίγο το πρωί μετά πάλι λίγο αργότερα και μετά το μεσημέρι και το βράδυ είναι συνήθως που κλωτσάει πολύ. 

1ον: αν μέσα στην ημέρα κινείσαι μπορεί να κουνιέται και να μην το καταλαβαίνεις πάντα.

2ον: πάντα είναι πιο ενεργά το βράδυ. Εγώ πλέον ξυπνάω μέσα στη νύχτα γιατί τότε κάνει πάρτυ.

3ον: διάβασα ότι σε αυτές τις εβδομάδες (24η-25η) αρχίζουν και νανουρίζονται όταν κινούμαστε. Επομένως μπορεί πολύ απλά το μωράκι σου να νανουρίζεται και έτσι να κοιμάται :) Απο τη στιγμή που γενικά το νιώθεις έστω και λίγο μάσα στην ημέρα δεν θα ανησυχούσα. Εννοείται σε καταλαβαίνω και κάποιες φορές έχω τις ίδιες σκέψεις με εσένα. Προχθες ενώ τον είχα καταλάβει μέσα στην ημέρα χρησιμοποιούσα την εφαρμογή του κινητού για να δω αν χτυπάει η καρδιά του γιατί πίστευα ότι κάτι δεν πάει καλά... Άστα! μέχρι να τα κρατήσουμε αγκαλιά θα αποτρελαθούμε :razz:  :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμας το δωματιο ηταν απιθηκη και τωρα σιγα σιγα θα το φτιαξουμε!!

Εγω τον καταλαβαινω συνεχεια!!Καποιες μερες οχι κ τοσο...δενξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα οταν του μιλαω κλωτσαει!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν μπορώ να θυμηθώ σε αυτές τις εβδομάδες τις κινήσεις του μωρού πως είναι σε σχέση με την περσινή μου εγκυμοσύνη,  μου έχει μείνει μόνο σαν ιδέα κάτι δυνατές κλωτσιές που μου έριχνε και την κοιλιά μου να πηγαίνει πέρα δοθε και τώρα δεν είναι έτσι...μάλλον θα πρέπει να περιμένω λίγο καιρό ακόμα...Εχω και τρομερό φόβο αλλά υπομονή, άλλη λύση δεν υπάρχει...

Απλά θέλω να παρατηρώ τα πάντα στις κινήσεις μην μειωθούν...Έχω γίνει υστερική...Αυτό το παιδί όταν έρθει με το καλό δεν ξέρω τι χαρακτήρα θα έχει με το τόσο άγχος που έχει τραβήξει μέσα στην κοιλιά μου...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Απλά δεν μπορώ να θυμηθώ σε αυτές τις εβδομάδες τις κινήσεις του μωρού πως είναι σε σχέση με την περσινή μου εγκυμοσύνη,  μου έχει μείνει μόνο σαν ιδέα κάτι δυνατές κλωτσιές που μου έριχνε και την κοιλιά μου να πηγαίνει πέρα δοθε και τώρα δεν είναι έτσι...μάλλον θα πρέπει να περιμένω λίγο καιρό ακόμα...Εχω και τρομερό φόβο αλλά υπομονή, άλλη λύση δεν υπάρχει...

Απλά θέλω να παρατηρώ τα πάντα στις κινήσεις μην μειωθούν...Έχω γίνει υστερική...Αυτό το παιδί όταν έρθει με το καλό δεν ξέρω τι χαρακτήρα θα έχει με το τόσο άγχος που έχει τραβήξει μέσα στην κοιλιά μου...

Νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο!!Ειναι νωρις ακομα για εντονη κινητικοτητα πιστευω...Μην αγχωνεσαι τοσο πολυ!!!:-)

  • Ευχαριστώ 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Απλά δεν μπορώ να θυμηθώ σε αυτές τις εβδομάδες τις κινήσεις του μωρού πως είναι σε σχέση με την περσινή μου εγκυμοσύνη,  μου έχει μείνει μόνο σαν ιδέα κάτι δυνατές κλωτσιές που μου έριχνε και την κοιλιά μου να πηγαίνει πέρα δοθε και τώρα δεν είναι έτσι...μάλλον θα πρέπει να περιμένω λίγο καιρό ακόμα...Εχω και τρομερό φόβο αλλά υπομονή, άλλη λύση δεν υπάρχει...

Απλά θέλω να παρατηρώ τα πάντα στις κινήσεις μην μειωθούν...Έχω γίνει υστερική...Αυτό το παιδί όταν έρθει με το καλό δεν ξέρω τι χαρακτήρα θα έχει με το τόσο άγχος που έχει τραβήξει μέσα στην κοιλιά μου...

Επειδη θυμαμαι απο τον μικρο ειναι νωρις ακομη για να το νιωθεις εντονα που να κουνιεται η κοιλια σου.Θες ενα μηνα σιγουρα.Εξαλλου μπορει και μακαρι να ειναι ησυχο.Η αδερφη μου και η κουνιαδα μου τα παιδια τους μεχρι να γεννησουν τα ενιωθαν ελαχιστα.Και ειναι και τα 3 ησυχα,γερα να ναι.Ο δικος μου παλι ο σιφουνας κουνιοταν απο νωρις συνεχεια.Και τωρα δεν καθεται λεπτο.Ο δευτερος ειναι πιο ησυχος προς το παρον.Οσο για το πως θα βγει με τοσο αγχος μην το σκεφτεσαι,στο μικρο ειχα τοσο αγχος που ανεβαζα πιεση αλλα ειναι χαμογελαστος και κοινωνικος και καθολου γκρινιαρης,απλα ζωηρουλης...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Επειδη θυμαμαι απο τον μικρο ειναι νωρις ακομη για να το νιωθεις εντονα που να κουνιεται η κοιλια σου.Θες ενα μηνα σιγουρα.Εξαλλου μπορει και μακαρι να ειναι ησυχο.Η αδερφη μου και η κουνιαδα μου τα παιδια τους μεχρι να γεννησουν τα ενιωθαν ελαχιστα.Και ειναι και τα 3 ησυχα,γερα να ναι.Ο δικος μου παλι ο σιφουνας κουνιοταν απο νωρις συνεχεια.Και τωρα δεν καθεται λεπτο.Ο δευτερος ειναι πιο ησυχος προς το παρον.Οσο για το πως θα βγει με τοσο αγχος μην το σκεφτεσαι,στο μικρο ειχα τοσο αγχος που ανεβαζα πιεση αλλα ειναι χαμογελαστος και κοινωνικος και καθολου γκρινιαρης,απλα ζωηρουλης...

Σε ευχαριστώ...ας βγει γερή και ας μου κάνει τη ζωή πατίνι...Χαχαχαχ.. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Επειδη θυμαμαι απο τον μικρο ειναι νωρις ακομη για να το νιωθεις εντονα που να κουνιεται η κοιλια σου.Θες ενα μηνα σιγουρα.Εξαλλου μπορει και μακαρι να ειναι ησυχο.Η αδερφη μου και η κουνιαδα μου τα παιδια τους μεχρι να γεννησουν τα ενιωθαν ελαχιστα.Και ειναι και τα 3 ησυχα,γερα να ναι.Ο δικος μου παλι ο σιφουνας κουνιοταν απο νωρις συνεχεια.Και τωρα δεν καθεται λεπτο.Ο δευτερος ειναι πιο ησυχος προς το παρον.Οσο για το πως θα βγει με τοσο αγχος μην το σκεφτεσαι,στο μικρο ειχα τοσο αγχος που ανεβαζα πιεση αλλα ειναι χαμογελαστος και κοινωνικος και καθολου γκρινιαρης,απλα ζωηρουλης...

Δηλαδη εγω που το καταλαβαινω συνεχεια λες να τρεχω κ να μη φτανω μετα Παναγια μου!!!!!!:blink:

  • Χαχα 2

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσο για τα ψώνια, νομίζω στη γέννα θα μας φέρουν και πολλά δώρα,  ειδικά μπουρνούζια και ρουχαλάκια όλοι τα ίδια παίρνουν...Εγώ θα πάρω ελάχιστα πράγματα από ρούχα και μετά τη γέννα βλέπουμε τι θα μου φέρουν...

Και για κούνια δεν ξέρω ακόμα, έχει η αδερφή μου αλλά θα δω αν περισσέψει τίποτα εκεί το καλοκαιράκι μπορεί να πάρω καινούργια...Για αρχή θα κοιμάται στην καλαθουνα..

  • Μου αρέσει 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Τώρα όσο για τα ψώνια, νομίζω στη γέννα θα μας φέρουν και πολλά δώρα,  ειδικά μπουρνούζια και ρουχαλάκια όλοι τα ίδια παίρνουν...Εγώ θα πάρω ελάχιστα πράγματα από ρούχα και μετά τη γέννα βλέπουμε τι θα μου φέρουν...

Τα ρουχα δεν με προβληματιζουν τοσο οσο τα υπολοιπα..τα "χοντρα εξοδα" ...αλλα εχει ο Θεος...:-)


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας πω βασίζομαι λίγο και στο 2000χιλιαρο αλλά είχα κάνει μια ερώτηση,  δεν πήρα απάντηση από μανούλες που έχουν ήδη γεννήσει..Πότε το παίρνουμε? Και σε πόσες δόσεις...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση...το μωρό το καταλαβαίνετε συχνά? Κλωτσάει αρκετές φορές μέσα στη μέρα...εμένα μάλλον θέλει να με σκάσει,  δεν ξέρω....με καταλαβαίνει ότι κοντεύω να πεθάνω από το άγχος και είναι ήσυχο....το νιώθω λίγες φορές μες στη μέρα...Μπορεί δλδ το πρωί που ξυπνάω και μετά το μεσημεράκι με απόγευμα πάλι λίγο.. 

Έτσι πρέπει να είναι? 

Και χωρίς να θέλω να φάω,  τρώω κάτι γλυκό η φρούτο η χυμό για να το καταλάβω...Δεν μπορώ μου έχει γίνει εμμονή...

Νομίζω πως δεν θα αντέξω άλλους δύο μήνες...

Δεν ξέρω τι να κάνω...Έχω σκεφτεί πολλές φορές μήπως να πάω σε έναν ψυχολόγο αλλά και πάλι τι θα μου πάρει τους φόβους μου?? Νομίζω δεν μπορεί να με βοηθήσει κανείς..να σκάσω ειμαι...

Καλησπέρα Ξένη μου. Είναι λογικό να αγχώνεσαι μετά από αυτό που έχεις περάσει. Νομίζω όσες γυναίκες είχαμε ανάλογες εμπειρίες, αγχωνόμαστε πολλαπλάσια. Σε καταλαβαίνω, γιατί κι εγώ ενώ είμαι στον 8ο πλέον, μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν έχω απολαύσει/χαρεί ήρεμα και χαλαρά την εγκυμοσύνη ούτε μια μέρα. Κι εγώ φοβάμαι ότι το άγχος μου θα μεταφερθεί στο μωράκι και θα είναι κι αυτό αγχώδες στη ζωή του. Έχω διαβάσει ότι το ενδομήτριο άγχος, προκαλεί φοβίες για όλη την ζωή. Πηγαίνω σε ψυχολόγο, αλλά ακόμη κι εκείνη μου λέει ότι είναι φυσιολογικό να αισθάνομαι έτσι μετά από τις ατυχίες που έζησα και μονάχα όταν η εγκυμοσύνη φτάσει πρώτα ο Θεός στη γέννηση του μωρού μου υγιούς, θα είναι πλέον μια λυτρωτική διαδικασία και θα πάψω να την φοβάμαι. Όσον αφορά τις κινήσεις, έχε στο νου σου ότι φτάνουν στο πικ τους και γίνονται πιο αισθητές κι έντονες μεταξύ 28ης και 32ης εβδομάδας. Πριν και μετά είναι λιγότερες κι επίσης δεν θεωρούνται μέτρο για το πώς βαίνει η εγκυμοσύνη. Επίσης, μην τις συγκρίνεις με της προηγούμενης εγκυμοσύνης σου, γιατί κάθε μωράκι έχει διαφορετική συμπεριφορά, διαφορετικό μέγεθος, διαφορετικό εύρος κινήσεων κλπ. Εφόσον το αισθάνεσαι μέσα στη μέρα, αυτό είναι αρκετό. Κι εγώ πχ όσες ώρες ήμουν κι είμαι στη δουλειά, δεν νιώθω σχεδόν τίποτα. Αντίθετα το βραδάκι αν ξαπλώσω ανάσκελα στον καναπέ όλο και κάτι νιώθω. Προσπάθησε όσο μπορείς να καθησυχάζεις τον εαυτό σου, το ξέρω είναι δύσκολο, αλλά κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Τα μωρά μας είναι πολύ πιο δυνατά από ότι φανταζόμαστε κι αυτή την φορά ήρθαν στις κοιλίτσες μας και με την βοήθεια του Θεού και της Παναγίας θα γεννηθούν γερά και θα μας κάνουν και τη ζωή πατίνι οι μαιμουδίτσες μας!! Θα το δεις!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Καλησπέρα Ξένη μου. Είναι λογικό να αγχώνεσαι μετά από αυτό που έχεις περάσει. Νομίζω όσες γυναίκες είχαμε ανάλογες εμπειρίες, αγχωνόμαστε πολλαπλάσια. Σε καταλαβαίνω, γιατί κι εγώ ενώ είμαι στον 8ο πλέον, μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν έχω απολαύσει/χαρεί ήρεμα και χαλαρά την εγκυμοσύνη ούτε μια μέρα. Κι εγώ φοβάμαι ότι το άγχος μου θα μεταφερθεί στο μωράκι και θα είναι κι αυτό αγχώδες στη ζωή του. Έχω διαβάσει ότι το ενδομήτριο άγχος, προκαλεί φοβίες για όλη την ζωή. Πηγαίνω σε ψυχολόγο, αλλά ακόμη κι εκείνη μου λέει ότι είναι φυσιολογικό να αισθάνομαι έτσι μετά από τις ατυχίες που έζησα και μονάχα όταν η εγκυμοσύνη φτάσει πρώτα ο Θεός στη γέννηση του μωρού μου υγιούς, θα είναι πλέον μια λυτρωτική διαδικασία και θα πάψω να την φοβάμαι. Όσον αφορά τις κινήσεις, έχε στο νου σου ότι φτάνουν ετο πικ τους και γίνονται πιο αισθητές κι έντονες μεταξύ 28ης κσι 32ης εβδομάδας. Πριν και μετά είναι λιγότερες κι επίσης δεν θεωρούνται μέτρο για το πώς βαίνει η εγκυμοσύνη. Επίσης, μην τις συγκρίνεις με της προηγούμενης εγκυμοσύνης σου, γιατί κάθε μωράκι έχει διαφορετική συμπεριφορά, διαφορετικό μέγεθος, διαφορετικό εύρος κινήσεων κλπ. Εφόσον το αισθάνεσαι μέσα στη μέρα, αυτό είναι αρκετό. Κι εγώ πχ όσες ώρες ήμουν κι είμαι στη δουλειά, δεν νιώθω σχεδόν τίποτα. Αμτίθετα το βραδάκι αμ ξαπλώσω ανάσκελα στον καναπέ όλο και κάτι νιώθω. Προσπάθησε όσο μπορείς να καθησυχάζεις τον εαυτό σου, το ξέρω είναι δύσκολο, αλλά κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Τα μωρά μας είναι πολύ πιο δυνατά από ότι φανταζόμαστε κι αυτή την φορά ήρθαν στις κοιλίτσες μας και με τξμ βοήθεια του Θεού και της Παναγίας θα γεννηθούν γερά και θα μας κάνουν και τη ζωή πατίνι οι μαιμουδίτσες μας!! Θα το δεις!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ...Σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια γέννα και ένα υγιέστατο μωράκι!!!Όλα όσα λες τα σκέφτομαι και σκέφτομαι ότι πρέπει να ηρεμήσω για να μην δημιουργώ άγχος στο μωρό και διαμορφώσει έναν χαρακτήρα μες στο άγχος και αυτό, ίσα ίσα εγώ στη ζωή μου πιο πριν ήμουν δυναμική και σε όλα μέσα..Τώρα έχω χάσει τον εαυτό μου, το μόνο που σκέφτομαι είναι να έρθει αυτό το μωρό και να ειναι υγιέστατο,  τίποτα άλλο δεν θέλω...Μετά νομίζω θα βρω τον παλιό μου εαυτό και θα γίνει και αυτή το καλύτερο παιδί ρου κόσμου...Για μένα..Γιατί όλες τα παιδιά μας τα βλέπουμε ως τα καλύτερα!!!

Just now, dinaki23 είπε:

Τα ρουχα δεν με προβληματιζουν τοσο οσο τα υπολοιπα..τα "χοντρα εξοδα" ...αλλα εχει ο Θεος...:-)

Μην βιάζεσαι...ας έρθουν τα μωρά μας και όλα θα γίνουν...Υπάρχουν και οι οικονομικές  λύσεις...Και μετά με το επίδομα κάποια έξοδα μπορείς να τα καλύψεις..Εγώ έχω σκεφτεί πολλές τρύπες να καλύψω..

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ...Σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια γέννα και ένα υγιέστατο μωράκι!!!Όλα όσα λες τα σκέφτομαι και σκέφτομαι ότι πρέπει να ηρεμήσω για να μην δημιουργώ άγχος στο μωρό και διαμορφώσει έναν χαρακτήρα μες στο άγχος και αυτό, ίσα ίσα εγώ στη ζωή μου πιο πριν ήμουν δυναμική και σε όλα μέσα..Τώρα έχω χάσει τον εαυτό μου, το μόνο που σκέφτομαι είναι να έρθει αυτό το μωρό και να ειναι υγιέστατο,  τίποτα άλλο δεν θέλω...Μετά νομίζω θα βρω τον παλιό μου εαυτό και θα γίνει και αυτή το καλύτερο παιδί ρου κόσμου...Για μένα..Γιατί όλες τα παιδιά μας τα βλέπουμε ως τα καλύτερα!!!

Μην βιάζεσαι...ας έρθουν τα μωρά μας και όλα θα γίνουν...Υπάρχουν και οι οικονομικές  λύσεις...Και μετά με το επίδομα κάποια έξοδα μπορείς να τα καλύψεις..Εγώ έχω σκεφτεί πολλές τρύπες να καλύψω..

αα το ειχα ξεχασει αυτο!!παλι καλα!!:D

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ...Σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια γέννα και ένα υγιέστατο μωράκι!!!Όλα όσα λες τα σκέφτομαι και σκέφτομαι ότι πρέπει να ηρεμήσω για να μην δημιουργώ άγχος στο μωρό και διαμορφώσει έναν χαρακτήρα μες στο άγχος και αυτό, ίσα ίσα εγώ στη ζωή μου πιο πριν ήμουν δυναμική και σε όλα μέσα..Τώρα έχω χάσει τον εαυτό μου, το μόνο που σκέφτομαι είναι να έρθει αυτό το μωρό και να ειναι υγιέστατο,  τίποτα άλλο δεν θέλω...Μετά νομίζω θα βρω τον παλιό μου εαυτό και θα γίνει και αυτή το καλύτερο παιδί ρου κόσμου...Για μένα..Γιατί όλες τα παιδιά μας τα βλέπουμε ως τα καλύτερα!!!

Μην βιάζεσαι...ας έρθουν τα μωρά μας και όλα θα γίνουν...Υπάρχουν και οι οικονομικές  λύσεις...Και μετά με το επίδομα κάποια έξοδα μπορείς να τα καλύψεις..Εγώ έχω σκεφτεί πολλές τρύπες να καλύψω..

Να σκέφτεσαι αυτό που λέω κι εγώ στον εαυτό μου, είμαστε πολλές γυναίκες που βιώσαμε ανάλογες απώλειες, αλλά είναι κι άπειρες οι γυναίκες που γέννησαν υγιέστατα μωρά κι όλα πήγαν κατευχήν. Αυτή την φορά θα ανήκουμε κι εμείς σε αυτές τις γυναίκες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...