Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση...το μωρό το καταλαβαίνετε συχνά? Κλωτσάει αρκετές φορές μέσα στη μέρα...εμένα μάλλον θέλει να με σκάσει,  δεν ξέρω....με καταλαβαίνει ότι κοντεύω να πεθάνω από το άγχος και είναι ήσυχο....το νιώθω λίγες φορές μες στη μέρα...Μπορεί δλδ το πρωί που ξυπνάω και μετά το μεσημεράκι με απόγευμα πάλι λίγο.. 

Έτσι πρέπει να είναι? 

Και χωρίς να θέλω να φάω,  τρώω κάτι γλυκό η φρούτο η χυμό για να το καταλάβω...Δεν μπορώ μου έχει γίνει εμμονή...

Νομίζω πως δεν θα αντέξω άλλους δύο μήνες...

Δεν ξέρω τι να κάνω...Έχω σκεφτεί πολλές φορές μήπως να πάω σε έναν ψυχολόγο αλλά και πάλι τι θα μου πάρει τους φόβους μου?? Νομίζω δεν μπορεί να με βοηθήσει κανείς..να σκάσω ειμαι...

Καλημέρα Ξένη!! Και εγώ νιώθω την μικρή μου όπως περιγράφεις και εσυ (22 εβδομάδων 2 ημερών). Ο γιατρος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό γιατί είναι μικρή ακόμα. Κάποιες μέρες είναι ακόμα πιο ήσυχη όποτε μεγαλώνει η αγωνία μου εμένα. Όσο αφορά την επίσκεψη σε ψυχολόγο θα σου πω ότι μόνο θετικά έχει να σου προσφέρει! Έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά κ εχεις βιώσει πολύ δυσκολες καταστάσεις όποτε είναι λογικο να έχεις άγχος. Προσπάθησε να εστιάζεις στα όμορφα που έρχονται!!!!

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα κ εγώ την Β επιπέδου σήμερα(22&2) και η μικρή μας φαίνεται μια χαρά!!! Είναι 485γρ περίπου! Είδαμε ότι ο πλακούντας είναι λίγο χαμηλά κ ότι ο τράχηλος έχει μειωθεί λιγο(πήγε 30mm απο 38mm) μάλλον λόγω των συσπασεων. Έχει κάποια από εσάς αναλογη εμπειρία; Μου συνέστησαν προσοχή κ ξεκούραση. Ήταν μεγάλη ανακούφιση κ πλέον αρχίζω κ εγώ να σκέφτομαι για πραγματάκια για την Μπέμπα μας!!! Φιλια σε όλες!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια εχετε καθολου ιδεα τι γινεται με τον ΕΟΠΠΥ και ΟΑΕΔ; πηγε ο αντρας μου σημερα ΟΑΕΔ κι του ειπαν οτι θα πρεπει να παει εκει μετα την γεννα και αφου εχει περασει 2 φορες απο ΕΟΠΠΥ (μια πριν την γεννα και μια μετα). 

εγω νομιζα οτι παιρνουμε και καποιο επιδομα απο ΟΑΕΔ πριν γεννησουμε , δεν ισχυει; ξερει καμια τι κανουμε;


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex83 είπε:

Καλημέρα Ξένη!! Και εγώ νιώθω την μικρή μου όπως περιγράφεις και εσυ (22 εβδομάδων 2 ημερών). Ο γιατρος μου είπε ότι είναι φυσιολογικό γιατί είναι μικρή ακόμα. Κάποιες μέρες είναι ακόμα πιο ήσυχη όποτε μεγαλώνει η αγωνία μου εμένα. Όσο αφορά την επίσκεψη σε ψυχολόγο θα σου πω ότι μόνο θετικά έχει να σου προσφέρει! Έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά κ εχεις βιώσει πολύ δυσκολες καταστάσεις όποτε είναι λογικο να έχεις άγχος. Προσπάθησε να εστιάζεις στα όμορφα που έρχονται!!!!

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα κ εγώ την Β επιπέδου σήμερα(22&2) και η μικρή μας φαίνεται μια χαρά!!! Είναι 485γρ περίπου! Είδαμε ότι ο πλακούντας είναι λίγο χαμηλά κ ότι ο τράχηλος έχει μειωθεί λιγο(πήγε 30mm απο 38mm) μάλλον λόγω των συσπασεων. Έχει κάποια από εσάς αναλογη εμπειρία; Μου συνέστησαν προσοχή κ ξεκούραση. Ήταν μεγάλη ανακούφιση κ πλέον αρχίζω κ εγώ να σκέφτομαι για πραγματάκια για την Μπέμπα μας!!! Φιλια σε όλες!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου...με το καλό τα κορίτσια μας!!εμένα ο πλακουντας ήταν χαμηλά στην Αυχενική και στην β επιπέδου μου είπε ότι είναι ψηλά...βέβαια μου είχαν πει στην Αυχενική ότι όσο θα μεγαλώνει η μήτρα τόσο θα ανεβαίνει ο πλακούντας..προσπάθησε να ξεκουράζεσαι,  να μην σηκώνεις καθόλου βάρη, να μην σκύβεις και όταν κάθεσαι να μην κάνεις ορθή γωνία γιατί πιέζεται ο πλακούντας,  αυτά που είχε πει εμένα ο γιατρός..Τώρα για τον τράχηλο μια χαρά μου φαίνεται...εμένα ήταν 43mm...4,3 δλδ.. Αλλά έχω ακούσει και κοπέλες πολύ λιγότερο και όλα πήγαν μια χαρά...

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κοριτσια εχετε καθολου ιδεα τι γινεται με τον ΕΟΠΠΥ και ΟΑΕΔ; πηγε ο αντρας μου σημερα ΟΑΕΔ κι του ειπαν οτι θα πρεπει να παει εκει μετα την γεννα και αφου εχει περασει 2 φορες απο ΕΟΠΠΥ (μια πριν την γεννα και μια μετα). 

εγω νομιζα οτι παιρνουμε και καποιο επιδομα απο ΟΑΕΔ πριν γεννησουμε , δεν ισχυει; ξερει καμια τι κανουμε;

Στον ιδιωτικό τομέα είσαι??

Εγώ είμαι δημόσιο και δεν παίρνουμε κάποιο επίδομα από εοππυ,  υποτίθεται η τιμή του νοσοκομείου είναι με την ασφάλεια που έχεις αλλιώς είναι παραπάνω. Τώρα για επίδομα του ΟΑΕΔ ξέρω από ξαδέρφη του άντρα μου που είναι στον ιδιωτικό τομέα ότι πληρώθηκε από τον ΟΑΕΔ τους μήνες που έλειπε από τη δουλειά,  60 μέρες μετά τη γέννα και κάποιες πριν τη γέννα..Ήταν περίπου 500 ευρώ ο μήνας..Μετά πήρε και το 6μηνο από τον ΟΑΕΔ και πληρωνόταν πάλι από εκεί περίπου 500 ευρώ το μήνα.. Τώρα ότι είχα ακούσει σου λέω...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κι απο μενα Ξενη μου!!

Κι εγω κοντευα να τρελαθω, δεν ηξερα αν αυτο που ενοιωθα ηταν το μωρο και τωρα μου δινει και καταλαβαινω!!! Κανε υπομονη, ηρεμησε και σιγουρα θα το νιωσεις...!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Να σας πω βασίζομαι λίγο και στο 2000χιλιαρο αλλά είχα κάνει μια ερώτηση,  δεν πήρα απάντηση από μανούλες που έχουν ήδη γεννήσει..Πότε το παίρνουμε? Και σε πόσες δόσεις...

Από ότι διάβασα σε ένα άρθρο κάνουμε ηλεκτρονικά αίτηση μετά την γεννα κ η πληρωμή των 1000€ γίνεται στο τέλος του μήνα που έγινε η αίτηση. Τα υπόλοιπα 1000€ θα δίνονται 6 μήνες μετά. Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα η χορήγηση κ θα έχει ισχυ για όσα παιδάκια γεννηθούν από 1/1/20 κ έπειτα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex83 είπε:

Από ότι διάβασα σε ένα άρθρο κάνουμε ηλεκτρονικά αίτηση μετά την γεννα κ η πληρωμή των 1000€ γίνεται στο τέλος του μήνα που έγινε η αίτηση. Τα υπόλοιπα 1000€ θα δίνονται 6 μήνες μετά. Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα η χορήγηση κ θα έχει ισχυ για όσα παιδάκια γεννηθούν από 1/1/20 κ έπειτα.

Αυτο μου ειπε κι ο αντρας μου που μιλησε με το λογιστη του.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κοριτσια εχετε καθολου ιδεα τι γινεται με τον ΕΟΠΠΥ και ΟΑΕΔ; πηγε ο αντρας μου σημερα ΟΑΕΔ κι του ειπαν οτι θα πρεπει να παει εκει μετα την γεννα και αφου εχει περασει 2 φορες απο ΕΟΠΠΥ (μια πριν την γεννα και μια μετα). 

εγω νομιζα οτι παιρνουμε και καποιο επιδομα απο ΟΑΕΔ πριν γεννησουμε , δεν ισχυει; ξερει καμια τι κανουμε;

Από όσο γνωρίζω η πληρωμή πριν γίνεται από το φορέα ασφάλισης (ΙΚΑ). Ο ΟΑΕΔ χορηγεί το συμπληρωματικό επίδομα μητρότητας το οποίο στην ουσία «συμπληρώνει» το ποσο που έχει ληφθεί από το ΙΚΑ έτσι ώστε να φτάσει στο ποσο που αντιστοιχούσε στο δηλωμένο από τον εργοδότη (επειδή δεν σε πληρώνει ο εργοδοτης για το διάστημα που θα είσαι σε άδεια για τοκετό). Για να το πάρεις από τον ΟΑΕΔ θα πρέπει να έχει πάρει τα ποσά που δίνονται πριν κ μετά τον τοκετό από το ΙΚΑ κ με την βεβαίωση που λέει ποσά χρήματα έλαβες δίνουν τη διαφορα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Αυτό με το ράψιμο σεντονιων το έχω σκεφτεί..  συμφέρει πιστεύω να αγορασω κάποια μέτρα ύφασμα και μετά απλά να μου τα γαζωσουν; Χμμμ...ειδικά όταν βλέπεις κάτι τιμές είκοσι ευρώ το ένα σεντόνι... Έχει και στα τζάμπο σεντόνια , αλλά δεν ξέρω εντυπώσεις; Κρατάνε; 

Εχω παρει πανακια για τις γουλιες απο jumbo οπως και σαλιαρες.Πολυ καλα,φτηνα και ανθεκτικα.Οσο για σεντονακια καλα ειναι αλλα οχι τοσο φτηνα και δεν εχει ποικιλια

1 hour ago, dinaki23 είπε:

Κι εμεις κουνια εχουμε του αδερφου μου...(εγω ειμαι 30 κ ο αδερφουλης μου 11 :wub:) ρουχαλακια πηρα λιγα αλλα θα μου δωσει κ η κουμπαρα μου !!Λευκα ειδη χρειαζομαι...καροτσι ελπιζω να μας παρει η γιαγια :grin:

Επρεπε να κανουμε κι εδω baby shower οπως στο εξωτερικο,πριν γεννησουμε ωστε να ψωνιζεις μετα οτι σου λειπει.Τωρα αναγκαστικα παιρνεις απο ολα γιατι δεν ξερεις τι θα φερουν.

Παντως μια αλλη λυση αν σε βολευει ειναι να δωσεις να ραψουν δικα σου σεντονια.Τι εννοω.Ειχε η μαμα μου σεντονια αχρησιμοποιητα πολυχρωμα (της αρεσουν τα λευκα) οποτε τα εκοψε και τα εραψε και τα εκανε σεντονακια για τον ανηψιο μου.Η αν σε ρωτησουν φιλες τι χρειαζεσαι πες τους σεντονακια .Εγω τους ελεγα οτι ηθελα

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια με αυτα τα λογιστικα δεν εχω ιδεα!!

 

Να σας ρωτησω κατι ...τι καροτσι εχετε /θα παρετε;;Εγω αυτα τα 3σε1,2σε1 τα θεωρω "περιττα"γιατι το πορτ μπεμπε το χρησιμοποιεις κανενα 3μηνο το πολυ!(ασε π δεμ εχω σκοπο να το κοιμιζω σ αυτο) κ το καθισματακι αυτοκινητου το ιδιο ,οποτε λεω να παρω καθισμα 0-36κιλα μια κ καλη κ καροτσι ειδα το trilogy απο inglesina...

Just now, Comet είπε:

Εχω παρει πανακια για τις γουλιες απο jumbo οπως και σαλιαρες.Πολυ καλα,φτηνα και ανθεκτικα.Οσο για σεντονακια καλα ειναι αλλα οχι τοσο φτηνα και δεν εχει ποικιλια

Επρεπε να κανουμε κι εδω baby shower οπως στο εξωτερικο,πριν γεννησουμε ωστε να ψωνιζεις μετα οτι σου λειπει.Τωρα αναγκαστικα παιρνεις απο ολα γιατι δεν ξερεις τι θα φερουν.

Παντως μια αλλη λυση αν σε βολευει ειναι να δωσεις να ραψουν δικα σου σεντονια.Τι εννοω.Ειχε η μαμα μου σεντονια αχρησιμοποιητα πολυχρωμα (της αρεσουν τα λευκα) οποτε τα εκοψε και τα εραψε και τα εκανε σεντονακια για τον ανηψιο μου.Η αν σε ρωτησουν φιλες τι χρειαζεσαι πες τους σεντονακια .Εγω τους ελεγα οτι ηθελα

τελεια αυτη η ιδεα!!δεν το ειχα σκεφτει!!!Εχει παρει κ η πεθερα μου να κεντησει δυο ζευγαρια οποτε θα χρειαστω λιγα ακομα...εγω ντρεπομαι να πω τι θελω οταν με ρωτανε τι να μου παρουν χαχαχα:oops:


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 said:

κοριτσια με αυτα τα λογιστικα δεν εχω ιδεα!!

 

Να σας ρωτησω κατι ...τι καροτσι εχετε /θα παρετε;;Εγω αυτα τα 3σε1,2σε1 τα θεωρω "περιττα"γιατι το πορτ μπεμπε το χρησιμοποιεις κανενα 3μηνο το πολυ!(ασε π δεμ εχω σκοπο να το κοιμιζω σ αυτο) κ το καθισματακι αυτοκινητου το ιδιο ,οποτε λεω να παρω καθισμα 0-36κιλα μια κ καλη κ καροτσι ειδα το trilogy απο inglesina...

τελεια αυτη η ιδεα!!δεν το ειχα σκεφτει!!!Εχει παρει κ η πεθερα μου να κεντησει δυο ζευγαρια οποτε θα χρειαστω λιγα ακομα...εγω ντρεπομαι να πω τι θελω οταν με ρωτανε τι να μου παρουν χαχαχα:oops:

Εγώ είχα πάρει το 3 σε 1 της cybex και το καθισματάκι αυτοκινήτου και γενικά με είχε βολέψει πολύ. Από την άλλη εγώ δεν ζω Ελλάδα και έχει παντού νορμάλ πεζοδρόμια και ράμπες, συγγνώμη με με παρεξηγήσετε, την αγαπώ την Ελλαδίτσα αλλά νομίζω λέω και την αλήθεια :)  οπότε γενικά έβγαινα πολύ έξω με το καρότσι και έκανε τις βόλτες μου και το είχα χρησιμοποιήσει το πορτ μπεμπέ. Το κάθισμα το ίδιο μιας και τον πήγαινα και στο σταθμό κάθε μέρα οπότε το χρειαζόμουν συνεχώς. Αλλά ισχύει ότι αυτά τα καρότσια είναι μεγάλα και βαριά.

Για τα σεντόνια αν έχετε κανέναν που ράβει αξίζει. Εμένα η μαμά μου μου είχε φέρει ακόμη και σεντόνια που είχε φτιάξει για εμένα όταν είχα γεννηθεί (32 χρόνια πριν) και είναι άψογα και χρησιμοποίησα και αυτά. Γενικά όπου ακουμπούσα το μωρό (ακόμη και στον καναπέ) έβαζα ένα σεντονάκι, οπότε χρειάζονται και χρησιμοποιούνται πολύ.

Όσο για το baby shower , εδώ γενικά κάνουν λίστα όπως στους γάμους και είχα κάνει και εγώ. Είναι πολύ πρακτικό γιατί τουλάχιστον αποφεύγεις να σου παίρνουν από διάφορα μαγαζιά πράγματα και μετά να τρέχει κάποιος να τα αλλάζει. Εγώ την είχα κάνει στα orchestra. Μήπως το κάνουν και στην Ελλάδα;;

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

κοριτσια με αυτα τα λογιστικα δεν εχω ιδεα!!

 

Να σας ρωτησω κατι ...τι καροτσι εχετε /θα παρετε;;Εγω αυτα τα 3σε1,2σε1 τα θεωρω "περιττα"γιατι το πορτ μπεμπε το χρησιμοποιεις κανενα 3μηνο το πολυ!(ασε π δεμ εχω σκοπο να το κοιμιζω σ αυτο) κ το καθισματακι αυτοκινητου το ιδιο ,οποτε λεω να παρω καθισμα 0-36κιλα μια κ καλη κ καροτσι ειδα το trilogy απο inglesina...

τελεια αυτη η ιδεα!!δεν το ειχα σκεφτει!!!Εχει παρει κ η πεθερα μου να κεντησει δυο ζευγαρια οποτε θα χρειαστω λιγα ακομα...εγω ντρεπομαι να πω τι θελω οταν με ρωτανε τι να μου παρουν χαχαχα:oops:

Γιατι;Απο το να σου φερουν κατι που εχεις;Εκτος αν εχει καρτα αλλαγης και το αλλαξεις με οτι χρειαζεσαι.Εγω παντως στα βαπτισια κατεληξα με 4 μπουφανακια ,κρατησα το 1 το οποιο δεν εβαλε γιατι φορουσε φορμα εξοδου και τα αλλα τα αλλαξα με ρουχαλακια.Μια χαρα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Γιατι;Απο το να σου φερουν κατι που εχεις;Εκτος αν εχει καρτα αλλαγης και το αλλαξεις με οτι χρειαζεσαι.Εγω παντως στα βαπτισια κατεληξα με 4 μπουφανακια ,κρατησα το 1 το οποιο δεν εβαλε γιατι φορουσε φορμα εξοδου και τα αλλα τα αλλαξα με ρουχαλακια.Μια χαρα

Ναι δικιο εχεις !!Αν με ξαναρωτησουν θα λεω :D8) Μια φιλη μου ηδη μου πηρε μια φωλια υπεροχη που σιγουρα θα την χρησιμοποιησω κ θα με βολεψει πιστευω!!!!

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Εγώ είχα πάρει το 3 σε 1 της cybex και το καθισματάκι αυτοκινήτου και γενικά με είχε βολέψει πολύ. Από την άλλη εγώ δεν ζω Ελλάδα και έχει παντού νορμάλ πεζοδρόμια και ράμπες, συγγνώμη με με παρεξηγήσετε, την αγαπώ την Ελλαδίτσα αλλά νομίζω λέω και την αλήθεια :)  οπότε γενικά έβγαινα πολύ έξω με το καρότσι και έκανε τις βόλτες μου και το είχα χρησιμοποιήσει το πορτ μπεμπέ. Το κάθισμα το ίδιο μιας και τον πήγαινα και στο σταθμό κάθε μέρα οπότε το χρειαζόμουν συνεχώς. Αλλά ισχύει ότι αυτά τα καρότσια είναι μεγάλα και βαριά.

Για τα σεντόνια αν έχετε κανέναν που ράβει αξίζει. Εμένα η μαμά μου μου είχε φέρει ακόμη και σεντόνια που είχε φτιάξει για εμένα όταν είχα γεννηθεί (32 χρόνια πριν) και είναι άψογα και χρησιμοποίησα και αυτά. Γενικά όπου ακουμπούσα το μωρό (ακόμη και στον καναπέ) έβαζα ένα σεντονάκι, οπότε χρειάζονται και χρησιμοποιούνται πολύ.

Όσο για το baby shower , εδώ γενικά κάνουν λίστα όπως στους γάμους και είχα κάνει και εγώ. Είναι πολύ πρακτικό γιατί τουλάχιστον αποφεύγεις να σου παίρνουν από διάφορα μαγαζιά πράγματα και μετά να τρέχει κάποιος να τα αλλάζει. Εγώ την είχα κάνει στα orchestra. Μήπως το κάνουν και στην Ελλάδα;;

Ναι εχω δυο θειες που ραβουν,οποτε θα γο ψαξω!!!Δεν ξερω αν κανουν λιστα και τετοια...νομιζω οι πολλοι κοντινοι σε ρωτανε τι χρειαζεσαι κτλ για να μη φερουν ολοι τα ιδια!!τωρα στις βαφτισεις δεν ξερω αν ρωτανε απλα ελπιζουμε να εχουν μεσα καρτααλλαγης :D


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Ξένη είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση...το μωρό το καταλαβαίνετε συχνά? Κλωτσάει αρκετές φορές μέσα στη μέρα...εμένα μάλλον θέλει να με σκάσει,  δεν ξέρω....με καταλαβαίνει ότι κοντεύω να πεθάνω από το άγχος και είναι ήσυχο....το νιώθω λίγες φορές μες στη μέρα...Μπορεί δλδ το πρωί που ξυπνάω και μετά το μεσημεράκι με απόγευμα πάλι λίγο.. 

Έτσι πρέπει να είναι? 

Και χωρίς να θέλω να φάω,  τρώω κάτι γλυκό η φρούτο η χυμό για να το καταλάβω...Δεν μπορώ μου έχει γίνει εμμονή...

Νομίζω πως δεν θα αντέξω άλλους δύο μήνες...

Δεν ξέρω τι να κάνω...Έχω σκεφτεί πολλές φορές μήπως να πάω σε έναν ψυχολόγο αλλά και πάλι τι θα μου πάρει τους φόβους μου?? Νομίζω δεν μπορεί να με βοηθήσει κανείς..να σκάσω ειμαι...

πρώτα απ ολα ηρέμησε αγαπη μ...ολα ειναι καλα με ρο μωράκι σ...οσο χτυπάει έστω κ λίγο κ έστω κ ανχνα ξερω δεν είναι θέμα...το ακους όμως κ αυτό μέτραει...εγω πχ την ακούω απαλα το πρωί....μετα το φαΐ πάντα αλλα λίγο...μετα λιγο απόγευμα που αμα τις δώσω κανα ξινό δυναμωνει την κλοτσια της..κ μετα παλι βράδυ ρην ακούω....κ κει ανάλογα...

Γενικά δεν εψω αυτό που λένε πμ ρίξε μια κ πέθανα... όχι δεν με πονάει καθόλου. απλώς με ενοχλεί οταν παεο κύστη κάτω...απ έξω βλέπω μικρά τράνταγματα. όχι πάντα όμως.. ανάλογα κ πάλι...γενικα είναι κινητική όχι ομως στο φουλ αλλα ουτε κ τελείως..

η κουβέντα τ γιατρου μ ηταν ....η κάθε μία εινια διαφορετική..εσυ ακους το μωρό σ όσο είναι να το ακούς....αν πχ μ λεει αρχίζει κ αλλάζει ολο αυτο κ συ νιώθεις αλλιως τοτε μιλαμε κ πάλι....

το μωρο σ είναι καλά αγάπη μ....μην φοβάσαι ηρθε για μείνει μανουλα γλυκια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα κ εγω σήμερα β επιπέδου όλα πολύ καλά ευτυχώς! Μετά πήγα για ψώνια για το μωρό..  μου είπε η πωλήτρια ότι Μάιο κ Ιούνιο το μωρό φοράει μακρυμανικα φορμακια. Ισχύει αυτό?! Εγώ έλεγα να πάρω κοντομάνικο με ζακετες Αλλά με έβαλε σε σκέψεις.. εσείς τι θα πάρετε?! Είναι το πρώτο μωρό και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω.. 

Σε λίγο θα πάμε να παραγγείλουμε το κρεβατάκι γτ θέλει 2 μήνες να έρθει.

Σεντονακια κ εμείς ραψαμε δεν αγοράσαμε έτοιμα. Πήραμε ύφασμα που μας αρέσει, το κόψαμε, το ραψαμε κ το καναμε σεντονακι!

 

  • Μου αρέσει 2

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα κ εγω σήμερα β επιπέδου όλα πολύ καλά ευτυχώς! Μετά πήγα για ψώνια για το μωρό..  μου είπε η πωλήτρια ότι Μάιο κ Ιούνιο το μωρό φοράει μακρυμανικα φορμακια. Ισχύει αυτό?! Εγώ έλεγα να πάρω κοντομάνικο με ζακετες Αλλά με έβαλε σε σκέψεις.. εσείς τι θα πάρετε?! Είναι το πρώτο μωρό και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω.. 

Σε λίγο θα πάμε να παραγγείλουμε το κρεβατάκι γτ θέλει 2 μήνες να έρθει.

Σεντονακια κ εμείς ραψαμε δεν αγοράσαμε έτοιμα. Πήραμε ύφασμα που μας αρέσει, το κόψαμε, το ραψαμε κ το καναμε σεντονακι!

 

κ εμενα με μπερδευει αυτο με τα ρουχαλακια αλλα θα μακρυμανικο φορμακι(βαμβακερο οχι βελουτε) κ κοντομανικο κορμακι...βεβαια κ αυτο που λες με το ζακετακι μια χαρα θα ειναι αλλα οχι για τις πρωτες μερες νομιζω...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...